Majdan dorazil do Prahy

Dnešní Parlamentní listy zveřejnili článek s názvem Ukrajinci v centru metropole zahájili protestní „pražský Majdan“. V článku se uvádí, že půjde o nepřetržité protesty vytvářející tlak  na ráznější sankce proti Rusku a větší „odvahu a vůli“ ze strany premiéra Sobotky v souvislosti s děním na východní Ukrajině. Protest má trvat do 18. listopadu a organizátoři si údajně vyřizují povolení k tomu, aby mohli v místě protestu i nocovat.

Všichni, kteří sledují, jaké strašlivé důsledky měl tzv. Euromajdan a jak po něm vypadá centrum Kyjeva, by se měli upřímně zhrozit. Měli by žádat vysvětlení, jak je možné, že pražští úředníci umožnili zablokování Staroměstského náměstí pro tuto akci až do 18. listopadu. Měli by se zamyslet nad tím, jaký typ lidí bude schopen a ochoten trávit celý podzim ve stanovém táboru a k čemu může celá akce vést. A měli by uvažovat o tom, jak se k celé této iniciativě postavit.

Osobně jsem připraven podle svých sil pomoci všem, kteří se zasadí o to, aby tato akce nebyla využita k dalšímu rozdmýchávání válečné psychózy a nevedla k násilí. Myslím, že je načase, aby dosud „mlčící většina“ jasně vystoupila proti těm, kteří chtějí zneužít naše hlavní město a kteří se už opět pokoušejí zatáhnout Evropu do rozsáhlého válečného konfliktu.

U těch, co loni na podzim skákali na kyjevském náměstí Nezávislosti, jsme mohli předpokládat nezištné úmysly. Od těch, co letos na podzim chtějí celou akci zopakovat v Praze, žádnou spontánnost a idealismus nečekám.

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
45 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Alena
Alena
1. 9. 2014 17:05

naprostý souhlas

merlin
merlin
1. 9. 2014 17:32

Navrhuji si stoupnout vedle a rozdávat pamětní listiny Prague Majdan s nápisem ,,C.I.A. Vám děkuje za účast.,, A na razítku by mělo stát pod velkým cia Certified Idiots os America. Rozdávat by to měl myslím Leho. Tedy já bych vybrala z našeho středu rozhodně jeho, hodí se k tomu výborně.

Morybundus
Morybundus
1. 9. 2014 17:40

Ono už to tady kdysi bylo, ale nelze než nepostnout znovu :)
https://www.youtube.com/watch?v=wh6CebmfqWQ

orinoko
orinoko
1. 9. 2014 18:06

Pražáci jsou dementi, ale nemyslím si, že nějaký staroměstský majdan je šálek jejich čaje.
Čili: Je před volbami do zastupitelstva. To znamená ptát se, který politický či úřednický hajzlík za hovny a bordelem na Staromáku stojí konkrétně. Ptát se i ostatních politických stran, co tomu říkají. Domnívám se, že existence haličských hoven na Staromáku může někomu zlámat politicky vaz a silně může ovlivnit výsledky pražských voleb.
Je to obdoba útoku na Paroubka, ale veden jinými prostředky.

peter.
1. 9. 2014 18:06
orinoko
orinoko
1. 9. 2014 18:19

Ještě dodatek: Možná by vůbec neškodilo, kdyby se projevila i ruská komunita v Praze. Koneckonců … jde o haličský tlak, aby se Česko připojilo k humanitárnímu bombardování Ruska.

merlin
merlin
1. 9. 2014 18:25

orinoko napsal

Ještě dodatek: Možná by vůbec neškodilo, kdyby se projevila i ruská komunita v Praze. Koneckonců … jde o haličský tlak, aby se Česko připojilo k humanitárnímu bombardování Ruska.

Když se projeví a dají jim přes hubu, tak je zavřou a medializují. Třeba se na to čeká, aby se mohlo řvát, co tu máme ruských špionů.

orinoko
orinoko
1. 9. 2014 18:32

Právě násilné projevy jsem nemyslel. Ale vzít pejska na procházku, vyvenčit ho, že … nejlépe přímo na stan ukroušů.
Odhodit u ukroušů nedopalek cigarety, podobiznu Bandery, nebo ukroušský povolávací rozkaz.

