Lže, až se jí od huby práší

Tak zhodnotil březnové vystoupení náměstkyně ministra zahraničí Victorie Nulandové v zahraničním výboru americké sněmovny reprezentatntů publicista Stephen Lendman. Učinil tak na internetových stránkách Robertsova ekonomického institutu a svoji studii zkoncipoval tak, že jednotlivé lži, které náměstkyně na výboru pronesla, konfrontoval se skutečným stavem pojednávané věci:

NULANDOVÁ: Zavražděný Boris Němcov byl bojovník za svobodu, ruský patriot a přítel…Ukrajina je středobodem 25letého transatlantického úsilí o Evropu jednotnou, svobodnou a mírovou.

FAKTA: Němcov byl americkými dolary placený americký agent. Washington chce využít Ukrajinu jako dýku, namířenou na samotné srdce Ruska. A americké vojenské základny podél jeho hranic ohrožují ruskou suverenitu a nezávislost.

NULANDOVÁ: Protestující na Majdanu vzdorovali mrazivému počasí, brutálnímu bití i kulkám odstřelovačů…Ukrajina začala kout nový národ, vyzdvihující svobodné a férové volby a provádějící hluboké politické a ekonomické reformy.

FAKTA: Násilí na Majdanu vyprovokovali dobře vycvičení a Washingtonem podporovaní a zorganizovaní hrdlořezové, kteří jediní nesou plnou zodpovědnost za rvačky, střelbu odstřelovačů a další násilnosti, ke kterým v Kyjevě došlo. Policie prezidenta Janukovyče prokazovala zcela neuvěřitelnou zdrženlivost. Ukrajinské parlamentní a prezidentské volby byly fraškou bez jakékoli myslitelné legitimity. Tzv. ekonomické reformy mají za následek další utrpení už tak dost zubožených ukrajinských občanů a de facto o žádné reformy nejde. Jde o stahování kůže z těl obyčejných Ukrajinců, kteří mají splácet astronomické ukrajinské vládní půjčky od Mezinárodního měnového fomdu. A je třeba neustále opakovat: Ukrajina je dnes Washingtonem ustavenou fašistickou diktaturou.

NULANDOVÁ: Nová Ukrajina zvýšila transparentnost veřejných opatření a snížila vládní nevýkonnost a korupci… Nové zákony učinily bankovní systém průhlednější…Nová vláda podnikla kroky ke zlepšení podnikatelského prostředí i „zahraničnímu investování.“

FAKTA: Ukrajinské bankovnictví je černá díra pro páchání grandiozních loupeží. Státní zemědělská půda a státní průmyslové podniky se západním predátorům prodávají za směšné ceny. Korupce je horší, než kdy byla. Vládní a armádní činitelé kradou vše, nač svýma špinavýma rukama dosáhnou – což se samozřejmě děje na účet stále se horšících sociálních podmínek pro miliony ukrajinských občanů. Hyperinflace svírá zemi v neúprosných kleštích. Někdejší obilnice Evropy není s to uživit své vlastní obyvatele. Bylo zavedeno přídělové hospodářství a ceny energií vystoupaly k neuvěřitelným číslům. Ukrajina symbolizuje humanitární katastrofu.

NULANDOVÁ: Ukrajina vytváří mírový, demokratický a nezávislý národ…Na východě Ukrajiny dalo Rusko společně se svými separatistickými loutkami průchod nepředstavitelnému násilí a plenění…Bylo sestřeleno malasijské letadlo letu MH17… Stovky ruských těžkých zbraní a hordy ruských vojáků proudí přes hranice na území Ukrajiny a dodávají tak konfliktu stále obnovující se hořlavou sílu…16 ruských nikým kontrolovaných konvojů vstoupilo na ukrajinské území a porušilo tak dohody jak s ukrajinskou vládou, tak s Mezinárodním výborem Červeného kříže…Letiště v Doněcku je vyřazeno z provozu…Děbalcevo, klíčová železniční kžižovatka, padla za oběť separatistickým a ruským silám šest dní po podepsání minských dohod…Toto je uměle vyvořený konflikt, řízený Kremlem, napájený ruskými těžkými zbraněmi a tanky, financovaný ruskými plátci daní a placený životy mladých Rusů.

FAKTA: Žádné ruské hordy neproudily a neproudí přes rusko-ukrajinskou hranici. Přiznal to sám hlavní kyjevský armádní šéf. Neexistuje jediný důkaz o ruském vměšování s výjimkou jedné sady fotografií, které se vzápětí po svém objevení prokázaly jako padělky. Washington a Kyjev jsou plně odpovědny za to, že se násilí proti obyvatelům Donbasu utrhlo ze řetězu. Buď jedno nebo více ukrajinských stihaček stojí za sestřelením malasijského letadla MH17. Rusko a separatisté nemají s touto věcí nic společného. Rusko je jediným státem, který poslal ukrajinskému lidu humanitární pomoc – a to právě pod dohledem Mezinárodního výboru Červeného kříže. Dohoda o příměří z Minska neobsahovala žádnou zmínku o Děbalcevu. Konflikt v Donbasu vyrobil Washington a Kyjev – nikoliv Moskva či separatisté.

Na závěr: ŽÁDNÝ Z ČLENŮ ZAHRANIČNÍHO VÝBORU AMERICKÉ SNĚMOVNY REPREZENTATNTŮ NEVYSLOVIL SLOVO POCHYBNOSTÍ K LŽIVÝM VÝVODŮM NÁMĚSTKYNĚ VICTORIE NULANDOVÉ. NAOPAK. PŘIJALI JE JAKO PÍSMO SVATÉ.

