Kdo je nemocný muž světové ekonomiky?

Evropa má jedinou šanci, jak udržet sociální smír a prosperující ekonomiku. Je to emancipace od diktátu USA a otevřenost směrem na východ. Budoucnost je v rozvoji spolupráce na smysluplných projektech, které nepovedou pouze k multiplikaci zisků z krátkodobého konzumu.

Podíváme-li se na poctivá čísla a porovnáme-li vývoj od roku 2008, zjistíme, že tím nemocným mužem světové ekonomiky není Evropa, která se zmítá ve válečném nájezdu – prozatím beze zbraní – nýbrž Spojené státy americké. Analýzu příčin a zoufalého stavu ekonomiky USA představil šéf ekonom německé Landesbanky z Brém Volker Hellmeyer .

Takové ekonomy jako je on, nebo i další – dokonce univerzitní profesory – kteří se v Německu umí ozvat a nebojí se říci pravdu, bychom v Česku potřebovali jako sůl. Bohužel… Kde je vzít?

Ekonomika, která nic nevyrábí, ale parazituje, nemá budoucnost

Spojené státy jsou přes všechny pozitivní hlášení o hospodářském oživení, kterými nás krmí mainstreamová média, na tom velmi špatně. Nicméně, ještě hůře jsou na tom Japonsko a Velká Británie. Ukazatel HDP je k ničemu, nemá žádnou relevantní vypovídací schopnost. Pro Evropu platí, že se podařilo, a to přes veškeré kolaterální škody, které přineslo utahování opasků, alespoň udržet ekonomiku EU v chodu, zejména tu německou, a údolí strukturálních deficitů alespoň částečně opustit.

Evropské podniky se z hlediska konkurenceschopnosti udržely, přestože na ně dopadají katastrofální důsledky hospodářských sankcí na Rusko. Německý strojírenský průmysl právě hlásí 30% propad exportu do Ruska a nám by nemělo být k výskání. Naše levné montovny jsou totiž na německé výrobce jako subdodavatelé navázáni. Nebudou-li Němci vyvážet, nebude práce ani pro naše lidi.

Konkurenceschopné podniky, nikoliv finanční průmysl jako v Británii, musí být páteří ekonomiky

O síle ekonomiky a konkurenceschopnosti vypovídá například údaj o tzv. „Hidden Champions“(HCH). To je označení pro podniky, které jsou jedničkami na domácím trhu a nacházejí se mezi TOP 3 světového žebříčku.

Stav 2015 počet obyvatel počet podniků
Japonsko 127 milionů 250
USA 320 milionů 350
Německo 82 milionů 1 300
Celá EU 501 milionu 2 000 (podniky eurozóny)

Tady snadno pochopíme, proč USA tak masivně zneužívají NSA i k hospodářské špionáži svých spojenců.

Spojené státy se z roku 2008 nepoučily

Hospodářský model, který vedl ke krizi 2008/2009, USA neopustily, ba naopak. Ekonomika Spojených států amerických je hnána dál turbo konzumerismem na dluh. Růst ekonomiky je tažen spotřebou na dluh díky levným penězům, stačí se podívat na tuto tabulku:

Ukazatel 2008 2015 nárůst
Veřejný dluh 10 bln 18,155 bln +82%
bilance FED 800 mld 4 414 mld +550%
spotřební úvěry 2,7 bln 3,4 bln +25,3%
studentské půjčky 577 mld 1 360 mld +135%
půjčky na auta 780 mld 972 mld +24,6%
HDP US dolary 14,8 bln 17,7 bln +19,2%

Doplňující údaj: V roce 2008 bylo na potravinových poukázkách (food stamps) 31 milionu lidí, v roce 2015 již 45,6 milionu Američanů.

