Ještě máme pohádky

Nemám na mysli ten nový žánr pohádek, který se nazývá zprávy, a který nemá žádný vztah k realitě. A zcela jistě nemůžu propagovat Mrazíka nebo pohádky protiválečně nebo ty, ve kterých je odsuzováno násilí. Ani politicky nekorektní pohádky, ve kterých mají draci sice několik hlav, ale ne několik pohlaví.

A tak mne napadá krásná pohádka natočená v Americe, ve které jsou asi nejnápadnějšími postavami představitelé mimozemské rasy Spaceballs, premiér Tmavá helma a jeho Hovada. Zajímavá je i scéna, kde v pohádce, aby se podívali do budoucnosti, se dívají na kazetu právě s touto pohádkou – o kousek dál. Podobně jsme se zhlédnutím této pohádky mohli předem dozvědět, jak dopadnou naše presidentské volby – presidentem je tam Petr Pavel Škrob. I když pro někoho může být skutečnost, že výsledek voleb v roce 2023 se dá najít v pohádce natočené v roce 1987, spíš deprimující.

24. ledna 2023  ▓

Jan Kristek

4.6 8 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
2 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
orinoko
4. 2. 2023 14:12

Naprostá novinka z hájemství nepohadek. Ještě nejsou tanky wehrmachtu ani na cestě a Halič už po okupované nordické tRASE požaduje ponorky. Železo se musí ukájet, dokud mě žhavé.
To je tak dechberouci, že sulc vulgo játrová paštika sotva lapá po dechu.

orinoko
5. 2. 2023 9:19

Na západní frontě klid, na východní nikoli. Tam se dokonce střílí i černým humorem.
Prigozin /majitel Wagnera/ poslal kyjevské zelenině verejny vzkaz: Nestahuj svoje jednotky z Bachmutovky. Lidi by tě nenáviděli, že jsi utekl před soukromou armádou!!