Jestli tohle Hamáček schválil a podepsal, musí jít

…a jestli měl k uvedenému pověření od ministra zahraničí a předsedy vlády či od kohokoli jiného, musejí jít i oni. Protože to, co se na setkání devíti představitelů zemí východního bloku NATO ve středu v Bukurešti schválilo a podepsalo, je nejhanebnější válečnou provokací od doby zvacího dopisu z roku 1968 žádajícího Moskvu o zásah proti našemu obrodnému procesu. Inspirováni a pod taktovkou zástupce generálního tajemníka NATO Alexandra Vershbowa osm prezidentů Litvy, Lotyšska, Estonska, Polska, Rumunska, Maďarska, Slovenska a Bulharska, a spolu s nimi i náš předseda poslanecké sněmovny Hamáček vyhlásili, že by NATO mělo posilovat své východní křídlo, protože prý působení Ruska na Ukrajině a v regionu „podkopává bezpečnostní architekturu Evropy“. V tomto smyslu pak uvedení prezidenti osmi států a pan Hamáček za ČR podepsali „Společnou deklaraci o spojenecké solidaritě a sdílené odpovědnosti“.

Protože požadavek „posilování východního křídla NATO“ nemůže být ničím jiným než požadavkem vstupu vojsk NATO na území jmenovaných devíti států včetně ČR, jedná se v případě Hamáčkova podpisu na uvedené deklaraci o vlastizrádný čin, který by měl být příslušnými úřady takto posouzen. A naskýtá se i další otázka: Jak mohl náš účastník bukurešťského zasedání devíti zemí mlčet ke lživé formulaci, že „působení Ruska na Ukrajině a v regionu podkopává bezpečnostní architekturu Evropy“ když musí přece dobře vědět, že Majdan, jež ukrajinskou krizi vyvolal, nezorganizovali Rusové, ale pět miliard dolarů vhozených do akce Washingtonem, a podpořených osobní intervencí proslulého válečného štváče senátora McCaina v Kyjevě i ohnivými vystoupením našich výtečníků Schwarzenberga, Füleho, Kocába a Štětiny přímo v pekelném kotli majdanského náměstí?

Cožpak tohle všechno Hamáček neví? Nebo ví a je mu to jedno? Kde zůstalo jeho svědomí? A kde uvědomění, že podepsal něco, k čemu větší polovička našeho národa nemůže nikdy dát svůj souhlas? Anebo sociální demokracie už přestala být demokracií? A odkdypak se její představitelé cítí být povinováni asistovat u válečnického štvaní, ke kterému Vershbow své vazaly do Bukurešti svolal?

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
5 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Tribun
Admin
6. 11. 2015 14:21

Všechno známé firmy, které snad nemohou nikoho překvapit. Však já vám to říkám pořád, ať berete vážně staré komunisty, kteří věděli, že „socdemáci byli vždycky kurvy.“

J. Hruška
J. Hruška
6. 11. 2015 14:28

Porůznu se ozývá, že ve skutečnosti o nic moc nejde, protože se vlastně nikdo nezavazuje k ničemu konkrétnímu. Jenže v tom je právě problém. Ono to nemusí znamenat nic – nebo taky všechno. No a nemusíme pochybovat o tom, že ti, kteří za věcí stojí to budou vykládat tím nejzvrhlejším způsobem. Ještě že aspoň náš prezident pod tím podepsaný není.

Bety
Bety
6. 11. 2015 20:31

Jestli Hamáček je ten krajní nalevo, tak si všimněte, že stojí se zcvaknutými patami, stojí prostě jako by odpovídal: Rozkaz!

racek
racek
7. 11. 2015 18:52

No, u některých mi připadá, že presidenti jednali ne zcela ve shodě se svou vládou. U Kisky a Maďara je to skoro jisté, Zeman svůj názor vyjádřil dost jasně. Ostatně, tahle schůzka byla ne objednávku, to je snad jasné. Snad alespoň text přinesl někdo z nich, i když i o tom pochybuji.
Ostatně, byl bych moc pozoru před paktováním se s pobaltskými fašisty, ti jsou schopni zítra vyhlásit válku (i když se jim občas nedivím, co si za sovětů prožili).

fajt
fajt
8. 11. 2015 8:29

Hamáček je naprosto standardní oranžová gorila ( s americkým pasem ), ten už nějakou dobu za peníze likviduje svou duší a ostatní ovce spaluje kasínovým kapitalismem. ..)