Lubomír Man: Prohlášení a omluva Věře Jourové

3. ledna 2020 jsem na webu Outsidermedia zveřejnil svůj článek nazvaný EU přepsala evropské dějiny. Co nesou nám Čechům?

Šlo o článek kriticky se vyjadřující k Usnesení Evropského parlamentu o významu evropské paměti pro budoucnost Evropy, ve kterém jsem na základě neověřených informací uvedl, že tento dokument sepsala česká eurokomisařka Věra Jourová.

Prohlašuji, že po zjištění pravého stavu věci se za své osočení p. Jourové omlouvám a uvádím následující:

Na Usnesení o významu evropské paměti pro budoucnost Evropy neměla paní Jourová jako členka Evropské komise vliv a debaty o něm se neúčastnila, stejně jako nemá vliv a odpovědnost ani za další usnesení Evropského parlamentu. Usnesení o významu evropské paměti pro budoucnost Evropy bylo připraveno poslanci klubů Evropské lidové strany, Sociálních demokratů, Konzervativců a Liberálů.

Ještě jednou se paní eurokomisařce Věře Jourové za nepravdivý údaj o jejím autorství předmětného Usnesení EP omlouvám.

Lubomír Man

Stanův komentář: Za redakci OM se připojuji k autorově omluvě.

5
Komentujte

Chcete-li přidat komentář, přihlaste se viz Přihlášení.
5 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Autoři komentářů
AlešPatrikracekPetrpavel Autoři posledních komentářů
  Odebírat  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Petrpavel
Člen
Petrpavel

Kéž by uměly omluvit ty statisíce tzv. polistopadových politiků a zastupitelů za povedený vývoj posledních třiceti let. Je to umění slušných lidí. Oni takoví nebyli a nejsou.
Jinak : obávám se pane Man že tou omluvou jste paní Jourové nepomohl, spíš ublížil. Víte kolik lidí u nás jí bude vyčítat že tomu předělávání dějin nenapomáhala?

racek
Člen
racek

No, u p. Jourový je skoro vždy lepší, když nic nedělá. Zájmy nas nebo Vysegrádu ovšem nezastupuje. Zato je v tom klubu pro zastupování zájmů státu Izrael. Samozřejmě, ve volném čase.
Mimochodem, omluvit by se nám měli účastníci Mnichovské dohody, kteří na ni náhle zapoměli, že. I když to hrozné usnesení prosadili. Jo jo, spojenci.

Patrik
Host
Patrik

EU a dění po brexitu: „Odchod Británie z EU výrazně promluví do vyjednávání o budoucím dlouhodobém rozpočtu společenství. Po ostrovní zemi zůstane jako po čistém plátci v unijní kase pro příštích sedm let mezera v řádu desítek miliard eur, kterou budou muset zaplnit ostatní země. Mezi ně patří i Česká republika.“ https://www.novinky.cz/ekonomika/clanek/brexit-zvysi-zbylym-zemim-vcetne-ceska-prispevky-do-rozpoctu-eu-40311408 Konečně vznikne pořádný tlak na V4, aby se odtrhla „Německo a Rakousko budou po odchodu Británie z EU úzce koordinovat svůj postup při debatě o příspěvcích do příštího unijního rozpočtu. Potvrdili to německá kancléřka Angela Merkelová a její rakouský kolega Sebastian Kurz po včerejším setkání v Berlíně.“ https://www.novinky.cz/zahranicni/clanek/nemecko-a-rakousko-nechteji-platit-vice-do-rozpoctu-eu-40312238… Číst vice »

Patrik
Host
Patrik

Dva týdny před brexitem se v Praze sešla V4 (tedy pokud pět jsou čtyři)
comment image
https://www.irozhlas.cz/zpravy-domov/v4-vysegradska-ctyrka-v-praze_2001160935_jan

Formát „16+1“ půjde po brexitu do finále
http://casopisargument.cz/2017/11/29/cina-a-regionalni-format-161-ohrozuje-soudruznost-evropske-unie/

Hned na to přijel Macron do Polska, kde debata skončila s tím, že příští schůzka musí proběhnout i s Merkelovou, současně Pompeo (v zastoupení globalisty Trumpa) po brexitu uskutečnil cestu „Británie – postovětské země“, hlavní pozornost přitom věnoval Ukrajině a Bělorusku, bez kterých „16+1“ prostě nepůjde, podstatnou pozornost přitom věnoval trubkám, jak jinak.

Shrnuto: konečně je tady brexit a formát „16+1“ může popojet. Tak jen více oslavování B. Johnsona a V. Orbána, Rusko z toho musí být nadšené…