Malý a nekompletní laický průvodce blízkovýchodními konflikty

Turecké stíhačky bombardují Kurdy v Sýrii, kteří bojují proti ISIL, stíhačky NATO startující ze základen NATO v Turecku bombardují ISIL v Sýrii a Iráku, jenž bojuje proti Asadovi a Kurdům, kteří bojují proti Turkům a ISIL. Asad bojuje s podporou Íránu a Hizballáhu proti ISIL a Turkům. Všichni, kteří bojují proti teroristům ISIL v Sýrii, Iráku a všude jinde ve světě, brání syrským stíhačkám, aby bombardovaly ISIL. Současně turecká a americká dopravní letadla shazují zbraně a zásoby pro ISIL a spojence ISIL (tzv. umírněnou opozici, ve skutečnosti se jedná o al-Kájdu&spol.) v Sýrii a Iráku.

Američané podporují zbraněmi a penězi šíitskou vládu v Iráku v boji proti ISIL. Šíitská iránská vláda podporuje šíitskou vládu v Iráku v boji proti ISIL. Současně spojenec USA, Saúdská Arábie, podporuje ISIL v boji proti šíitským vládám v Iráku a Íránu a likviduje ISIL, ideově spřízněné Muslimské bratrstvo i opoziční šíitské kmeny u sebe doma. Izrael posílá zbraně, peníze a podporu Kurdům, kteří jsou jediná entita na Blízkém a Středním východě, jež v současnosti otevřeně podporuje Izrael, a současně léčí zraněné bojovníky ISIL. Kurdové jsou hrdinové, když bojují proti ISIL a Asadovi, a teroristé, když bojují proti Turkům a uzavírají spojenectví s Asadem.

Radši už do toho nebudu motat Palestinu, Jemen, šíitské kmeny v Saúdské Arábii, Katar a Bahrajn, protože jinak by se v tom mohli někteří čtenáři ztratit :)

0 0 hlas
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
217 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Béda
26. 7. 2015 19:11

Skvělé! A jaké je řešení, Stane? Co se vyřeší tím, že začneme postupně přijímat stále víc migrantů z těch oblastí? Bude se bojovat méně? Co když víc? Co zabrání těm, které jste popsal, že se na tom podílejí, někteří pravda jenom zvenčí a zdálky, aby v tom nepokračovali a ještě ty procesy neprohloubili?

Béda
26. 7. 2015 19:17

Co pak? Budeme přijímat ještě víc migrantů?

merlin
merlin
26. 7. 2015 20:03

správně děláte, lidi v tom mají zmatek. :-) Taky jsem si všimla, že tu pořád někdo píše islám a šária, což je zbytečné, páč se to nedá oddělit. šária je soubor neměnných božích pravidel, jak žít, který samozřejmě zahrnuje i právo, když islám, pak šária :-) liší se jen konkrétní aplikací práva podle jednotlivých právních škol, sunnité mají 4 právní školy, největší je malikí a platí v severní africe a části perského zálivu. šafií zhruba na pobřeží středozemního a černého moře, hanbalí je dominantní na arabském polostrově /Saudové, Katar/a nejumírnnjší je hanafí /severní írák, východní sýrie, ale taky třeba bosna,… Číst vice »

lomikel
lomikel
26. 7. 2015 20:07

mozne vychodisko je at se u Alaha rezou mezi sebou, ON uz si to prebere. Trebas pokud by Turek valcil doopravdy s ISIL tak maji moje pozehnani…

orinoko
orinoko
26. 7. 2015 20:18

Celá situace připomíná gordický uzel. Ten výčet vlastně není úplný. Opičákova Emerika souhlasí s Erdragonovým bombardováním iráckých Kurdů, ale na Kurdy v Sýrii nesmí sáhnout. S nimi má svoje zámysly Hosseinova opice, která souhlasí, že v Sýrii může bombardovat ISIL-Daeš a vytvořit dokonce bezletovou zónu do hloubi syrského území v místech, kde se Daeš dostal až k severním hranicím protektorátního území šesticípého krále Davida. Turecko je vlastně IzraHELLský protektorát, přes nějž je IzraHELL vlastně členem NATO. Celé jsou to vlastně nedomyšlené důsledky původních mckovbojských záměrů celé letité garnitury emerických dinosaurů NWO, byť záměr chaosu naplněn byl , ale bohužel jinak,… Číst vice »

merlin
merlin
26. 7. 2015 20:20

ještě bych k výše napsanému dodala, že wahábisté vyrábí neskutečné množství osvtového mtaeriálu za účelem radikalizace umírněných, takže se bohužel radikalizuje i střední asie, kavkaz, dagestán, povolží, bosna,/ jsem vystudovala:-)/ a všichni mají fakticky strach, by se nezbláznili i šiíté v azerbajdžánu kvůli ropě.

