Manchester, Berlín, Paříž, Nice, Londýn, New York: Proč po sobě teroristé zanechávají pasy?

Stalo se to už pravidlem. Teroristé spáchají zločin a identifikační průkazy, nejčastěji pak cestovní pasy, po nich policie (částo v suti po zničených budovách), nalezne. A ukáže se, že vrahové náleželi k Al-Kájdě.

Samozřejmě, žádný z teroristů nepřežije. Mrtví nemluví.

V Manchesteru po sobě domnělý bombový sebevrah Salman Abedi zanechal bankovní průkaz, který policisté na jeho ohořelém těle objevili v kapse jeho kalhot.

I tento příběh navozuje otázku, jaká asi je legitimita oficiálních příběhů, které se nám v souvislosti s teroristickými útoky vyprávějí.

Začněme u Britanie. Je to země, která je jak obětí terorismu, tak jeho sponzorem. Což ovšem neplatí jen pro ni. Všechny západní státy totiž, ať už přímo či nepřímo, podporovaly teroristické organizace Al-Kájdy včetně Islámského státu. A je jednoznačně zdokumentováno, že Al-Kájdu vyvořila CIA.

Uvádím přehled teroristických útoků zpětně od roku letošního až k roku 2001 se zřetelem na identifikační průkazy, které nám po domnělých či skutečných strůjcích těcho útoků zůstaly v ruce:

Manchester – květen 2017. Bankovní průkaz nalezen v kapse kalhot S. Abediho.

Berlín – prosinec 2016. Po nájezdu nákladním autem do davu lidí zemřelo 12 lidí. Identifikační průkaz řidiče byl nalezen uvnitř vozidla.

Nice – červen 2016. Nájezd nákladního auta do davu lidí na proslulé Alejí Angličanů. Řidič po útoku prchal před pronásledující jej policií a byl jí dostižen až po dvoukilometrovém úprku. Poté jej policie zastřelila. Identifikační průkaz řidiče nalezen ve vozidle.

Paříž – leden 2015. Útok na redakci časopisu Charlie Hebdo. Identifikační průkazy obou útočníků nalezla policie přímo na místě činu. Což je zázrak, připomínající nález cestovního pasu Saúda Atty poblíž hory suti, jež zbyla po Dvojčatech WTC v New Yorku.

Paříž – listopad 2015. Útok teroristů na stadionu Stade de France. Nálože sebevražedných teroristů, Syřana a Egypťana, vybuchly na jejich tělech. Cestovní pasy obou teroristů policie objevila, pas syrský dokonce na těle bombou rozmetaného Syřana.

New York – září 2001. Útok skupinky Saúdů náletem unesených letadel do dvou výškových budov (Dvojčat), Světového obchodního centra. Třebaže po Saúdech nezůstala jediná tělesná památka a v žáru požáru se roztavily i ocelové nosníky obou budov, cestovní pas i řidičské oprávnění jednoho ze sebevražedných pilotů – Sauda Atty – byl nalezen poblíž hory suti, jež po Dvojčatech zbyla. Příběh, který, jak napsal Američan P. C. Roberts, se s úspěchem nedá vyprávět nikomu jinému, než jen právě Američanům.

A závěr?

Zapřemýšlejme na chvíli: Dá se věřit oficiálním vládním příběhům? Dá se věřit západním médiím?

Z článku na Global Research vybral a přeložil Lubomír Man

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
10 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
koloděj
koloděj
29. 5. 2017 8:37

Tak je otázkou, zda nálezy identifikačních průkazů jsou zprávou pro nás, nebo pro někoho jiného …

Pamatujete předpovědi počasí? Tlaková níže 1550 milibarů : 235, 632, 475 , 1526, …
Dá se to mu věřit ? No jistě – ti, kterým jsou tyto zprávy adresovány tomu věří. Ostatní udiveně kroutí krky ( Pet Goat II )

Petrpavel
Petrpavel
29. 5. 2017 9:28

Může se snad někdo divit tomu že lidé věří těmto zprávám?
Když miliardy lidí věří tomu že bůh ať křesťanský či muslimský či buddhistický či … existuje a řídí naše počínání?
Jsme jako lidé takoví, náchylní k ohlupování druhých a náchylní k tomu nechat se ohlupovat. Náchylní k zneužívání druhých – je to snadné a pohodlné, a k podrobování se „autoritě“ – je to také snadné a pohodlné.
Svobodné myšlení a poctivost v konání nejsou každému dány. Važme si těch kdo jich jsou schopni. A následujme je, rozmnožujme jejich počet – v tom je jediná naděje.

