Jevgenij Fjodorov: Kdy Putin zaútočí

Jevgenij Alexejevič Fjodorov je ruský veřejný a politický činitel, poslanec Státní dumy Federálního shromáždění Ruské federace již čtvrté volební období (od roku 1993), předseda výboru pro ekonomickou politiku a podnikání Státní dumy FS RF, člen Ústřední politické rady Jednotného Ruska, kandidát ekonomických věd, činný státní poradce Ruské federace a koordinátor Národně osvobozeneckého hnutí, který často vystupuje na politická témata ve Vzdělávací TV. Toto je úryvek z jeho vystoupení z dubna 2013.

Zdroj: Poznavatelnoe.tv

Překlad a titulky: Irena

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
22 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
hudryper
hudryper
29. 6. 2014 21:11

Pod dojmem z tohoto úryvku člověk chápe na jedné straně vztek z toho, že Putin šlape po buchtičkách na pískovišti,které s takovou erudicí Amici vybudovali.Domnívám,že jsem snad pochopil proč Rusové nedělali nic proti vývoji na Ukrajině preventivně,i když ji měli trvale jak na dlani.Putinův mozkový trust potřeboval pozvednout vlastenectví doma, v Rusku,a k tomu se vývoj na Ukrajině s fašistickými symboly a násilím znamenitě hodil.V důsledku stupidní washingtonské politiky a řízení válečných operací americkými specialisty přímo z Ministerstva vnitra v Kyjevě má dnes Putin nejen úžasnou podporu doma,ale stále rostoucí sympatie i v Evropě.Jeho návštěva minulý týden ve Vídni byl… Číst vice »

Vaska
Vaska
30. 6. 2014 4:22

soudruhum teče do bot – http://zvedavec.org/vezkratce/8550/ – hlavně se podívejte no diskuze – ten první borec to napsal kouzelně

Amenre
Amenre
30. 6. 2014 5:04

hudryper napsal
Začínám věřit,že by se
mohlo Rusům podařit získat pro svou protiválečnou politiku řadu zemí
EU a posléze i odchod Američanů z Evropských okupačních základen po IIWW.

Tomu se mi nechce věřit. V tomto jsem velký pesimista a tvrdím, že Američan sám od sebe v míru neodejde.

Irena
30. 6. 2014 5:05

hudryper napsal Za cenu několika tisíc ukrajinských životů zvedl zájem milionů Rusů o osud jejich země,o vymanění se z područí cizího panstva a nakonec ještě pomáhá demonstrovat protievropskou politiku USA ! Kristepane, vy to říkáte, jako by to snad naplánoval. To je neskutečné. Nenapadlo vás, že 20 let na Ukrajině nevedli antipropagandu, protože měli sami co dělat doma? A pořád ještě bojují!!! A jestli si myslíte, že je pro ně jednoduché dívat se, co se děje na druhé straně hranice, tak jste cynik nejvyššího kalibru. Pokud někdo může za ty ukrajinské životy, tak jsou to v první řadě Američané a… Číst vice »

hudryper
hudryper
30. 6. 2014 8:51

Irena napsal A jestli si myslíte, že je pro ně jednoduché dívat se, co se děje na druhé straně hranice, tak jste cynik nejvyššího kalibru. Pokud někdo může za ty ukrajinské životy, tak jsou to v první řadě Američané a ve druhé zatracená Evropa Milá paní Ireno, nejsme ve sporu,pouze jste poněkud odklonila smysl mého textu.Nejsou to samozřejmě Rusové,kdo naplánoval tu humanitární katastrofu Ukrajinců, to ale neznamená,že když už sledovali jasně průhledné cíle Washingtonu na teritoriu,které znají jako své boty,že nevyužili očekávaného efektu ve prospěch uvedomění si milionů svých občanů nutnosti bránit svou vlast.Nic nepůsobí tak silně,jako činy a události… Číst vice »

Gatta
Gatta
30. 6. 2014 8:57

hudryper napsal Pod dojmem z tohoto úryvku člověk chápe na jedné straně vztek z toho, že Putin šlape po buchtičkách na pískovišti,které s takovou erudicí Amici vybudovali.Domnívám,že jsem snad pochopil proč Rusové nedělali nic proti vývoji na Ukrajině preventivně,i když ji měli trvale jak na dlani.Putinův mozkový trust potřeboval pozvednout vlastenectví doma, v Rusku,a k tomu se vývoj na Ukrajině s fašistickými symboly a násilím znamenitě hodil.V důsledku stupidní washingtonské politiky a řízení válečných operací americkými specialisty přímo z Ministerstva vnitra v Kyjevě má dnes Putin nejen úžasnou podporu doma,ale stále rostoucí sympatie i v Evropě.Jeho návštěva minulý týden ve… Číst vice »

