Jsme před volbami. A kdo jediný to do nás hustí?

Jako národ tvoříme zhruba dva stejně početné tábory. To je zhruba tábor těch, kteří volili Zemana, a tábor těch, kteří volili Drahoše. Takže kdybychom měli skutečnou demokracii bez přívlastků (v tomto případě je tím přívlastkem slovo liberální), měli bychom i dva stejně mocné tábory médií, z nichž jeden by podporoval zemanovce a druhý drahošovce.

To by pak panečku byla demokracie, nad kterou bychom se mohli nafukovat. Vždyť si to představte: Každý z táborů má zhruba stejné mediální krytí, takže vpusťme teď do ringu stejně početné myšlenky a argumenty obou těchto táborů, ať se v chlapském souboji a na férovku rozhodne, které váží u lidu víc. A která strana převáží, ať pak u nás vládne.

Ideál, o němž si dnes můžeme nechat jen zdát. Protože máme, bohužel, mediální tábor jen jeden. Ten, který podporuje drahošovce. Ten druhý chybí – prostě není, a na jeho místě zeje prázdnota, jen zčásti vyplněná úsilím několika amatérsky vedených a o existenci stále zoufale bojujích prozemanovských webů. Takto se to z úradku nejmocnějších na tomto světě po sametu zařídilo, a od té doby máme demokracii, která na jednu nohu, a to nohu mediální, kulhá tak, že až bolí se na to koukat. Takže hustit to do lidu zhusta má možnost jen tábor jediný – ten drahošovský. A pochopitelně toho zplna využívá. A i kdyby k tomuto účelu neměl téměř všechna naše média, (jako že je má), stačil by mu k ovlivnění lidí jen internetový Seznam.cz a všechny naše televize na čele s ČT. Ten internetový Seznam.cz totiž dnes, kdy se noviny už prakticky nekupují, máme místo nich. Otevřeme si notebook a už z první stránky nám Seznam.cz buší do očí, čeho strašného se náš prezident dopustil a z jakého obvinění se bude muset zodpovídat náš premiér. A stejné je to i v našich televizích, včetně nejvlivnější ČT, která by ze zákona měla být nestranná, ale dělá si ze své nestrannosti už léta jen dobrý den.

Přes všechnu tuhle masovou masírku však tábory zemanovského a drahošovského lidu zůstávají početně zhruba stále stejně početné. Což lze považovat za novodobý zázrak. Jak je, propánakrále, ve věku nejpromyšlenějších teorií masového ovlivňování lidí něco takového vůbec možné? Že by snad pravda speciálně u nás měla tak hluboké kořeny, že dokáže odolávat všem lžím, které se jí oficiální média 24 hodin denně snaží zadupat do země? A děje se tak snad proto, že jsme ve středu Evropy stáli vždy v průsečíků téměř všech názorových proudů a hledisek, které Evropou putovaly, což v nás vytrénovalo schopnost oddělovat zrna od plev a zachovat si i v těch nejprudších názorových přívalech zdravý rozum?

Je-li tomu tak, pak tomuto našemu zdravému rozumu poděkujme za stávající plichtu mezi námi a lidem drahošovským a zauvažujme nad otázkou, která se nad vším zde řečeným vznáší jak mlha nad vodami. JAK BY TOTIŽ SITUACE U NÁS DNES VYPADALA, KDYBY EXISTOVALA ROVNOST MÉDIÍ OBOU TÁBORŮ? A kdyby tudíž neexistovala jejich dnešní totální nerovnost, která naši demokracii pokřivuje stejně, jako zrcadla na petřínském vršku pokřivují linie našich postav?
A kde bychom tudíž bez té pokřivenosti dnes asi byli? Znali bychom kdy vůbec např. jakoby ďáblem ovládané oči poslance Bartoška, úlisný hlas senátora Fischera, sprostoty senátorky Němcové, válečnické výzvy poslankyně Langšádlové, šílenosti Řeporyjce, názor primátora Prahy o tom, že Praha se osvobodila sama, obvinili bychom Rusko ze zločinu ve Vrběticích, aniž bychom pro to obvinění měli jediný důkaz, strhli bychom do prachu sochu našeho osvoboditele nejen od nacistů, ale i od naší fyzické i národní smrti, maršála Koněva, a trnuli bychom v těchto dnech obavou, že po volbách to u nás může být ještě pomatenější, než je tomu dnes?

5 10 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
6 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Bety
Bety
28. 9. 2021 9:53

No nevím. Není to spíše iluze volby? Je půlka špatná a půlka ještě horší? Vlastně moc na výběr není, ale jedna půlka přitahuje svou drzostí a velkohubostí a ta druhá spoléhá na ty, kterým je velkohubost a očividná sprostota proti srsti? V zásadě se tím pokryje všechno, k lepšímu zatím žádná cesta nevede. Nakonec domluví jakože koalici, je jedno jakou, a tím se zprostí vůči voličům jakékoli odpovědnosti. Hlavní je neměnit majetkové poměry, jinak ať všechno klidně vezme čert. No volit půjdu a to ty, proti kterým jsou obě půlky ve vzácné shodě. Když pro nic jiného, tak proto aby… Číst vice »

zart
zart
Reply to  Bety
28. 9. 2021 10:09

Všechno je iuze volby a volba iluze. Tu je nutné zničit především. V pozemském bytí není žádná možnost volby, vše je předem dáno podmínkami prostředí a povahy. Hoši, kteří vládnou, to pochopili a využívají dávno, zato pitomci, kterým vládnou, nikoliv A tak se vlastně ti hoši u moci starají o výchovu hloupých mas. Buďme jim za to vděční, neboť jinak bychom bez jejich přičinění byli pitomci ještě větší. Je nutné nově vnímat, myslet a jednat. Postaru to již dávno nejde, a je to jenom naše chyba, nás obyčejných pitomců. Učme se od liberálních demokratů, soudruzi. Denně nám dávají vynikající a… Číst vice »

Last edited 9 měsíců před by zart
zart
zart
28. 9. 2021 10:03

NEJSEM ROBOT: Skvělý článek. Vývoj jde ovšem správným směrem. Liberální demokracie je zde proto, abychom ji prakticky zažili a pochopili, co je to za odporný a ohavný humus, který páchá sprostou genocidu na lidech. Teorie, která by tento bolestivý proces zkrátila nikoho nezajímá. Dobře tak občanům, lidským zdrojům devastační ekonomiky, když je zajímá jen fotbal, vaření a knedlíky. Velice úspěšně se zde etabluje vláda jedné strany, což je zásadní podmínka revoluce, která bohužel může být dnes pouze maloměšťácká, čili zase jenom k ničemu, neboť maloburžoasní ksindl je hnojné a odpudivé bláto, které se jako marast lepí na paty jakékoliv (!)… Číst vice »

Gatta
Gatta
28. 9. 2021 12:27

Bych si zase tolik nefandil s nějakou českou výjimečností – v USA se prezidenta Trumpa a jeho voliče taky nepodařilo demokratickým masmédiím dodnes eliminovat.

Last edited 9 měsíců před by Gatta
Aleš
Aleš
28. 9. 2021 19:11

V souladu s Vyšším principem mravním je, aby liberální demokracie a její kandidáti dostali pořádný FLÁKANEC. Jiné cesty tady není.