Letná: Mimořádný logistický výkon

Nejen úspěch, ale zcela určitě i rekord, minimálně tedy český. Protože dostat v určitý čas na určitou plochu a s určitým politickým záměrem určitou množinu lidí, čítající fantastických 250 000 osob, jimž je všem společné to, že nemají o politice pojem, je z hlediska logistiky čin hodný obdivu a v historii naší země výkon absolutně ojedinělý. Takže kdyby za ním stáli výhradně jen našinci, byl by to pro nás všechny důvod k hrdosti. Protože vyhledat v národě obrovskou a zcela specifickou skupinu lidí, trpících vzácnou duševní odchylkou, spočívající v neschopnosti reálně posoudit, co se děje kolem nich – a to jak doma, tak v zahraničí – někde tyto lidi soustředit, sehnat pro ně stovky dopravních prostředků a pak je dopravit na určité ohraničené místo v hlavním městě – a tyto lidi pak na tomto místě po dvě či tři hodiny většinou ve stoji udržet, zajistit jim jídlo a pití – a pak, po ceremonii je zase zavézt zpět do jejich bydlišť, je výkon v logistickém smyslu skutečně mimořádný.

Takže ještě jednou: Pokud by za ním byl výhradně jen výkon nás Čechů, mohli bychom plesat radostí nad tím, jací to nejsme logističtí kabrňáci a mistři světa. Kdyby se ovšem do celé téhle věci nevkládala jistá pochybnost: Byli by totiž Češi schopní organizaci tak obřího podniku finačně sami utáhnout? Vždyť on se ten nedělní podvečer na Letné až tak uhrančivě podobal kterémukoli z podvečerů ukrajinského Majdanu, který by nebyl, kdyby nebylo pěti miliard dolarů, jež Američané do Majdanu vrazili. Což se ovšem provalilo až poté, co se Majdan stal tzv. fait accompli, čili dokonaným činem. Kdyby tedy těchto pěti miliard amerických dolarů nebylo, nebyl by ani ukrajinský Majdan.

Takže následující otázka se nabízí sama sebou: Bylo by bez pomoci z vnějška nedělního českého logistického rekordu z Letné?

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
6 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Dana
Dana
26. 6. 2019 16:57

Takze, skoro polovicni opozice jsou hlupaci, co nalitli emerickym podvratnickym zajmum ? :-) To jsem nevedela, ze za meho pobytu na zapade Cesi zblbli natolik, ze si nechaji nakukat od imperialistickych loutkaru, temi, co konspiruji v bunkru a stale nosi ty vysoke cerne kloubouky- aby hromadne protestovali pro demisi demokraticky zvoleneho funkcioare. :-)

racek
racek
26. 6. 2019 20:51

No, proti Babišovi a Zemanovi nejsou přece USA či Izrael, oba jsou sionisti. Problémem jsou pro Pražskou Havlérku neb nevyhrála volby. A ta ovládá skoro ze 100% média. Takže denní masáž, jež jsme svědky, a není malá, pani Dano, naopak. Spojení se Sorosem jistě je, havlérka se rekrutuje ze značné části s absolventů jeho škol a kursů vč. silných finančních podpor příslušných neziskovek. No, výsledek tu máme. A úplně zírám, když můj docela inteligentní kamarád mluví o zlodějinách Babiše. Bohužel, neumí pojmenovat ani jednu. Ae nevadí, že. Ne že by se jich nedopustil. Mluvili jsme o nich. Ale o tom… Číst vice »

Dana
Dana
27. 6. 2019 0:25

Nejakou Sorosovu neziskovku v pozadi demonstrace bych nevylucovala, ovsem to neni dnesni politika Spojenych Statu. Trumpova administrativa si vubec s liberalnim jadrem EvropskeUnie nerozumi, kamaradi se s Orbanem, dle nekterych medii nicitelem demokracie. :-) I Andrej Babis si notoval s Trumpem, vodili ho po vladnich institucich, prohlidka CIA stabu v Langley byla v pratelskem duchu. Pan Man si holt nepriznava silnou opozici a tak to svadi, jako vzdy, na Ameriku. Ja si myslim, ze za hecovanim obyvatelstva je liberalni Brusel, vidi hrozbu v odkloneni se od te spravne ideologie i v jinych zemich, takze dela ceskou udrzbu.. .. Na demonstrovani… Číst vice »

idiotronic
idiotronic
27. 6. 2019 3:12

Nevím, proč autor nesrovnává se shromážděním na Letné ´89. Dopravil jsem se tam vlakem (vlaky byly čistý a dochvilný, názory a strany rozdílný, jezdili jsme z Gottwaldova nádraží…pardon, už se mi to po těch létech plete) bez problémů a i když v metru jsem nedůvěřoval hlášení interního rozhlasu ( můj tehdejší návyk), dostal jsem se až před tribunu, automobilovou dopravu odkláněli jacísi civilisti. Po dvou desetiletích jsem zase uviděl politické karikatury (vzpomínám na ,,Demiss 89″s Milošem I. ) a po skončení účastníky (kterých bylo více, než letos) rozvezla hromadná doprava, na prvním místě metro.

racek
racek
27. 6. 2019 21:02

Milá Dano, víte asi lépe než já, že Soros byl muž CIA, za kterou dělal špinavou práci a naopak dostával špičkové informace (opravdové, myslím, i ty totiž CIA má) ke svému byznysu . Postupně se jim vymkl z rukou a jak je vidět, už to mezi nimi vychladlo. A v Izraeli není populární vůbec. Ale vliv pořád má. Účast v těch neziskovkách lze dohledat a též jména jsou známa. Jeden z jeho lidí je třeba Čaputová. Mě ani nezaráží že demonstrace byla, mě zaráží ohromná irracionalita jejich požadavků a velmi slabá povědomost o povaze problémů. Třeba ty dotace z Bruselu… Číst vice »