Koaliční pětka vzkazuje: Na demokracii zvysoka kašleme!

SPD Tomio Okamury získala v letošních volbách do Poslanecké sněmovny 20 poslaneckých mandátů, volilo ji 513 910 voličů, což představuje 9,56 % všech ve volbách odevzdaných hlasů, čímž se SPD v soutěži všech našich politických stran umístila na pátém místě a dosáhla lepšího výsledku než např. v pořadí šestá TOP09 (14 poslaneckých mandátů), či v pořadí sedmí Piráti (čtyři poslanecké mandáty).

S tímto výsledkem a s více než půmilionovým ziskem hlasů tak SPD získala zcela zasloužené právo na obsazení jednoho ze šesti křesel místopředsedů Poslanecké sněmovny, ale poslanci koalice SPOLU společně s koalicí PirSTAN, kteří v nové Poslanecké sněmovně vytvořili nerozbornou většinu, rozhodli jinak. A totiž tak, že volby, nevolby a demokracie nedemokracie, křeslo místopředsedy Poslanecké sněmovny pro nikoho z SPD nebude. BUDE pro poslankyni Richterovou z Pirátů (čtyři poslanecké mandáty), ale NEBUDE pro nikoho z SPD (20 poslaneckých mandátů). Čímž vyslovili svůj soud o tom, že voličské hlasy pro Piráty jsou pětkrát cennější než hlasy pro SPD, a čímž současně udělali kříž nad demokracií, která jak známo hlásá, že hlasy všech občanů v demokratických volbách jsou si a musí si být rovny.

Pro koaliční pětku to však, jak vidno, neplatí. A jak svůj postoj, kterým není ničím jiným, než otevřeným pohrdáním nejpodstatnějším principem demokracie, zdůvodňují?

Inu takto: Místopředsedové Poslanecké sněmovny vyjíždějí často do ciziny a jak by prý vypadalo, kdyby se v západní zemi, vedle našich skalních příznivců západní politiky objevil též poslanec SPD, čili strany, která se vyslovuje proti NATO i EU a chce o naší další příslušnosti k těmto organizacím dokonce uspořádat jakési referendum.

Takže nikdo takový z nás Čechů se v rámci politických jednání nesmí na Západě objevit, musíme tam působit jako národ ze všech národů Západu nejoddanější, nejposlušnější a nejdisciplinovanější, čili řečeno jinak je naší nejsvětější povinností vysílat na Západ nikoli to, co naši republiku skutečně reprezentuje, ale jsme povinni vysílat tam naši Potěmkinovu vesnici. Tzn. zfalšovaný a nikoli věrný obraz toho, co náš národ jako celek chce a oč usiluje.

Faleš, nejubožejší předstírání něčeho, co není, a pohrdání demokracií je tedy tím, s čím naše nová poslanecká většina zahajuje, a jak už své pappenheimské známe, nemůžeme od ní čekat nic lepšího ani v budoucnu.

4.9 17 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
9 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Bety
Bety
13. 11. 2021 11:04

Demokracie je jen matoucí pojem bez obsahu. Oni tímto ale vyhlásili, že kašlou i na pravidla, která si sami mezi sebou zavedli. Takže co to bude? Řekla bych, že něco na způsob bažiny.

Dolmen
Dolmen
Reply to  Bety
13. 11. 2021 15:19

Žádný problém. „Ústavní“ Rychetský to jistí.

Gatta
Gatta
13. 11. 2021 12:56

No, tak porazit zloducha Babiše se jím podařilo. Tím byl splněn hlvní a tmelíci cíl tohoto pětispolku. Jak je i zřejmé hodně lidi na to slyšelo. Ale co dál …? Jistě – nějakou dobu ještě vše svádět na Babiše … a dál ? Bude třeba najít nového nepřítele, aby ti „spravedliví jasného černobílého vidění“ se mohli zase znovu postavit na „správnou“ stranu a dštít okolo sebe ty „jediné správné názory“. Navíc ještě naprosto bez obav a bez nutnosti o věci hlouběji přemýšlet. Formální vzdělání je v těchto věcech spíše ke škodě. Bojím se těchto „spravedlivých“ lidí. Takoví svatí s klidným… Číst vice »

PPK
PPK
Reply to  Gatta
13. 11. 2021 18:10

Souhlasím. Jen mne tak napadá, že když píšete o tom, že lze i „o věci hlouběji přemýšlet“, tak bych řekl, že pro ně by se tam v tom slově „hlouběji“ spíše hodilo namísto písmenka B písmenko P.

Last edited 1 rok před by PPK
Honza999
Honza999
13. 11. 2021 16:41

První schůze vůbec porušila vše možné co porušit mohla.
Podle §77 odstavce 5) Jednacího řádu sněmovny na PRVNÍ schůzi sněmovny v novém volením období mohou své poslanecké kluby ustanovit POUZE ty strany, které ve volbách kandidovaly SAMOSTATNĚ. Strany zvolené v koalicích tedy na PRVNÍ schůzi na vytvoření poslaneckého klubu NEMAJÍ NÁROK (až v dalším průběhu volebního období). Za další, návrhy na předsedu a místopředsedy sněmovny mohou podávat zase pouze poslanecké kluby.
Takže, ustanovení poslaneckých klubů stranami zúčastněnými ve volebních koalicích a pochopitelně i tomu následující zvolení vedení sněmovny byly v rozporu s Jednacím řádem.

Alva
Alva
13. 11. 2021 16:54

Piráti „udělali kříž nad demokracií, která jak známo hlásá, že hlasy všech občanů v demokratických volbách jsou si a musí si být rovny“.

Piráti jsou jen pověstná špička ledovce. Vždycky se říkalo, že lidi jsou si rovni před Bohem a zákonem

Před zákonem už minimálně 30 let ne a před Bohem od doby, kdy křeťanský papež František vyslal světu a věřícím „signál“, že musimové jsou jeho srdci bližší než křesťanské ovečky, svěřené jeho duchovní péči (pravděpodobně samotným Bohem).
.
Tak co jsme mohli čekat:

Gatta
Gatta
13. 11. 2021 19:25

Piráti se opravdu povedli a v Praze obvzlášť.
Nalezeno na AK, původ Lidovky. Je tam jen „předpremiový úvod“, ale úplně to stačí …

https://www.lidovky.cz/domov/cinou-pronasledovani-ujguri-si-v-praze-zvoli-exilovou-vladu-hrib-jejich-kongres-podporil-cernin-dava.A211111_184854_ln_domov_vag?zdroj=LN_top

No vzhledem, že si Praha dělá vlastní zahraniční politiku, tak se pražáci můžete těšit třeba i na nějakou trestnou humanitárni výpravu proti Pekingu.

idiotronic
Reply to  Gatta
13. 11. 2021 22:23

Další na řadě je Indie.