orinoko
orinoko
26. 7. 2015 20:35

Tady si nevystačíme jenom s islámem. Má snad někdo pocit, že ten horror Starého zákona , což je židovská práce, je nějaká mírová selanka? Na islám se jistě můžeme dívat všelijak, ale co vás napadá, když vidíte Žida u Zdi nářků? Vypadají, jako když jsou pod drogami. Anebo mají padoucnici? A ty jejich krabičky na hlavách, Jéžíši, jak se jim říká? Myslím , že to začíná písmenem Y nebo I. Naši mladí mají kroužky v rypákách, na jazyku kovový hrách, mají novodobé příušnice a „ozdoby“ na Pahlaví… Myslíme si o tom své. A když má Žid na palici nějakou škatuli,… Číst vice »

merlin
merlin
26. 7. 2015 20:39

ono tady toho chybí, třeba ted mi vytanulo, že se ještě nemají hodně rádi saudové s muslimským bratrstvem. A to ješt orinoko i stan pominuli jemen.

vittta
vittta
26. 7. 2015 20:46

Žida nikdo jen tak nevidí, Orinoko, byť mnozí je cítí za každou lumpárnou a každým rohem. To je ovšem pouze teorie. Za to muslimů je tady ( v Evropě) vidět tisíce a další tisíce jich čekají. A vo to kráčí, víš? Žida se nezbavíš, protože nevíš nic, jestli tady je, nebo není, jestli za něco může, nebo nemůže, jestli to Žid je, nebo není…to vědí jen židobijci a jejich teorie leckdy připomínají spíše nějakou scifi literaturu, jak politickou myšlenku. Ale islám vidět je a jeho agresivita…také. Kromě toho, nezdá se, že by arabští šejkové, co mají pod zadkem miliony tun… Číst vice »

orinoko
orinoko
26. 7. 2015 20:55

Příkladem nečekané normálnosti je, když už vedle sebe a spolu bojují proti islámskému dobytku šíité i sunnisté, jako už k tomu dochází v Iráku. Irák se potřebuje nadechnout stejně jako Sýrie. Když jde o fanatiky a hovada, tak je ohrožen každý. A za další: Zroentgenujte do minulosti tzv. křesťanství a máte před sebou současné animozity islámu. A za další další: Islámské státy čeká v nejbližších letech prudká feminizace společnosti. Nemrdaví kreténi budou u svých Hurisek, a celá armáda normálních chlapů bude buďto bojovat , anebo poté opravovat. Sýrie je na tom podobně jako Irák. V maskáčích vidíte chlapy v létech… Číst vice »

Sasin
Sasin
26. 7. 2015 21:01

Tuhle poudačku, kterou nigdo nezná, provozují stejní háje zla a harpagondechajci od nepaměti a furt nigdo neví gde bydlí. Dej mu do zubů povídá rab ín a já ti zaplatím škody. Pošlu ti na pomoc kolegu, kterého potkal stejný osud. Kolego dej mu do zubů povídá rab ín a já ti zaplatím škody. Pošlu ti na pomoc kolegu, kterého potkal stejný osud a zaplatím ti zbraně. Kolego dej mu do zubů povídá rab ín a já ti zaplatím škody. Pošlu ti na pomoc kolegu, kterého potkal stejný osud a zaplatím ti zbraně a gdyž se ti povede, zaplatím ti volební… Číst vice »

Sio
Sio
26. 7. 2015 21:10

Mám k pochopení těchto problémů poměrně skromné požadavky. Není moc zajímavé, kdo s kým a proti komu. To se mění pomalu každý měsíc a zajímavější by asu bylo znát čí peníze a zbraně proti čím penězům a zbraním a proč. Ale i to je nejspíše zbytečně moc detailů. Situace je poměrně jasná. Plyn, ropa, ropa, ropa, plyn, plyn a k tomu snaha udržet si místo na slunci, koho asi?. Jasné je, že – ropní giganti se chtějí ještě víc napakovat, vojensko-průmyslový komplex oživit poptávku – chtějí zatnout típec ruským dodávkám do EU a tím Rusko nechat „vyhladovět“. Sebrat mu trhy.… Číst vice »

orinoko
orinoko
26. 7. 2015 21:18

Merlin, velmi aktuální připomenutí. V Jemenu spolu bojují Húttí a snad jejich Ansarullah, a armáda Jemenu na jedné straně, proti Hosseinově Al Káidě a žoldnéřům jemenského quislinga Hádího, který je na vodítku saudských utěrek. Přičemž se bouří nějaké kmeny u Saudů, ale kořeny mají snad víceméně jemenské. Je třeba zmínit i Omán. Bez vyhledávání nejsem schopen říci, jestli je v jeho čele sultán, ale jde o stát na Arabském poloostrově, který vede velmi rozumnou politiku dovnitř i navenek. S Iránem má velmi korektní vztahy a hlavně … vyplynulo z TV kraksny … obyvatelstvo Ománu je velmi dobře informované o všech… Číst vice »

fajt
fajt
26. 7. 2015 21:22

comment image

vittta
vittta
26. 7. 2015 21:22

Třeba se zapomíná na to nejobyčejnější. Oni…se nudí. No jen si zkuste, mít strašně peněz, úplně strašně? To je pořád ropa, plyn, železo, nikl,stříbro…. To dávalo smysl, dokud se věřilo, že je těch surovin málo, protože když je něčeho málo, špatně se to kupuje a ten, kdo to kontroluje, kontroluje budoucnost, především svou. Jenže…jak se zdá, ono je toho hodně. A když je něčeho hodně, dá se to snadno koupit a to prosím za papírky, které se dají bez potíží tisknout- a budoucnost neovládá ten, kdo ovládá ty suroviny ale ty papírky. Kromě toho, ty papírky udržují stabilitu mezi lidmi,… Číst vice »

Sasin
Sasin
26. 7. 2015 21:35

Chodí pešek okolo, nekoukej se na něho, kdo se na něj koukne, toho pešek-harpagondechajec bouchne.

Sedí se v kruhu, oči zavřené, hlavy na kolenách, ruce obepínají skrčené nohy.. Harpagondechaj obchází s obuškem a recituje. Jednoho bací, zahodí peška a obíhá kruh. Když doběhne na uvolněné místo, Harpagondechaj si tam zasedne. Exekuovaný peška zvedne a snaží se jej dohonit, ale nedohoní. Až se mu to nepovede je blbej pešek on.
Muheeeeeee

merlin
merlin
26. 7. 2015 21:48

orinoko, pokud budou na tom kurdistánu nejen trvat, ale uskuteční to, tak to bude akorát další průser jak brno, nic proti kurdům, přeju všechno nejlepší, ale nějak na to není doba, myslím

merlin
merlin
27. 7. 2015 3:23

orinoko napsal

http://english.alarabiya.net/en/perspective/analysis/2015/07/23/Will-Tunisia-host-a-U-S-base-to-fight-ISIS-in-Libya-.html

https://twitter.com/ChuckPfarrer/status/625137511963209728/photo/1

http://www.mediafire.com/convkey/b560/ep9tni9o8kut01vzg.jpg

To, že že amíci chtějí základnu pro drony v severní africe ještě neznamená, že ji tam mít budou. Prý oslovili více zemí, ale myslím, že žádná vláda nechce vyletět do vzduchu a chce spíš dál vládnout. Tunis je úplná kravina, když jen šest tisíc tunisanů údajně bojuje za isil, jezdí tam a zpátky a není jim líto se odpálit kdekoliv a kdykoliv. možná egypt, ale nevím. kdekoliv by se to provalilo, byla by to rozbuška téměř k lidovému povstání