Béda
1. 9. 2014 19:09

Tady je Porošenkova nejnovější „mírová“ iniciativa. Jenom blázen by tomuto mafiánskému teroristovi věřil. http://czech.ruvr.ru/news/2014_09_01/Porosenko-pozada-USA-aby-uznaly-DLR-A-LLR-za-teroristicke-organizace-8638/

Porošenko to oznámil na setkání s hlavou Výboru pro mezinárodní vztahy Senátu USA Robertem Menendezem v Kyjevě.

„…Předtím bylo oznámeno, že senátory vyzýval k odeslání vojenské pomoci na Ukrajinu.

Porošenko také Menendezovi poděkoval za iniciativu USA poskytnout Ukrajině status hlavního spojence mimo blok NATO.“

http://czech.ruvr.ru/news/2014_09_01/RF-je-znechucena-vyroky-staleho-predstavitele-USA-pri-OBSE-0348/

http://czech.ruvr.ru/news/2014_09_01/NATO-nevi-o-mozne-pritomnosti-svych-dustojniku-v-Mariupolu-3189/

ascharad
ascharad
1. 9. 2014 19:32

Nevím, ale nějak mi to připomíná Hitlerjugend a české pohraničí v roce 1938….

fajt
fajt
1. 9. 2014 19:42

Možná by nebylo od věci požádat české internacionalisty od Doněcka a Luhanska o jejich názor na věc, možná by si i Praha zasloužila osvobození od nazi ukrů opolčenci. ..

fajt
fajt
1. 9. 2014 19:48

http://czech.ruvr.ru/news/2014_09_01/Porosenko-pozada-USA-aby-uznaly-DLR-A-LLR-za-teroristicke-organizace-8638/ – tohle práce amerických poradců, ještě před pár hodinami byl Porošenko připraven uprchnout kamkoliv na západ a Jaceňuk plakal celý zlomený a uvažoval o kapitulaci chunty. ..

Irena
1. 9. 2014 19:49

https://www.youtube.com/watch?v=f69ELwxk16k
Asi od 1:20 min, tam říkají, že lidé, co se jim podařilo utéci minulý týden z Novosvětlovky vyprávěli, že k nim přijeli tanky s ruskými vlajkami a když jim vyšli vstříc s chlebem a solí, tak zjistili, že se jedná o převlečenou Národní gardu. Takovým způsobem zjistili, kdo je tam proruský. Přímo na náměstí několik lidí zastřelili a oběsili a několik žen přímo před očima davu….

aram
aram
1. 9. 2014 19:53

Dodatečně mě ještě napadá proč je to povolení zrovna do 18.listopadu. 17. to bude 25 let od „našeho mejdanu“.
To mi skutečně nepřijde jako náhoda, ale do konspirací se mi zrovna pouštět nechce. Ale něšť – že by se jako mohlo pomaloučku přikládat, mezitím volby, to bude taky na náměstích živěji………..

aram
aram
1. 9. 2014 20:03

orinoko napsal

Právě násilné projevy jsem nemyslel. Ale vzít pejska na procházku, vyvenčit ho, že … nejlépe přímo na stan ukroušů.
Odhodit u ukroušů nedopalek cigarety, podobiznu Bandery, nebo ukroušský povolávací rozkaz.

Já bych doporučovala ignorovat. Totálně. Obejít obloukem jako exkrement na chodníku.
Zato ty, kteří to povolili, ty bych tedy v klidu nenechala.

fajt
fajt
1. 9. 2014 20:10

http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/346519-kdyz-budu-chtit-zaberu-kyjev-za-dva-tydny-rekl-pry-putin-barrosovi.html – a do toho se rozjíždí válečná propaganda, Barroso už Putinovi nasazuje masku agresívního uzurpátora, který touží po Evropě. ..

