K televiznímu vystoupení P. C. Robertse: Svět se rozpadá

Dr. P. C. Roberts poskytl koncem roku toto televizní interview alternativní informační síti Daily Coin. Její redaktor Rury k Robertsově interview přičinil tuto poznámku:

Když jsme se s Davem Kanzlerem na interview s PCR připravovali, promýšleli jsme, jak je zahájíme, i jak v něm budeme krok za krokem pokračovat. Jsme Dr. Robertsovi moc vděčni za to, že on měl o tomto interview představu odlišnou.

Svět, v němž žijeme, jak mnozí vědí, prochází masívní a bezprecedentní proměnou – a to se stále se zvyšující rychlostí. Dr. Roberts je pak jedním z předních světových ekonomů a současně i jedním z nejrespektovanějších světových hlasů, který tuto proměnu systematicky popisuje. Podle něj američtí občané u kola, který řídí svět, spí. Jsou však na tom bez viny a je to právě onen bezmyšlenkovitý stav jejích duší, jenž na pravého viníka ukazuje. Mainstreamová média jim totiž nepodávají svědectví o tom, co se děje, a to jak v americké ekonomice, či na světové scéně politické, s výjimkou ovšem oněch běžných výkřiků o tom, jak je Amerika největší a jakým ďáblem je Putin. Absolutně žádný hlubší pohled, žádné skutečně respektované svědectví se k očím a uším prostých Američanů nedostane, kterážto praxe je zanechává v nevědomosti i v nevědomí pravdy. A navíc: jestliže máte dvě anebo víc zaměstnání na částečný úvazek a tvrdě zápasíte o to, aby vám zůstala střecha nad hlavou, či abyste dokázali koupit dětem nové boty, stává se nutkání hledat pravdu přepychem skutečně nadbytečným.

Jedním z nejlepších způsobů jak porozumět tomu, co se dnes děje v Sýrii, na Ukrajině či na Středním východě, je ustoupit o krok zpět a podívat se, co ukazuje historie. Protože většina situací, ve kterých se lidstvo ocitlo, má kořeny právě v minulosti. To, co se stalo v několika minulých letech na místech jako jsou Irák, Sýrie či Libye, má svůj počátek v pozdních devadesátých letech minulého století. PROJEKT PRO NOVÉ AMERICKÉ STOLETÍ či THINK TANK (myšlenková nádrž, myslivna, mozkovna)), založené Dickem Cheneyem, jedním z netvrdších neokonzervativců, jakého kdy svět spatřil, vydláždily cestu k americké invazi do sedmi zemí v průběhu pěti let, což je delší čas, než s jakým se tato invaze původně plánovala. (Zřejmě se nepočítalo s jakýmkoli odporem Ruska a Číny). Al Kájda se přeměnila v Islamský stát (IS), což taktéž nebylo v plánu. Darebácká banda žoldáků se stala darebáckou, až když se vydala jinou cestou, než jí CIA původně určila.

Dr. Roberts ve svém interview pro Daily Coin popisuje i to, jak byl neokonzervativci zbudován v USA škrtící mechanizmus na veškerá politická dění, který je kromobyčejně obtížné setřást. Tyto válečné štváče nezajímá nic než moc, krvavý zločin a „smysl osudu“, jak jej oni chápou. Gobelín, který Dr. Roberts tká, začíná tedy Nixonem a Vietnamskou válkou a končí u posledního setkání prezidenta Putina s americkým ministrem zahraničí Kerrym. Obraz je vykreslen jasně a i v detailech ukazuje, jak jsme se dostali až na samý okraj nukleárního vymazání z planety Země. A jak bylo uvedeno zpočátku: Svět je ve stavu změny, jejíž rychlost akceleruje.