Sio
Sio
30. 6. 2014 9:29

Velmi dobrá analýza, velmi dobrý komentář od hudrypera. Téměř nemám co dodat. Na konci ta poznámka o Hitlerovi. Historie je plná paradoxů. Pokud si vzpomínám četbu Mein Kampfu, udělal Hitler ve směru k médiím totéž, co by potřeboval Putin teď. Německá média byla totiž podle něj ovládána Židy a protiněmecká. Neříkám to proto, že jsem nějak protižidovský, porovnám to jen jako hru na šachovnici. To, co Fjodorov nazývá „podpora národa“ je v podstatě velké vzepjetí nacionalismu, nic jiného to ani být nemůže. Oproti nacismu je tu ale podstatný rozdíl. Ani slovo o nadřazené rase, ani slovo o expanzi na západ.… Číst vice »

Sio
Sio
30. 6. 2014 9:32

Přestože nejsem nijak protižidovský, také se Židy nijak nedojímám, proto si neodpustím malý fórek, co mi přišel do mailu:
Katolík, protestant, muslim a žid spolu při večeři diskutují.
Katolík: „Mám takové jmění, že se chystám koupit Citibank!“
Protestant: „Já jsem tak bohatý, že si koupím General Motors!“
Muslim: „Já jsem pohádkově bohatý princ a hodlám koupit Microsoft!“
Potom se všichni obrátí na žida.Ten si míchá kafe, potom opatrně položí lžičku na stůl, upije trochu, podívá se na všechny a ledabyle prohodí:
„Já ale nic z toho neprodávám!“

hudryper
hudryper
30. 6. 2014 10:49

A pro zpestření ještě kopie ze zvedavce : Nuland si tvrdě podala poslance Janukovičovy strany regionů 29.6.14 Ukrajina: … a ukázala jak má fungovat demokracie po emericku. Nebrala si servítky a tak tlumočník musel přeložit „fucking regime of Yanukovich“ jako „zločinný režim Janukoviče“. Vyjasnila jim, že nebude trpět žádnou kritiku Porošenka, že přišel na dlouho a žádná politická síla mu nezorganizuje žádný majdan: „USA bude tvrdě bránit politickým hrám v tomto směru“. A tohle je perla: „Jestli se dozvím, že někdo z vás dělá překážky iniciativám vašeho prezidenta, tak může udělat kříž nad svou politickou kariérou.“ Není divu, že poslanci… Číst vice »

mirror
mirror
30. 6. 2014 12:13

hudryper napsal
Nuland si tvrdě podala poslance Janukovičovy strany regionů

To je ta tětka, která rozdávala majdanovcům bombóny?

hudryper
hudryper
30. 6. 2014 14:05

http://protiproud.parlamentnilisty.cz/svoboda/zdravi/alternativy/1093-spalnicky-jako-smrtelna-nemoc-popirani-ockovani-je-stejny-zlocin-jako-popirani-evoluce-neni-uniku-usije-nam-ockovani-velky-bratr-na-telo.htm
Tento článek nesouvisí s tématem,ale přesto jsem vzhledem k nedávné diskusi pod tématem vakcinací uvážil upozornit na další informace.

peter.
30. 6. 2014 17:33

Už som to tu písal,že po podpísaní asociačnej dohody Ukrajiny s EU,začne buď veľké dor.tilezenie Rusku a Putinovi,alebo hrubý nátlak na Rusko vyhrážaním sa sankciami.Ukrajinu totiž môže zachrániť pred štátnym bankrotom a novou(tentoraz naozaj spontánnou)revolúciou len Rusko.A už je to tu,Európa činí zodpovedným za terajšiu aj budúcu ekonomickú situáciu Ukrajiny ako ináč-Rusko.
http://czech.ruvr.ru/2014_06_30/Evropa-preklada-na-Rusko-odpovednost-za-Ukrajinu-4940/
Toľko drzosti a arogancie sa hneď tak nevidí.Je to znechucujúce a vzbudzuje to odpor v každom človeku ktorý v tejto podivnej dobe s prevrátenými morálnymi hodnotami,nestratil aj zbytky súdnosti.

r.m.
r.m.
30. 6. 2014 20:33

Béda napsal

http://literarky.parlamentnilisty.cz/blogy/tereza-spencerova/17818-bojuje-obama-s-putinem-na-ukrajin-o-syrii

jen tak na okraj – Saúdská Arábie vyhlašuje mobilizaci a Egypt pohotovost se slibem, že jim kdykoliv pomůže…ČR spí?)))

