Končím…

Vážení přátelé,

vzhledem k vážným zdravotním problémům jsem se po zralé úvaze rozhodl po více než 16 letech ukončit své působení na webu Outsidermedia.

Děkuji z celého srdce všem autorům a čtenářům za dlouholetou morální i materiální podporu, bez níž by tento relativně svobodný a tolerantní digitální prostor nemohl fungovat.

Pokud by někdo z Vás měl zájem web převzít a provozovat dál, ozvěte se mi na redakční web st.blaha@gmail.com, existuje několik praktických možností, jak to udělat. Pokud se sejde více zájemců, budu samozřejmě preferovat ty spřízněnější a štědřejší duše.

Na shledanou v lepších časech!

5 32 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
50 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
orinoko
2. 4. 2024 18:16

Tak nás to dohání jednu/jednoho po druhém. Elixír mládí nám Skotak Matěj nedoda a je sveho druhu paradoxem, že je to vidět i na doktorech.
Snad trochu apetitu na zdvizenou číši ještě zůstalo…

1000001172
peter.
2. 4. 2024 19:00

Ďakujem,že som tu s prestávkami mohol byť 10 rokov.Aj keď sem už často nechodím,OM mi bude chýbať.
Prajem Vám do budúcna veľa zdravia,šťastia…a tak.

Gatta
Gatta
Reply to  peter.
2. 4. 2024 20:40

Něco jsem tušil.

Připojuji se k peterovi. Lépe bych to nenapsal.

Poslední roky jsem přišel o moc věcí i lidí … a k tomu se celý život okolo ještě úplně změnil …
OM pro mne do teď bylo přátelské světélko ve tmě.

Moc děkuji.
A doufám, že se z admina stane aspoň občasný diskutér.

PS – ještě napíši, co jsem původně chtěl napsat.
Náhodou jsem narazil na film … má svoje mouchy, ale za shlédnutí stojí.
https://www.csfd.cz/film/1172330-nech-svet-svetem/prehled/

Hudryperman
Hudryperman
2. 4. 2024 21:41

Milý Stane ,

z Tvého rozhodnutí a vzkazu jsem si uvědomil,jak dlouho jsem každý den otevíral OM !
Nebudu zastírat,že jsme spolu hovořili telefonicky.Já v Itáli a Ty na Bulovce. Myslím,že
to mohu prozradit. Stan prodělal už druhý infarkt a imperativem pro jeho další život je
zejména duševní klid.Dodávám že není očkován.Pokračovat ve vydávání webu v časech,
které nás všechny čekají a neminou,není v souladu s kardiology požadovanou změnou
životního stylu.Nezbývá,než Ti Stane ze srdce poděkovat a popřát rychlý návrat zdraví.

orinoko
Reply to  Hudryperman
3. 4. 2024 5:17

…pravda je taková, že OM je snad jedinou výspou, kde je známo, kdo si nezadal s rezimnimi pichackami a zároveň z toho nevytvoril dělící linii. Jinde vzniká pocit, že se tehdy nějaké locdowny vubec nekonaly. Přičemž schizofrenie postižených je patrná dodnes. Mám na mysli úplně jiné adresy než OM. Tady se objevily okrajové zmínky, které si každý přebral po svém. Jinde se kromě světového dědictví nic domácího nestalo.
Vlastně něco málo ano – uchyla Fligra někdo prohodil živým plotem…

orinoko
Reply to  orinoko
3. 4. 2024 5:52

Njn, nějak si nepomůžu, jinde je děsí údery Amazonek na Pardubice …

https://youtu.be/m5tajmImPgQ?si=56qshzi0deyAKt60

Jan Kristek
Jan Kristek
2. 4. 2024 22:30

Stane, je mi to moc líto. Ale taky mám zrovna rozepsaný článek „Únava“ – o tom, jak je úvavné lidem pořád dokola říkat něco, co ve skutečnosti už moc dobře vědí – vědí toho víc, než jsme si mysleli, ono se to nedá nevědět, ale akorát se podle toho nechtějí chovat. Díky za návštěvu tobě i tvé ženě, když jsem já byl v nemocnici. Já se pořád ještě držím, i když se poslední léta dokopu napsat už jen jeden článek za čtvrt roku.

