Majdan dorazil do Prahy

Dnešní Parlamentní listy zveřejnili článek s názvem Ukrajinci v centru metropole zahájili protestní „pražský Majdan“. V článku se uvádí, že půjde o nepřetržité protesty vytvářející tlak  na ráznější sankce proti Rusku a větší „odvahu a vůli“ ze strany premiéra Sobotky v souvislosti s děním na východní Ukrajině. Protest má trvat do 18. listopadu a organizátoři si údajně vyřizují povolení k tomu, aby mohli v místě protestu i nocovat.

Všichni, kteří sledují, jaké strašlivé důsledky měl tzv. Euromajdan a jak po něm vypadá centrum Kyjeva, by se měli upřímně zhrozit. Měli by žádat vysvětlení, jak je možné, že pražští úředníci umožnili zablokování Staroměstského náměstí pro tuto akci až do 18. listopadu. Měli by se zamyslet nad tím, jaký typ lidí bude schopen a ochoten trávit celý podzim ve stanovém táboru a k čemu může celá akce vést. A měli by uvažovat o tom, jak se k celé této iniciativě postavit.

Osobně jsem připraven podle svých sil pomoci všem, kteří se zasadí o to, aby tato akce nebyla využita k dalšímu rozdmýchávání válečné psychózy a nevedla k násilí. Myslím, že je načase, aby dosud „mlčící většina“ jasně vystoupila proti těm, kteří chtějí zneužít naše hlavní město a kteří se už opět pokoušejí zatáhnout Evropu do rozsáhlého válečného konfliktu.

U těch, co loni na podzim skákali na kyjevském náměstí Nezávislosti, jsme mohli předpokládat nezištné úmysly. Od těch, co letos na podzim chtějí celou akci zopakovat v Praze, žádnou spontánnost a idealismus nečekám.

Přejít do diskuze k článku 47 komentářů