Překlad: Lubomír Man

Zdroj: The Daily Coin

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
25 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
hudryper
hudryper
30. 12. 2015 16:10

On se rozpadá i těsně vedle ČR ! Polská vláda po útoku na ústavní soud míří k ovládnutí médií Noční rokování polského Sejmu po nástupu národně-křesťanské strany Právo a spravedlnost (PiS) k moci jsou už spíše pravidlem než výjimkou. Ve středu do druhé hodiny ranní a pak hned znovu od sedmé hodiny jedná polský parlament o novelizaci zákona o veřejnoprávních médiích. Ta chce v urychleném tempu ve dvou etapách změnit na národní. Dnes 12:14 – Varšava V první řadě jde o kompletní výměnu vedení i dozorčích rad v Polské televizi (TVP), Polském rozhlase (PR) i Polské tiskové agentuře (PAP) a… Číst vice »

orinoko
orinoko
30. 12. 2015 16:14

To je dobry – myslivna. … Pro emericky think tank. Ale nevim, jestli to zaroven neni urazka ceske myslivosti. … Ta cestina, ja ji proste miluju. Dick Koleckar mele z posledniho. Jeho slavne dny, kdy sledoval z Air Force 2 letecke udery proti manhattanskym dvojcatum Bob and Bri uz jsou definitivni minulosti. Lost Dick … to je dneska oc tu bezi. PNAC , NWO … uz chcipaji na pohrebisti soudruha Brezinskego. To byla generace uchylu. Z ni se cely svet bude lecit cela desetileti. Jedno jim ovsem uprit nelze. – Meli vizi. Dnesni svetova policka hovada zapadni provenience maji TELE-vizi.… Číst vice »

orinoko
orinoko
30. 12. 2015 16:42

Dalsi skvele zpravy. Saudsky statni rozpocet vykazuje astronomicky zaporny udaj, ktery lehce pohlti drive vytvorene rezervy. Uz to drhne, a jede se na zidovsky zaporny system. Boha Jahve … ze by se chudy Jemen stal onim Davidem , ktery nakonec skoli ropneho Goliase? Iran dneska drze strilel kolem emerickeho plovouciho srotu v Hormuzskem prulivu. A to hovado … Dick Cejen v deravem Bludnem Holandanu … To je velmi neprofesionalni a nebezpecne. Kde jsou ty doby, kdy hovado mobyDick Ohava sestrelil iranske dopravni letadlo v iranskem vzdusnem prostoru … a dodnes se zato neomluvil. Vite, co to znamena? Iran zprovoznil nejmodernejsi… Číst vice »

orinoko
orinoko
30. 12. 2015 17:12

Iran snad vyhlasi statni svatek. Jsou tam neskutecne popularni zabery, kdy ruske … ale i syrske … letectvo nici cisterny s cernym zlatem , se kterym pocital otrok v Bile chysi, aby ji vydaval za svou , a prodaval ji Izrazidovi jako symbol biblicke prizne. Erdragonovi se hrouti ropne imperium nejen doma , ale i u saudskych uterek. To je ten rozdil. Kdy Rus neudela ocekavany krok, ale poleninsku – jeden krok vpred, dva kroky vzad. Nemuzu se zbavit pocitu, ze Rus jednou provzdy a DEFINITIVNE precetl zapadni hovada prebirajici jakakoli mimikry vcetne islamskych. Na platne bezi novy flak. –… Číst vice »

Béda
30. 12. 2015 17:53

Bagdád znovu vyzval Ankaru, aby stáhla z jeho území své vojáky, a prohlásil, že v opačném případě se může Irák uchýlit k vojenským opatřením pro urovnání této situace, oznámila agentura Reuters s odvoláním na prohlášení ministra zahraničních věcí Iráku Ibrahima al-Jaafari.

„Nebude-li jiné řešení kromě vojenského, použijeme ho. Budeme-li nuceni bojovat a hájit svou svrchovanost a bohatství země, budeme bojovat“, uvádí agentura slova, která řekl novinářům v Bagdádu.