DankaK
DankaK
1. 9. 2014 20:21

Do čeho nás to chtějí zatáhnout? Není to náhoda, že takováto akce se koná zrovna v ČR a v Praze. Uvědomují si, že je tu většina „ovčanů“ a spousta lidí trpí nenávistí k Rusku. Myslíte si, že pokud by o takovou formu protestu požádala strana druhá – obyvatelé východní Ukrajiny, že by jim bylo vyhověno? Nebylo, samozřejmě, protože to se nehodí do krámu. Odmítám takovéto postupy a nesouhlasím s tím aby Praha byla zneužita k rozdmýchávání vášní. Nesmíme si přece tohle nechat líbit!!!
https://www.youtube.com/watch?v=B288XluNfv4

fajt
fajt
1. 9. 2014 20:36
ray
ray
1. 9. 2014 20:39

no tak by to chtělo taky něco na podporu separatistům

mirror
mirror
1. 9. 2014 22:27

Policajti by měli příbytky Ukrajinců prohlédnout a ubezpečit se, že tam nemají Molotovovy koktejly a nechystají se zapálit Staroměstskou radnici. Podle kyjevského Majdanu jsou všeho schopni.

Martin (už bez taky m)
Martin (už bez taky m)
2. 9. 2014 2:39

K článku na nějž Stan upozornil: správně, „akce je testovací“ jak tvrdí pravdoláskařští pořadatelé… Ano- testuje se- jak je náš ovčan poddajný, ohebný a blbý,kolik si toho nechá na zádech naštípat… Veřejný prostor vážení, je dle naší nic moc-ale přece jen Ústavy (snad ještě platí) de facto prostor Nás- LIDU! I ti „naši politici“ jsou voleni v „námi zaplacených volbách“ aby zastupovali „naše zájmy“! Samospráva dtto + regionální a lokální zájmy,“špecifiká“… A úředník magistrátu či radnice pak má ctít ZÁKONY SVÉHO STÁTU. Tato akce jasně na něco navazuje, jasně se k něčemu hlásí… Ten „odkaz“ dodnes plápolá a teče „z… Číst vice »

Béda
2. 9. 2014 2:54

České válečníky by bylo potřeba pohnat k odpovědnosti za propagaci fašismu, nesnášenlivosti, podporu genocidy, násilí a války. A jestli chtějí válčit, tak ať si zabalí, vypadnou a jdou SAMI se svými dětmi válčit kam je srdce táhne. Ať do SVÝCH válek nezatahují druh=é a nenutí je přispívat na jejich podvodné loupežné války.

Martin (už bez taky m)
Martin (už bez taky m)
2. 9. 2014 3:02

Samo že jsou zatím „čírovci“ a štětináči. Ovšem nepodceňoval bych to – přdpokládám, že jde sice jen o „střípek“ – ale nikoliv nevýznamný – dalšího pokračování přímé aplikace Dullesovy doktríny v praxi. V čím zájmu se snad proboha alespoň na tomto webu už nemusíme ptát?! Jo, z více takových „po celé Evropě účelově pohozených us vajglů by taky mohla „zfajrovat“ – vlášť, pokud bude někde „unikat plyn“… Milí zlatí, někdo tu občas napíše, že „j-elita“ už lidi nepotřebuje… no to se ale plete: každý správný válečný oheň přece potřebuje ten správný materiál! Neorganizovaní se stanou zákonitě oběťmi a materiálem k… Číst vice »

Alena
Alena
2. 9. 2014 4:34

předpokládám, že na majdanu vystoupí Kalousek, kníže, lidovecký předseda, celá pražská kulturní fronta. Je to jen nátlak, aby česká vláda odsouhlasila sankce proti Rusku. Tento majdan bude pak presentován jako mínění celého českého národa. Nezáleží přece na tom, že se , při nedostatku plynu a nafty může ochromit český průmysl. Od chladu nás ochrání nenávist k Rusku

fajt
fajt
2. 9. 2014 4:58

Alena napsal předpokládám, že na majdanu vystoupí Kalousek, kníže, lidovecký předseda, celá pražská kulturní fronta. Je to jen nátlak, aby česká vláda odsouhlasila sankce proti Rusku. Tento majdan bude pak presentován jako mínění celého českého národa. Nezáleží přece na tom, že se , při nedostatku plynu a nafty může ochromit český průmysl. Od chladu nás ochrání nenávist k Rusku chápu, že lidé jsou dnes hodně apatičtí a dovolí své vládě a svým politikům, aby se verbálně projevovala i velmi násilně a válečnicky, a oni na to i hřeší – ale jako na Ukrajině, když přišlo do tuhého a začali se… Číst vice »

