Komentáře ANS k aktuálnímu dění

Přepisování dějin komentují Vladimíra Vítová, Irena Aneri a Marek Adam.

4.8 14 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
8 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Irena
20. 2. 2022 7:55

Chlapci, tak jsem se historicky znemožnila v rádiu, doufám, že si najdete čas si to poslechnout a pořádně mi to nandat :-)

Dolmen
Dolmen
Reply to  Irena
20. 2. 2022 9:00

Vůbec ne, naopak. Moc se mi vaše řeč líbila – zatím jsem to ještě nedoposlouchal – ale naprosto souhlasím s každým vaším slovem. Zajímám se a dospěl jsem k úplně stejným závěrům.

zart
zart
20. 2. 2022 9:24

Že se hašteříme, neznamená že nedržíme spolu. Bacha na upřímnost!!!

Martin (už bez taky m)
Martin (už bez taky m)
20. 2. 2022 13:22

9 května 1945 FORMÁLNĚ skončila válka v Evropě. Fyzicky víme, že se střílelo ještě minimálně týden poté na různých místech Evropy, nejen v osvobozené ČSR. formálním koncem II. světové války byla až kapitulace Japonska 2. září 1945, ale fyzicky se střílelo v Pacifiku a Indočíně, Indonésii ještě řadu měsíců- ba let poté… Zdaleka ke dni kapitulace nebyly obsazeny všechny ostrovy, řada japonských vojáků pravděpodobně dožívala i roky v naprosté izolaci v džunglích JV Asie… Tak jako mnozí fanatičtí nacisté v Evropě mnoho vojáků fašistické „Osy“ se ani fyzicky ani formálně nevzdalo nikdy. Mnozí ani nespáchali sebevraždu… část dnešních pohrobků těchto… Číst vice »

Last edited 4 měsíců před by Martin (už bez taky m)
Alva
Alva
20. 2. 2022 18:51

Tady je zajímavý popis bombardování Drážďan + dobové fotografie a nejen to – ještě taková sonda do anglosaského myšlení, anglosaského cynismu.
https://www.pokec24.cz/historie/proc-americane-a-britove-znicili-drazdany/

Z ruského zdroje:
https://topwar.ru/167856-zachem-amerikancy-i-anglichane-unichtozhili-drezden.html

Dolmen
Dolmen
20. 2. 2022 18:58

Díky autorům za tenhle podcast, jak se dnes módně říká, a zvláště poděkování paní Ireně. Je šlakovitě málo takových žen, leč naštěstí jsou….bohudík. Chtěl bych také přispět svojí troškou do mlýna a přidat odkaz na Moravského trolla MUDr. Ctirada Musila a o jeho jiném pohledu na historii: https://www.youtube.com/watch?v=6G3aVSXOZRs Vzal to od podlahy a poukazuje na skutečnost, že západ usiluje o zničení a ovládnutí východu vlastně již od raného středověku. Také bezděky osvětlil filosofickou poučku přeměny kvality v kvantitu a přeměnu kvantity v jinou kvalitu na zajímavém příkladě – na ztrátě původního komunistického charakteru KSČ po roce 1946 a zejména po… Číst vice »

prozaik
prozaik
20. 2. 2022 19:23

Velmi oceňuji odvahu aspoň zčásti, relativně, cosi prohlásit „veřejně“, resp. pod nickem. Věkově bych, galantně, ale i upřímně, tipl na cosi kolem 35.

Přesto se mi, maně, z minulosti, vybavuje tvrdost, nezájem, ignorace, neznalost, která je subjektem vnímána jako vyšší poznání, absolutní pravda, atd.

Letmý náslech jednoho biblického verše ( v kdovíjakém překladu ) vyvolává iluzi znalosti celého poselství…

Lidé se proto nesjednocují a prediktor(ové) si nad bidety mnou ruce jak nás zase všechny přečurali…

Těžko pak budovat…

Přesto : Díky za snahu…

peter.
20. 2. 2022 22:03

Veľvyslanectvo USA v Rusku vydalo varovanie pred hrozbou teroristických útokov v Rusku vrátane Moskvy a Petrohradu. Odvolávajú sa na niektoré nemenované vyhlásenia niektorých mediálnych zdrojov. Podľa veľvyslanectva USA sa teroristické útoky môžu odohrať na železničných staniciach, staniciach metra, v nákupných centrách a iných preplnených civilných oblastiach.

Treba pripomenúť, že Spojené štáty sú najväčším sponzorom a tvorcom teroristických skupín na svete a toto varovanie znie predovšetkým ako hrozba teroristických činov na ruskom území.

Skôr to vyznieva tak,že sa Američania vyhrážajú ! „Ak sa nepodriadite,zariadime vám teroristické útoky“….sú toho schopní !
zdroj : ColonelCassad