Více: http://cz.sputniknews.com/svet/20151230/2054900/irak-vojenska-opatreni-turecko-vojska.html#ixzz3vpO1SWNq

orinoko
orinoko
30. 12. 2015 18:06

Irak vi, co dela. V zadech ma iransky a rusky vitr. Cinsky jen ceka na pokyn.
Rusko vstoupilo do Afghanistanu jako moderator mezi kabulskou vladou a Talibanem. Obe strany ohrozuje saudsky dobytek, ktery uz definitivne vlastne nevi, ci je. A jakou zhovadilost jeste realizovat.
Sam jsem zvedav , co jeste uzri muj starecky zrak , a jake pokuseni dejiny pripravi memu tuseni.

merlin
merlin
30. 12. 2015 19:45

saudové budou mít jiné starosti : Saudi Arabia’s stock market has fallen sharply after it announced public spending cuts and rises in tax, fuel and energy prices in 2016.
soudruhu Allushovi složili v nekrologu poklonu i bojovníci islámského státu, Daéš má dalšího mučedníka. To je snad dostatečně vypovídající i pro zavilé zastánce umírněnosti

Sasin
Sasin
30. 12. 2015 20:22

HisTórie nemá nic společného s minulostí natož dějinami, takže se tento „neziskový“ američan bude muset mílit. Takže PRAVda bude určitě jinde. A esli ji vytáhnou za 70 let na podporu nějakého papaláša nebo nového dogmatu už mi bude muset být jedno. Prý gdo chce chápat co se děje, má ustoupit krok vzad. Šak v té Sýrii kradou pré tomu Bachar el Assádovi ropu, kterou už pár desítek let dolují a kradou jen kvůli tomu, že těch nalezišť zase néní tolik a proto se to musí překupčíkovávát přes emrický toaleťák. Gdyby se měl svět pohánět jinou energií už by to nemělo… Číst vice »

orinoko
orinoko
30. 12. 2015 20:23

Merlin, zitrek a pozitrek bez depky. – To vinsuju. Vy zenske jste neuveritelne silne. Ted jsem poznal jednu, co se vratila po 10ti letech v zahranici domu bez deti, ktere venku zakotvily. Uz jsem jednu takovou poznal, kdyz se vratila z Libanonu. Ceska zenska je nejen dobra kucharka … i to dalsi … ale i velmi odolny zivotni exemplar. Cim inteligentnejsi , tim vyssi odolnost. Ceskym zenam pripijim jak to umi jen Cyrano rozvodove konsekvence pomijim – prej … a bude ti dano Kolik casu jeste zbyva pro podobna prohlaseni presne tolik , kolik skryva naderne ohrozeni Chlap o holi… Číst vice »

hudryper
hudryper
30. 12. 2015 20:34

Těm šťastnějším chlapům se stává , že stačí dospět dřív,než zaklapne penál. No a ti správní chlapi
to poučení znají : dřív,než se ožení vědí,že bez ženské to k životu na světě …moc není. Přeji Ti parádního Sivestra a pořád stejný elán jako dosud. H.

orinoko
orinoko
30. 12. 2015 20:48

Tobe take , i Tvoji rodine vcetne apeninske stopy.
A vlastne vsem.
Na stara kolena prozivam velmi bourlive obdobi.
Predevcirem jsem byl sokovan zpravou, ze umrel killmister Lemmy od Motorhead. – To je kapela, ktera nadefinovala cely jeden sloup rocku.
Pred Stedrym dnem oslavil sedmdesatku, 26. 12. mu nasli prudkeho raka , a pak to vzalo rychly konec.
Killmister nevedl hluboke debaty. Ale mel srdce na svem miste.
Odkaz na nej jsem tu az daval.
– Miluje te
prave ted
a prave tady
v pravou chvili

Njn, dneska koncim.
Mam jeste nejake povinnosti.

brankoslav
brankoslav
30. 12. 2015 20:49

Něco tak silného jsem už dlouho neslyšel
https://www.youtube.com/watch?v=mHCwjHhUvIc&list=PL9p9Q8rEvRQ1hUKSOdt1wwyKeOovfsJwf&index=7
Snad 2016 ve zdraví přežijeme !
Ahoj !

