Kladenská Poldi směřuje k úpadku

26.1.2016

V kladenské huti Poldi zůstává asi 150 zaměstnanců, výroba už zhruba dva měsíce stojí. Za poslední rok odešly přibližně dvě stovky lidí. Důvodem je dlouhodobé zpožďování mezd, nyní se připravuje výplata říjnových mezd. V podniku neteče voda, elektřina a plyn jsou odpojené, řekla hospodářka odborů Kovo Poldi Marie Rezková. Soud bude za několik dní rozhodovat o úpadku společnosti.

Podle Rezkové se v podniku pouští elektřina jen kvůli administrativnímu vyřízení například zápočtových listů zaměstnanců, kteří odcházejí pracovat jinam. Zbylí zaměstnanci jsou doma za osmdesát procent mzdy, část z nich má ale kvůli zpožděným výplatám finanční potíže. „Spolupracujeme s úřadem práce a personálním ředitelem Poldi na tom, abychom lidem zařídili náhradu mzdy,“  uvedla Rezková.

Tento postup umožňuje zákon o ochraně zaměstnanců při platební neschopnosti zaměstnavatele. Lidé, kteří ještě nedali výpověď, čekají, jak dopadne rozhodnutí soudu. Několik společností uplatňuje vůči Poldi pohledávky, které přesahují částku deset milionů korun. Včetně dlužných mezd a nezaplacených odběrů energií může dluh společnosti být až v řádu desítek milionů korun. Všechny tyto pohledávky ale ještě nejsou v insolvenčním řízení vedené

Zdroj: Esondy

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
5 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
fajt
fajt
27. 1. 2016 18:19

Poldi Kladno je pomník Klause, doufám, že se k němu imigranti zachovají stejně, jak to udělal on ke své zemi a českému národu – z jeho klanu by to neměl vydejchat nikdo! . ..)

cnemo
27. 1. 2016 19:54

Vím, že jako podnikatel mám poněkud ujeté názory. Na rozdíl od našeho pře dsedy Hospodářské komory si třeba myslím, že minimální mzda by neměla být 8 ani 9 ale tak 15 tisíc nebo i víc, aby nebylo nutné ty lidi dotovat z daní. Pitomosti s nezaměstnaností neberu, všude okolo to funguje i na vyšších částkách. Naproti tomu velké odstupné je totální ekonomický nesmysl. Zaměstnavatel nepropouští (ve většině případů) proto, že má dobré hospodářské výsledky. Tyto platby jen posílají firmy do bankrotu a to i ty, které by třeba za pár měsíců mohli lidi opět zaměstnat. Bohužel kořenem problému je totální… Číst vice »

Sio
Sio
27. 1. 2016 22:00

cnemo napsal Vím, že jako podnikatel mám poněkud ujeté názory. Na rozdíl od našeho pře dsedy Hospodářské komory si třeba myslím, že minimální mzda by neměla být8 ani 9 ale tak 15 tisíc nebo i víc, aby nebylo nutné ty lidi dotovat z daní. Pitomosti s nezaměstnaností neberu, všude okolo to funguje i na vyšších částkách. Naproti tomu velké odstupné je totální ekonomický nesmysl. Zaměstnavatel nepropouští (ve většině případů) proto, že má dobré hospodářské výsledky. Tyto platby jen posílají firmy do bankrotu a to i ty, které by třeba za pár měsíců mohli lidi opět zaměstnat. Bohužel kořenem problému je… Číst vice »

idiotronic
30. 1. 2016 0:30

Ohlédnu se za Poldi z jiného úhlu. Poldi dodávala nerez ocel, zvláště odolnou proti kavitaci . Montovaly se z ní měniče ultrazvukových praček pro průmyslové účely, tedy pro nepřetržitý provoz, ne jen k vyčištění brýlí ( i když i to pračky uměly). Zákaznici? Dioptra Turnov, Okula Nýrsko, ZKL Klášterec nad Ohří, Tesla Rožnov, Poldi Kladno… Dalš dodavatelé? Elektrokeramika Hradec Králové (rezonátory BaTIO3(Pb)), Kablo Vrchlabí ( vysokofrekvenční vodiče),Tesla Rožnov ,Lanškoun,Piešťany, Válcovny Frýdek-Mstek, Ciba-Geigy (epoxidová pryskyřice Araldit) , Kovohutě Rokycany (Ni plech) a zapomněl jsem, jak se jmenoval výrobce pevnostních leteckých šroubů (za provozu kmitaly frekvecí 23 kHz pod mechanicým předpětím )… Číst vice »

Honza999
Honza999
30. 1. 2016 8:48

No…

A co zbývá? Hledat odpověď na otázku, kdo po Poldi převezme zákazníky a know how… Kdo bude z jejího krachu profitovat… A jak je management Poldi propojen s tou firmou, která bude mít z krachu Poldi největší prospěch. A ještě pár otázek z tohot okruhu.