Kyjev překračuje meze

Překlad Sam Elles, převzato odtud.

Kyjev překračuje meze. Armáda chce provádět střelby z BUK-M1 u krymských hranic.

Ukrajinská armáda se aktivuje nebezpečně blízko u hranice s Krymem a opět má snahu napíchnout se na rožeň, když otevřeně ohrožuje bezpečnost obyvatel poloostrova.

Ukrajinský prezident překročil všechny meze už před třemi lety, když rozpoutal válku proti vlastnímu obyvatelstvu. Od té doby se beztrestně a za podpory Západu změnil z „cukráře“ na nebezpečného maniaka. Selhání avdějevského dobrodružství a mnohonásobné porážky v zahraniční politice jen situaci zhoršily a z počátečních ubohých klaunů se vyklubali teroristé velkých rozměrů. Ukrajinské armádě se nepodařilo dobýt Donbas, přesto masívní útoky nepřestávají. Vypadá to, že v Porošenkově programu ještě Avdějevka neodehrála své. Východ tak jako tak zůstane zónou zvýšeného napětí, jenže „reformátorům“ je to málo. Očekávaného efektu totiž nedosáhli. Proto se Kyjev znovu vrhá na jih, aby se pokusil rozvrátit pokoj obyvatelů Krymu nějakým rozsáhlým konfliktem. Porošenkův režim si přeje Třetí světovou válku a zapaluje pod kotlem ohníčky všemi možnými metodami.

Generální štáb ukroarmády avizoval střelby u krymských hranic. Ukrajinská soldateska plánuje střílet v těsné blízkosti Krymu střelami protiletadlového systému BUK-M1 v rámci „velkého taktického cvičení“. Informaci potvrdil mluvčí ministerstva obrany Dmitrij Guculjak. 50 cvičení se bude konat za účasti specializovaných jednotek a zvláštních vojenských jednotek, umístěných v regionu. 25 programových komplexů bojové střelby protiletadlových raket BUK-M1 provedou na polygoně Jagorlyk v chersonské oblasti. K akci se připojí i oddíl rozvědky s cvičnými lety dronů. Kromě toho ministerstvo obrany iniciuje každoměsíční manévry v jižní části chersonského regionu s účastí radiolokačních jednotek ukrajinského letectva. Jak je vidět, vojáci se chystají střílet nedaleko od poloostrova prakticky 24 hodin denně po celý rok. Guculjak navíc nevylučuje možnost prodloužení cvičení, včetně prostředků protiletadlové obrany, na neomezenou dobu. Program bojových cvičení ukroarmády potvrdili na nedávném mimořádném zasedání Rady národní bezpečnosti a obrany Ukrajiny. Podle všeho současně s diskusí o přípravách na zavedení stanného práva.

Ukrajina prostě zkouší ukazovat svaly, kterých má ovšem nedostatek, a věří, že se schová pod křídly loďstva NATO ve vodách Černého moře. Marně doufá v úspěch jedné ze svých provokací, dokud jsou síly Aliance na obzoru. Kyjev znovu dělá velký humbuk kolem svých provokací na dosah Krymu, připomíná své hrdinské činy a kasá se svými domnělými politickými úspěchy.

Je všeobecné známo, že kyjevští žoldnéři už nejednou namířili zbraně směrem ke Krymu, a za pokus narušit suverénní hranice dostávají pravidelně výchovný pohlavek od ministerstva obrany Ruské federace. Krym je připraven odrazit jakýkoliv útok a zasadit preventivní úder při jakékoliv vážné hrozbě nepřátelského letectva. Ukrajinští vojáci, zrovna tak jako jejich velitelé, to vše dobře chápou, a po informačním „bububu“ jsou připraveni ukončit střelbu, odtáhnout do bezpečné zóny a odškrtnout si další fajfku.

Porošenko nejspíš i teď chystá podobný spektákl. Ale v dnešní politické situaci není vyloučeno, že režim sáhne k vážnému mezinárodnímu konfliktu v zoufalé snaze upoutat na sebe pozornost.

Podstatné je, že Krym je pod spolehlivou ochranou Černomořské flotily RF a jejích prostředků protivzdušné obrany, schopných zabránit veškerým výpadům hyperaktivního potrhlého souseda.

***

Poznámka: Šíření článků a našich překladů vítáme. Uvádějte, prosím, jako zdroj i tento web.

Převzato z ostrova Janiky

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
13 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
peter.
12. 2. 2017 19:16

Rusko vyložilo karty na stôl.Žiada západ ukončiť svoj projekt „Ukrajina“ a vrátiť Ukrajinu tam,kam historicky patrí.Do sféry vplyvu RF.
http://politikus.ru/articles/90614-po-probleme-ukrainy-i-donbassa-moskva-vylozhila-karty-na-stol.html

hudryper
hudryper
12. 2. 2017 19:53

Tak tato prognóza je zdá se velmi blízká realizaci. Není k ní připojena příloha se skandály, které „půjdou na svět“ v případě,že tento návrh nebude akceptován.Soudím tak z toho ,že se ve vyhlášení neobjevuje žádná reciproční nabídka.Asad odmítnul us.návrh na vytvoření „bezpečných
zón“ pod kontrolou vnějších mocností a jednání v Astaně dává americké diplomacii nulové šance.
Ovšem tohle jsou všechno prdy proti zprávě,která je li zcela pravdivá,obrátí svět vzhůru nohama :

Vědci vytvořili zařízení na volnou energii. Ano, je opravdové!

bergpora
bergpora
12. 2. 2017 21:05

peter. napsal
Rusko vyložilo karty na stôl.Žiada západ ukončiť svoj projekt „Ukrajina“ a vrátiť Ukrajinu tam,kam historicky patrí.Do sféry vplyvu RF.

Ta neskutečná najivita Rusů je někdy až dojimavá.
Západ rozjel hru na vytržení Ukrajiny z ruského vlivu a Rusko ted vykládá karty…to se mi snad jenom zdá.

peter.
12. 2. 2017 21:09

bergpora napsal
Ta neskutečná najivita Rusů je někdy až dojimavá

Naivita,nie najivita.Skúste ma nenasrať bergapora.Mám pred sebou ťažký týždeň.Postačí ak nebudete reagovať na moje príspevky.

hudryper
hudryper
12. 2. 2017 21:37

hudryper napsal
Vědci vytvořili zařízení na volnou energii. Ano, je opravdové!

http://www.ac24.cz/zpravy-ze-sveta/9837-rusove-zarizeni-volna-energie
Tohle mi připadá tak fantastické,jako žádná jiná zpráva.

peter.
12. 2. 2017 21:58

hudryper napsal
http://www.ac24.cz/zpravy-ze-sveta/9837-rusove-zarizeni-volna-energie
Tohle mi připadá tak fantastické,jako žádná jiná zpráva.

Mali by sa vyjadriť fyzici.Moja školská fyzika je už ta-tam,ale pamätám sa,že existuje fyzikálny „zákon zachovania energie“.Možno to má niečo spoločné s týmto:
http://www.ezopress.sk/2014/06/chcete-byt-nezavisly-od-dodavok-energii-postavte-si-qeg-generator-na-kvantovu-energiu/

Aleš
Aleš
12. 2. 2017 22:13

V Deutschland uber alles mají energie na rozdávání, nový preziDENTISTA a makrelu vystřídá nový Hitler
http://e-republika.cz/article3826-A-kdo-je-tady-fa%C5%A1ista
Který bude chtít vyslat posily pro banderovce…
http://e-republika.cz/article3823-Novorusko-Mstivi-oligarchove-%C5%BEive-hrdiny-nepot%C5%99ebuji
Inspirujme se demonstranty z Bratislavy, dřív než bude pozdě.

fajt
12. 2. 2017 23:06

peter. napsal

http://www.roman-bednar.com/news/energia-priestoru-alebo-volna-energia-je-iluziou-alebo-realitou-angela-merkelova-odmietla-ponuka-nemeckeho-vedca-na-jej-vyuzivanie/

berme, že tomu tak bylo – pak bylo chybou, že tento jedinec s výjimečnou představivostí, kterou i realizoval se snažil svůj vynález udat, měl si ho nechat pouze pro sebe, kdyby tím získal neměřitelnou konkurenční výhodu, pak by to bylo jedině správně. ..)

Velekněz Ratata
Velekněz Ratata
13. 2. 2017 21:16