Kliniku vám nenecháme

Tak to vypadá, že nedávná demonstrace na její podporu po žhářském útoku byla labutí písní Klinky. Stavební úřad Prahy 3 totiž zázračně nalezl dávno ztracené kolaudační rozhodnutí, podle kterého je Klinika klinika a jakékoliv jiné využití je v rozporu se zákonem a ÚZSM, jenž budovu vlastní, na to konto zřejmě neprodlouží aktivistům, kteří toto doupě subverze provozují, nájemní smlouvu. Uznávám, že na její prodloužení asi nemají aktivisté právní nárok a dobře věděli, za jakých podmínek v budově mohou fungovat, ale to nic nemění na tom, že se podle mého názoru jedná jen o šikovnou záminku, asi jako když Al Caponeho dostali na nezaplacené daně.

Kde se tak najednou vzala ta zásadovost stavebního úřadu, když jinak jsou stavební úřady známy tím, že nemají problém přimhouřit oko a zpětně legalizovat i černé stavby? Jestli ono to nebude spíš tím, že městská část nechce, „aby byla Praha 3 bojištěm levicových a pravicových extrémistů,“ jak podle Metra stojí v oficiálním dopise radnice vládě. Prostě žádné levičáky, co nám kazí metropolitní kapitalistickou TINU a ukazují, že to jde i zadarmo a bez dolování renty, tady nechceme. Podle mě jsou ale podniky jako Klinka přesně tím, co ze sterilní kancelářské fabriky dělá živoucí město. Kanceláří je v Praze už dost, co Praze chybí, jsou Klinky. Jenže o ně Praha zájem nemá, nejspíš ze stejných důvodů, z jakých jde na ruku developerům – z ideologických. Paní starostka Prahy 3 je totiž z TOP09. To dává smysl, ne?

Převzato z blogu Tribun

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
13 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
fajt
20. 2. 2016 12:26

v kapitalismu je to o penězích, moci a lidském faktoru, který je obecně pěkně zkurwený – takže každá věc a problém tohoto obrzidlivě nemocného stavu se musí řešit s těmito postuláty . ..)

cnemo
20. 2. 2016 15:26

No, pokud jsem slyšel, osazenstvo tvoří parta zfetovanejch vypatlanců, co útočí proti restauracím a cpe sem islámské teroristy. Myslím, že sousedé poněkud oddechnou:)

Ibrahim Ag Alhabib
Ibrahim Ag Alhabib
20. 2. 2016 15:38

cnemo napsal

No, pokud jsem slyšel, osazenstvo tvoří parta zfetovanejch vypatlanců, co útočí proti restauracím a cpe sem islámské teroristy. Myslím, že sousedé poněkud oddechnou:)

:-):-):-) chápu Vaše zjednodušené myšlení

cnemo
20. 2. 2016 16:28

Ibrahim Ag Alhabib napsal
:-):-):-) chápu Vaše zjednodušené myšlení

Co je na tom k chápání? Je jen otázkou, zda je to pravda. Kdo podporuje islám se dopouští automaticky trestného činu podpory zločinecké ideologie, řezání hlav, kamenování, šaria … Navíc ti dobráci i ve zprávě o extrémistech.

tožtak
tožtak
20. 2. 2016 18:08

V pondělí uplyne slibovaných 14 dní na vyšetření pražské taškařice a pan ministr vnitra nás seznámí s učinkujícím komparsem.

tožtak
tožtak
20. 2. 2016 18:09

Nebo ne?

Amenre
Amenre
20. 2. 2016 20:07

cnemo napsal
Co je na tom k chápání? Je jen otázkou, zda je to pravda. Kdo podporuje islám se dopouští automaticky trestného činu podpory zločinecké ideologie, řezání hlav, kamenování, šaria … Navíc ti dobráci i ve zprávě o extrémistech.

