Šerif Arpaio opět na scéně

Nejpřísnější šerif v USA – Joe Arpaio – dělá v současné době zátahy na ilegální imigranty na americko-mexických hranicích. Musel nechat postavit stany, aby čelil jejich masivnímu přílivu. Ještě před východem slunce v oblasti Mary Coppa v arizonské poušti se zástupci šerifa chystají udělat zátah na ilegální imigranty. Jejich metoda práce spočívá v tom, že zastavují každého, kdo udělá byť jen malý přestupek proti rychlosti. Každého z těchto řidičů zastaví, aby zjistili, jestli je v zemi legálně nebo ne, prohledali auto, ověřili doklady a zjistili, jestli jsou v zemi legálně, či nikoliv.

NO ENGLISH, slyší pokaždé, když někoho zastaví.

Okres Mary Coppa je nejrychleji narůstající oblast se čtyřmi miliony obyvatel, jejímž centrem je Phoenix. Tento člověk v nákladním autě, který byl právě zastaven pro dopravní přestupek, je podroben důkladné prověrce jeho legálního statutu, ověřování dokladů apod. Tady v Mary Coppa zákonodárci nečekají na rozhodnutí Washingtonu o imigračním zákonu, tady mají šerifa, který se žádnými nesmysly nezabývá, bere věci do svých rukou.

Šerif ukazuje několik stanů, kde jsou všichni nelegálové drženi v teplotě přes 60 °C a čekají na přesun. Všichni pod těmito stany byli šerifem obviněni z ilegálního překročení hranice, ne nadarmo je Arpaio považován za nejpřísnějšího amerického šerifa. Arpaio k tomu říká, že pokud tito lidé překročili ilegálně hranice, tak on dělá pouze svoji práci, aby tomu zamezil.

Překlad: Clair
 
Foto: zdroj

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments