Marasmus nacistické Ukrajiny…

Reklama


Pochodňová procesí údajných vlastenců jsou skoro na denním pořádku…nedávný demonstrativní pochod velké síly mladých nácků centrem Kyjeva při příležitosti svěcení praporu a přísahy členů tzv. „národních družin“, hluboký propad ukrajinské ekonomiky, ale i populace . Dalo by se pokračovat dál, nicméně podívejme se na nové události – označují změny k lepšímu?

V interview pro televizní stanici NewsOne prohlásil poslanec nejvyšší rady Ukrajiny (parlament) Jevgenij Murajev: „Tyto sankce zabíjejí Rusko, zabíjejí Evropu, ale nejvíce sebrali příjmů našich občanů. Rusko ztratilo 2% HDP, Evropa necelé 1%, ale my polovinu.“ Předtím šéf ukrajinského ministerstva hospodářského rozvoje Stěpan Kubiv prohlásil, že Ukrajina přišla pouze o zhruba 15 mld. USD kvůli ztrátě tradičních trhů, mj. i Ruska. Náměstkyně ministra ekonomiky Ukrajiny Natalia Mikolská oznámila, že exportní ztráty země za období let 2012 až 2016 dosáhly 31,4 mld.USD. (ZDE)

(Pozn. aut. Není podstatná disproporce v uvedených údajích. Spíše ten pláč zaujme v souvislosti se čtyřletými hysterickými výkřiky o nezbytnosti úplného zrušení jakýchkoli hospodářských styků s východním sousedem – „okupantem.“)

Na Ukrajině zaházeli účastníky akce na počest 75.výročí vítězství u Stalingradu hovězími játry…

Aktivisté s ukrajinskými vlajkami znemožnili v Záporoží akci věnovanou 75.výročí konce Stalingradské bitvy. Podle „LIFE“ o tom informoval televizní kanál „112 Ukrajina“.

Podle údajů televize se řádově 20 penzistů shromáždilo u památníku vojáků Velké Vlastenecké Války, aby položili květiny. Přistoupilo k nim několik desítek obyvatel s požadavkem, aby „Záporoží nevnucovali ruský svět“ a spíš si vážili ukrajinských vojáků padlých na Donbasu. Aby zhatili oficiálně povolený mítink, pustili nacionalisté hlasitou hudbu a začali k nohám penzistů lít červenou barvu a házet hovězí játra, jako symbol „krvavé vlády bolševiků“. Došlo ke slovní potyčce mezi stranami, ale k fyzickým napadením, dle policie, nedošlo.

Dále už bez komentáře…

Přejít do diskuze k článku 8 komentářů