Kontrola financování předvolební kampaně ODS zřejmě nebyla v pořádku

Tisková zpráva

17. 12. 2019

Monitoringem předvolební kampaně ve volbách do Parlamentu ČR na území Statutárního města Ostravy bylo dohledáno více nedostatků, než deklarovala média ohledně ukončené kontroly ODS Úřadem pro dohled nad hospodařením politických stran a politických hnutí v říjnu 2019. Otázkou je, co a jak bylo kontrolováno. Docházelo totiž ke zneužívání majetku ve vlastnictví města Ostravy a České republiky. Tyto se však nesmí v kampani do Parlamentu ČR využívat. Věc tak již šetří policie ČR, informován o možném podvodném jednání byl samotný dohledový úřad a Nejvyšší kontrolní úřad z důvodu možné kontroly zneužití majetku ve správě ŘSD, Katastrálního úřadu a podobně. O věci již byla informována i kancelář Vlády ČR.

Blog www.penezowski.cz zveřejnil článek s popisem důvodných podezření, jak docházelo ke zneužívání veřejného majetku ve prospěch politických stran. Mimo jiné i ODS. Důkazy v podobě fotografií s popisy, proč existuje toto důvodné podezření ze zneužití, jsou v podobě souboru pdf umístěny pod fotografií ve článku. Odkaz na dokument spisu (celkem 125 důkazů): 1 KZN 2160/2019. Ve článku je i odkaz na Usnesení Krajského soudu v Ostravě, kde se zmocněnkyně ODS vyjadřovala, oproti zápisu, ke stejné problematice v rámci komunálních voleb. Takže lze bezpečně říci, že zástupci ODS v době zveřejnění zprávy v médiích věděli o zneužívání majetku města. Tyto však kontrolou dohledovým úřadem rozporovány nebyly. Pokud ano, nezaznělo to.

Vzhledem k faktu, že mnohé činy byly následně ODS opakovány i v průběhu voleb do Parlamentu EU, bude zajímavé sledovat výsledek případné další kontroly financování předvolební kampaně dohledovým úřadem. Předpokládám, že úřad kontrolou vytvoří precedens, který v budoucnu mnohé politické strany odradí od užívání billboardové kampaně na nelegálních stavbách pro reklamu. Ty by totiž byly v rozporu se zákonem o regulaci reklamy a zákonem o volbách…

Více informací získáte na: https://www.penezowski.cz/magazin-0021-kontrola-financovani-ods.php

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
5 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
orinoko
orinoko
19. 12. 2019 18:17

Je nejvyšší čas , aby zbytkový modrý sajrajt šel ke dnu. V době vlády Paroubka /CSSD/ létaly na něj i další zaprdky , jejichž organizátorem byla almara ze Zdaru. Modrá prasata měla svoje bojuvky ve stylu SA manu. Někdo v zákulisí pak usoudil, že ta modrá kráva ze Zdaru nad Sázavou už překročila mez unosnosti, a kupodivu modrý uliční teror vzal rychle konec. Mne osobně je úplně nekde, jake má ptakopartaj financovani. Je to regulérní fašisticka partaj, kterou nějaký Fiala z Brna nemá pod kontrolou ani nahodou, Kdyz soudruh tupolef zjistil, že jeho fasisti nemají na volební výhru, tak s… Číst vice »

orinoko
orinoko
19. 12. 2019 18:23

Coda: Dneska se Bechyně stydí za prase Kalouska, kterého vrátila do politicke hry v době , kdy byl prakticky odepsan.
Žďár nad Sázavou pravidelně volí svoji almaru do Snemovny, ačkoli je to jen stará a blbá krava, která NIKDY neprošla skutečným testem politické cinnosti. Ve Žďáru mají patrně nějaký problem: K volbám chodí vypatlanci.

orinoko
orinoko
19. 12. 2019 18:44

No, a jsme „na svych“.
Pry tisíce dementu v krajských městech dalo Babisovi najevo svoji rozhodnou vůli pro demogracii rozkradacky. Pravy vrcholový dezinterpretacni úd , totiž Seznam, měl orgasmus.
My si vůbec neumíme predstavit, co se deje.
No jen to zkuste. Kolik milionů je kradacky dobytek schopen vyhodit na ulici , aby urychlil proces znovunabyti svých původních pozic. A tyto „investovane“ položky bude chtít zpet.
Soudruzi Piráti už zamířili až k Ustavnimu soudu kvůli EET. Pirati!!! NJn, ta česká top onuce gule od mamule.
Oc dal je Madarsko?

orinoko
orinoko
19. 12. 2019 19:46

Může byt, že spoustu lidí seru. Ale nejdříve Aktuálně a poté OM mě naucily, že se člověk prostě musí branit. Jinými slovy: Rvat se. Mnozí to už dávno vzdali, a já se jim nedivim. Kdybych já vzdal svoje osobní veci, tak si hromada místních /nejde o OM/ kretenu oddechne. Jedna státní instituce hodila do ringu rucnik. A to jsem ji nezaloval.
Věřte neverte, opírám se při tom všem o armádu této zeme.