Krátké srovnání Drahoše se Zemanem

Pavel Letko Politika velmocí a mocenských skupin nebývá křišťálově čistou a nedělají jí zpravidla „kluci, co to myslí upřímně“. Při tomto vědomí hledá Zeman přátelské vztahy se všemi zásadními světovými politickými hráči.


Volba prezidenta se blíží, předvolební maraton jde do finále. Za sebe mohu říci, že jsem jej sledoval minimálně a ani kandidátské televizní debaty mě příliš nezajímají. Proč? Protože to podstatné se z nich stejně nedozvíme. Žijeme v tak šíleném systému věcí, že prý rozhoduje, zda je kandidát oholen, umí pěkně cvičit, řezat dříví či rádobyvtipně setřít svého oponenta. Dále rozhoduje oblek, držení těla a brýle na nose. Tak to jsou mi tedy předpoklady pro funkci českého prezidenta!

Co je skutečně důležité

Důležité jsou skupiny napojené na naše kandidáty. Nejen viditelný tým, ale především ten neviditelný. Jenže od toho je neviditelný, že není vidět. Nechce být vidět. Nicméně přesto můžeme leccos odhadnout z dosavadních zkušeností. Docela se na tom můžeme všichni shodnout. Jak příznivci Drahoše, tak Zemana. Zeman, zjednodušeně řečeno, zastupuje vedle řady jiných, zájmy přátel Ruska a Číny. Drahoš zastupuje zájmy určité mocenské skupiny spjaté zejména se Spojenými státy. Skupiny, která milovala Bushe více než Obamu, a Obamu více než Trumpa. Tato skupina i za pomoci našeho někdejšího prezidenta Havla a jeho Dopisu osmi, zahájila a vedla války v Iráku a dalších zemích v rozporu s mezinárodním právem. To jen jako upozornění, že funkce našeho prezidenta nemusí být až tak nevýznamná, jak se může zdát. Přestože zahraniční politiku určuje vláda, někdy jí určoval prezident Havel a jeho parta.

Postoj Zemana

Současný prezident nevystupuje proti NATO ani proti přátelským vztahům se Spojenými státy. Jen se snaží pěstovat přátelské styky i s Ruskem a Čínou. Nementoruje naše americké přátele, ani ty ruské. Politika velmocí a mocenských skupin nebývá křišťálově čistou a nedělají jí zpravidla „kluci, co to myslí upřímně“. Při tomto vědomí hledá Zeman přátelské vztahy se všemi zásadními politickými hráči. Možná to dělá u vědomí toho, že sázka na jednu kartu se naší zemi v minulosti mnohokrát vymstila.

Postoj Drahoše

Jiří Drahoš zastupuje stejnou skupinu, která prosazovala v minulé volbě knížete Schwarzenberga. Jde o Přátele kultu Václava Havla (PKVH). Politika případně úspěšného Drahoše by tedy nikoliv náhodou připomínala politiku Václava Havla. Snad jen s tím rozdílem, že Havel se mohl opírat o morální kredit z doby reálného socialismu, zatímco Drahošovi by něco takového připočíst bez čirého kouzelnictví opravdu nešlo.

Mýty

V celé kampani je zmiňováno mnoho mýtů, které mají zastřít to podstatné, aby se voliči rozhodli podle toho nepodstatného, které ovšem v té které věci hovoří pro jednoho z kandidátů. PKVH tak sázejí na zdravotní stav a Drahoš slibuje, že fyzicky do konce mandátu určitě vydrží. Muž je to statečný, takového rouhání se nebojí. PKVH vyzdvihuje zdravý životní styl naproti „prokouřenému alkoholikovi“ Zemanovi. Mohlo by tak všem uniknout, že prezidentování není o jízdě na koni ani běhání maratonu. Navíc je s podivem, že stejným lidem nevadil podobně nezdravý životní styl Václava Havla, jejich idolu. Ten prezidentoval viditelně těžce nemocen, alkoholu ani cigaret se vzdát nedokázal a nikomu to nevadilo. Nejméně známým doktorům, kteří dnes diagnostikují Zemana na dálku. Souvisí s tím další mýtus o buranství Miloše Zemana a jeho voličů.

Mýtus buranství

Co může být nechutnějšího, než nevyžádané přetřásání cizího zdravotního stavu? Radní městské části Brna střed, poradce Bohuslava Sobotky, spojený s lobbistickou iniciativou Rekonstrukce státu, Svatopluk Bartík, napsal, že podle nejmenovaného zdroje má Zeman rakovinu. Takovou ubohou sprosťárnu zatím nevyvážilo nic. Jde o nejzpupnější, nejarogantnější a nejburanštější tah protizemanovské kampaně.

