Lže, až se jí od huby práší

Tak zhodnotil březnové vystoupení náměstkyně ministra zahraničí Victorie Nulandové v zahraničním výboru americké sněmovny reprezentatntů publicista Stephen Lendman. Učinil tak na internetových stránkách Robertsova ekonomického institutu a svoji studii zkoncipoval tak, že jednotlivé lži, které náměstkyně na výboru pronesla, konfrontoval se skutečným stavem pojednávané věci:

NULANDOVÁ: Zavražděný Boris Němcov byl bojovník za svobodu, ruský patriot a přítel…Ukrajina je středobodem 25letého transatlantického úsilí o Evropu jednotnou, svobodnou a mírovou.

FAKTA: Němcov byl americkými dolary placený americký agent. Washington chce využít Ukrajinu jako dýku, namířenou na samotné srdce Ruska. A americké vojenské základny podél jeho hranic ohrožují ruskou suverenitu a nezávislost.

NULANDOVÁ: Protestující na Majdanu vzdorovali mrazivému počasí, brutálnímu bití i kulkám odstřelovačů…Ukrajina začala kout nový národ, vyzdvihující svobodné a férové volby a provádějící hluboké politické a ekonomické reformy.

FAKTA: Násilí na Majdanu vyprovokovali dobře vycvičení a Washingtonem podporovaní a zorganizovaní hrdlořezové, kteří jediní nesou plnou zodpovědnost za rvačky, střelbu odstřelovačů a další násilnosti, ke kterým v Kyjevě došlo. Policie prezidenta Janukovyče prokazovala zcela neuvěřitelnou zdrženlivost. Ukrajinské parlamentní a prezidentské volby byly fraškou bez jakékoli myslitelné legitimity. Tzv. ekonomické reformy mají za následek další utrpení už tak dost zubožených ukrajinských občanů a de facto o žádné reformy nejde. Jde o stahování kůže z těl obyčejných Ukrajinců, kteří mají splácet astronomické ukrajinské vládní půjčky od Mezinárodního měnového fomdu. A je třeba neustále opakovat: Ukrajina je dnes Washingtonem ustavenou fašistickou diktaturou.

NULANDOVÁ: Nová Ukrajina zvýšila transparentnost veřejných opatření a snížila vládní nevýkonnost a korupci… Nové zákony učinily bankovní systém průhlednější…Nová vláda podnikla kroky ke zlepšení podnikatelského prostředí i „zahraničnímu investování.“

FAKTA: Ukrajinské bankovnictví je černá díra pro páchání grandiozních loupeží. Státní zemědělská půda a státní průmyslové podniky se západním predátorům prodávají za směšné ceny. Korupce je horší, než kdy byla. Vládní a armádní činitelé kradou vše, nač svýma špinavýma rukama dosáhnou – což se samozřejmě děje na účet stále se horšících sociálních podmínek pro miliony ukrajinských občanů. Hyperinflace svírá zemi v neúprosných kleštích. Někdejší obilnice Evropy není s to uživit své vlastní obyvatele. Bylo zavedeno přídělové hospodářství a ceny energií vystoupaly k neuvěřitelným číslům. Ukrajina symbolizuje humanitární katastrofu.

NULANDOVÁ: Ukrajina vytváří mírový, demokratický a nezávislý národ…Na východě Ukrajiny dalo Rusko společně se svými separatistickými loutkami průchod nepředstavitelnému násilí a plenění…Bylo sestřeleno malasijské letadlo letu MH17… Stovky ruských těžkých zbraní a hordy ruských vojáků proudí přes hranice na území Ukrajiny a dodávají tak konfliktu stále obnovující se hořlavou sílu…16 ruských nikým kontrolovaných konvojů vstoupilo na ukrajinské území a porušilo tak dohody jak s ukrajinskou vládou, tak s Mezinárodním výborem Červeného kříže…Letiště v Doněcku je vyřazeno z provozu…Děbalcevo, klíčová železniční kžižovatka, padla za oběť separatistickým a ruským silám šest dní po podepsání minských dohod…Toto je uměle vyvořený konflikt, řízený Kremlem, napájený ruskými těžkými zbraněmi a tanky, financovaný ruskými plátci daní a placený životy mladých Rusů.

FAKTA: Žádné ruské hordy neproudily a neproudí přes rusko-ukrajinskou hranici. Přiznal to sám hlavní kyjevský armádní šéf. Neexistuje jediný důkaz o ruském vměšování s výjimkou jedné sady fotografií, které se vzápětí po svém objevení prokázaly jako padělky. Washington a Kyjev jsou plně odpovědny za to, že se násilí proti obyvatelům Donbasu utrhlo ze řetězu. Buď jedno nebo více ukrajinských stihaček stojí za sestřelením malasijského letadla MH17. Rusko a separatisté nemají s touto věcí nic společného. Rusko je jediným státem, který poslal ukrajinskému lidu humanitární pomoc – a to právě pod dohledem Mezinárodního výboru Červeného kříže. Dohoda o příměří z Minska neobsahovala žádnou zmínku o Děbalcevu. Konflikt v Donbasu vyrobil Washington a Kyjev – nikoliv Moskva či separatisté.

Na závěr: ŽÁDNÝ Z ČLENŮ ZAHRANIČNÍHO VÝBORU AMERICKÉ SNĚMOVNY REPREZENTATNTŮ NEVYSLOVIL SLOVO POCHYBNOSTÍ K LŽIVÝM VÝVODŮM NÁMĚSTKYNĚ VICTORIE NULANDOVÉ. NAOPAK. PŘIJALI JE JAKO PÍSMO SVATÉ.