Dana
Dana
31. 12. 2015 3:26

Deda Roberts uz kaze 20 let, ze by ho najednou v USA zacli poslouchat ? Roberts je silne pro stehovani nuslimu ze Stredniho Vychodu, takze dle meho nazoru skodi hlavne Evropanum, ale neverte me, verte jinemu Americanovi. :-) Jelikoz za pricinu chaosu povazuje politiku Spojenych Statu, pak je dle nej povinnosti Evropanu prijmout ty chudaky, co kvuli Emerice ztratili domov. Nazyva je valecni utecenci, kteri maji pravo na bezvyhradne prijeti v Evrope. Hezka logika, co ? (Nejak zapomina, ze skutecne potrebnych valecnych utecencu je daleko mene, nez lidi z Pakistanu, Maroka, Senegalu, Somalska a Kosova, ale budiz.) Proti Robertsove logice… Číst vice »

hudryper
hudryper
31. 12. 2015 5:11

Dana napsal
Roberts je silne pro stehovani nuslimu ze Stredniho Vychodu, takze dle meho nazoru skodi hlavne Evropanum

„To dá rozum,Danuško !“ Aby se vám nestalo,že po ulici v New York City lezou tři slimáci,když tu
se ozve strašná rána a jeden z nich se rozprskne na tisíc kousků. Zbylí dva se udiveně koukají,jak
kolem lítají ty kousky a pak ta chytřejší slimačka Dana řekla : “ No jo,zase jeden muslimák !“ Nebo
snad nuslimák ?

Béda
31. 12. 2015 7:05

Perla dne: http://www.hlavnespravy.sk/merkelovej-dlhoocakavany-prihovor-krajiny-z-pristahovalectva-profituju-nenasledujte-tych-ktori-si-chcu-nechat-nemecku-identitu-len-pre-seba/726182

„Merkelovej dlhoočakávaný príhovor: Krajiny z prisťahovalectva profitujú. Nenasledujte tých, ktorí si chcú nechať nemeckú identitu len pre seba!…“ Kurňa, doteď jsem nevěděl, že jsem Němec a že žiji v Německu ani to, že Němci žijí v Sýrii, Iráku Somálsku, Afghánistánu, Pákistánu, Somálsku, Sudánu, Čadu….

Béda
31. 12. 2015 7:10

Dana napsal Deda Roberts uz kaze 20 let, ze by ho najednou v USA zacli poslouchat ? Roberts je silne pro stehovaninuslimu ze Stredniho Vychodu, takzedle meho nazoru skodi hlavne Evropanum,ale neverte me, verte jinemu Americanovi. Jelikoz za pricinu chaosu povazuje politiku Spojenych Statu, pak je dle nej povinnosti Evropanu prijmout ty chudaky, co kvuli Emerice ztratili domov.Nazyva je valecni utecenci, kteri maji pravo na bezvyhradne prijeti v Evrope. Hezka logika, co ? (Nejak zapomina, ze skutecne potrebnych valecnych utecencu je daleko mene, nezlidi z Pakistanu, Maroka, Senegalu,Somalska a Kosova,ale budiz.)ProtiRobertsovelogice mezinarodni solidarity bohatych Evropanupomahajicichudemusvetu nemam namitek,jen se tam o… Číst vice »

merlin
merlin
31. 12. 2015 8:02

orinoko, přeju hodně dalších nových zážitků a k nim potřebné zdraví do roku ohnivé opice, kterej začne v únoru, i když jak tě čtu tak pro tebe spíš roku ohnivého draka :-) http://www.nanrenwo.net/uploads/allimg/151230/8426-1512301H524.jpg