Politika nízkých úrokových sazeb končí. Zvedne-li FED skutečně na podzim, jak avízuje, úrokové sazby, bude to pro celou zemi katastrofa. Volker Hellemeyer říká: „Jsme konfrontováni s nejvyšším stupněm boje o udržení moci od roku 1945. USA posilovaly vliv na své západní spojence,aby společně čelili rozvíjejícím se ekonomikám, které dnes dohromady představují 56 % světové ekonomiky, žije v nich 85% obyvatel světa a vlastní 70% všech devizových rezerv. Jde o nové rozdělení světa. Hlavně postavit Evropu proti Rusku, a to mnohem mohutněji než doposud. Díky globalizační doktríně západní civilizační okruh posílil. Nyní hrají USA na notu deglobalizace, čímž uvalí USA hypotéku na další generace. Doposud exportně silné země jako Německo a severní země eurozóny vůbec, se budou muset připravit na hodně špatné časy.“

Plán elit zpoza oceánu se rozjíždí naplno

Evropa je rozklížena. Pořád se ještě díky setrvačnosti drží. Pokud ovšem politici budou pokračovat dále stylem střílení si do vlastních řad a slepě poslouchat oslabeného rozzuřeného býka ze zámoří, který se pokouší ji unést, je konec dobrých časů. Nastává společenský, politický a hospodářský rozpad. Slepá poslušnost evropských kolaborantských politiků vytvořila ideální podmínky pro vyloupení celého kontinentu. Zde jsou fakta:

  • Evropu zaplavují proudy uprchlíků – jde zřejmě o řízený proces
  • Začíná se projevovat nedostatek eur pro financování ekonomik eurozóny
  • Hospodářský růst zpomaluje a v mnoha zemích klesá
  • Exporty kolabují
  • Nezaměstnanost v celé EU roste
  • V EU existují minimálně 4 zcela zbankrotované státy
  • NATO se roztahuje čím dál více a požaduje více peněz na zbrojení
  • Podařilo se vrazit klín mezi Evropu a Rusko
  • Investoři z USA začínají privatizovat majetek cíleně zadlužených států
  • Politici jsou slepí a hluší a bezradně plní požadavky hegemona z USA

Evropa bude obětována, pokud se nevzchopí k odporu a nebudeme-li my, občané, požadovat razantně adekvátní reakce na ohrožení od politiků. Smlouva TTIP nesmí být podepsána, protože není možné zvrátit důsledky jejího působení a znamenala by uvalení hypotéky na další generace. Bushova doktrína jasně říká, že USA budou dodržovat pouze takové smlouvy, které budou znamenat konkurenční výhodu pro ně, a to bez ohledu na škody, které utrpí druhá strana. Položme si tedy otázku, co je to vůbec za smlouvu, o které se již dopředu ví, že bude mít nezvratitelné důsledky na život budoucích generací a přesto ji zrádci národa protlačují. Taková smlouva je ve skutečnosti protiústavní a její podepsání je nelegální. I když si zkorumpovaní politici myslí, že kvůli svému čtyřletému nebo pětiletému volebnímu mandátu mají mandát podepisovat smlouvy, které uvrhnou naše děti a vnuky do vězení.

I válečné přípravy jsou v plném proudu. Spojeným státům je jedno, kolik lidí v Evropě zahyne. Existuje dokonce doktrína „omezené jaderné války“ – pochopitelně mimo území USA- tzv. zpráva Project ATOM , kterou uveřejnil washingtonský think- thank Centrum pro strategická a mezinárodní studia (Center for Strategic and International Studies – CSIS). K této zprávě se ještě vrátíme v dalším článku.

Vraťme se k analýze Volkera Hellmeyera. Na otázku reportéra z DWN.de, jakou představu má o Evropě v roce 2025 říká, že vi,dí jedinou šanci, jak udržet sociální smír a prosperující ekonomiku v tom, že se politici emancipují od diktátu USA, otevřou se směrem na východ a budou dále rozvíjet spolupráci na smysluplných projektech, které nepovedou pouze k multiplikaci zisků z krátkodobého konzumu. A jako pozitivní příklad uvádí projekt Hedvábné stezky – srovnatelný se stavbou velké čínské zdi, která zajistí práci pro 1,5 miliardy lidí.

Negativní scénář raději nechce – a nemáme se proto na něj zlobit – vůbec komentovat.

Psali jsme

Jaká „technická systémová opatření“ chystá ECB o víkendu?
Dánská centrální banka přestává tisknout bankovky
Švédsko začalo trestat vkladatele za to, že spoří
Ekonomika mrtvých peněz
Tiskaři nekrytých peněz vytvořili celosvětový kartel


Hodnota článku (rešerše, napsání, korektura, anotace, ilustrace, redakční práce) je ohodnocena částkou: 550 Kč
Pokud chcete na provoz webu přispět, klikněte zde , nebo na baner v úvodní stránce. Děkujeme!