zajoch
3. 4. 2024 6:50

Milý Stane,
moc mi bude Vaše OM chybět. Za tu dlouhou dobu co jej navštěvuji jsem si jej oblíbila a nejvíce ze všech „alternativ“ jsem jej otevírala.
Je mi líto, že Vás postihla komplikace se zdravím a upřímně Vám přeji rychlé překonání všeho obtížného a nadále pevné zdraví a štěstí.
Děkuji Vám za všechno dobré co jste na OM vykonal. Bylo toho hodně.
Obdivovatelka Vaší práce Jarka.

fajt
3. 4. 2024 7:59

Stane,
díky za toleranci k mým příspěvkům a přeji Vám vše nejlepší v životě a hlavně hodně zdraví.

g.hrosik
3. 4. 2024 8:49

Stane, spolupracoval jsem s Vámi jen krátce, nicméně Vám patří moje upřímné uznání. Přeji Vám to hlavní – dobré zdraví a duševní pohodu!
st.hroch:-)

Last edited 13 dní před by g.hrosik
PPK
PPK
3. 4. 2024 9:40

Poprvé jsem Outsidermedia četl někdy před patnácti roky a od té doby je OM pro mne čtenářskou jedničkou internetového hledání objektivity, informační pravdy a světonázorové sociální a mírové tolerance. Ačkoliv bych si moc přál, aby tu stránky OM byly i nadále, tak především dnes ze srdce přeji váženému panu šéfredaktoru Stanovi, aby se úspěšně a brzy uzdravil a upřímně mu děkuji za to, že OM před léty založil. 
S úctou PPK

orinoko
3. 4. 2024 11:54

Pro admina: Něco mě napadlo. Což takhle zase zajít za holkama na Plzeň jako když umíral Druhý lockdown? Nebo to byl První? Vedle nás pánské napnuté kšandy, když jsme řešili Putina, a spousta ženských…i samotné… Njn, ale Tys ženat, takže byste byli dva na jednoho podesa, který by pokoušel mladistvý elán , přičemž by měl v záloze jen staré wundebar – Já jí to tam vždycky půjčil jenom po to vyloupaný. …Sic! Právě jsem dorazil z rehabilitace. S doktorem prima pokec o ženských. A mám prý cvičit, jiná cesta už není k dispozici. A prý to bude bolet… Ale jak… Číst vice »

orinoko
3. 4. 2024 12:17

Pro odlehčení dávám na váhu informaci, kterou nikde jinde nezaznamenate.
Běloruska barevná velvet revolution se nekonala. Druhou známe, ale ta první už upadla v zapomnění.
To bylo za éry smetiště vaclava hajzla, kdy na Bílou Rus poslal svoje vlastní kapraly, jimž vévodil RUMl , jinak také Placatka. Tehdy to ještě Bělorusové zvládli sami, ale Lukáš Enko se moc nepoučil. Nebýt Putina, tak je na tom stejně, jako ten poslední z Ukrajiny, po němž bleskově nastoupila Halič.

orinoko
Reply to  orinoko
3. 4. 2024 13:02

Je to staré, ale pravdivé. Český kripl – velikonoční řehtačka – tak dlouho štaral v doupěti na Východě, až se medvěd nasral… a bohužel honí /zatím/ ty nepravé na Slovensku. Medvěd/i v ulicích slovenských měst. Není radno koukat nasranemu medvědovi, obzvlášť ruskému, do brlohu. Jurský řehtačka dorehtal. Ta černá slivovice, která ho vytáhla z civilu, mu nandala takovou Českou sodu, že se na Trhu objeví i khaki posravacky. Svět i civilizace především strádají pod idioty, kteří netuší, jaké následky přijdou po „jejich“ příbězích. Ruský medvěd vyběhl z brlohu. My ovšem máme velkou kliku: Naše ZOO ho vůbec neláká. Támhle slupne… Číst vice »

orinoko
3. 4. 2024 13:59

Epitaf na Náhrobku poznání:

Žít budeš tak dlouho, dokud existuje šance, že pochopíš svoje vlastní omyly a smířís se s vlastní pravdou.

prozaik
4. 4. 2024 8:24

Srdečně zdravím. Jakožto persóna, která se pokouší nahlížet na vše i z pohledu věčnosti ( kde každý čin má svou váhu, význam, a kdesi se ukládá ) jsem přesvědčen, že provozem zdejšího webu bylo učiněno mnoho dobrého, což bude mít svůj význam, až budou jednou posuzovány činy všech, kdo žili. Za to patří Stanovi obrovský dík, uznání a povzbuzení, že jeho snaha nebude zapomenuta. Myslím, že i když dosah nebo vliv stránek Outsidermedia byl a je spíše mikroskopický, tak by bylo škoda, kdyby zanikly úplně a to i z toho důvodu, že vlastně nikde na českém internetu není snad ani… Číst vice »

orinoko
Reply to  prozaik
4. 4. 2024 8:51

Jde o druhý případ téhož. Jeden kámoš vede „lokální“ web, jaký nemají ani daleko větší metroPOLE. Je svého druhu kronikou i dokladem neuvěřitelného množství jednotlivců, kteří se něčím konkrétním zcela zdarma zabývají. Naposledy do místa dorazil archiv erbů, pro který už se v Praze nenašlo místo. Ale o to nejde. Je problém v tom, že všichni více či méně zaangazovani jsou v létech a najít perspektivní mladší osobu se nedaří. Před léty jsem se domníval, že by snad můj syn mohl, ale ten žije v cizině a tím je situace takto determinovana. Nejsem jalovy optimista a vida kolem sebe hučky… Číst vice »

1000001170
prozaik
Reply to  orinoko
4. 4. 2024 15:24

„Někteří vůbec nemají anung, co sami se sebou, natož pak s poměry.“

I já se důvodně obávám, že je tomu tak. S drtivou většinou lidí se děje cosi, co vůbec není dobré a systém to ještě akceleruje.

Kdo se za této situace dovolává „demokracie“ musí být buď naivní blázen nebo kovaný zločinec.

orinoko
Reply to  prozaik
4. 4. 2024 16:11

Možná tím budu unavny, ale rád teď kecám s mladými holkami. Těmi, které vykazují samostatnost a přirozenou inteligenci. U nás v Café dost chodí za tou, co to vede. Když je tam sama, stačí se zeptat, jak jdou kšefty, a hned se zvani. U ní piju 3 deci v jednom, aby nemusela moc lítat. Už jsme probírali i přistání na Měsíci. Jinym stačí pochválit figuru nebo zhubnutí a na nudu není čas. Chlapů tam bývá minimum, a když, tak jako cyklometi. Nějaké DEMONstrace neřešíme, ale režim nemilují, protože ho považuji za nenormální. Mají co dělat, aby se v něm stačily… Číst vice »

Gatta
Gatta
Reply to  prozaik
5. 4. 2024 7:19

RE “ … dosah nebo vliv stránek OM byl a je spíše mikroskopický…“

NEMOHU SOUHLASIT !!!

Nikdy nevite KDO tady četl i když zde nediskutoval.

Už jinde psal jeden diskutér, že sleduje, jak jeho přídpěvky a jeho myšlenky se objevují mirně přepracované jinde s podpisem „vážených“ myslitelů.

Osobně mám zkušenost, a to si nechci fandit, že jsem zde použil pro oživení textu nějaké běžně neužívané ale výstižné slovo, které bylo v medialním prostotu dávno zapomenuto.
A najednou se se začalo všude možně objevovat.
To se, zcela mimoděk, stalo ne jen jednou.

