Jevgenij Fjodorov: Stát agresor

Odpověď na nesmyslné sankce Západu vůči Rusku.

Překlad a titulky: Irena

5 1 hlas
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
32 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
mirror
mirror
31. 7. 2014 14:25

Je téměř jisté, že Česko se stane státem agresorem. Proboha kam nás to naše moudrá vláda dotáhla? Orinoko, co vy na to?

lomikel
lomikel
31. 7. 2014 14:44

drzim rusum palce at ty paraziticky smejdy vypraskaji ze zeme maji ted to okno prilezitosti :), jsem pristi rok chtel na dovoleno do ruska, snad to jeste pujde.

hudryper
hudryper
31. 7. 2014 15:19

Zdá se mi nepochybné,že zkušenost ekonomicky dlouhodobě podmaněných zemí angloamerickým globálním systémem ,zvláště když se do jejich čela staví jaderné velmoci Rusko a Čína,začíná přinášet závažné změny v postojích většiny světa k vlastníkům FEDu a Londýnské City.Ze strany Washingtonu jde o dlouhodobě neudržitelnou a nepříliš kvalitní politiku,podobně jako tomu je v případě Izraele.Jakoby šlo o politiku jednoho subjekta a ne dvou států.Rusové musí samozřejmě vyhnat všechny ty organizace měkké diverze a izolovat své hospodářství od vlivu na vnitřní chod státu.Jakási obdoba začátku studené války,jak ji pamatuji z konce 40. let u nás .Vyzbrojením Iránu na soudobou vojenskou špičku se Rusové… Číst vice »

mirror
mirror
31. 7. 2014 15:27

V Česku by Jevgenij Fjodorov v televizi nikdy nedostal možnost vysvětlit, o co mu jde. Jeho projev by byl průběžně zesměšňován moderátorem s vsuvkami Kalouska a Schwarzenberga a dalšími posměváčky. Nakonec by odešel jako nepřítel kapitalismu a lidských práv krást, podvádět a zabíjet.

Gatta
Gatta
31. 7. 2014 15:38

Souvisí to jen okrajově, ale zde zajímavý odkaz na historickou paralelu 1914-2014, tentokrát z našich investorských kruhů:

http://www.kurzy.cz/zpravy/368954-lekce-z-prvni-svetove-valky-pro-soucasne-investory/

bbb
bbb
31. 7. 2014 15:53

Velmi zvláštní
„Bez záruky: Ukrajina už prý nebude ostřelovat města na jihovýchodě země
V úterý 30. července jsme byli krok od 4. světové války, tvrdí analytik pro novodobé Rusko internetového rádia ´Slobodný vysielač´.
Na Ukrajině se totiž střílelo směrem do Ruska balistickými střelami schopnými nést jaderné hlavice. Rusové tyto rakety jako hrozbu mimořádného dosahu, nekompromisně sestřelili, že na území Ruska ani nedoletěly, uvedl s odkazem na své zdroje analytik.“
http://www.irucz.ru/cz/zpravy/1-/118000000000-ukrajina/118003000000-ukrajina-jiho-vy/0-/411-senzace-famy/27163-bez-zaruky-ukraj/

Alena
Alena
31. 7. 2014 16:41

takže sankce proti Rusku paradoxně urychlí vymaňování Ruska z koloniálního sevření. Má vůbec USA a její poskoci jiné plány než sankce , intriky a utrpení obyvatelstva za účelem vyvolání světového konfliktu?

lomikel
lomikel
31. 7. 2014 17:14

Alena napsal takže sankce proti Rusku paradoxně urychlí vymaňování Ruska z koloniálního sevření. Má vůbec USA a její poskoci jiné plány než sankce , intriky a utrpení obyvatelstva za účelem vyvolání světového konfliktu? jeste pred par lety by me nenapadlo jeh hluboce v temnote a zlocinu U$RAHELL elity, a jejich prisluhovaci v eu, jsou. Povazoval jsem je za strukturalne stejne vyvrhele jeko politiky ostatnich zemi, s uzasem/udesem jsem zjistil ze to tak neni. To co se vyvalilo v souvyslosti se Libii, Syrii a hlavne Ukrajinou a ted Gazou je tak obludne ze to jedine co cloveku zbyva je odmitnout celou… Číst vice »

