Kdo střílel na Majdanu? Právní stát a lidská práva na Ukrajině 6 let po Euromajdanu

Záznam besedy webového časopisu !argument

Praha, Novotného lávka, 17. 2. 2020

Valentin Rybin je známý ukrajinský právník a ochránce lidských práv, který má bohaté zkušenosti s fungováním právního státu na Ukrajině. Patří k právním zástupcům lidí, kteří se na Ukrajině ocitli na „druhé“ straně a poskytuje právní pomoc v kontroverzních případech, například obhajuje policisty z pořádkových jednotek Berkut či lidi obviněné z „vlastizrady“, „terorismu“ a také „separatismu“. Patřil také k advokátům, kteří se podíleli na výměnách zajatců mezi Kyjevem, Moskvou a „lidovými republikami“.

Úvodní slovo: Ilona Švihlíková, ekonomka
Debatu moderuje: Veronika Sušová-Salminen, komparativní historička

Záznam pořídil: kolektif

 

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
3 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Martin (už bez taky m)
Martin (už bez taky m)
20. 2. 2020 9:20

Paní Veronika coby „Ďáblův advokát“ klade někdy opravdu vyhraněné – až provokační- otázky, odpovědi V. Rybina ale stojí za to. Stojí nepochybně za pozorné vyslechnutí. Nejenom proto že jde o skutečného právníka- ale také skutečného zastánce skutečně PRÁVNÍHO státu. Logicky, statečně a čestně, občansky i profesně zřetelně se postavil nejen k osudům utlačovaných a ničených odpůrců dnešního režimu, k násilným nacionalistickým pohůnkům které pseudodemokratický – ve skutečnosti ryze antidemokratický a protiprávní režim používá, k dnešní pozici Krymu- jako již TRVALÉ součásti RF, i označení situace na Donbasse. Otázky na ochlokracii a oligarchát na dnešní Ukrajině jsou na místě- ale zároveň… Číst vice »

Martin (už bez taky m)
Martin (už bez taky m)
20. 2. 2020 12:09

Skutečný debatní „masakr“ po ukrajinsko-rusky…
O Majdanu s řevem, o schopnosti, ale také s představiteli opozice obhajující jak Berkut, tak hovořící o „straně pod zaruběžnym upravljenijem Zapada“… O neschopnosti Zelenského (E. Lukaš), o ne-možnosti domluvit se s Donbassem, o prodeji půdy (vynikající N. Korolevskaja v cca 2.22… Za co se budou lidé bít, když jim prodáme vlast pod nohama, v době války neprodávejte rodnou zemi!!!), ale i po ukrajištině řvoucí Savčeko, řada pravicujících dobytků, fanatiků „proZápadního europohledu“… výstižné, ale kdo má těch 5 hodin času, že…
„УКРАИНСКИЙ ФОРМАТ“ на NEWSONE, 19.02.20 | ПОЛНАЯ ЗАПИСЬ ЭФИРА
https://www.youtube.com/watch?v=OzlwWVesQcY

Martin (už bez taky m)
Martin (už bez taky m)
21. 2. 2020 11:10

Елена Лукаш в „Прайме“ на 112, 20.02.2020 https://www.youtube.com/watch?v=KROxPqVmk_Y „Majdan byl masakr a ne revoluce důstojnosti! Tzv. mírově protestující stříleli do pracovníků bezpečnosti, nejméně 22 jich zabili! Jsou doklady, videa, dokumenty, balistické analýzy- ale potrestáni nebudou, protože byli „AMNESTOVÁNI“!!“ „Jako první umírali policisté + desítky jich byly raněny! Teprve potom se ustupující neozbrojené policisty pokoušeli krýt střelbou další příslušníci bezpečnosti. Kolik lidí a zda trefili nevím- jisté doklady už nejsou – ty kulky/ střely které odpovídají kalibru užívanému bezpečnostními složkami (7,62-39) jsou nejrozšířenější municí na světě – a byly masově POUŽITY také ZBRANĚMI tzv. „MÍROVÝCH PROTESTUJÍCÍCH!“ Majdanutí si ihned amnestovali desítky… Číst vice »