Last edited 12 dní před by Gatta
orinoko
Reply to  Gatta
5. 4. 2024 7:30

Také mám ten pocit. Stačilo párkrát zesměšnit motorové rihani umělohmotneho výrazu DECHBEROUCI, jímž rezimni prdici zavalili sPROSTOR, a je ticho po pěšině. Našlo by se toho povicero.

prozaik
Reply to  Gatta
7. 4. 2024 3:03

Nesouhlasit samozřejmě můžete, ale to asi tak vše, co se s tím dá dělat, jak už objasňoval český velikán. Většinová společnost je debilizována a fašizována do té míry, že už brzy bude jedno, co kdo, kdysi napsal v diskuzi na webu, který četlo pár tisíc lidí, plus pár desítek trollů, „elfů“, čučkařů, pomahačů a chráničů. Dopad veškeré osvěty o kterou jsme se roky pokoušeli je opravdu mikroskopický. Tím netvrdím, že to bylo nebo je zbytečné. Není. Ale zachránit lze jen jednotlivce. Ne většinu a už vůbec ne všechny. Vysvětloval to i Kristus. Většina dala zcela demokraticky najevo, že chce být… Číst vice »

orinoko
Reply to  prozaik
7. 4. 2024 4:26

Mám problém najít info o výsledku slovenských voleb. Česká tzv. oficiální držka mlčí, ale asi je to pravda. Neuvěřitelné – první zmínka je na Trubce.

peter.
Reply to  orinoko
7. 4. 2024 6:01

Vyhral Pellegrini. Som rád,ale nejasám! Korčok bol hrozba pre Slovensko. Niečo ako váš p. premiér,alebo váš p. prezident. Je len o niečo agresívnejší a svoju oddanosť KoZa dáva najavo sofistikovanejším spôsobom. Pellegrini je v kútiku duše slniečkár,homosexuál a sorošovec. Je však aj Slovák a tak aj vystupuje. Je to tak,ako keď pred vás postavia dva poháre. V jednom je Šaratica a v druhom žinčica. Viete,že od Šaratice sa takmer s istotou poseriete. Od žinčice pravdepodobne tiež,ale predsa len chutí lepšie ako Šaratica. Pozitívum vidím v tom,že všetky tri rozhodujúce posty v štáte sú obsadené ľuďmi z jedného košiara. Pellegrini teda… Číst vice »

orinoko
Reply to  peter.
7. 4. 2024 6:20

Zdravím, něco jsem už napsal jinam. Primery jsou dobrý, ale jinde na takové reagují: V čem jedeš? Výsledek je nejspíše jen vzdálenou vidinou pro české idioty. Za prvé: Místní petikopalice se začíná kyvat. Za druhé: Eurovolby ji můžou neuvěřitelně rozhodit. Za třetí: Generální stávka českých stavů by znamenala zemětřesení. Za čtvrté: Rusky zábor Odesy a halicska kapitulace zdecimuje kopalici naprosto, už teď se hnupove hodlají spasit v eurosojuzu. Za páté: Existuje obří šance česky unikát Piráty nakopat do kolínské bulevny, totiž vnitracke kadarny. Za šesté: Velmi pozorně sledovat slovenské kroky na poli odpovědnosti cizích kolaborantu proti vlastnímu narodu. Otevřít poRADNE… Číst vice »

1000001186
Last edited 10 dní před by orinoko
orinoko
Reply to  peter.
7. 4. 2024 6:26

Už jsem něco napsal, čeká to na schválení.
Několik vět postSAMETU.
Ten konec, to je bomba. Čtu to poprvé.
Také, a zase jinde, jsem sdělil, že takový rozdíl ve výsledku nelze zfalsovat bez rizika pozdějšího kriminálu pro každého účastníka podvodu.

Last edited 10 dní před by orinoko
orinoko
Reply to  peter.
7. 4. 2024 8:02
orinoko
Reply to  peter.
7. 4. 2024 14:05

Výsledek vašich voleb mě docela nakopnul. Slunci jsem hrdinne vystavil svého gorila, ale po hodině a půl zdrhal.
SOL VICTUM.

Gatta
Gatta
Reply to  orinoko
7. 4. 2024 20:18

Tady to máš komplet.
Odhad – patrně opravdu necinknutý + výsledky.

https://domov.sme.sk/c/23305409/odhad-vysledky-prezidentskych-volieb-2024.html?ref=menu

Opět Bratislava proti všem.
Ony ty hlavní města jsou velmi často „stát ve státě“.
Tak by taky měli volit maximálně Primátora – stejně je to jaký je život mimo hlavní město nezajímá.