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
35 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Alena
Alena
9. 8. 2015 12:33

skvělé, paní Lauterbachová, a opět jste to pojmenovala naprosto přesně.
Kéž by i ostatní uměli číst a vnímat i jiné názory.
Ano, jedním z faktorů, jak udržet stabilitu v Evropě
– zastavit příval migrantů
– neuzavřít TTIP ( tím i GMO) a odpoutat se od USA
– začít spolupracovat s Ruskem a Čínou.

Dokáží to naše politické elity?

NE NEDOKÁŽÍ, STAČÍ SE KOUKNOUT JAK SE VEDE DISKUZE NA ALTERNATIVNÍCH WEBECH, A JAK JSOU NAPADÁNI ODPŮRCI MIGRACE

hudryper
hudryper
9. 8. 2015 13:57

Alena napsal NE NEDOKÁŽÍ, STAČÍ SE KOUKNOUT JAK SE VEDE DISKUZE NA ALTERNATIVNÍCH WEBECH, A JAK JSOU NAPADÁNI ODPŮRCI MIGRACE Paní Aleno , jste nepochybně hluboce přesvědčená,že hlásáte pravdu pravdoucí a k argumentům protistrany nepotřebujete mít žádný respekt. Musím Vás upozornit na to,že Vaše pravdy nemusí být absolutní,zvláště v konfrontaci s názory těch,kteří přistupují k danému problému klidněji a rozvážněji. Podle mého názoru jde o další operaci pod cizí vlajkou s cílem dostat vnitřními silami EU státy Evropy do vzájemných konfliktů,zejména probuzením těch starých,zdánlivě překonaných. Z pozice starého pána si dovolím dát Vám radu : „než kliknete na svůj příspěvek… Číst vice »

Béda
9. 8. 2015 14:06

hudryper napsal Paní Aleno , jste nepochybně hluboce přesvědčená,že hlásáte pravdu pravdoucí a k argumentům protistrany nepotřebujete mít žádný respekt. Musím Vás upozornit na to,že Vaše pravdy nemusí být absolutní,zvláště v konfrontaci s názory těch,kteří přistupují k danému problému klidněji a rozvážněji. Podle mého názoru jde o další operaci pod cizí vlajkou s cílem dostat vnitřními silami EUstáty Evropy do vzájemných konfliktů,zejména probuzením těch starých,zdánlivě překonaných. Z pozice starého pána si dovolím dát Vám radu : „než kliknete na svůj příspěvek k jeho přenesení na OM,zastavte se a zamyslete se nad každým jeho slovem. Když zjistíte,že při poctivé editaci máte… Číst vice »

peter.
9. 8. 2015 14:16

Pre odľahčenie diskusie :Matka 6-tich !!!detí sa stala víťazskou „Missis Rossia 2015“.6 detí a stále je krásna.
http://politikus.ru/v-rossii/55678-missis-rossiya-stala-mat-6-h-detey.html

Béda
9. 8. 2015 14:17

Ještě něco. Je zajímavé jak nikoho nedojímá osud stovek milionů lidí v mateřských zemích migrantů (je v podstatě mimo zorný úhel „hlídacího psa demokracie a lidských práv“). Mainstream naopak velice dobře vidí a reflektuje důsledky politiky v těch mateřských zemích a všichni se nad tím hluboce dojímají. I když je to jen pověstná 1% viditelná část kry důkladně ukryté pod hladinou veřejného mínění.

Alena
Alena
9. 8. 2015 14:31

hudryper napsal Paní Aleno , jste nepochybně hluboce přesvědčená,že hlásáte pravdu pravdoucí a k argumentům protistrany nepotřebujete mít žádný respekt. Musím Vás upozornit na to,že Vaše pravdy nemusí být absolutní,zvláště v konfrontaci s názory těch,kteří přistupují k danému problému klidněji a rozvážněji. Podle mého názoru jde o další operaci pod cizí vlajkou s cílem dostat vnitřními silami EUstáty Evropy do vzájemných konfliktů,zejména probuzením těch starých,zdánlivě překonaných. Z pozice starého pána si dovolím dát Vám radu : „než kliknete na svůj příspěvek k jeho přenesení na OM,zastavte se a zamyslete se nad každým jeho slovem. Když zjistíte,že při poctivé editaci máte… Číst vice »

vittta
vittta
9. 8. 2015 14:44

Hurdypere, připadáte mi jako ideologická policie.
Je to nechutné…..