Aleš
Aleš
2. 9. 2014 6:33

orinoko napsal Ještě dodatek: Možná by vůbec neškodilo, kdyby se projevila i ruská komunita v Praze. Koneckonců … jde o haličský tlak, aby se Česko připojilo k humanitárnímu bombardování Ruska. Do toho, zda se podobným způsobem mohou fialovci, kalouskovci, či babišovci přetahovat o voliče, nevidím. Ale nepodceňoval bych, že jde o veřejné mínění v naší kotlině. V euroatlantickém prostoru se propaganda šíří jako mor. „Náhradním“ cílem Ukrajiny, který na rozdíl od Sýrie či Ukrajiny amíkům stoprocentně vyjde, je dopad na Evropu. Fotbalově bych to vyjádřil Pojídači hamburgerů versus Evropa 10:1. (V minizápase s Polskem a Ukrajinou a z části s… Číst vice »

Aleš
Aleš
2. 9. 2014 6:57

Ministerstvo vnitra by mělo konat. ODS a Top 09 by měly být zakázány ze stejných důvodů jako Dělnická strana. Co mají za lubem lidovci? Co budou chtít ještě za ústupek, když církevní prostituce jsou prosazeny? Nebo že by v „pravý čas“ položili vládu? Pražský majdan aneb Přišli včas. Načasování není náhodné. Spejblovu nečekanou reakci v TV museli vyvážit protireakcí. A přišla jim vhod i nedávná čínská návštěva. Součástí Dullesovi doktríny je i naše debilizace. Alena: Proč přistupujete na tu hru, že tohle nedopustíme jen kvůli plynu pro naše domácnosti a odbytu našeho průmyslu a zemědělství. Položme si zásadnější otázku. Proč… Číst vice »

Alena
Alena
2. 9. 2014 8:21

Aleš:Boj o peníze, území a nerostné bohatství , o to tu běží
USA, včetně podřízenosti Evropy- to je pro materialisty
pro věřící či jak to vyjádřit, jde vždy o pravdu

Sugar Ray
Sugar Ray
2. 9. 2014 11:40

Z Kyjeva , je tu brigáda
Z Kyjeva , Majdan si žádá
Dřou fest , kluci z východu , dřou fest
od sluka východu
svou práci zastanou a pak svý prachy dostanou .

Sugar Ray
Sugar Ray
2. 9. 2014 11:48

No jestliže to bude ofiko akce zaštítěná punkerem Karnoldem , jako že asi jo tak to nevidim dobře , určitě se budou snažit využít naivní , pitomý studentíky jeho fanoušky co v tom budou zase vidět známku punku , nejrůznější frikulíny přes Sociálního Networa , retweetovaný multidimenzionální hovada , Cevráky a jiný modrý ptáky , v Praze jsou tady na ty akce kapacity , tam je užitečných idiotů jak nas?áno . Oni už to přes média a asociální sítě už udělaj tak aby bylo cool tam přijít a zůčastnit se toho „majdanu“ . Navíc to budou pod lejblem anti Putin… Číst vice »

Morybundus
Morybundus
2. 9. 2014 12:19

Sugar Ray napsal No jestliže to bude ofiko akce zaštítěná punkerem Karnoldem , jako že asi jo tak to nevidim dobře , určitě se budou snažit využít naivní , pitomý studentíky jeho fanoušky co v tom budou zase vidět známku punku , nejrůznější frikulíny přes Sociálního Networa , retweetovaný multidimenzionální hovada , Cevráky a jiný modrý ptáky , v Praze jsou tady na ty akce kapacity , tam je užitečných idiotů jak nas?áno . Oni už to přes média a asociální sítě už udělaj tak aby bylo cool tam přijít a zůčastnit se toho „majdanu“ . Navíc to budou pod… Číst vice »

Béda
2. 9. 2014 12:21

Chtělo by to vyvěsit tam transparent: „To vám nestačí co jste provedli v Kyjevě? Chcete zavádět nacismus a teror taky v Praze?