Sio
Sio
30. 6. 2014 20:48

mirror napsal
To je ta tětka, která rozdávala majdanovcům bombóny?

Štětka, pane kolego, píše se štětka …

Sio
Sio
30. 6. 2014 20:52

hudryper napsal

http://protiproud.parlamentnilisty.cz/svoboda/zdravi/alternativy/1093-spalnicky-jako-smrtelna-nemoc-popirani-ockovani-je-stejny-zlocin-jako-popirani-evoluce-neni-uniku-usije-nam-ockovani-velky-bratr-na-telo.htm
Tento článek nesouvisí s tématem,ale přesto jsem vzhledem k nedávné diskusi pod tématem vakcinací uvážil upozornit na další informace.

No jo, asi je dost nadbytečných očkování. Ale stejně si myslím, že jsme se vyvinuli z opice.

mirror
mirror
30. 6. 2014 21:15

Sio napsal
Štětka, pane kolego, píše se štětka …

To já mám jinou představu …
http://www.youtube.com/watch?v=QaENBqtCh-A

lomikel
lomikel
1. 7. 2014 5:05

Sio napsal
No jo, asi je dost nadbytečných očkování. Ale stejně si myslím, že jsme se vyvinuli z opice.

to si myslite blbe, teorie je ze jsem meli s popicemi davneho spolecneho predka, takova vulgarizace tematu nicemu neprospiva ;)

evokuje mi to neustale plivani na pravicove protestni poslance, stejne jako je protesujici pravicovi komentator hajek, kteri v soucasne situaci jsou realni spojenci pro reformu EU, pro vsecny kdo to mysli vazme.

Hajek jako jeden z prvnich jasne psal o ukrajine. S Hajkem bych na pivo sem, s levicovim Zaoralkem nebo Sobotkou ne.

Sio
Sio
1. 7. 2014 7:48

lomikel napsal to si myslite blbe, teorie je ze jsem meli s popicemi davneho spolecneho predka, takova vulgarizace tematu nicemu neprospiva evokuje mi to neustale plivani na pravicove protestni poslance, stejne jako je protesujici pravicovi komentator hajek, kteri v soucasne situaci jsou realni spojenci pro reformu EU, pro vsecny kdo to mysli vazme. Hajek jako jeden z prvnich jasne psal o ukrajine. S Hajkem bych na pivo sem, s levicovim Zaoralkem nebo Sobotkou ne. No, milý lomikeli, a ten společný předek byl blboun nejapný nebo opice? Pokud to první, asi byl spíše předkem jen vaším. Nehledě na to, že je… Číst vice »

lomikel
lomikel
1. 7. 2014 10:55

sio :) jeste k ztvoreni versus evoluce, do znacne miry je to diskuse krestanstvi x evoluce. Krestne z nejasneho me dovodu, tusim nejaka nestastna rozhodnuti starcu v minulosti ktere fundamentalne propojili kompilaci textu s zvanych Bible s jejich ideologii, hloupe baziruji na lehke update uprave naivniho pribehu o stroreni sveta ktery si zide prisvojili od okolnich nabozensky strukturovanjejsich narodu. Interakce hmoty a ducha je jine povahy nez placani z bahna, nedatovatelna a stale se projevujici. Evoluce (jakozto popis vyvoje zivych systemu) s ni neni v zadnem rozporu, jen je potreba ji doplnit o cast popisujci duchovni vyvoj jako doplneni psycho-somaticke… Číst vice »

Sio
Sio
2. 7. 2014 18:04

lomikel napsal sio jeste k ztvoreni versus evoluce, do znacne miry je to diskuse krestanstvi x evoluce. Krestne z nejasneho me dovodu, tusim nejaka nestastna rozhodnuti starcu v minulosti ktere fundamentalne propojili kompilaci textu s zvanych Bible s jejich ideologii, hloupe baziruji na lehke update uprave naivniho pribehu o stroreni sveta ktery si zide prisvojili od okolnich nabozensky strukturovanjejsich narodu. Interakce hmoty a ducha je jine povahy nez placani z bahna, nedatovatelna a stale se projevujici.Evoluce (jakozto popis vyvoje zivych systemu) s ni neni v zadnem rozporu, jen je potreba ji doplnit o cast popisujci duchovni vyvoj jako doplneni psycho-somaticke… Číst vice »