Dana
Dana
31. 7. 2014 17:29

Zcela souhlasim s Jevgenijem.
Pro rozvoj Ruske Federace je nutne se naprosto isolovat od pokoutnych diversantu a ukazat svetu, jak se veci delaji podle ruskeho vzoru…

mirror
mirror
31. 7. 2014 18:16

Kdo má kontakt na http://www.novarepublika.cz, vzkažte tam, že
„Pentagon General Randy Allen Key Wounded In Ukraine“
jen zraněn a nebyl zajat, jak se u nich píše.

hudryper
hudryper
31. 7. 2014 19:42

mirror : Od Clair z Illinois jsem se včera dověděl,že ten generál byl
prý velmi těžce raněn a několik Američanů přitom mělo přijít o život.
Jestli jsem to dobře pochopil,mělo se to stát kdesi v západní části Ukrajiny.Když si troufají vést provokační akce proti Rusku,musí počítat s tím,že se budou Rusové bránit a na partizánskou válku byli
vždycky nepřekonatelní.O tom by mohli vyprávět ti,kterým se podařilo
přežít ruské tažení v uniformách Wehrmachtu.

Béda
31. 7. 2014 20:02

Ten návrh má jistou logiku. Ekonomická reakce by měla být doprovázena taky odpovídající politickou reakcí. Být na místě ruského vedení, tak bych po vzoru NATO rozjednal ve všech jihoamerických státech, které nejsou vazaly USA reciproční otevření ruských základen k ochraně států BRICS před vnějším napadením – toto by se mohlo provést v rámci nějaké vojenskopolitické aliance států BRICS. A měli by dát USA jasně najevo, že v případě jakékoliv agrese NATO namířené proti Rusku, bude následkem vojenská odpověď Ruska vedená z ponorek a raketových sil proti území USA nikoliv proti evropským zemím. Ať je od začátku jasno, že nenechají USA… Číst vice »

Béda
31. 7. 2014 20:08

hudryper,

řekl bych že pan generál – plánovač ochutnal krapet vlastní medecíny. U lidí, kteří záměrně rozsévají války a působí jiným lidem neštěstí, mně to nemrzí. Až takto dopadnou všichni podobní generálové, možná nakonec zavládne na světě mír.

mirror
mirror
31. 7. 2014 20:21

hudryper napsal
Wounded

„Wounded“ znamená zraněn v boji. Nikde se nepíše, že by byl vzat do zajetí, jak mylně informuje http://www.novarepublika.cz. Vyslýchán tedy nebude, což by byla další zajímavá zápletka. Na nic víc jsem nechtěl upozorňovat. Přirozeně, co tam má co pohledávat?

Béda
31. 7. 2014 20:23

Kyjevská junta tu válku prohrává. V rozkladu je ekonomika – země je před bankrotem, nemá na nákupy energií, na správu státu, mzdy státních zaměstnanců (i vojáků), na výzbroj, výstroj, zásobování armády. V rozvalu je totalitní politický systém, silně demoralizována je armáda. S narůstajícími vojenskými neúspěchy narůstá odpor obyvatel západu Ukrajiny vůči nesmyslné válce, která vysává a ničí zdroje a zavléká zemi do permanentního násilí a chaosu. Proto lze předpokládat další velké podvody, konspirace, intriky, které se budou snažit internacionalizovat konflikt a získat posily pro juntu zvnějšku. Svými vlastními silami to bankrotářský kyjevský režim nedokáže. Myslím, že by bylo potřeba skrze… Číst vice »

Béda
31. 7. 2014 20:33

BRICS by taky mohl uvážit vytvoření vlastních ratingových agentur jako protiváhy těch „nestranných“ amerických. Zajímalo by mně jaký ratingový status by získaly USA po posouzení jejich schopnosti splácet své závazky. Jestlipak by zůstaly v á-čkovém pásmu?

aram
aram
31. 7. 2014 20:45

Americký ministr zahraničí John Kerry řekl, že „Kyjevské orgány jsou připraveny k okamžitému zastavení“ bojů v Donbasu. Podle dostupných informací, způsobil náhlý útok smrt několika amerických vojenských instruktorů a zranil generála Pentagonu Randy Allen Key (Kee Randy Alan), který velel Ukr. trestné výpravě(who commanded the Ukrainian punishers) na jihovýchodě. http://beforeitsnews.com/war-and-conflict/2014/07/pentagon-general-randy-allen-key-wounded-in-ukraine-2453438.html Takže vojenští instruktoři a generál velel!!! Už nevím, kde jsem to četla, zdroj zřejmě už nenajdu (pokusím se), ale v souvislosti s děním okolo MH17 se objevila zpráva, že jakýsi ruský představitel velení či rozvědky v zákulisnícm jednání měl svému am. protějšku oznámit, že má povolení vyslat na Ukr. 100… Číst vice »