merlin
merlin
27. 7. 2015 4:06

http://domaci.eurozpravy.cz/spolecnost/127095-zakaz-islamu-vubec-ne-jedno-reseni-s-muslimy-by-tady-ale-pry-bylo/ západ už imámy přehazovat zkoušel, úspěch je zřejmě viditelný. to že tento koncept euroislámu zkrachoval, sdělují na přednáškách již i ti optimističtější orientalisté. Už slovo islám je v arabštině podstat. jméno slovesné, které ke 4. kmeni slovesného kořene s-l-m, tedy ke slovesu aslama, což znamená podřídit se /Bohu. Islám není náboženství jak ho tady běžně chápeme, ale je to kultura, stát, právní řád, politika a finanční systém zároveň, prostupuje každý detail života muslima od toho jak vstupuje do místnosti a pozdraví, jak si sedne, jak jí atd…islám nezná církev v našem smyslu slova. Muhammad žádnou církev nezaložil. V koncepci… Číst vice »

Béda
27. 7. 2015 4:25

merlin, tak fajn. A nemohli by žít se svým zjevením a šířit to poselství tam, obohacovat se vzájemně, kde žijí? Místní politici by rádi obohacovali, sami sebe v tomto výjimečném případě přistěhovalci nebudou (ovšem tradičně na úkor druhých kterých se zapomněli ve volbách zeptat, jestli se takto obohatit chtějí). Předkládají to jako pomoc běžencům a lidi instinktivně cítí, že jde o toto „kulturní (náboženské) obohacení. Ve Francii, VB, Německu, Dánsku, Norsku již obohacují nějakou dobu, proto již tyto země nemají zájem o další bohatství a snaží se o ně povinně podělit formou nařízení s doposud neobohacenými a o bohatství ochuzenými.… Číst vice »

Béda
27. 7. 2015 4:28

merlin,

musí to být vskutku skvělý soubor hodnot, když se mezi sebou tak řežou.

merlin
merlin
27. 7. 2015 4:40

pokrač.M. formuloval šest článků víry takthle: víra je věřit v boha,jeho anděly, jeho písma, jeho posly, v poslední soud a předurčení, ať je dobré nebo špatné. Taky sám zformuloval známějších 5 pilířů islámu. Základní koncept islámu spočívá v tom, že povinností jedince i islámského společenství věřících /ummy/ je naplňování božího zjevení a boží vůle na tomto světě, ale jen přes optiku koránu. Zjevení se /ideálněú apl. v praxi důsledným dodržováním nařízení šaríi /božského zákona. Boží vůle byla lidem seslána prostřednictvím proroka Muhammada a zcela přesně, bezchybně a naprosto nezpochybnitelně zapsaná v závazném textu koránu, který spolu se sunnou tvoří nedělitelný… Číst vice »

merlin
merlin
27. 7. 2015 4:43

bédo, snažím se to vysvětlit, závěry si udělejte dle libosti, nic neobhajuju

merlin
merlin
27. 7. 2015 5:07

pokrač 2.: týkající se výhradně lidí knihy. pro nevěřící nebo jiná náboženství mimo židy a křestany je možnost výbrěu omezená – v úvahu připadá jen přijetí islámu. Je to v súře pokání 9,29 ,,Bojujte proti těm, kdož nevěří v Boha a v den poslední a nezakazují to, co zakázal Bůh a Jeho posel, a kteří neuctívají náboženství pravdy, z těch, kterým se dostalo Písma dokud nedají poplatek přímo vlastní rukou, jsouce poníženi.,, takže přesto nejede vlak. Dhimma je smlouva, která je ustanovená mezi islámským státem a mezi lidmi knihy tak, že oni přijmou podřazené postavení, stanou se druhořadými občany výměnou… Číst vice »

Béda
27. 7. 2015 5:16

„…Už slovo islám je v arabštině podstat. jméno slovesné, které ke 4. kmeni slovesného kořene s-l-m, tedy ke slovesu aslama, což znamená podřídit se /Bohu. Islám není náboženství jak ho tady běžně chápeme, ale je to kultura, stát, právní řád, politika a finanční systém zároveň, prostupuje každý detail života muslima od toho jak vstupuje do místnosti a pozdraví, jak si sedne, jak jí atd…islám nezná církev v našem smyslu slova…“ Řekněme si to na rovinu – je to největší náboženská dogmatika všeprostupující úplně celou společnost od jedince na úroveň státu, která vyžaduje nesmlouvavě bezpodmínečnou nekritickou poslušnost věřících myšlenkám obsaženým v… Číst vice »