hudrypere, všechno nejlepší a hodně zdraví Vám i celé Vaší rozvětvené rodině

Dana
Dana
31. 12. 2015 16:31

Bedo, je tezke citovat, kdyz Roberts a jeho eseje a rozhovory jsou hlavne byznys, ruzne „broadcast“, za ktere musi zajemce napred zaplatit, aby si je mohl stahnout.. Zverejnene clanky je vlastne jen upoutavka na jeho prodej DVD.. Ja je muzu ziskat jinak, ale pro vas to neni mozne… Jeden clanek ohledne bezencu je vyzivny, jmenuje se : „Charlie Hebdo realigns Europe with Right-wing anti-immigration political parties“, coz je uvaha, ze nasledkem odporu k immigracni vlne se zdvihly take fasisticke zivly. V tom smyslu, jako ze Evropa hnedne. Ted ponekud obraci, – poslechl si asi Evropany – posledni verejne video je… Číst vice »

Béda
31. 12. 2015 16:47

Dana napsal Bedo, je tezke citovat, kdyz Roberts ajeho eseje a rozhovory jsou hlavnebyznys,ruzne „broadcast“, za ktere musi zajemce napred zaplatit, aby si je mohl stahnout.. Zverejnene clanky je vlastne jen upoutavka na jeho prodej DVD..Ja je muzu ziskatjinak,ale pro vas to neni mozne… Jeden clanek ohledne bezencu je vyzivny, jmenuje se : „Charlie Hebdo realigns Europe with Right-winganti-immigration political parties“,coz je uvaha, ze nasledkem odporu k immigracni vlne se zdvihly take fasisticke zivly. V tom smyslu, jako ze Evropa hnedne. Ted ponekud obraci, – poslechl si asi Evropany –posledni verejne video je o tom, jak nikdonezminuje,ze hlavni duvod ke… Číst vice »

peter.
31. 12. 2015 17:16

K tomu len toto:
http://www.niejetotak.sk/kritika-vojny-proti-terorizmu/
Všetkým prajem príjemnú zábavu a v Novom roku veľa šťastia,zdravia a optimizmu.Aby ten Nový rok bol ku svetu aj ku Európe milosrdnejší.A aby sa naši
politici začali viac zaujímať o národ ako o to,ako ulahodiť Bruselu a Washingtonu.
A potom bude lepšie všetkým:
comment image?oh=51b227d8d043689b14b02ca48d1a7ade&oe=5714706E

Béda
31. 12. 2015 17:27

Peter,

Vynikající odkaz. Posílám dál.

Dana
Dana
31. 12. 2015 18:04

Jaka vyhybka, Bedo ?
Prece se nemusi stale pripominat, ze 90 procent bezencu jsou muslimove, kteri ve sve dusi prinaseji islam do Evropy.
Kdyz to teda musite mit po lopate, specielne pro vas postuji polemiku Robertse na jisteho Srdju Trifkovice, ktery, dle meho nazoru , ma na muslimskou otazku spravny postreh. Roberts mu vsak oponuje.
http://www.paulcraigroberts.org/2015/10/24/presstitutes-at-their-work-paul-craig-roberts/

Sio
Sio
31. 12. 2015 18:52

Dana napsal

Jaka vyhybka, Bedo ?
Prece se nemusi stale pripominat, ze 90 procent bezencu jsou muslimove,kteri ve sve dusi prinaseji islam do Evropy.
Kdyz to teda musite mit po lopate, specielne pro vas postuji polemiku Robertse na jisteho Srdju Trifkovice,ktery, dle meho nazoru , ma na muslimskou otazku spravny postreh.Roberts mu vsak oponuje.
http://www.paulcraigroberts.org/2015/10/24/presstitutes-at-their-work-paul-craig-roberts/

To nejsou muslimové, to jsou trifidi.