Béda
31. 7. 2014 20:53

aram,

můžeme se pouze domnívat, co stojí za tímto stěží očekávaným obratem. Může to být zrovna tak sestřel balistických raket (= dosažení pověstné červené čáry), profláknutí hrozných zločinů junty (napalm na dětech, vraždy seniorů), vývoj (a důkazy) v kauze sestřelu malajského Boeingu, smrt amerických válečných loutkovodičů a konspirátorů na Ukrajině, pewrmanentní selhávání junty v tažení proti vzboeřencům anebo nějaká kombinace několika z těchto důvodů, či všechny najednou. V každém případě je to zapříčiněno neudržitelností současného stavu na „jihovýchodní“ frontě a neudržitelností politiky násilí a konfrontace. Tábor fašistického „míru a humanity“ to začíná projíždět.

Béda
31. 7. 2014 21:03

pel mel z ruvr.ru
– pozorovatelé a experti vyšetřující pád malajského Boeingu se dostali pod minomentou palbu
– ruská „potravinářská inspekce“ prý nalezla v masu z EU růstové preparáty
– EU zavedla sankce proti ruskému finančnímu sektoru /asi se dají očekávat reciproční opatření)
– RUsko se může vzdát veškeré rostlinné produkce z Evropy
– Strelkov – do Kramatorsku prý junta přivezla balistické rakety…

Béda
31. 7. 2014 21:18

Trapný politický komedianti: „…Vláda Spojených států uvalila ve středu zákaz vstupu na jejich území na několik venezuelských představitelů a to kvůli porušování lidských práv při zásahu proti protestujícím.

“John Kerry učinil rozhodnutí neumožnit venezuelským představitelům vstup do země na základě nepřiměřeného použití síly proti protestujícím”, řekla mluvčí Marie Harf.

“Ti, kdo konají takové věci, nejsou v naší zemi vítáni”, řekla Marie Harf.“ To ukrajinská junta užívá přiměřené prostředky – třeba molotovy, řetězy, Grady, napalm, USA v různých zemích jakbysmet – jejich nájemní vrazi jsou hotovým souborem jeptišek, jejich predátoři poslestvím „božím“..

Atlantis
Atlantis
31. 7. 2014 22:24

Béda napsal Trapný politický komedianti: „…Vláda Spojených států uvalila ve středu zákaz vstupu na jejich území na několik venezuelských představitelů a to kvůli porušování lidských práv při zásahu proti protestujícím. “John Kerry učinil rozhodnutí neumožnit venezuelským představitelům vstup do země na základě nepřiměřeného použití síly proti protestujícím”, řekla mluvčí Marie Harf. “Ti, kdo konají takové věci, nejsou v naší zemi vítáni”, řekla Marie Harf.“ To ukrajinská junta užívá přiměřené prostředky – třeba molotovy, řetězy, Grady, napalm, USA v různých zemích jakbysmet – jejich nájemní vrazi jsou hotovým souborem jeptišek, jejich predátoři poslestvím „božím“.. Jde o to, že nevpustit na své… Číst vice »

Martin (už bez taky m)
Martin (už bez taky m)
1. 8. 2014 0:09

Vlastizrádci se nic platit nebude, EU si na Rusku nic nevymůže. Bédo, asi kombinace těch důvodů. A to jsou ty které známe, tj. ne všechny… Předpokládám, že dali hlavounům vědět, že „když už odpočítávání“, tak to jejich právě začalo… Čína se dívá na stopky a pečlivě jim to co zbývá pohlídá- aby si náhodou nepřidávali… Budeme brzy svědky zásadních změn. EU a hlavně USA nepochopily, že už jsou jen jednou z více „kolejí vlaku vývoje“… A nejnebezpečnější bude brzy Teroristický stát Izrael… No někteří z nás „příliš angažovaných a nepříjemných“ to možná nepřežijí, ale soudím že Planeta a slušní Lidé… Číst vice »