Georgius z Raduně
Georgius z Raduně
9. 8. 2015 14:50

Alena napsal rozhodně nejsem NIKDY přesvědčená, že hlásám pravdu pravdoucí. Pokud ovšem máte společného něco s čísly, tak ta jsou nekompromisní, a nedají se obelhat. Buď hospodaříte se ziskem nebo se ztrátou, a pokud se ztrátou, tak se můžete posadit a spočítat si, zda s x migranty bude ta ztráta o y vyšší. Jiné počty nejsou. Vaše kárání beru jako výzvu k odchodu z webu, což udělám, jak poroučíte. Na závěr ještě přídavek- ušlechtilost pana Štětiny, kterého rasová jinakost obohacuje http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Jaromir-Stetina-nadsene-pise-z-Bruselu-Vsude-krasne-muslimske-holky-tolik-barev-takova-rozmanitost-Tato-nova-Evropa-se-mi-libi-391475 Přeji Vám, ať takových vzorných občanů jako je pan Štětina máte na tomto webu většinu Váš web si mažu… Číst vice »

hudryper
hudryper
9. 8. 2015 15:47

Táák ! A máme to ! Svými postoji dokazujete,že nejste schopni nezbytně svobodomyslného nadhledu k názorům,které nejen nesdílíte,ale kategoricky odsuzujete. Tož si udělejte pauzu a
protože to tak chodívá,nebudete první,zase se k tomu OM navrátíte. Návrat ztraceného syna ,nebo
dcery je prastarý lidský zážitek ztvárněný i umělecky.A my,pozůstalí, se už dnes těšíme,až se přiznáte ke svým původním nickům a splynete s rodinkou lidí s vlastním ,ne vždy souhlasným názorem. Obracím se zde k paní Aleně a panu Georgisovi,nikoliv k vittovi.Ten se vracet nemusí.

peter.
9. 8. 2015 16:14

Argumenty diskutérov zamerané proti prijímaniu imigrantov,ani odkazy na vyjadrenia úctyhodných ľudí z radov vedcov,vojakov,filozofov a analytikov smerované na varovanie pred multikulturalizmom a imigrantskou vlnou sa v diskusiách odrážajú od takýchto protiargumentov : Apel na súcit,solidaritu a humanizmus.Nasledujú argumenty týkajúce sa nízkej pôrodnosti a vymierania našich národov.Ak to nepomôže,prichádza na rad varovanie pred nástupom „korporátneho fašizmu“ a napokon obvinenia zo xenofóbie,rasizmu a náckovstva.Nikto sa ani nepokúša vyvracať prirodzené obavy potenciálnych hostiteľov,z možných zdravotných a bezpečnostných rizík,odmieta sa diskusia o negatívnych skúsenostiach s kriminalitou imigrantov v štátoch kde takéto skúsenosti už majú a nespomína sa ani likvidácia kultúry hostiteľov v prospech presadenia… Číst vice »

Ladys
Ladys
9. 8. 2015 17:35

Začnu jedním, alespoň pro mne, hodně blízkým pohledem na imigraci:
https://vlkovobloguje.wordpress.com/2015/08/08/o-uprchlicich-bez-statistik-zato-z-prvni-ruky/
a budu pokračovat pro mne dnešními, téměř nechutnými výroky pana hudrypera. Táááák pan hudryper si osobuje právo doporučovat kdo zde může a nemusí psát k jeho osobnímu uspokojení, tak to jsem fakt tedy nečekal, že se to tady až takto zvrtne. Jinak paní Aleno, jsou zde i jiní přispěvatelé a diskutéři, ty kteří se Vás snaží mentorovat můžete prostě přeskočit. Osobně bych byl rád (a nejsem asi sám), kdyby tento web zůstal názorově pestrý.