K čemuž P. C. Roberts, coby správce internetových stránek, na kterých se Lendmanova stať objevila, pocítil potřebu přičinit tuto poznámku: Politika Washingtonu klesla až na samé dno žumpy. Náměstkyně ministra zahraničí si dovolí vystoupit před americkým Kongresem a nekonečně před ním lhát, aniž by za svůj čin byla nucena vystavit účet. Tak se Kongres přísežně zřekl své odpovědnosti. Lži Nulandové jsou cesty vedoucí k válce. Jestliže na Washington nespadne meteorit, je válka nevyhnutelná.

Stephen Lendman žije v Chicagu. Je dostupný na: Lendmanstephen@sbcglobal.net

Převzato z webových stránek P. C. Robertse

Překlad: Lubomír Man

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
15 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Jan Kristek
Jan Kristek
15. 3. 2015 12:13

Osobně si myslím, že tu americkou NULU není třeba komentovat.

Béda
15. 3. 2015 12:57

A kdo tam nelže? Počínaje Nobelistou „míru“ je to jak soutěž o největšího lháře a kazisvěta.

Bety
Bety
15. 3. 2015 14:35

Jan Kristek napsal
Osobně si myslím, že tu americkou NULU není třeba komentovat.

Je to ale vlivná prolhaná nula a ti rozumní Američané by ji měli co nejdřív vynulovat.

Béda
15. 3. 2015 15:55

http://www.ac24.cz/zpravy-ze-sveta/5672-erik-best-kolektivni-vina-ve-21-stoleti Lepší než článek je diskuse pod ním. Namátkou: “ Antonin 2015-03-15 10:46 Obama z titulu prezidenské funce má povinnost historicly zakydanou pověst USA , čas od času čistit. Tak jak vzrůstá vzdělanosta a informovanost tak se to méně a méně prezidentům USA daří? A nepříjemné je, že válečné zločiny jednotlivých přestavitelů států pomyslně padají na vščechny obyvatele, kteří se jednotlivě zločinů nedopustili. Kdo to neodlišuje hlásá kolektivní vinu. Richard 2015-03-15 12:17 Obama ……….. pokornej ………. co je to za žvást? Není pokornej, Amerika pokorná?……jen mu teče do bot a proto zase lže jak když tiskne! Vzpomeňme si jeho projevu… Číst vice »

Béda
15. 3. 2015 16:05

http://www.ac24.cz/zpravy-ze-sveta/5671-americky-historik-uz-dlouho-jsme-od-americke-vlady-nemuseli-poslouchat-tolik-lzi Zajímavý diskusní příspěvek (až z něj mrazí): “ Richard 2015-03-15 11:02 Myslím že se nacházíme někde ve středu konfliktu. Podle mne je již daný vítěz. ( chcešli změnit budoucnost musíš změnit minulost ) To co teď příjde bude jen varianta možného. A možné vychází z událostí jež proběhly.. V Americe zcela evidentně bojuje globální elita se stání elitou. ( není to přesné ale nevím jak to lépe popsat. A globální elita rozhodla. byznys.ihned.cz/…/ A tanky projíždějící Evropou? No kdyby si jisti byli ….toto by nedělali. ( je to pokus o demonstraci síly ale né na Rusko ale na lidi… Číst vice »

Béda
15. 3. 2015 16:06

2. Ochranka Putina ví či zachytila přípravu na atentát a proto je v jasně definovaném prostředí a čeká se na vyřešení situace. 3. Děje se ,,něco“ co nevíme a vedení Ruska je rozptýleno po nejlepších ,,zařízeních obraného charakteru“ aby v případě válečného konfliktu měl kdo velet. ( a z tohoto mne mrazí… tak velkou díru nevykopu.) 4. Putin je nemocen a je nutná jeho hospitalizace. 5. Děje se ,,něco“ o čem nemáme ani ,,páru“ a vysvětlení tohoto je zcela logické a jednoduché. Třeba jen těžká forma chřipky. A protože na schůzky kde se projednává v podstatě možná budoucnost planety je… Číst vice »

petr
petr
15. 3. 2015 16:22

Béda napsal http://www.ac24.cz/zpravy-ze-sveta/5672-erik-best-kolektivni-vina-ve-21-stoleti Lepší než článek je diskuse pod ním. Namátkou: “ Antonin 2015-03-15 10:46 Obama z titulu prezidenské funce má povinnost historicly zakydanou pověst USA , čas od času čistit. Tak jak vzrůstá vzdělanosta a informovanost tak se to méně a méně prezidentům USA daří? A nepříjemné je, že válečné zločiny jednotlivých přestavitelů států pomyslně padají na vščechny obyvatele, kteří se jednotlivě zločinů nedopustili. Kdo to neodlišuje hlásá kolektivní vinu. Richard 2015-03-15 12:17 Obama ……….. pokornej ………. co je to za žvást? Není pokornej, Amerika pokorná?……jen mu teče do bot a proto zase lže jak když tiskne! Vzpomeňme si… Číst vice »

Béda
15. 3. 2015 17:21

http://cz.sputniknews.com/politika/20150315/107569.html

Rusko od samého začátku vědělo, že reálnými „loutkáři“ státního převratu na Ukrajině byly USA, i když formálně podporovala ukrajinskou opozici Evropa, prohlásil prezident RF Vladimir Putin.

Béda
15. 3. 2015 17:28
r.m.
r.m.
15. 3. 2015 17:53

kurnik Béďo, diskutuješ i s někým jiným než sám se sebou?))

Béda
15. 3. 2015 17:58

r.m.,

no s tebou přece ))

r.m.
r.m.
15. 3. 2015 22:19

Bety napsal
vlivná prolhaná nula

původně se jmenovala Nudelmanová a je to litevská židovka