Alena
Alena
27. 7. 2015 5:17

V tom případě je Islám, paní Merlin, v něčem podobný s židovskou vírou. Ta byla též prodchnuta tolika nařízeními a rituály, že prakticky nedovolila splynutí židů s jinověrným obyvatelstvem. Je-li Islám tak dokonalý, proč se odehrávají tak zrůdné věci jako zde
http://video.aktualne.cz/dvtv/jezidky-nam-vypraveli-o-dennim-znasilnovani-islamskym-statem/r~f54eeef0091911e5b1d8002590604f2e/
nebo budu napadána z toho, že reportérky jsou jaksi populistické?

merlin
merlin
27. 7. 2015 5:22

nemohou stavět vyšší budovy než muslimové, nebo na vyšším místě, ačkoliv když získají vysoký dům, nemusí být zbourán, je jim zakázáno otevřeně ukazovat víno nebo vepřové, zvonit na kostelní zvony nebo ukazovat kříže, recitovat tóru nebo evangelia nahlas, nebo na veřejnosti ukazovat své pohřby a slavnosti, je jim zakázáno stavět nové kostely. Dále nespáchat nevěru s muslimskou ženou nebo sňatek s ní, skrývání špehů nepřátelských sil, svádění muslimů od islámu, zabití muslima, mluvení nepovolenou řečí o alláhovi, prorokovi nebo o islámu. Smlouvu lze nedodržet odmítnutím platit džizju nebo porušením jejích podmínek. Smlouvu mohou porušit dhimmi jako celek, pak je sankcí… Číst vice »

lomikel
lomikel
27. 7. 2015 5:29

merlin – vyborna, dekuji.

Béda
27. 7. 2015 5:31

merlin,

zpočátku jsem se až zalekl, že jste orientální věrouce zcela propadla a začínáte nosit burku. Konec ovšem vše vysvětluje. :

lomikel
lomikel
27. 7. 2015 5:40

lomikel napsal

merlin – vyborna, dekuji.

btw mohu vas text sirit ? bez ci s uvedenim autora jak si budete prat (navrhuji bez s tim ze jsem to prevzal) jako podnet k premysleni o oslamu.

btw bylo by hezke kdyby nejaky xenofil provedl vecnou oponenturu :)

Alena
Alena
27. 7. 2015 5:43

paní merlin ví, umí a ráda provokuje, či manipuluje ?tam, kde předpokládá, že si to může dovolit

lomikel
lomikel
27. 7. 2015 5:44

nebo jeste lepe nechcete to zcopypastovat do clanku ?

Béda
27. 7. 2015 5:44

lomikel,

xenofil – co to je? To ještě neznám.

lomikel
lomikel
27. 7. 2015 5:46

Béda napsal

lomikel,

xenofil – co to je? To ještě neznám.

xeno-fob, xeno-fil – milujici cizi.

Béda
27. 7. 2015 5:51

lomikel,

díky za vysvětlení. Ještě jsem se s tímto novým pojmem nesetkal.

Takže Zadolárek se Sobotkou si mají nad čím lámat hlavu. Třeba přitom nezapomenou taky na mírumilovné majdanisty, kteří se taky utábořili v Praze, která má velice vstřícný postoj k mladé křehké kyjevské demokracii.

lomikel
lomikel
27. 7. 2015 6:45

pokud je podpora destrukce spolecnosti ve ktere zije jedincem motivovana jinak nez cistou laskou ale nenavisti/pocitem viny, tak se muze jednat o https://cs.wikipedia.org/wiki/Oikofobi

vittta
vittta
27. 7. 2015 6:52

A xeno-fon je takový hudební nástroj.
Divím se, že dnes, v době „xeno“se tak málo používá.
Určitě by si to místo v moderní společnosti našlo.

vittta
vittta
27. 7. 2015 7:00

Aleno, Merlin především hodně ví.
Učte se, to co ona, jen tak někdo nepoví.
Je to sdělení k věci, ne agitace čehokoliv, nebo provokace.