K. J.
K. J.
2. 9. 2014 13:32

A co dát dohromady internetovou petici, ve které by lidé mohli podpořit Sobotkovo stanovisko a zároveň vyslovit svůj nesouhlas s touto pražskou „majdanní“ akcí. Jako, že jsem Sobotku opravdu nemusel, tak tímhle si u mě šplhnul a zachoval se jako premiér, kterému není jedno co potká stát, ve kterém má ústavní funkci. Pokud by jste se Stane domluvil s provozovateli ostatních alternativních médií, tak by se dala tato petice, vcelku úspěšně rozšířit. Nehledě na to, že si odkazy na ní lidé budou posílat mailem. Jako recese mě pak napadá, vyzvat osazenstvo onoho stanového tábora, aby na sebe v rámci pomoci… Číst vice »

Béda
2. 9. 2014 13:40

k.j.
já doufám, že zahájí hladovku, připojí se k nim politické a mediální celebrity v čele s Čírem – a že hladovku dotáhnou až do konce. Aby nemohli fixlovat, chtělo by to proměnit stanový tábor v reality show pod kamerama.

Béda
2. 9. 2014 13:51

http://czech.ruvr.ru/news/2014_09_02/Kyjev-muze-zmenit-format-silove-operace-na-vychode-Ukrajiny-7346/

Tak to by mne zajímalo jak. Vyhlásí regionům DLR a LLR konečně válku, poté co ji už skoro prohrál?

bublin
bublin
2. 9. 2014 22:04

orinoko napsal

Právě násilné projevy jsem nemyslel. Ale vzít pejska na procházku, vyvenčit ho, že … nejlépe přímo na stan ukroušů.
Odhodit u ukroušů nedopalek cigarety, podobiznu Bandery, nebo ukroušský povolávací rozkaz.

Napoleon ze 4. cenové skupiny a jeho strategie proti ukroušům – no k poblití.

ray
ray
2. 9. 2014 22:24

No, mně to přijde docela vtipné .)

bublin
bublin
3. 9. 2014 11:49

merlin napsal

Navrhuji si stoupnout vedle a rozdávat pamětní listiny Prague Majdan s nápisem ,,C.I.A. Vám děkuje za účast.,, A na razítku by mělo stát pod velkým cia Certified Idiots os America. Rozdávat by to měl myslím Leho. Tedy já bych vybrala z našeho středu rozhodně jeho, hodí se k tomu výborně.

Trapnost a hloupost čiší z vašeho návrhu. Ještě si tak beztrestně v anonymně kopnout do Leha. Myslím, že ten člověk není z vašeho středu. Ale díky stejně za ten projev,
další nechutnost vyvolávající dávení.
A ukrouši? Atˇ táhnou. Ti, kteří za něco stáli, zemřeli před desítkami let.

bublin
bublin
3. 9. 2014 11:51

Oprava : a anonymně

Thor
Thor
3. 9. 2014 14:21

Oni jedou nakrev,bez pojistek,bez pudu sebezáchovy,jako už tolikrát.Bezohlednost,posléze teror,a pak „já nic, já Oistrach“. Pak (S)Bohem Vyvolená Mafie.

Béda
4. 9. 2014 16:57

POžadavky pražských banderovců – „majdanistů“:
Požadavkem je proaktivní politika vlády proti putinismu. Skupiny se shodly na několika požadavcích a příkladech pomoci, kterou by česká vláda měla například udělat:

1) podpora tvrdé sankční politiky proti ruskému režimu doprovázená – informační ofenzivou
2) zahájení informační kampaně proti putinismu
3) výcvik ukrajinských vojáků na našem území
4) vyslání polní nemocnice na Ukrajinu
5) zřízení hlídkových letů našeho stíhacího letectva v rámci cvičení nad západní Ukrajinou
6) okamžitá peněžní pomoc pro modernizaci ukrajinské obrany
7) ulehčení vízové povinnosti pro ukrajinské studenty