Mýtus sjednocení

Dalším mýtem je sjednocování. Měli jsme prezidenta osvoboditele, budovatele, a teď prý budeme mít sjednocovatele Drahoše. Co na tom, že je to naprostý nesmysl. Kdyby měl být Drahoš sjednocovatelem, byl by jím již teď. Na co sakra čeká?

Koncentrace moci je prý nebezpečná!

Podle PKVH je hrozbou tandem Zeman-Babiš. To je zajímavé, že tandem Havel-Bakala jim nevadil a nevadí. Babišovy noviny jsou problém, kdežto ty Bakalovy jsou vzorem nestrannosti. Drtinová s Veselovským z DVTV spojené s Bakalou klesá do suterénu své politicko-žurnalistické práce. Ze zálohy je jistí se svým seznamem „dezinformačních webů“ Evropské hodnoty s pornohercem Jakubem Jandou. To je tedy ta parta slušných lidí podporujících Jiřího Drahoše. Od nich bere informace, s jejich názory se ztotožňuje a přetiskuje na svých stránkách.

Podobně jako komunisté používali pro omezení svobody slova celý rejstřík metod, mezi nimiž nechyběly ani ty existenční, ekonomické, máme to tu znovu. Kdo názorově nevyhovuje, neklaní se správným směrem, klaní se tedy proti nám, a proto je třeba je ekonomicky podvázat, pustit jim žilou. Ať si kecají v hospodě a do veřejného prostoru ať nám nelezou. Máme tu první rozsudky za politicky motivované výroky, máme tu organizování bojkotů prostřednictvím reklamy, jsou zde i případy odmítnutí zaměstnání z politických důvodů. Takže já bych si od takto „slušných“ hochů mnoho slušnosti nesliboval. Sjednocování ano, ale jen půlky. Přátelé kultu Václava Havla, spojte se. V jednotě je síla, kdo nejde s námi, jde proti nám. Koncentrace moci v rukou Babiše a Zemana je nebezpečná. Lépe bude, když bude moc pod praporem hvězd a pruhů zcela koncentrována v našich rukou.
Není to nějak povědomé?

Shrnutí

Volba Zemana je volbou pro snížení napětí mezi Českou republikou, potažmo EU a Ruskem. V tom vidím nejzásadnější rozdíl v nadcházející volbě. V ostatních záležitostech a vztazích se naši kandidáti liší nevýznamně. V otázkách imigrace je sice Zeman důrazněji proti přijímání uprchlíků, ale v posledku tuto záležitost prezident řešit nebude. Voliče odmítajícího imigranty tak může uspokojit Drahoš téměř tak dobře jako Zeman. Pro „vítače“ není na Hradě místo. Tak pravil lid. Skutečnou a zásadní volbou je tedy sázka buď na jednu Drahošovu kartu, nebo přátelské vztahy se všemi významnými politickými hráči. Zejména s Izraelem, USA, Ruskem, Čínou a EU. Za sebe mohu říci, že jsem raději pro přátelství než pro konfrontaci.


Hodnota článku (rešerše, napsání, korektura, anotace, ilustrace, redakční práce) je ohodnocena částkou: 450 Kč. Pokud chcete na provoz webu přispět, klikněte zde, nebo na baner v úvodní stránce. Děkujeme!

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
12 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Aleš
Aleš
23. 1. 2018 20:56

Před chvílí skončila volební televizní debata kandidátů, která skončila jasnou a drtivou převahou kandidáta Zemana a totálním ZTRAPNĚNÍM kandidáta Drahoše. Začínám věřit tomu, že kandidát Drahoš může zvítězit již jen za pomocí manipulace s volebními lístky a počítáním hlasů. Předpokládám, že ho sice budou volit fanoušci a členové politických stran, kteří vyjádřili jasnou podporu. Ale to není tak početná skupina. Ale ta masa, která v prvním kole volila různě včetně i těch, kteří volili Drahoše, ale jen na základě iracionálních předsudků a např. pomluv o zdravotním stavu, budou pochybovat a zajisté mnozí už pochybují, zda jít volit či komu z… Číst vice »

Admirál
Admirál
23. 1. 2018 21:32

Aleš – uvidíme, jaký bude dopad televizní diskuze. Sledoval jsem v hospodě, podle reakcí bylo vidět, že Zeman přesně věděl kam míří a že okáže svoje rétorické schopnosti prodat.

Může to být jen můj dojem, jaký to bude mít vliv na nerozhodnuté, se ukáže.

racek
racek
24. 1. 2018 0:09

Řeknu to stručně. Dojem : Pokud by došlo ke krizi, Zeman ihned vyrazí (i na vozíčku) za nás bojovat. Drahoš svolá poradu a ustanoví komisi. A pak řekne, že se mu to sice nelíbí, ale áchhh, co se dá dělat, my (myslí samozřejmě nás) to zvládnem.