Béda
1. 8. 2014 4:19

Atlantis napsal Jde o to, že nevpustit na své území příslušníky jiných států je zločin proti liberální svobodě pohybu a USA by za toto porušení měly být žalovány k soudu pro Lidská práva v Haagu!! Není možné zakazovat někomu vstup někam a tudíž volný pohyb!! Je zajímavé, že USA nezakazují z uvedeného důvodu (nepřiměřené použití síly proti protestujícícm) vstup do své země představitelům S.Arábie, Bahrajnu, Izraele, že kvůli vraždění v jiných zemích a vyvolávání válek pod podvodnou záminkou nepoženou před svůj anebo mezinárodní soud své vlastní zločinné představitele. Pokud jde o omezování pohybu osob, nabízí se úsměvné srovnání – komunisté… Číst vice »

Béda
1. 8. 2014 4:28

Komunisté natahali ostnaté dráty na svých hranicích aby jim neutíkali lidé a aby západ nemohl vykrást jejich země, západ nyní staví zdi (USA, Izrael, nyní „demokratizovaná“ Ukrajina a veškerý „civilizovaný“ záúpad kolem Ruska spouští další „železnou“ oponu ekonomické a politické izolace, brzy se bude EU muset izolovat od USA cíleně rozšťáraných venkovních hranic eurozóny.

A tak paradoxně „liberální“ západ bude ve snaze izolovat od sebe zbytek světa různými „ostantými“ dráty, bude izolovat sebe od zbytku světa.

peter.
1. 8. 2014 4:42

Novinár Butkevič v ukr.TV-Na Donbase je veľmi veľa absolútne nepotrebných ľudí. Donbas treba využiť ako zdroj surovín a prebytočných ľudí-vyvraždiť.
http://www.regnum.ru/news/polit/1831704.html

Béda
1. 8. 2014 4:48

Peter,

na to již upozornila paní merlin. Ten „novinář“ je klasickým příkladem fašistického psychopata, pro kterého jsou určití „podlidé“ (jak se vyjádřil fašistický expremiér a vzorný reprezentant světového bankovnictví Jaceňuk) jenom obtížný hmyz, který je nutno vyhubit za účelem „Lebensraumu a Drang nach Osten“, t.j. kvůli zisku surovin, životního prostoru etc..

Béda
1. 8. 2014 5:48

http://freeglobe.parlamentnilisty.cz/Articles/14187-ron-paul-neobvinuji-ameriku-obvinuji-neokony-.aspx ohledně situace na Ukrajině a ohledně očividně sestřeleného letadla Malajských aeroliníí, prohlásil Ron Paul, že vláda USA chce z tohoto sestřelení obvinit Rusko, aniž by poskytla pro tento svůj závěr jakékoli důkazy. Paul zdůraznil, že tvrzení USA, že Rusko je třeba obvinit z této katastrofy, protože dodává zbraně rebelům na východní Ukrajině, je pokrytecké, protože Spojené státy vyzbrojily opozici v Sýrii, která zaútočila na USA podporovanou vládu v Íráku. Nicméně tím nejlepším momentem vystoupení Rona Paula bylo, když jeden z moderátorů pořadu přispěchal s omletou otázkou: „Obviňujete z toho tedy Ameriku?“ Tato otázka byla již dříve použita Giulianim a… Číst vice »

peter.
1. 8. 2014 6:32

Slovenská f.Way Industries vyrába nakladače „Locust“
comment image%3Bhttp%253A%252F%252Fwww.snap.sk%252Fkatalog%252Faction%252Fproductdetail%252Foc%252F4%252Fproduct%252Fsmykom-riadeny-nakladac-locust-l-1203.xhtml%3B580%3B480
ktoré vyvážala do Ruska.Kvôli sankciám prišla o tento trh,čím EU-idioti spôsobili ťažké ekonomické strty Rusku.To sa teraz musí obrátiť na Čínu:
http://www.zkmac.com/product/149447_for_detail.htm

peter.
1. 8. 2014 11:01

stan
na mnou uvedenom odkaze sú aj titulky.Butkevič hovorí:Donecký región má približne 4 mil.obyvateľov.A najmenej 1,5 milióna zbytočných…donbas treba využívať ako zdroj…jednako,najhlavnejšie čo treba urobiť.sú ľudia,ktorých je nevyhnutné prosto zabiť.