Kdo se odváží vyhlásit sankce proti USA?

Sankce proti USA nebudou nikdy vyhlášeny. Nebude to totiž zapotřebí. Kdo s čím zachází, tím také schází.

Kdysi dávno jsem slyšel docela výstižný vtip. Tehdy ještě ve vlaku bylo možno kouřit a pouze snad jeden vagon ze soupravy byl vyhrazen pro nekuřáky. Tehdy také uprostřed vagónu bývala železná kamna, kde se v zimě topilo uhlím, přikládala nejenom průvodčí, ale občas i cestující. Tak ten vtip:

V kupé seděli dva cestující a ten jeden druhému neustále hrubě nadával a urážel ho. Když vystoupil, přísedící se zeptal: „Prosimvás, po celou dobu vám nadával a vy jste ani jednou neodpověděl, to si necháte líbit?“ „Ále, nenechám, já jsem mu za tu dobu zase pětkrát propálil cigaretou kabát.“

Byla to tzv. asymetrická odpověď. Tak bych charakterizoval i sankce a protisankce.

Amerika zavedla sankce, tedy mírnou formu války, proti Rusku, poslušná EU se samozřejmě přidala. Rusko odpovědělo protisankcemi. EU na tom samozřejmě prodělala, zato ale je morálně na výši, proto finanční ztráty obyvatelstvo rádo zaplatí, že? Morálka je přece penězi nezaplatitelná. Podobné je to s tím zkapalněným plynem. Než plyn z totalitního Ruska, to raději budeme odebírat dvakrát dražší z demokratických USA. Samozřejmě za ochranu před agresívním Ruskem rádi zaplatíme americkým zbrojovkám.

Amerika někde válčí? Samozřejmě jim pomůžeme. Prostě jsme poslušní vazalové. Američané otevřeně prohlašují (tzv. Wolfowitzova doktrína): Jsme nejbohatší a vojensky nejsilnější stát světa, proto si můžeme dovolit sankcemi zničit kterýkoliv stát, nebo mu alespoň silně uškodit, je to naším nezpochybnitelným právem. Proto také můžeme kterýkoliv stát prohlásit za říši zla (Reagan o SSSR), dokonce můžeme prohlásit najednou tři státy za osu zla (Korea, Írán, Sýrie) a můžeme k té ose zla dle libosti přidávat další darebácké státy či také ubírat, neboť se už polepšily a poslouchají.

Nařídili jsme, že irácký president musí odejít, neposlechl a neodešel, no tak byl oběšen. Kaddáfí taky odmítl odejít a byl zhovadile zlynčován. Syrský prezident musí odejít. Ha! Padla kosa na kámen. Neodešel! Putin ho podržel a tak už dokonce dnes ani odejít nemusí. Mopslíci Anglie a Francie také změnily názor, zase poslechly USA a také už prohlašují, že Asad odejít teda nemusí. Že by se polepšil a začal poslouchat? Nebo chtěli jenom Putinovi udělat radost? Jak dlouho ještě budou démonizovat suverénní země a vyhrožovat jim ohněm a sírou? Jak dlouho budou ještě vykřikovat, že Si Ťin-ping a Putin ohrožují svět? Jsem přesvědčen, že to dlouho trvat nebude, maximálně do konce příštího roku.

Tento měsíc, tedy v srpnu 2017, vyhlásily USA zase sankce a to nejenom proti Rusku, nýbrž i proti Číně! Prý podporují darebácký režim Severní Koreje, který mají Spojené státy zařazen v ose zla. Nějak jsem nezaregistroval, zdali se k sankcím přidala i EU, ale asi ano. Jenomže ani Rusko, ani Čína nemají Severní Koreu zařazenu mezi darebácké státy. Přesto jim USA zamezila provádět na volném trhu nějaké finanční operace v dolarech. Jak na to odpovědět? Protisankcemi? Nikoliv, akorát tím urychlí přechod všelijakých transakcí z dolaru na jüany a rubly. V podstatě můžeme konstatovat, že neustále vyhlašované sankce USA v krátkém čase zničí dolar jako mezinárodní platidlo. Nejsou ti vyhlašovatelé sankcí, tedy ti sankcionalisté, nějak přespříliš nevlastenečtí a protiameričtí? Dělají to záměrně? Nejsou to Putinovi a Si Ťin-pchingovi agenti? Vždyť tím Amerika upadá do bezvýznamnosti.

Podobná situace je i u válkychtivých jestřábů. To mermomocí chtějí Ameriku zruinovat? Těch letadlových lodí, co mají, a přitom je to dnes už vlastně šrot. Laciné nadzvukové podvodní čínské či ruské torpédo ho snadno a lehce pošle do hlubin oceánu. Těch bombardérů co mají, každý v ceně váhy zlata, a ruské i čínské laciné rakety je snadno a lehce pošlou k zemi. Američané z torpédoborce plujícího ve Středozemním moři vypálili 59 střel Tomahawk s plochou dráhou letu na Sýrii. Do cíle jich doletělo pouze 23 a nějaké velké škody nenadělaly, za dva dny byla základna zase v provozu. Ono jich také 36 nedoletělo. Stačila prý jedna salva protiraketového systému S-300, která má možnost vypustit najednou právě těch 36 střel. Jaká to náhoda, že?

