Kdo chrání a ovládá Českou televizi?

O České televizi toho bylo napsáno mnoho. Celé knihy zabývající se zpravodajskými prohřešky této televize (např. Petr Žantovský – Černá kniha České televize), a každý den jsme svědky podivného způsobu informování, které má k objektivnímu zpravodajství dle mého názoru velmi daleko.

Někdy se mi zdá, že jediným kritériem, jak se stát zaměstnancem České televize je poněkud specifická morálka, protože jak nám permanentně dokazují komentátoři a hlasatelé televize, není třeba umět správně česky, umět vyslovovat, či řídit se základními pravidly diskuse.

Mám možnost porovnat zpravodajství ČT s jinými zpravodajskými kanály a nemohu si pomoci, ale asi neexistuje v Evropě (zpravodajský) kanál, který by valnou část hlavních zpráv věnoval ostouzení vlastního prezidenta a premiéra. Neexistuje asi ani zpravodajská společnost, která by soustavně a hloupě brojila proti Rusku.

Jako příklad práce ČT mohu uvést, že v pořadu Události odvysílala tato televize vstup redaktora Jiřího Hynka, který opakovaně označil Andreje Babiše za „bývalého premiéra“. Tuto zprávu nekorigovala ani další hlasatelka Witowská, která ji současně slyšela ve studiu. Omluva? Kdepak. (ČT navíc tento vstup smazala ze svého archivu s tím, že obsahoval nepřesnou informaci – pozn. edit.)

Je tedy možné, že scénář, který ČT dostala a kterým se poslušně řídil komentátor, nevyšel.

Co si o tom myslet?

Známý, který pracoval v České televizi, mi říkal, že ČT je pod přímým dohledem jedné mocnosti a její zaměstnance je často vidět v blízkosti jisté budovy na Malé Straně.

Je tedy možné, že tak, jak jsme se po vstupu do NATO částečně vzdali vlastní armády a po vstupu do EU části rozhodovacích pravomocí v ekonomické sféře, tak jsme se vzdali i práva na objektivní zpravodajství.

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
7 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
LiL
LiL
13. 9. 2019 22:38

Opravdu super informace…. Je otázkou,zdali Andrej právě v tuto chvíli neudělal onu historickou chybu. Jeho zbabělost čelil nařčení osobně u soudu,vypovídá o mnohém.

Irena
14. 9. 2019 7:02

Je tedy možné, že tak, jak jsme se po vstupu do NATO částečně vzdali vlastní armády a po vstupu do EU části rozhodovacích pravomocí v ekonomické sféře, tak jsme se vzdali i práva na objektivní zpravodajství.

Toho všeho jsme se vzdali jedním vrzem v roce 1989, to další už jsou jen podrobnosti toho či onoho způsobu provedení, či lépe řečeno utvrzení a pokud možno znemožnění daný stav zvrátit.

racek
racek
14. 9. 2019 20:24

Milá paní Ireno, jedno z prvních úkolů od NATA bylo zruši téměř celou naši armádu, vyřadit či prodat výzbroj a výstroj, v mezidobí vychovat nové spolehlivé kádry a nakonec armádu zase vybudovat, ovšem ve formě armády expediční pro vybrané akce v gestci USA. Samozřejmě, vyzbrojit pro expediční činnost technikou výhradně z produkce USA nebo od firem s účastí USA kapitálu. Což se plní. Konec konců, v armádě se to všeobecně ví. Tak jsme koupili Pandury a teď ty vrtulníky. Samozřejmě, koupíme i USA kanony a jistě, F16 na nás též čekají, tedy bude li ještě linka v činnosti. Pak bychom… Číst vice »

racek
racek
14. 9. 2019 20:25

Kdo ovládá českou televizi??? To je snad patrné na první pohled.

Irena
15. 9. 2019 7:18

Asi jste milý pane Racku neviděl, že moje reakce je v druhém odstavci na citaci z článku v odstavci prvním. A já na rozdíl od mnoha spoluobčanů s klíči necinkala, ani nedělala pitomce v OF.

racek
racek
15. 9. 2019 20:07

No, já taky necinkal. Neb jsem řadu protagonistů trochu znal a věděl jsem, co jsou zač. A bavil bych se zblbnutím lidí kolem mne, kdyby to nebylo k pláči. Ta celá sametovka byl zcela sprostý majetkový převrat, což bylo velmi brzy jasně patrné. Ovšem, spousta, ba většina jindy zcela inteligentních lidí to nechtěla vidět. Já se totiž věnoval zajištění svému i rodiny a převrat mi k tomu dal šance.

Hosek
Hosek
17. 9. 2019 11:07

Já si naopak myslím, že u nás se najde vždycky dostatečné množství kolaborantů s mocí, kteří jsou dokonce přičinlivější než osoby, které by byly eventuálně instruovány mocnáři. Jsou proto spolehlivější a pro svou oddanost tím zarputileji slouží svým páníčkům