Kdo mediálně lže, ten korporátně krade

Podle korporátního rádia Jerevan všechny ukazatele potvrzují optimistický trend US-ekonomiky. Kdo z mladých neví, co bylo rádio Jerevan, už má nejvyšší čas, aby si to zjistil.

Včera jsem psal článek o mediálních manipulacích BBC (Manipulace BBC ohledně hladomoru v syrské Madáji ). Mezitím jsem si na českých webech přečetl, že americké ekonomice se skvěle daří . Jak říká nějaký pan Němeček, citujíc kohosi za oceánem: „Je to další signál, že ekonomika supí vpřed.“ Miliardářů utěšeně přibývá, a vůbec je to všechno neoliberálně dobré, mediální soudruzi a soudružky.

Tak jsem se zaradoval, hrábl do kláves a šel jsem si tu radostnou zprávu ověřit do renomovaných ekonomických statistik pro USA . Kliknutím najdete přehled základních ekonomických indikátorů. Je v nich již zachycen začátek roku 2016. Začněme průmyslovou výrobou, což je hlavní ekonomický ukazatel.

Výborně, soudruzi. Průmyslová výroba roste, jak se také dalo v této mocné zemi čekat. Pak se samozřejmě snižuje i nezaměstnanost, a to rapidním tempem. Hlavně v dnešní mediálně opěvované době, kdy US-pracující radostně supí vpřed, i s celou ekonomikou.

Předpověď na rok 2016 je úplně stejná tj. 5 % stabilně. Tato stabilita je ono vítězné supění, takže je to vlastně ideální. Jsem vycvičen ze sovětské propagandistické školy, takže uklidněn přistupuji k dalšímu grafu. Jistě zdejší i hodně vydělávají, když jim ta jejich ekonomika tak vítězně supí.

Když jim tak skvěle daří i na platech, tak jistě nakupují jako diví. Hlavně zboží dlouhodobé spotřeby, na kterém je nejlépe vidět, jak lidé věří ekonomické konjunktuře.

Výborně, i tento graf nám v roce 2016 utěšeně roste, takže je všechno v pořádku. Lidi vydělávají jako diví, nakupují jako diví, a navíc jim začátkem 2016 vůbec neroste inflace a jejich peníze se neznehodnocují.

Takže je to také výborné, dolar nijak neklesá v USA na hodnotě, ekonomika supí utěšeně vpřed. A vůbec, všichni supí. Proto si Američané nakupují domy jako diví, to je jasné.

Konjunktura s nemovitostmi je v USA naprosto klíčová věc, to přece ví každý ekonom. Takže je to v pořádku. A navíc se zdejším daří dobře, hodně vydělávají, hodně nakupují, a proto jim trvale rostou i úspory.

I tento ukazatel je naprosto v pořádku a markantní růst úspor na přelomu roku 2015/16 potvrdil optimistický trend US-ekonomiky podle korporátního rádia Jerevan. Kdo z mladých neví, co bylo rádio Jerevan, ten už má podle uvedených statistik nejvyšší čas, aby si to zjistil.


Hodnota článku (rešerše, napsání, korektura, anotace, ilustrace, redakční práce) je ohodnocena částkou: 500 Kč
Pokud chcete na provoz webu přispět, klikněte zde , nebo na baner v úvodní stránce. Děkujeme!

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
4 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
asym
asym
8. 2. 2016 11:23

Pane Umlaufe to je od Vás opravdu – ale opravdu velká škodolibost ;-)

fajt
fajt
8. 2. 2016 15:35

dnešní realita je pro většinu lidí naprosto tristní a brutální – bohatí už NEPOTŘEBUJÍ chudé – pokud si těch minimálně 80 % procent populace neuvědomí tuhle skutečnost a nezačnou rychle a efektivně jednat, tak jsou z nich co nevidět mrtvoly. ..)

Aleš
Aleš
10. 2. 2016 11:43

http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Podivali-jsme-se-na-porad-ktery-tvrdi-ze-Vladimir-Putin-ma-nakradene-miliardy-420297
Paní Salminen, recenzující britský dokument o Putinovi, dříve také psala do britských listů, tak poukázala na korporátní lži, kdy si takto lháři obviněními ruského prezidenta nastavili zrcadlo.