Last edited 9 dní před by Gatta
Hudryperman
Hudryperman
4. 4. 2024 9:50

Řada diskutérů na to narazila. „Čím to,že malý a přímo sebekriticky se nazývající web měl po celou dobu své existence slušnou návštěvnost a uměřeně kritickou formu?“ Odpověď čtenáře napadne ihned. Bylo a je to proto,že OM dělal mimořádně spravedlivý člověk – Stan Bláha. Zadarmo ! Týká se to řady konfliktů na diskuzním fóru v minulosti a také citlivým a odvážným zařazováním článkú,když si ověřil zdroj a jeho pravdivost. Stan má,snad díky své povaze a životním zkušenostem,mimořádně citlivá „čidla“ jimiž odhaluje lež,hlavně když se dobře poslouchá,protože obsahuje „žádoucí“informace.Tato vlastnost není přenosná, a proto bude hodně záležet na lidských vlastnostech příštího admina,pokud… Číst vice »

Točmistr
Točmistr
4. 4. 2024 15:09

Tak to mě mrzí, ale to je holt život. Všichni jednou skončíme, ale na druhou stranu, nikdy nic nekončí. Ave, atque, vale.

orinoko
Reply to  Točmistr
4. 4. 2024 15:57

No nekecej…

1000001184
Točmistr
Točmistr
Reply to  orinoko
4. 4. 2024 16:21

Jojo, pro vás to platí taky :-)
Koneckonců, už se neuvidíme, nejspíš.
https://www.youtube.com/watch?v=pfiBrRiiwEQ

orinoko
Reply to  Točmistr
4. 4. 2024 16:40

Wow, takový pub rock. Tuhle ze mě tahali v JH něco kolem Orlíku, ale tu skladbu jsem neznal. Dodneška lituju, že jsem z Olina Nejezchleby nevytahl spoustu prisprostlych moravských písniček, které jsme ve sboru drhli skoro až do rána. Prý, bude vhodnější chvíle. A také nemůžu najít svoje České sprostonarodni písně. Nejsou ani na Trubce. Takových nenapravitelnych škod…

Aleš
Aleš
4. 4. 2024 22:36

Tak se Stane drž, zdraví je přednější. Kdybys ten článek vylepil o den dřív, tak bych si myslel, že jde o apríl. Děkuji za roky strávené s OM a možnosti, které člověk i díky nim dostal. Zrovna jsem se chystal se Tě zeptat, jak se daří. Tak čuju, že bylo i líp. Ale třeba zase bude.

Bety
Bety
5. 4. 2024 5:45

Vděčím OM za získané vědomosti, jak díky článkům, tak diskuzi. Proto mě velmi mrzí,
že zřejmě končí.
Děkuji vám Stane, za vaši práci. Kdyby mezi publicisty bylo víc takových jako jste vy,
bylo by na světě o moc líp.
Ještě jednou děkuji a přeji vám brzké uzdravení.
A držím palce nám všem, abychom se těch lepších časů dočkali.

Gatta
Gatta
Reply to  Bety
5. 4. 2024 7:44

Zdravim – budete mi chybět … vlastně všichni.

Navažu na Vaši poslední větu tramparnou spisovatele Jaroslava Velinského – alias Kapitána Kida.

https://youtu.be/dhBbfipFqnA?feature=shared

Last edited 11 dní před by Gatta
J. W.
J. W.
5. 4. 2024 10:39

Přeji Vám vše dobré a hodně zdraví! Zároveň děkuji za sebe i své známé za Vaše dlouhodobě vytrvalé úsilí a vynikající vedení OMu. Sám jsem také provozoval web, a vím jaká je s tím práce. Doufejme, že se OMu ujme někdo mladý a bude pokračovat v jeho tradici.

Petrc
Petrc
5. 4. 2024 10:42

Děkuji Vám za Vaši práci a možnost občas publikovat nějaký článek. Vše nejlepší do dalšího života!