Admirál
Admirál
29. 5. 2017 9:43

Už jsem se i na těchto stránkách pozastavil nad kázní teróristů – zařídit vše tak, aby po nich v každém případě, když už nic, zůstali doklady.
Zvlášť tomu Attovi to muselo dát hodně práce…

Dana
Dana
29. 5. 2017 15:50

Tak tomu neverte.
Jihadistum je taky uplne u zadele, co si mezi sebou stebetaji kafiri….

peter.
30. 5. 2017 16:37

Článok na ktorý dávam odkaz sa bude mnohým javiť,že je mimo tému.Ja o tom tak celkom presvedčený nie som.Ide o článok spisovateľa Nassima Taleba,autora bestselleru „Čierna labuť“ a pojednáva o ľuďoch,ktorých nazýva „intelektuáli a predsa idioti“skratkou IYI.Odkaz sem dávam v nádeji,že niekoho z čitateľov
zaujme tak,ako zaujal mňa…..svojou pravdivosťou a výsmechom intelektuálneho elitárstva.Alebo aspoň poslúži ako téma k diskusii.
https://www.postoj.sk/17686/intelektual-a-predsa-idiot

Gatta
Gatta
31. 5. 2017 5:57

Re peter: Ano – vysoce vzdělaný hlupák (použil byh jiné hovorové slovo, začínající na „B“ a končící na „c“, ale včera mi kvůli tomu byl za tuto neomalenost na 8 hodin pozastaven příspěvek“) to je produkt také i moderního školství. Již dříve se projevoval většinou u gymnnazistů a absolventů VŠ humanitního zaměření. Dnes se tento jev stává prakticky obecným. Vždyť si to vemte – od 6 do 26 roků chodí do školy, kde se po nich chce vstřebat a poté opět co nejpřesněji reprodukovat stávající poznatky a teorie. Za to jsou ve škole odměňováni dobrým hodnocením a posléze dobrými pracovními… Číst vice »

peter.
31. 5. 2017 7:06

Gatta:
Ja mám obavy hlavne z toho,že títo “ IYI „už zamorili administratívu a politickú scénu prakticky v celom euro-americkom priestore.Aj u nás v ČR a SR.Len tí naši “ IYI „nemusia mať vysokoškolské diplomy z elitných univerzít ale postačia im aj diplomy magistrov z pochybných študijných odborov humanitných alebo spoločenských vied.Napr.politológia,kulturológia,sociálna práca…genderové štúdie atp.Iným zase postačí diplom nadobudnutý podobným spôsobom,ako bolo zvykom na plzenskej právnickej fakulte.Je pre mňa nepríjemné pomyslieť si,že takýto “ IYI“ sú v dôležitých vládnych a politických funkciách a teda pracujú na našej budúcnosti.

Gatta
Gatta
31. 5. 2017 7:30

Re peter – dobrý článek – vždy potěší zjistit, že jsou ještě lidé s jasnou hlavou:

http://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Pozorovatel-Merkelova-je-slouha-Sobotka-je-slouha-slouhu-A-Trump-S-nim-je-to-tak-to-si-uvedomme-489995

peter.
31. 5. 2017 8:03

Gatta napsal

Re peter – dobrý článek – vždy potěší zjistit, že jsou ještě lidé s jasnou hlavou:

http://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Pozorovatel-Merkelova-je-slouha-Sobotka-je-slouha-slouhu-A-Trump-S-nim-je-to-tak-to-si-uvedomme-489995

Gatta:
K tomu veľmi niet čo dodať.
K N.Talebovi chcem podotknúť,že podľa mojej mienky je (bol)typickým predstaviteľom „IYI“ G.W.Bush.
Absolvent univerzity v Yale a pritom blb na pohľadanie.