Alice
Alice
9. 8. 2015 18:39

Aleno, v něčem máte pravdu, ale zbytečně to hrotíte. Hudryper vám to napsal slušně, dokonce bych řekla hezky. Stačilo se jen zamyslet a ne podsouvat mu hned vyhazování z webu. Dovolím si tu volně ocitovat (autora už nevím):

Mysli jen potud, abys mohl cítit a ovládej své emoce, abys nepřestal myslet….

Možná, alespoň občas:-) bychom se tím měli všichni řídit a ušetřili bychom si mnohá nedorozumnění.

vittta
vittta
9. 8. 2015 18:53

hudryper napsal

Táák ! A máme to ! Svými postoji dokazujete,že nejste schopni nezbytně svobodomyslného nadhledu k názorům,které nejen nesdílíte,ale kategoricky odsuzujete. Tož si udělejte pauzu a
protože to tak chodívá,nebudete první,zase se k tomu OM navrátíte. Návrat ztraceného syna ,nebo
dcery je prastarý lidský zážitek ztvárněný i umělecky.A my,pozůstalí, se už dnes těšíme,až se přiznáte ke svým původním nickům a splynete s rodinkou lidí s vlastním ,ne vždy souhlasným názorem. Obracím se zde k paní Aleně a panu Georgisovi,nikoliv k vittovi.Ten se vracet nemusí.

Já ještě neodcházím, Hurdypere.
Ale případný odchod Georgiuse a Aleny mě bude mrzet.

zajoch
9. 8. 2015 19:07

Nepřipadá mi, že by odsud Hudryper vyhazoval Alenu a Georgia z Raduně. Naopak je nabádá, aby svou svobodnou volbu odejít po čase opustili a vrátili se. Nezdá se mi, že by v Hudryperově textu byla nějaká konfrontace. Dokonce i vitttovi (opravdu tu mají být tři t?) jen velmi zdvořile doporučil, aby se už nevracel. Tak proč to ublížení?

Dana
Dana
9. 8. 2015 22:57

Samozrejme nemocny muz svetove ekonomiky je strycek Sam, chudak jeden, zrovna ted, kdyz na nem vydupavaji zodpovednost za rozesirani statu a narodu.. Mozna, ze se pan Hudrypero konecne docka i padu dolaru . Je to tak, Americane zchudli, armada se zcvrkava a tak, mili Evropane, pomoci vam nemuzeme, jen se dale zahlcujte islamskymi emigranty, odpoutejte se od Amiku a vzhlizejte k vychodu.. Majdan a la Ukrajina, nacionalisticke smery Ruska a Ceska se spoji a mate to v cajku….Kdopak asi bude Vudce ? (Vladimir Vladimirovic to nebude.)

peter.
10. 8. 2015 6:29

Alena napsal
Váš web si mažu z oblíbených

Alena,Georgius:
Bol by som rád,keby ste svoje rozhodnutie prehodnotili.Zvykol som si na vás a chýbali by ste.Stan už nie raz preukázal svoju tolerantnosť a trpezlivosť na tomto fóre a to,že presadzuje svoje videnie problému mu nemožno zazlievať.Napadla ma kacírska myšlienka,že sa možno dostal v otázke imigrantov pod nejaký tlak,lebo keď som si prešiel niektoré alternatívne weby,tak ich majitelia uverejnili podobné stanoviská k prijímaniu utečencov ako Stan,(OM,Aeronet,Vlkovo,Janika).Je to iba také moje tušenie,dúfam,že neopodstatnené.

fajt
fajt
10. 8. 2015 6:30

http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Od-lzi-ke-lzi-Strucne-shrnuti-miliardarske-kariery-Zdenka-Bakaly-391493 – To, co po Bakalovi podle analytičky zbývá, je latentní politický konflikt a velká příležitost pro Andreje Babiše. „Za privatizaci roku 2004 je politicky zodpovědný Bohuslav Sobotka, který ji tehdy řídil jako ministr financí. Před Městským soudem v Praze stojí jako obžalovaní znalec a dva vysoce postavení úředníci Fondu národního majetku. Pokud soud rozhodne, že při prodeji OKD skutečně došlo k podvodu, dostane se Sobotka pod těžký tlak. Také případná arbitráž, v níž by stát žaloval miliardáře za prodej bytů, bude stále k celému příběhu OKD a Bakaly přitahovat pozornost. Andrej Babiš bude mít stále prostor připomínat jedenáct let… Číst vice »

peter.
10. 8. 2015 7:39

…plakala Maryčka Magdonova.