A těch válek, co USA už vedly, ale ty války jaksi ne a ne vyhrát. Prý o výhru ani nemají zájem, prý jim stačí nastolit chaos. No, to je jakési divné vysvětlení, no ne? Teda alespoň mi to tak připadá.

Velkou světovou válku, tedy proti Rusku a Číně, určitě nerozpoutají, to snad nejsou zase takoví debilové, i když člověk vlastně neví. Snad nejsou všichni neokoni v čele McCainem šílenými sebevrahy, i když kdoví? A kdyby i ano, tož život nezanikne, zajisté se obnoví, ovšem už bude bez lidí. Taková válka se prostě nedá vyhrát. Putin přece prohlásil, že na jakékoliv napadení odpoví atomovou odvetou. Číňané to sice neříkají, ale udělali by totéž. Nastolit chaos ve světě, kde nezůstane jediný živý človíček, přece nedává smysl, chaos pro rostlinstvo a živočišstvo? Těm je to lhostejné. Vládnoucí neokonzervativci provokovat Rusko a Čínu sice mohou i nadále, ale k činu se neodváží. Ani vyvolat chaos v celém světě se jim určitě nepodaří, v některých státech (třeba i v Evropě) se jim to může podařit, ale celosvětově už nikoliv.

Evropští generálové se na 2. světovou válku připravovali tak, že silně rozvíjeli jezdectvo, vojáci trénovali cvičení se šavlí a při manévrech prováděli dragounské útoky (barvitě mi to popisoval můj otec). Američtí generálové v současnosti postupují stejně jako ty staří klasičtí evropští generálové z doby mého otce a dědy.

Američané už dnes nejsou nejsilnější vojensky a pomalu zanedlouho už nebudou ani nejbohatším státem.

Paradoxně Rusko a Čína dokonalejšími, ale značně lacinějšími zbraněmi donutí USA k neválčení. Podvodní torpéda rychlejší zvuku jsou nezachytitelná, technika rušení elektromagnetickými vlnami je také novinkou, sestřelování družic je už docela běžná záležitost a pustit z oběžné dráhy tunu nějakého železa přímo na letadlovou loď je snadné, no a takových věciček je spousta. Nebo že by se sami Američané uzbrojili? K neválčení budou přinuceni Čínou a Ruskem. Že bychom se konečně dočkali světa bez válek?

Zbraně jsou jeden z nejlepších prodejních artiklů ve světě. Jsou jich všude plné sklady a je potřeba je vyměnit za modernější a výkonnější, aby mohl vojensko-průmyslový komplex nadále vyrábět a zaměstnávat spoustu dělníků. Inzeráty zní asi takto: Chcete vraždit a nemáte zbraně? Diskrétně dodáme jakékoliv množství a jakýkoliv sortiment. Dodáme nože, mačety, pistole, samopaly, děla, tanky, rakety apod. Projděte si naši nabídku, katalog s barevným vyobrazením a charakteristikou zašleme na požádání. Značka velmi levně! (Přece nebudeme vyhazovat do povětří sklady munice třeba ve Vrběticích jen tak zbůhdarma.)

Vlády všech zemí sdružených v OSN nemohou do prodeje zbraní zasahovat, neboť zbraně vyrábějí a též prodávají soukromé společnosti. Vlády tedy vůbec nemají sebemenší zájem omezovat vraždění, nač je tedy máme? Navíc skutečně, i kdyby chtěly, tak nemohou, byly by totiž nařčeny z prosazování komunistických metod řízení ekonomiky a zbrojního průmyslu. Vlády mohou zbrojařům pouze zadávat zakázky, to je vše, co mohou.

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
5 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
fajt
28. 8. 2017 5:20

comment image – ani nemusí, tam stačí trochu přírody a jsou v dupě. ..)

peter.
28. 8. 2017 6:27

Všimol som si,že všade,kde sa začali búrať sochy a pamätníky,to dopadlo zle.Teraz sa búrajú v USA a ja už len čakám,kedy „ľavicoví bojovníci za ľudské práva a proti fašizmu“vyhodia výbušninou do luftu Mount Rushmore,lebo tam vytesané „hlavy“zobrazujú aj prezidentov – majiteľov čiernych otrokov.USA sa rozkladajú,vytratila sa tam súdržnosť,politici nehoráznym spôsobom dehonestujú svojho v demokratických voľbách zvoleného prezidenta a šíria sa nepokoje založené na umelo vytvorených a výdatne živených ideológiách,ktoré skôr či neskôr s veľkou pravdepodobnosťou prerastú do krvavej občianskej vojny.Žiadna veľmoc s takýmto zázemím si nemôže nárokovať na právo diktovať svoju vôľu celému svetu.Málokto si však uvedomuje,že ak sa z… Číst vice »

peter.
28. 8. 2017 10:41

peter. napsal
Zlé na tom všetkom je to,že takéto krízy ak postihnú veľmoc,tak zvyčajne prerastú do svetového konfliktu veľkého rozsahu.

https://cont.ws/@arhimedros/699910