Lex
Lex
5. 4. 2024 20:43

Dobrý večer, Stane! Už dávno nejsem pravidelným autorem OM, vlastně ani čtenářem. „Nový“ formát OM mne příliš neoslovil, byl jsem příznivec toho starého, na který jsem autorsky prvně vstoupil 17.10.2009 článkem „O. J. Čunek Simpson“ – http://www.outsidermedia.cz/O-J-Cunek-Simpson-1.aspx /odkaz je už nefunkční/ a odešel jsem „jinam“ po publikaci 23 článků; tím tehdy posledním byl „Díky, Přehrady!“ – 19.5.2010 http://www.outsidermedia.cz/Diky-Prehrady-1.aspx Pravda, tehdy nebyla čtenost odpovídající té v nedávně současné době, šlo o několik stovek, maximálně tisíc přečtení. Zato komentů, diskuse bylo násobně více, nejvíce komentů bylo mezi mými články pod „Důchodová reforma? Nebo raději reforma příčin problémů?“ http://www.outsidermedia.cz/Duchodova-reforma-Nebo-radeji-reforma-pricin-problemu-1.aspx z 3..3.2010, a to… Číst vice »

Irena
6. 4. 2024 6:51

Stane, přeji všechno nejlepší do dalšího hodně dlouhého života a hlavně to zdraví. Irena

Dolmen
Dolmen
6. 4. 2024 7:29

Až se derou slzy do očí…, jako když člověk ztrácí někoho blízkého o kom si bláhově myslel, že tu snad bude navždy. Outsidermedia byl jeden z posledních ostrůvků zdravého rozumu v této zmatené době a také zdrojem poučení nejen z jeho článků, ale také ze skvělých příspěvků diskutérů z celé té báječné komunity, která se zde soustředila. Bude to chybět. Díky za tvojí úžasnou práci, Stane!

orinoko
Reply to  Stan
7. 4. 2024 4:18

Jen krátce – přes mnohé všeobecně se vyskytující kecy o opaku – poslední věta prvního odstavce odpovídá skutečnosti.

orinoko
7. 4. 2024 14:00

2 pravdy, které Vám nikdo neřekne:
– Současní čeští vládní chromajzlove vsadili na kulhaveho koně s razanci, která je rezimne dechberouci.
Ve smradu Zápachu dojde každému dech. I Řeporyjim.

– pí Ča putka by prohrála stejně jako soudruh Zápachu – Korcak.
Ta zametacka ekologie vycítila změnu…wow…paradigma. Proto už neusilovala o to, stát se slovenskou almarou pod Žďárem.

1000001189
Gatta
Gatta
Reply to  orinoko
16. 4. 2024 18:37

RE orinko

Hele vim, že píšeš na NR.

Ano, jsou tam hodně kvalitni članky.

ALE …vadi mi tam způsob regidtrace přes telehonní císlo. A to naprodto zasadně!!!

V dnešní době je telefonni císlo něvo jako čip v hlavě. A podle mne je to od NR zcela nepotřebné ověřeni. Tímhle NR děláakorát tak seznam nepohoflnývh diskutérů pro pana Rakuřlšana.

A v dnesni době názorova diskuzé neni pezpečná, jako e-shop s oblečenim.

Tsk dvs odkazy – o pivu a jedna Oblibená od Dylana.

comment image

https://youtu.be/8hr3Stnk8_k?feature=shared

Gatta
Gatta
Reply to  Gatta
16. 4. 2024 18:51
orinoko
Reply to  Gatta
16. 4. 2024 21:27

Čau, já mám registraci přes email, nevzpomínám si, že by někdo chtěl telefon. Vlastně jednou kdosi ano, ale já mám 3 a stejně jsem to nakceptoval. Píšu i na dvě další adresy.

orinoko
Reply to  Gatta
16. 4. 2024 21:36

Malé pivovary? KMP v Plzni je dobrý, levobocek PP – desítka Proud je pitelna, Kamenice nad Lipou 10 stupňů akceptovatelna, protože má nejméně alkoholu a zatecky Samec se dobře pije.