Když zamini trucuje

Nový zaručený termín, kdy má ministryně zahraničí USA Condoleezza Riceová přijet do České republiky podepsat smlouvu o radaru, byl oznámen: někdy začátkem července. Že je to příliš vágní určení na tak významnou osobu? Jistě že je, ale na podrobnější informace zřejmě nemáme jako občané nárok. Jak jsme se totiž mohli dozvědět z úst mluvčí ministerstva zahraničí: „Známe i přesný termín návštěvy, ale ten zatím nebudeme zveřejňovat."
 
Mlčení, které říká vše. Nejenom, jaký je vztah ministerstva zahraničí k občanům (Co vám je po tom, to jste ještě nepochopili, že vás se to netýká?), ale především je to jednoznačné přiznání vlády, že nedokázala pro projekt radaru získat občany, že jedná proti jejich vůli, a že považuje za jednoduší jednat skrytě, protože nedokáže svá rozhodnutí obhájit před veřejností (Co by si vzácná návštěva pomyslela o schopnostech svých lokajů, kdyby musela být svědkem protestních demonstrací?).
 
Jistěže nakonec přesný termín oznámí, ale čím později tak učiní, tím těžší bude pro odpůrce radaru zorganizovat efektivní demonstraci, tedy takovou, která bude slyšet a nad kterou nebude možno v soukromí (protože mediálně se tak učiní v každém případě) mávnout rukou.
 
Trucovitá vzdorovitost mluvčí zamini je sice malým, přesto však vítězstvím občanské opozice: vláda, která se bojí vlastních občanů, je již jednou nohou na odchodu. Bez ohledu na to, jak brutálně kolem sebe kope tou zbývající.

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments