Kdo prohrál při blokádě Krymu?

Zdravím všechny, dnes se pobavíme o tom, kdo nakonec prohrál při blokádě Krymu.

Abychom tuhle otázku dobře pochopili, musíme se vrátit do doby, kdy byl Krym ukrajinský. Žili tam obyčejní Krymčani, podnikali. Někteří v pohostinství, jiní pronajímali byty turistům, další prodávali zmrzlinu atd. Do supermarketů i menších obchodů dodávali zboží ukrajinští vyrobci. A pro tyto výrobce pracovali ukrajinští občané, kteři za svoji práci dostávali výplatu.

Rusové v RF vydělávali a šetřili, aby utratili své penízky za dovolenou na Krymu. A tyto ruské peníze končily v kapsách Ukrajinců, kteří poskytovali služby turistům. A Ukrajinci potřebují jíst. Proto nakupovali v místních obchodech, které byly zásobovány ukrajinskými výrobci. Ukrajinští výrobci odváděli daně do státního rozpočtu a platili mzdy svým zaměstnancům. A všichni byli spokojení. Když se podíváte na mapu, uvidíte, že nejvíce peněz přicházelo na Krym z Ruska, pak z Ukrajiny a také od dalších zahraničních turistů.

Ukrajina byla v důsledku toho spokojená a z Ruska do ukrajinského rozpočtu pravidelně proudily peníze.

Co se stalo poté, co Rusko anektovalo Krym? Zůstali tam stejní Krymčani se svým podnikáním, stejné obchody, Ukrajinci a Rusové, kteři tam tráví dovolenou. Jen poměr se změnil a Rusů tam jezdí více než Ukrajinců. Ukrajinské podniky i nadále zásobovaly obchody. Ruské podniky je také začaly zásobovat. Státní podniky přešly do vlastnictví Ruské federace. Státní zaměstnanci a důchodci začali dostávat peníze z ruského státního rozpočtu. Potom své peníze utrácí v ukrajinských obchodech a ukrajinský výrobce dostane svůj zisk, ze kterého zaplatí daně, platy atd.

Z Ruska začaly proudit peníze dvěma cestami – z kapes ruských turistu i jako platy státních zaměstnanců. Takový model byl ještě výhodnější pro ukrajinskou ekonomiku a peněz bylo mnohem více.

Pro koho tohle není výhodné? Samozřejmě že pro Rusko.

A pak se objevil Pravý sektor a zablokoval cestu na Krym. Přičemž mluvil o tom, že ukrajinský výrobce již nebude dodávat své výrobky do krymských obchodů a nebude „krmit okupanty“. Tahle verze uspokoji lidi, kteří nemyslí. Protože my nedáváme své výrobky zadarmo, ale PRODÁVÁME! A vyděláváme na tom. A čím více vyděláváme, tím více peněz vytahujeme z Ruska.

Jak se změní situace v tomto případě? Volné místo na trhu dlouho prázdné nezůstane. Takže ruský výrobce hned zaplní krymské obchody svými výrobky. A my nic neprodáváme, a proto nic nevyděláváme. Veškeré zisky dostává ruský výrobce. A plní ruskou státní pokladnu.

A my nejsme jenom na nule, jsme v mínusu, protože nemáme ani na platy zaměstnancům. Podniky, které pracovaly pro krymský trh, se v nejlepším případě stahují, v tom nejhorším krachují. A jejich zaměstancům nezbývá, než hledat práci nebo umřít hlady. Kde se uplatní nejvíce nezaměstnaných Ukrajinců? Jistěže v Rusku! Co získá ukrajinský výrobce, obyčejný Ukrajinec nebo ukrajinský statní rozpočet? Velké kulové.

Takové jsou nasledky blokády Krymu těmi chlápky z Pravého sektoru. Udělali maximum pro to, aby Rusko vydělávalo více a Ukrajina nic.

Pro ty, co fandí Pravému sektoru, mám domácí úkol – napsat alespoň jeden důvod, proč tato blokáda Krymu je pro Ukrajinu výhodná.

Všem ahoj a nasdílenou.

Překlad: V. Kostik

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
9 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Amenre
Amenre
26. 10. 2015 7:07

Je to napsano tak jednoduse, ze s trochou snahy by to mohla pochopit i soudruzka Dana.

A kdyz jsme u toho Krymu, copak dela Natalka ? Dlouho jsem o ni neslysel, naposledy v souvislosti s nejakym vyhrozovanim UK fasounu, coz je tak mozna pul roku nazpet.

Go
Go
26. 10. 2015 13:47

Jsou to, ti hosi a hochyne z praveho sektoru, sikulove. Proste jim to pali. A na blokade Krymu se podili i krymsti Tatari.. Dva. Jeden jako necemu veli a druhy prizvukuje. Zachranuji tak demokracii pro nektere dalsi krymske Tatary. Ten vyssi nezil teda na Krymu, ze, je to vudce opozice a zil v Nemecku. Ted zije na Ukrajine v nejakem hotelu a chodi pilne hlidat tu dulezitou hranici.

brankoslav
brankoslav
26. 10. 2015 19:10

Poslední záchvěvy medvěda na hliněných nohou
https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=MvZ8k983Ff8

brankoslav
brankoslav
26. 10. 2015 19:15

Ještě něco podobného
https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=djpX-Ry0mAI
Takže kdy,
2017, 2018?

Béda
26. 10. 2015 19:20

Válka zdaleka nekončí (ekonomická, propagandistická ani ta ostrá (doposud vedena hlavně hybridním způsobem) – právě naopak. Klíčová ropná oblast je pro americké ambiciosní světovládce (následníky Hitlera, kteří se považují za něco nad ostatní, považují se za vládce světa oprávněné ostatním kteří mají odlišný názor a nechtějí se podřídit „kroutit ruce“) otázkou bytí a nebytí. Jestli ji ztratí, nejenom že ztratí pověst vítězů (podobně ji ztratili Němci u Stalingradu) ale přijdou také o dolar jako světové platidlo a celý jejich koncept dominantní velmoci založený na dolaru jako světovém platidlu, která ostatním diktuje a může neomezeně vysávat celý svět se definitivně rozsype.… Číst vice »

Starý doktor
26. 10. 2015 20:55