vittta
vittta
10. 8. 2015 7:48

zajoch napsal Nepřipadá mi, že by odsud Hudryper vyhazoval Alenu a Georgia z Raduně. Naopak je nabádá, aby svou svobodnou volbu odejít po čase opustili a vrátili se. Nezdá se mi, že by v Hudryperově textu byla nějaká konfrontace. Dokonce i vitttovi (opravdu tu mají být tři t?) jen velmi zdvořile doporučil, aby se už nevracel. Tak proč to ublížení? Alena je žena, a ženy tohle vnímají osobněji. Věčně se tady do ní někdo navážel….. Tohle je podle mě jen taková poslední kapka. Georgius má asi zase svou hrdost. Hurdyper je chytrystik, co má radit jiným ať se zamyslí? Ať… Číst vice »

Ladys
Ladys
10. 8. 2015 9:55

peter. napsal Alena,Georgius: Bol by som rád,keby ste svoje rozhodnutie prehodnotili.Zvykol som si na vás a chýbali by ste.Stan už nie raz preukázal svoju tolerantnosť a trpezlivosť na tomto fóre a to,že presadzuje svoje videnie problému mu nemožno zazlievať.Napadla ma kacírska myšlienka,že sa možno dostal v otázke imigrantov pod nejaký tlak,lebo keď som si prešiel niektoré alternatívne weby,tak ich majitelia uverejnili podobné stanoviská k prijímaniu utečencov ako Stan,(OM,Aeronet,Vlkovo,Janika).Je to iba také moje tušenie,dúfam,že neopodstatnené. Peter, to je zajímavé, mě tato a úplně stejná myšlenka napadla včera také a stejně jako ty doufám, že to není tak, že něco za něco.… Číst vice »

Sio
Sio
10. 8. 2015 10:10

vittta napsal

Hurdypere, připadáte mi jako ideologická policie.
Je to nechutné…..

A už zase tu někomu ubližují … to je hrozné, co?

Sio
Sio
10. 8. 2015 10:17

Georgius z Raduně napsal Paní Aleno, vyjadřujete i mé pocity. Tady to jsou samé proklamace racionality a ušlechtilých ideálů bez ohledu na známé, vyčíslitelné nebo jen předvídatelné dopady. Také já považuji za vhodné dát si od OM pohov, poněvadž to tu příliš zavání vždy neomylnou pedagogickou čulíkovštinou. Sbohem a šáteček – loučí se s Vámi Váš Georgius z Raduně – imán radikální ateistické mešity. Lidi neblbněte. Také nejsem příznivec imigrace. Ale ani Stan tu nehájí čulíkovskou propagandu, má svá omezení, koho přijmout a koho ne. Zmiňoval jsem tu mladého Švýcara, dali jsme při obědě řeč o imigrantech. V jeho vesničce… Číst vice »

lomikel
lomikel
10. 8. 2015 10:18

hudryper to obcas zkousi delat strazneho nafika, ja mu vzdy napisu at me necha zabanovat :).

Alena, Georgius – proste ho ignorujte.

Sio
Sio
10. 8. 2015 10:28

Aleno, zpočátku jsem vás moc neměl v oblibě kvůli exponovanému moraváctví, pak jsem zjistil, že jste možná fajn holka. Ale nechtěl bych zrovna být poblíž, když vám bouchou saze. :-) Nebo se pletu? Myslím, že až emoce vychladnou, zjistíte, že jde o produkt látkové výměny. A hudrypera se musím zastat, známe se osobně a musím říct, že je to rozvážný muž a fajn chlap. Prostě se neznáte, špatně jste ho odhadla, sednout s ním na pivo, tak změníte názor. Myslím, že i když naznačil vitttovi, že se nemusí vracet (ale ten mu radost, aby odešel neudělá) tak nikoho nechtěl vyhodit… Číst vice »

lomikel
lomikel
10. 8. 2015 10:32

sio – me taky zkousel vyhazovat, to me nepripada fajne, ze s nim pijete pivo na tom nic nemeni. Dela to opakovane, u pani Aleny ne rozdil od treba me a vittta zcela bez i jen formalniho duvodu. Tak to s nim u piva proberte …., ze by se treba mohl omluvit :o), teda pani Alene, myslim.

