Kolik Děbalcev potřebuje „církev“?

Po likvidaci nacistických okupantů u Děbalceva se objevila překvapivá zpráva. Část německých nacistických vepřových1 teroristů vyměkla a ze svých stanov vyškrtla vyvraždění českého národa, „konečné řešení české otázky“.2 (Ultranacističtější část na dokončení genocidy stále hystericky trvá.) …Těžko může existovat přesvědčivější ukázka, dokazující, že na bývalé Ukrajině se bojuje i za nás!

Není mi však známo, že by ve své nenávisti vůči českému národu podobným způsobem polevila i „církev“. Vyhlazení národa, který dal vznik reformaci, má u ní stále nejvyšší prioritu, a její „karatelé“ v „církevní“ genocidě3 stále pokračují. Přes to prostě vlak nejede, nic na tom nemění ani nový papež František (můžeme se jen dohadovat, jestli nechce nebo nemůže), v jiných ohledech tak odlišný od svého krvelačného předchůdce Wojty Katyly.

Podobně jsem neslyšel o změně postoje její ultafašistické páté kolony, která se pořád těší na definitivní zánik českého národa, až bude moci konečně na oslavu dokončeného „konečného řešení české otázky“ na Staroměstském náměstí vztyčit kopii tzv. Mariánského sloupu – spíše než o falický symbol se jedná o zapíchnuté lejno – a náměstí přejmenovat na Sratoměstské.4 Ale od těch asi těžko něco pozitivního čekat.

Proč se „církev“ i přes nového papeže stále jeví jako nacističtější než němečtí nacisté? Myslím, že jde hlavně o dobu, po kterou si tuto nenávist k českému národu v sobě živí. Mistra Jana Husa „církev“ upálila před rovnými šesti sty lety, Němci byli odsunuti před rovnými sedmdesáti lety.

Někdo může namítnout něco o „tisíciletém soužití Němců s Čechy“, a tak si připomeňme historická fakta. Sudetští Němci zde byli až od 18. století. V pohraničí se usazovali proto, že přicházeli až v době, kdy bylo vnitrozemí vylidněné třicetiletou křižáckou válkou opět zaplněno. Předchozí Němci byli protestanti, a tak po skončení třicetileté války Habsburkové prošli s vojsky celé pohraničí a Němce vyhnali. A úplně první skupina Němců (ti, co odešli za husitských dob) k nám přišla ve třináctém století, tak jakých tisíc let? Nenávist vůči Čechům také nevznikla hned, a naplno se rozvinula teprve až s nacismem. Velká část Němců k nám prchala před zákonem, a tak byli naopak vděční za azyl.

Pokud jde o samotný odsun, nezbývá než připomenout, že o něm rozhodly vítězné mocnosti, a toto rozhodnutí bylo Benešovi pouze dáno na vědomí. A hlavně: bylo rozhodnuto, že Němci smí bydlet jen v okupačních zónách, na které bylo Německo po válce rozděleno. Kdyby nebyli odsunuti, bylo by území Československa také okupační zónou. A vzhledem k tomu, že Rudá armáda osvobodila 97 % našeho území a Američané jen 3 %, hádejte, do jaké zóny bychom asi spadali. Sovětská okupační zóna by prostě byla větší a zahrnovala by území Východního Německa a Československa. Neodsunout je by bylo víc než podepsáním „zvacího dopisu“. Což patrně těm, kteří dnes podepisují daleko horší pamflety než „zvací dopis“, nikterak nevadí.

Církev“ bývá často popisována jako obří Moloch, který má velkou setrvačnost, kde jakékoli změny velmi dlouho trvají. Ptám se tedy: Kolik Děbalcev bude ještě třeba k tomu, aby změnila postoj k českému národu?

4. března 2015 ▓

1 Sudety = Prasečí hory.

2 Pro námitky, že vyškrtli „jen“ vracení majetku: vrácení německého majetku by bylo porušením postupimských dohod a obnovením válečného stavu, tedy vrácením se do doby, kdy genocida českého národa byla na programu.

3 Nazývané zcela absurdně církevními restitucemi.

4 Na originále bylo i vytesáno, že je postaven na oslavu likvidace „kacířského“ českého království, což si lze snadno najít i u silně prokatolického Josefa Pekaře.

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
8 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Sio
Sio
5. 3. 2015 5:39

Jojo, příjdou doby nových Děbalcev. Zločinci zase budou zločinci, pátá kolona se nebude drze prohlašovat za wlastence a co bylo ukradeno, bude navráceno.

Aleš
Aleš
5. 3. 2015 6:15

Obávám se, že církev je tu právě kvůli dalším Debalcevům. A jeden člověk s tím nemá šanci hnout.

J. Hruška
J. Hruška
5. 3. 2015 14:31

Přestal bych se vymlouvat na vítězné mocnosti. Odsun byl jediné civilizované řešení poválečné situace. Mimochodem: Odsunutí byli pokud vím odškodněni německým státem, takže když se dneska domáhají dalšího odškodnění za stejnou věc, nápadně se to podobá podvodu. Na tom, co se tady už čtvrt století děje mi případá podstatné něco jiného: Vlastenci, kteří pozvedli český národ nám říkali: „Je nás málo, musíme vítězit kvalitou“. Při odsunu jsme se snažili nebýt jako oni. Všechna pochybení a zbytečné tvrdosti byly odhalovány a odsuzovány. Výsledkem bylo, že u nás proběhl (pokud se dá zjistit) odsun kultivovaněji než v jiných státech, ale přesto jsme… Číst vice »

Irena
5. 3. 2015 16:53

Tady mezi jiným říkají, že se v Kazachstánu pokoušeli navrhnout předčasné prezidentské volby, tj. zbavit se Nazarbajeva. Vypadá to, že to ustál. Ovšem bývalý manžel jeho dcery prý v rakouském vězení spáchal sebevraždu (zpráva z 24.02.15)
https://www.youtube.com/watch?v=a6OlHCaHiTs&app=desktop

Sio
Sio
5. 3. 2015 17:25

Mám takový dojem, že jsme nedostali pořádné válečné reparace za 2. světovou. Pokud tedy někdo chce otevírat staré záležitosti …

idiotronic
6. 3. 2015 0:41

Sio napsal Mám takový dojem, že jsme nedostali pořádné válečné reparace za 2. světovou. Pokud tedy někdo chce otevírat staré záležitosti … To jsem četl také a dokonce mám dojem, že otevírat staré účty , aby bylo o co se hádat mají zájem jen určité kruhy v Česku a Bavorsku. S Poláky se jedná jinak a dělítkem je vztah k Římskokatolické církvi. Po desítkách let odstupu shledávám podvrh Lubomíra Štrougala s Černým a Čertovým jezerem jako opodstatněný, ačkoli jsem jej původně odsuzoval. Ale je to právník a měl s během času (a promlčecích dob) zkušenosti. Nikdy by mne nenapadlo, že… Číst vice »