K čemuž P. C. Roberts, coby správce internetových stránek, na kterých se Lendmanova stať objevila, pocítil potřebu přičinit tuto poznámku: Politika Washingtonu klesla až na samé dno žumpy. Náměstkyně ministra zahraničí si dovolí vystoupit před americkým Kongresem a nekonečně před ním lhát, aniž by za svůj čin byla nucena vystavit účet. Tak se Kongres přísežně zřekl své odpovědnosti. Lži Nulandové jsou cesty vedoucí k válce. Jestliže na Washington nespadne meteorit, je válka nevyhnutelná.

Stephen Lendman žije v Chicagu. Je dostupný na: Lendmanstephen@sbcglobal.net

Převzato z webových stránek P. C. Robertse

Překlad: Lubomír Man

0 0 hlas
Hodnocení článku
Odebírat
Upozornit na
15 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Jan Kristek
Jan Kristek
15. 3. 2015 12:13

Osobně si myslím, že tu americkou NULU není třeba komentovat.

Béda
15. 3. 2015 12:57

A kdo tam nelže? Počínaje Nobelistou „míru“ je to jak soutěž o největšího lháře a kazisvěta.

Bety
Bety
15. 3. 2015 14:35

Jan Kristek napsal
Osobně si myslím, že tu americkou NULU není třeba komentovat.

Je to ale vlivná prolhaná nula a ti rozumní Američané by ji měli co nejdřív vynulovat.

Béda
15. 3. 2015 15:55

http://www.ac24.cz/zpravy-ze-sveta/5672-erik-best-kolektivni-vina-ve-21-stoleti Lepší než článek je diskuse pod ním. Namátkou: “ Antonin 2015-03-15 10:46 Obama z titulu prezidenské funce má povinnost historicly zakydanou pověst USA , čas od času čistit. Tak jak vzrůstá vzdělanosta a informovanost tak se to méně a méně prezidentům USA daří? A nepříjemné je, že válečné zločiny jednotlivých přestavitelů států pomyslně padají na vščechny obyvatele, kteří se jednotlivě zločinů nedopustili. Kdo to neodlišuje hlásá kolektivní vinu. Richard 2015-03-15 12:17 Obama ……….. pokornej ………. co je to za žvást? Není pokornej, Amerika pokorná?……jen mu teče do bot a proto zase lže jak když tiskne! Vzpomeňme si jeho projevu… Číst vice »

Béda
15. 3. 2015 16:05

http://www.ac24.cz/zpravy-ze-sveta/5671-americky-historik-uz-dlouho-jsme-od-americke-vlady-nemuseli-poslouchat-tolik-lzi Zajímavý diskusní příspěvek (až z něj mrazí): “ Richard 2015-03-15 11:02 Myslím že se nacházíme někde ve středu konfliktu. Podle mne je již daný vítěz. ( chcešli změnit budoucnost musíš změnit minulost ) To co teď příjde bude jen varianta možného. A možné vychází z událostí jež proběhly.. V Americe zcela evidentně bojuje globální elita se stání elitou. ( není to přesné ale nevím jak to lépe popsat. A globální elita rozhodla. byznys.ihned.cz/…/ A tanky projíždějící Evropou? No kdyby si jisti byli ….toto by nedělali. ( je to pokus o demonstraci síly ale né na Rusko ale na lidi… Číst vice »

Béda
15. 3. 2015 16:06

2. Ochranka Putina ví či zachytila přípravu na atentát a proto je v jasně definovaném prostředí a čeká se na vyřešení situace. 3. Děje se ,,něco“ co nevíme a vedení Ruska je rozptýleno po nejlepších ,,zařízeních obraného charakteru“ aby v případě válečného konfliktu měl kdo velet. ( a z tohoto mne mrazí… tak velkou díru nevykopu.) 4. Putin je nemocen a je nutná jeho hospitalizace. 5. Děje se ,,něco“ o čem nemáme ani ,,páru“ a vysvětlení tohoto je zcela logické a jednoduché. Třeba jen těžká forma chřipky. A protože na schůzky kde se projednává v podstatě možná budoucnost planety je… Číst vice »

petr
petr
15. 3. 2015 16:22

Béda napsal http://www.ac24.cz/zpravy-ze-sveta/5672-erik-best-kolektivni-vina-ve-21-stoleti Lepší než článek je diskuse pod ním. Namátkou: “ Antonin 2015-03-15 10:46 Obama z titulu prezidenské funce má povinnost historicly zakydanou pověst USA , čas od času čistit. Tak jak vzrůstá vzdělanosta a informovanost tak se to méně a méně prezidentům USA daří? A nepříjemné je, že válečné zločiny jednotlivých přestavitelů států pomyslně padají na vščechny obyvatele, kteří se jednotlivě zločinů nedopustili. Kdo to neodlišuje hlásá kolektivní vinu. Richard 2015-03-15 12:17 Obama ……….. pokornej ………. co je to za žvást? Není pokornej, Amerika pokorná?……jen mu teče do bot a proto zase lže jak když tiskne! Vzpomeňme si… Číst vice »

Béda
15. 3. 2015 17:21

http://cz.sputniknews.com/politika/20150315/107569.html

Rusko od samého začátku vědělo, že reálnými „loutkáři“ státního převratu na Ukrajině byly USA, i když formálně podporovala ukrajinskou opozici Evropa, prohlásil prezident RF Vladimir Putin.

Béda
15. 3. 2015 17:28
r.m.
r.m.
15. 3. 2015 17:53

kurnik Béďo, diskutuješ i s někým jiným než sám se sebou?))

Béda
15. 3. 2015 17:58

r.m.,

no s tebou přece ))

r.m.
r.m.
15. 3. 2015 22:19

Bety napsal
vlivná prolhaná nula

původně se jmenovala Nudelmanová a je to litevská židovka