Gatta
Gatta
10. 8. 2015 10:33

Sio napsal Aleno, zpočátku jsem vás moc neměl v oblibě kvůli exponovanému moraváctví, pak jsem zjistil, že jste možná fajn holka. Ale nechtěl bych zrovna být poblíž, když vám bouchou saze. Nebo se pletu? Myslím, že až emoce vychladnou, zjistíte, že jde o produkt látkové výměny. A hudrypera se musím zastat, známe se osobně a musím říct, že je to rozvážný muž a fajn chlap. Prostě se neznáte, špatně jste ho odhadla, sednout s ním na pivo, tak změníte názor. Myslím, že i když naznačil vitttovi, že se nemusí vracet (ale ten mu radost, aby odešel neudělá) tak nikoho nechtěl… Číst vice »

lomikel
lomikel
10. 8. 2015 10:49

gatta – myslite jako ze se sejdem dame pet-sest a pak takto duchovne posileni si padneme do naruce, zbratrime se jeste par kousky a pojdem demotrovat do Bele – Puste bratry domu !
;)

Ladys
Ladys
10. 8. 2015 10:50

Sio napsal Lidi neblbněte. Také nejsem příznivec imigrace. Ale ani Stan tu nehájí čulíkovskou propagandu, má svá omezení, koho přijmout a koho ne. Zmiňoval jsem tu mladého Švýcara, dali jsme při obědě řeč o imigrantech. V jeho vesničce (2000 obyv) mají 10 kousků a prý mají všichni VŠ a jsou v pohodě. Na druhé straně prý Švýcarsko tvrdě brání hranice proti IMIGRANTǓM. Ovšem těch 10, co tam mají jsou ASYLANTI. Dal si záležet aby zdůraznil ten rozdíl. A také nad tím, abych pochopil, že za to mohou Amíci a že se nám smějí zpoza oceánu. Sio, nezlob se, ale tyhle… Číst vice »

Gatta
Gatta
10. 8. 2015 10:55

lomikel napsal

gatta – myslite jako ze se sejdem dame pet-sest a pak takto duchovne posileni si padneme do naruce, zbratrime se jeste par kousky a pojdem demotrovat do Bele – Puste bratry domu !

No v tomhle počasí by to mohlo skončit naprosto jakkoliv … třeba Merlin by mohla mít námět ke studiu a Stan po diskuzích. :-)

Ladys
Ladys
10. 8. 2015 11:05

Sio napsal Aleno, zpočátku jsem vás moc neměl v oblibě kvůli exponovanému moraváctví, pak jsem zjistil, že jste možná fajn holka. Ale nechtěl bych zrovna být poblíž, když vám bouchou saze. Nebo se pletu? Myslím, že až emoce vychladnou, zjistíte, že jde o produkt látkové výměny. A hudrypera se musím zastat, známe se osobně a musím říct, že je to rozvážný muž a fajn chlap. Prostě se neznáte, špatně jste ho odhadla, sednout s ním na pivo, tak změníte názor. Myslím, že i když naznačil vitttovi, že se nemusí vracet (ale ten mu radost, aby odešel neudělá) tak nikoho nechtěl… Číst vice »

Ladys
Ladys
10. 8. 2015 11:08

oprava v citaci mělo být: neměl v oblibě

fajt
fajt
10. 8. 2015 12:17

Stan napsal S tím Sobotkou to není tak jednoduché, jak to líčí Kalousek. Takže byty protiprávně do privatizačního projektu vložil Dlouhý, za Klause, Dlouhého a spol. vláda s pomocí starostů na Ostravsku ztratila (cíleně) majoritu, Kalousek radil se neodvolávat v soudních sporech a Sobotka byl pak postaven před hotovou věc: https://vlkovobloguje.wordpress.com/2015/08/07/kalousek-okd-bakala-a-byty-okd/#more-941414 Víte, Sobotka a obměněná ČSSD v tom taky nejsou úplně nevině ( bylo zajímavý sledovat, jak před nedávnem zachraňovali jednoho svého člena, primátora, který mocně upadl do osidel Bakalovy korupce, nakonec ho z toho vysekal poslanec Šincl – na popud vedení partaje – který požádal VSZ o bezpodmínečně zastavení… Číst vice »