merlin
merlin
27. 7. 2015 7:04

Reforma islámu není z principu prost možná, protože islám je z výše uvedené logiky věcí nastavený tak, že kdo by chtěl měnit primární prameny, v podstatě je narušitelem, který se snaží opravovat Muhammada a samotného boha. Revidovat korán nebo sunnu není možné už z principu. Ten, kdo se o to pokouší, je vlastně odpadlík, apostata a apostata i když uteče a nepopraví ho, není žádná autorita pro zbytek, není to pro nikoho nějaký hrdina, alébrž je to narušitel řádu, humus. Islámské učení je prostě vysoce odolné vůči revizi a jakékoliv modernizaci. V islámu lze snadno a rychle narazit u určitých… Číst vice »

Alena
Alena
27. 7. 2015 7:10

vittta napsal

Aleno, Merlin především hodně ví.
Učte se, to co ona, jen tak někdo nepoví.
Je to sdělení k věci, ne agitace čehokoliv, nebo provokace.

ano pane vittto, paní merlin hodně ví. Přesto neváhá, pokud to potřebuje , nálepkovat. To už dělali i komunisti, i dnešní politici. Když jim něco nešlo pod fousy. To umí každý, ale pro paní merlin je to pod její úroveň

merlin
merlin
27. 7. 2015 7:17

To je vše, co mohu k tématu zatím na nějakou dobu dodat, chybí mi ta arabština. A mohu se tudíž v tom svém závěru mýlit. Nemyslím, že zde u nás v Čechách akutně něco někomu hrozí, ať už muslimům nebo obyvatelstvu, výhledově v několika generacích snad /mám na mysli z důvodů usídlení muslimů zde/. Přesto si myslím, že je třeba být opatrný v udělování občanství – nikoliv však v poskytování pomoci válkou zasaženému obyvatelstvu z uprchlických táborů a z důvodů, které opakovaně uvádím je zcela jedno, zda to budou muslimové nebo kdokoliv jiný. Vytahovat do boje jako Bartoš a Okamura… Číst vice »

Alena
Alena
27. 7. 2015 7:20

Vyložit poctivě karty na stůl znamená seznámit širokou veřejnost s postavením ženy v islámském světě. Kromě toho zda je přípustné, aby pracovala, bude v případě zavedení Islámu u nás běžný model rodiny jeden muž a více žen?

lomikel
lomikel
27. 7. 2015 7:28

alena, merlin – jen upozornuji ze pokud zacnete uvazovat stylem – „nebylo by lepsi se vzdat islamu“, nebo „bude v případě zavedení Islámu u nás běžný model rodiny jeden muž a více žen?“

mate https://cs.wikipedia.org/wiki/Stockholmsk%C3%BD_syndrom
bez ohledu na perfektni analyzu pani merlin a bez ohledu na negativni postoj k islamizaci pani aleny.

jazyk funguje jako sebe programovaci nastroj, takze : )

nebylo by lepsi nakopat islamu p*** ?
proc bych se mel vubec bavit bit i jen o minimalni akceptaci ideologickeho systemu ktery nebere muze a zenu jako rovnopravne bytosti z pohledu obcanskych prav ?

Islam v CR nechci!

abx
abx
27. 7. 2015 7:30

stret roznych kultur je problemova vec kvoli beznym systemovym nedorozumeniam, v tomto pripade to vyzera ovela horsie, ked z bielych socialne odkazanych deti si niekto robi lovnu zver. Rotherham je v anglicku, wiki pise:

Rotherham je mesto v South Yorkshire, v Anglicku. Leží pri rieke Don a v blízkosti rieky Rother, medzi mestami Sheffield a Doncaster. Mesto má 248 000 obyvateľov.

Rotherham 27. júla 2015 (HSP/lidovky.cz/Foto:TASR/AP-The New Haven Register, Melanie Stengel)
http://www.hlavnespravy.sk/co-priniesol-multikulturalizmus-v-britanii-hromadne-znasilnenia-a-unosy-deti/650112

lomikel
lomikel
27. 7. 2015 7:38

abx – za tenhle odkaz jsem dostal od janiky banan :)
tedy za ten nize, kde jsou i odkazy na materialy local authorities, bez toho je to mene informativni.

http://www.czechfreepress.cz/dalsi-blogy/o-znasilnovani-deti-snadne-bile-maso.html

no mohla si si procist a rozporovat to jako ohavne spiknuti proti islamu :)))
no resila to radeji takto, to je casta reakce pokud informace zasadne nesouhlasi s paradigmatem jedince.