I kdyz s Vami v mnohem souhlasim, tak toto mi prijde jako velice lacina a primitivni argumentace.
To uz mohu rict, ze kdo podporuje krestanstvi, tak zaroven podporuje valky, muceni, potirani svobody a lidskosti, pedofilii, …

Pocono
Pocono
21. 2. 2016 0:15
cnemo
21. 2. 2016 20:17

Amenre napsal To uz mohu rict, ze kdo podporuje krestanstvi, tak zaroven podporuje valky, muceni, potirani svobody a lidskosti, pedofilii, … Ale samozřejmě, že tomu tak je. Křesťanství je ze stejného těsta, jako islám a popravdě, největší genocidy proběhly ve znamení kříže (Nový Svět). Bylo ale poraženo osvícenstvím, zbaveno přímé politické moci a od té doby je z něj přijatelnější ideologie, vedle níž se celkem v klidu žít. Toto ale u islámu nenastalo. Základní problém je ale v tom zákonu. Je možné silou označit libovolnou ideologii zlo a soudit podle něj. Záleží na tom, kdo je zrovna u moci. Vymyslet… Číst vice »

Ibrahim Ag Alhabib
Ibrahim Ag Alhabib
22. 2. 2016 10:41

cnemo napsal Ale samozřejmě, že tomu tak je. Křesťanství je ze stejného těsta, jako islám a popravdě, největší genocidy proběhly ve znamení kříže (Nový Svět). Bylo ale poraženo osvícenstvím, zbaveno přímé politické moci a od té doby je z něj přijatelnější ideologie, vedle níž se celkem v klidu žít. Toto ale u islámu nenastalo. Základní problém je ale v tom zákonu. Je možné silou označit libovolnou ideologii zlo a soudit podle něj. Záleží na tom, kdo je zrovna u moci. Vymyslet„důkazy“ či naopak je zamlčet není pro sofistikovanou státní mašinerii žádný problém. Zažil jsem 2 režimy, každý měl svůj dějepis… Číst vice »

J. Hruška
J. Hruška
22. 2. 2016 11:03

Moji milí mudrlanti.
Dá se právem říct, že když jste odmítli milost a lásku Pána Ježíše, která vybudovala vše dobré, co je v této civilizaci, je vám nabídnut Zákon skrze Islám – a s ním zhruba horší středověk. Je možné, že se vám podaří zničit i to, takže se vrátí, co bylo před příchodem křesťanství. Primitivní zemědělství, které ryje klackem zemi, jednak aby jí zkypřilo, druhak aby dobylo žížaly, které byly v té době význačnou složkou stravy.

racek
racek
22. 2. 2016 23:04

J. Hruška napsal Moji milí mudrlanti. Dá se právem říct, že když jste odmítli milost a lásku Pána Ježíše, která vybudovala vše dobré, co je v této civilizaci, je vám nabídnut Zákon skrze Islám – a s ním zhruba horší středověk. Je možné, že se vám podaří zničit i to, takže se vrátí, co bylo před příchodem křesťanství. Primitivní zemědělství, které ryje klackem zemi, jednak aby jí zkypřilo, druhak aby dobylo žížaly, které byly v té době význačnou složkou stravy. No, doba temna po zániku říše římské, kterou rozvrátilo zejména křesťanství, trvala 500 let. Kde bychom mohli být, kdyby Julian… Číst vice »

cnemo
23. 2. 2016 13:13

Ibrahim Ag Alhabib napsal i když křesťanská moc byla zlomena, pokračovalo se ve stejném duchu, a to je obchod, lépe řečeno ZISK, je to prašť jak uhoď, osobně jsem přesvědčen, že zlo není ve víře, ale v lidech, posuďte sám, kolik jen soudů probíhalo ve jménu boha či aláha, máte pocit, že bůh někomu uškodil? nikdy to nebyl bůh, který dopustil nesmírná utrpení lidem, zvířatům a rostlinám, vždy to byl ČLOVĚK, člověk, který má právo vyznávat jakoukoliv víru, nebo neuznávat nic, podle víry nemůžu hodnotit člověka, řekl bych, že každý z nás je pouhé NIC, leč když jsme pospolu, tak… Číst vice »