Malá česká kulturní revoluce

Václav Klaus syn není můj hrdina, stejně jako jím nebyl Václav Klaus otec. Kdyby tady s námi nebyl, bylo by tu blbce méně. Ale když už tu s námi je, tak bychom se k němu měli chovat tak, abychom nebyli za ještě větší blbce, než je on. Jelikož na Národní třídu by mě 17. listopadu ani párem volů nedostal, co přesně se tam včera stalo, nevím, ale říká se, že tam dav hrubě nadával právě právě Václavu Klausovi mladšímu a vše musela snášet i jeho malá dcera, kterou vzal s sebou, když se šel klanět revoluci.

Ale ono je nakonec úplně jedno, co se stalo, protože mnohem podstatnějším se ukázalo být to, jaké reakce incident vyvolal. Od bagatelizace až po nadšené schvalování! Prý si za to může sám, protože říká a dělá něco, co by říkat a dělat neměl, a ulice má prý právo (sic!) mu dát co proto. Však to znáte ze soudniček, znásilněná si za to také může sama, neměla mít díru mezi nohama. I ten černoch je vinen, že se narodil černý, tak proč by měl být ušetřen nějaký Klaus? Dav spravedlivých musí očistit národ. Internet se zaplnil pochopením pro agresi vůči jinému. I to, že měl s sebou dceru je prý jen a pouze jeho chyba a je na tom prý nejlépe vidět, jaký je to šmejd. Neměl ji brát s sebou, mělo mu být jasné, že jeho přítomnost na pietním místě si vyžádá nekompromisní zásah občanské policie. A na tom se shodli lidé, kteří sami sebe považují za svědomí národa.

Přitom ještě den před tím byli rodiče, kteří vzali své děti na Letnou chváleni, jak je vedou k tomu správnému občanskému postoji. Zloba, nenávist a agrese se pomalu ale jistě vymykají jakékoliv kontrole. Účel již opět světí prostředky a vše je povoleno, pokud je to pro dobrou věc. Ale pro kterou? Nenapadá mě žádná, kterou by uměl zajistit jen soudce Lynč. Tady nejde jen o nějakého Klause (čert ho vem), tady o to, že čím dál tím víc našich spoluobčanů se necítí vázáno jakýmikoliv pravidly a je stále silněji přesvědčeno, že má právo ba povinnost sáhnout po násilí. Taková malá česká kulturní revoluce

Převzato z blogu Tribun

Stanův komentář: Klause st. nemusím vůbec, Klause ml. jen o trochu míň, ale blbec ani jeden z nich není. A co se týče  názorů VK ml. na degradaci školství a inkluzi, je jeden z mála, kdo se nebojí jít proti vyloženým nesmyslům, jež do škol vnášejí lidé, kteří v životě nestáli za katedrou. To, co včera předvedla fašistická úderka Kaputin na Národní třídě, bylo ovšem skandální. A doufám, že všem těm „demokratům“, co to divadlo zrežírovali, to voliči u příštích voleb pěkně sečtou.

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
9 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Aleš
Aleš
20. 11. 2019 5:44

pěkný komentář redakce

zajoch
20. 11. 2019 8:18

Pane jo Tribune, vy jste to vzal radikálně. Cožpak o to, váš pohled na celou maškarádu kolem oslav „výročí nastolení svobody a demokracie“ mi připadá bezchybný, ale hodnocení mladého Klause vidím jako zaujaté. Kde je psáno nebo řečeno, že se šel klanět revoluci? Nebo to sám sdělil? Mohl přece jít ze zcela jiného důvodu. A že je pitomec? To si nemyslím. Když někde čtu jeho názory na současné školství a toho co se v něm zavádí, nazvala bych je moudré. Pitomci jsou podle mne lidé, kteří se nechali zblbnout dobře zorganizovanou a zaplacenou propagandou a jdou demonstrovat sami proti sobě… Číst vice »

Vlastimil
Vlastimil
20. 11. 2019 9:26

Lidé jen napodobují chování „elit“. Jak by se tak nechovali, když slyší jen negativní zprávy o tom, jak se páchají špatné věci, a potrestání, jen sem tam, bůhví po kolika letech. Jak říkám. Lidé se chovají přirozeně. Jako každá jiná smečka.

Bety
Bety
20. 11. 2019 10:04

Souhlasím se Stanem v tom, že ani jeden z Klausů není hloupý, právě naopak.
A oba umí šikovně využít své nadání říkat to, co lidé chtějí slyšet, tedy hezky
je povodit za nos pro své soukromé cíle. Nevěřím jim. O tom incidentu nic nevím,
je ale celkem jasné, že je perspektivně pro Klause ml. spíše užitečný, zvlášť
když u toho figurovalo dítě. To my opravdu nemáme rádi, viz rok 89.

Martin (už bez taky m)
Martin (už bez taky m)
20. 11. 2019 10:14

Skutečný LID je autentický, ten ovšem na Ulítlé pláni nebyl. A že tam bylo slyšet i ono lání od kysaříků?? Očekávatelné, ale do „přirozenosti jednání smečky“ to mělo hodně daleko, vždyť skoro NIC tam nebylo autentické natož přirozené. Hrubnutí Tribuna v přirovnáních je ale myslím nevhodné – zvláště když oprávněně poukazuje na něco víc nežli jen hrubnutí ulice. Chování Klause jr. ovšem v něčem jen kopíruje chování otce. V daném případě je to fakt, že na podobnou akci (kde své napadání očekávat v podstatě musel) vezme malé dítě je jen klasickou „klausiho“ BEZOHLEDNOSTÍ (zahleděnosti do své kariéry). Až zase na… Číst vice »

Gatta
Gatta
20. 11. 2019 22:00

Ano, jsou zde znaky „revolucniho prava“, ale je rozdil mezi revoluci, která je obvykle důsledkem zastydlé evoluce a je vedena ke zmene společensķéhi systému, revoltou vedenou větsinou lokálními problémy a prostou nevybitou nespokojeností,frustrací a zlobou.

Myslím, že z pohledu poŕadatelū a mnoha úcastníků by optimálni zakončeni sešlosti na Letné bylo upálení několika kacířů za doprovodu velkolepého ohňostroje.

Bety
Bety
21. 11. 2019 21:32

Zpravodajství zdá se nebylo úplné. Po vypískání více politiků byl tím „davem“
přivítán s jásotem Míra Kalousek a to s pokřikem – Kalousek na Hrad!!!, což
prý bylo ČT pilně natáčeno.

racek
racek
23. 11. 2019 16:45

No, Betty, myslím že s voláním Kalousek na hrad lze opravdu jen souhlasit. Už pár let je tam volná a rekonstruovaná Daliborka. No a ti Klausové, musím říci že oba jsou naprosto konzistentní ve svých názorech a rozhodně umějí je vyargumentovat. Mladší je ovšem někdy trochu divoch, což využívá havlérka proti němu. No a v zahraniční politice oba presentují názor která je v nejlepším zájmu tohoto státu. A ani jeden není dogmatik. Takže, dnes mají moji plnou důvěru. Škoda, že jsme víc nenaslouchali Klausovi když jsme vyjednávali s EU … Samozřejmě, Spousta věcí v transformaci a privatizaci bylo chybných a… Číst vice »