Aleš
Aleš
24. 1. 2018 5:56

Ještě jednu věc ukázala debata. Úroveň rozhodnutých voličů dr. Drahoše. Protože nikoliv voliči Zemana, ale voliči Drahoše jsou hloupí či naivní a to minimálně co se týče politiky určitě. A ti politici, co ho podporují, se dostávají na úroveň muslimských fanatiků, protože ti se ho rozhodli podporovat, i kdyby se pan Drahoš odhalil jako úplný nesvéprávný iidiot či agent cizí moci a zájmů, s velice škodlivými dopady pro lid této země. Za prohlášení politiků TZV. demokratického bloku a mediálních komentátorů jim nakloněných (které komentují včerejší debatu a jsou v přímém rozporu s realitou, kdy přes zjevný neúspěch Drahoše Drahoše i… Číst vice »

Aleš
Aleš
24. 1. 2018 6:28

A dobově a mediálně poplatné názory i místních „osobností“ pak formují názory ohebnější části mas. S těmi zfanatizovanými nikdo nic neudělá. Smutné a beznadějné je, že ti nezfanatizovaní, ale jen ovlivnění, kterým třeba ten omyl aspoň podvědomě dochází, častěji reagují jen uzavřením se do sebe a rezignací, místo aby se aktivně ZLU postavili. Teď při volbě to nakonec díky počtům může těsně stačit, ale také nemusí. Od výsledku 1. kola jsem byl dost skeptický a reálnější mi přišli scénáře, které odhadoval pan Oskar Krejčí. Ale včera večer (a to jsem sledoval navíc i solidní Zemanovo vystoupení na TV Nova, kam… Číst vice »

Aleš
Aleš
24. 1. 2018 7:28

https://www.novinky.cz/domaci/461300-drahosuv-poradce-nase-pravidla-jsou-nadrazena-vire-a-zvykum-migrantu.html Typická fašistická logika a jednání. Když se jim to hodí, bagatelizují nebezpečí migrace a uprchlíky sem zvou a když chtějí před národem vypadat lépe, tváří se, že „naše pravidla jsou nadřazeny víře a zvykům migrantů“. Demonstruju tento přístup na osobní zkušenosti. Kolegou v práci je politik KDU – ČSL. Jeho přístup k pravidlům hry je vždy na 100% takový, že pravidla licoměrně dodržuje, porušuje, vykládá si či mění během času vždy tak, aby se to hodilo mu a jeho partaji… Takže to vede velice často k situaci, kdy je člověk nucen dodržovat především ta pravidla, která jdou proti zájmům… Číst vice »

senil
senil
24. 1. 2018 7:51

Zemana preferuji navzdory jeho skandálům a takzvanům bonmotům. U Drahoše vadí servilní přístup k EU. Drahoš nejdřív podepsal výzvu vědců pro migraci. Pak řekl, že není vítač a část ty výzvy z uinternetu zmizel. Opravdu mu můžeme věřit? Já teda ne. Drahoš zradí, Zeman ohledně kvót ne.
http://www.epshark.cz/clanek/382/otevreny-dopis-proc-vas-nevolim-pane-drahosi

Aleš
Aleš
24. 1. 2018 7:51

https://echo24.cz/a/SXQk3/zemana-zradili-uprchlici?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu Debatu tv Prima necitlivě ukončila právě v okamžiku, kdy chtěl říct a řekl Zeman na adresu rozhovoru s Merkelovou o uprchlících tato slova: “ Bonmoty bývají někdy to nejdůležitější …“. Žel bohu už pozornost lidí v sále a velké části televizních diváků byla pryč a bez mikrofonu v tom hluku nebyl moc slyšet. Ale z této chyby TV Prima vyvozovat to, že Drahoš to Zemanovi natřel v té otázce nebo že Zeman byl zmatený… Nečekané utnutí reakce, na to nelze jakkoliv správně reagovat, to má Zemanovi za zlé jen swině nebo naprostý idiot. Fóra a echa evidentně patří do… Číst vice »

Aleš
Aleš
24. 1. 2018 8:22
Aleš
Aleš
24. 1. 2018 10:31

Právě mi volal manžel političky TOP 09 a sprostě mi nadával do telefonu, urážel také všechny voliče Zemana a Zemana. Také se mi začíná vrtat do rodinných vztahů, nevím čeho ty svině nejhrubšího kalibru jsou ještě schopny. TOP 09 by měla být rozpuštěna jako nedemokratická strana používající nejsprostější totalitní praktiky!!!