Korupční mafie je mocnější, než si myslíte

Červen 27, 2012


Už pár dnů očekávám, kdy policie požádá o vydání Miroslava Kalouska. Po odvolání ministra spravedlnosti Jiřího Pospíšila si zřejmě musíme ještě nějakou dobu počkat. Materiály o korupci při pronájmu Gripenů se k vyšetřovatelům zřejmě zatím nedostanou.I když nás Kalouskova mafie v kauze CASA okradla o 658 milionů, jsou tyto zisky pouze špičkou korupčního ledovce, který Miroslav Kalousek na ministerstvu obrany v polovině devadesátých let instaloval.


I když si mafie prosadila zákony, dle kterých nás okrádají legálně, cítí se politici, kteří jsou její nedílnou součástí, ohroženi. Policie by mohla možná i najít nějaké pochybení. Vlastimil Rampula a jemu podobní však brání vyšetřování a získávání důkazů. V kauze Gripenů padla v jiných zemích významná obvinění. Dokud Rampula blokoval získání materiálů o korupci v ČR ze zahraničí, byli politici v klidu.


Jiří Pospíšil však zcela neuváženě Rampulu odvolal a státní zastupitelství v té době o důkazy požádalo. Důkazy (dle mých informací) nedávno dorazily. Nyní hrozí riziko, že by se mohly dostat do rukou policie.


Nebezpečí si je vědom i Miroslav Kalousek, což je zřejmé z jeho vyhrožování policii a justici, například v pořadu Otázky Václava Moravce.


Mafie je však mnohem mocnější, než si myslíme.


Proto dnes místo informací o zatčení Miroslava Kalouska, který nám způsobil miliardové škody, čteme v médiích o odvolání ministra spravedlnosti Jiřího Pospíšila.


Převzato z Pirátských novin

 

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments