Mezishrnutí

Když shrnu, co se píše po sociálních sítích, tak:

  • Koronavirus k nám přivezl Babiš, Babiš ho tady rozšířil a Babiš se postaral i to, aby byl nedostatek ochranných pomůcek. Udělal to proto, aby mohl zavřít hranice, vyhlásit nouzový stav, zadusit ekonomiku a donutit nás nosit roušky.
  • Epidemie by nejspíš pominula sama, pokud by Babiš rezignoval. Pominula by zcela jistě, pokud bychom ho zavřeli.
  • Pokud by to nepomohlo, úplně postačí přestat nosit roušky a začít ignorovat bariérová opatření (omezení pohybu). Koronavirus totiž nepředstavuje žádné větší nebezpečí a je to jen záminka k omezování našich občanských a lidských práv a svobod a návratu socialismu. To nic nemění na tom, že vláda fatálně selhala při zajišťování ochranných pomůcek.
  • Nebudeme šťastní a svobodní, dokud zase nebudeme v pracovním stresu a nebudeme na 101% plundrovat lidské a přírodní zdroje; ekonomika tu není od toho, aby sloužila člověku, ekonomika je vyšší samostatné dobro, kterému musí sloužit člověk, žádný zachráněný život nevyváží pokles HDP.

Zbývají jen dvě otázky:
1. Zapomněl jsem něco?
2. Koho to proboha na těch sociálních sítích sleduji a proč zrovna kretény?

Vlastně tři: Je to všude stejné, nebo jsem se jen záhadným řízením osudu dostal do nějaké dementní bubliny?

Převzato z blogu Tribun

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
10 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
zajoch
12. 4. 2020 6:50

Kreténství nebují jen na sociálních sítích (nesleduji je, takže tam ani nevím), ale v řadách úředníků, těch nižších i vyšších se vyskytuje hojně. Jak jinak je možné nazvat odstranění sochy maršála, který byl jedním z hlavních při osvobozování ČSR od nacistů, ponechání bez reakce krákání řeporyjského starosty, anebo ponechání ve funkci ministra zahraničí, zjevného škůdce státu. Nevím jestli jsem dobře slyšela zprávu, že na kulturu poskytne kvůli koronaviru stát 1 miliardu korun. Pokud je poskytne na skutečnou kulturu, potom asi nebudou námitky, ale pokud se jimi budou krmit komedianti, kteří proti státu neustále intrikují, pořvávají na Letné s bandou duševních… Číst vice »

Tribun
Admin
Reply to  zajoch
12. 4. 2020 8:29

Komedianti už se ozvali za každou korunu na veřejnou kulturu chtějí dvě na tu svoji soukromou. Ovšem co se Petříčka týče, tak ten teď maká docela fest. To, co zamini dokázalo v pár posledních týdnech domluvit a zorganizovat (všechny ty repatriace etc.) mi přijde docela úctyhodné.

Gatta
Gatta
12. 4. 2020 8:26

Re Tribun – velmi dobré :-)

Poles HDP a zastavení ekonomiky – no tak se měsíc nebudou vyrábět věci, které se za další dva měsíce vyhodí, nebo se třeba ani vůbec neprodají. Přeháním a zjednodušuji ale jen trochu.

A i v hlavách lidí se třeba odděli „co je nezbytné, co zbytné a co zbytečné“.

Viky
Viky
Reply to  Gatta
13. 4. 2020 9:19

Gatto, moc nepřeháníte, a určité zjednodušení to stejně potřebuje. Některé rysy nástupu ekonomické stagnace až deprese se daly najít už na začátku loňského podzimu. Konec stavu epidemie – pandemie neznamená návrat stavu před epidemií. znamená přechod do významné ekonomické krize. Ne způsbenou epidemií (jak se už hezky říká), ale významně postrčenou důsledky a průběhem epidemie. Dá se očekávat i pokles výroby, i nárůst nezaměstnanosti. Budeme-li vycházet z bezprecedentního výsledku rozhovorů OPEC, OPEC+ a OPEC++, je možné čekat ne méně než cca 2 roky ostré fáze krize. Dohadovat omezení těžby na takovou dobu dopředu je opravdu nebývalé a znamená přesně očekávání… Číst vice »

Bety
Bety
12. 4. 2020 9:37

Mediální cirkus musí být živen a vše se počítá – jak pozitiva tak negativa. Zatím se v pozadí dějí věci jako odstranění pomníku, nebo složení komise NERV, na které dal odkaz Gatta a které neslibují nic dobrého.ČEZ si dělá reklamu v televizi, jakoby poskytování energetických služeb byl hrdinský čin, jeho šéf je v v NERVu spolu se sbírkou bankéřů nebo jejich zástupců. Potěš nás Pánbu, až se do té ekonomické krize pustí.Jistá opatření musí být, už jen proto, aby nevznikla záminka k případnému “ posílení“ epidemie nějakým virulentnějším kmenem. Můžete říct, že jsem posedlá konspirací, ale poslední desetiletí byla tak… Číst vice »

Gatta
Gatta
Reply to  Bety
12. 4. 2020 10:34

Re Bety – dnes je to už starý vtip:

Víte jaký je rozdíl mezi konspirační teorii a realitou ???
– Maximálně půl roku …

zajoch
12. 4. 2020 11:39

Náš ministr zahraničí možná nyní maká, ale to snad je jeho povinnost. V komentáři jsem měla na mysli jeho rusofobii, jeho ostentativní návštěvu Ukrajiny a paktování se s kyjevskou verbeží. Myslím, že bych těch věcí, které považuji za ničemné, našla víc. Řekla bych, že se také jako ministr zahraničí měl postavit proti té špinavosti, kterou zorganizovala Praha s pomníkem maršála Koněva. Jenže to by asi bylo proti instrukcím z Tržiště. Do repatriace mu asi nikdo nemluvil.

Botičky od Diora
Botičky od Diora
Reply to  zajoch
13. 4. 2020 14:54

Co může Rusko udělat v reakci na demolici pomníku maršála I.S. Koněva v Praze https://politikus.ru/events/127729-chto-mozhet-predprinyat-rossiya-v-otvet-na-snos-pamyatnika-marshalu-konevu-v-prage.html Nevím jestli si někdo z (j)elity uvědomuje co se stálo a co jsme si kolářem vykoledovali. Medvěd je hodně „nasretý“, z toho „Очень надоело“ mám obavy. Jeden z komentářů: „Oko za oko, zub za zub. Nevím, kde jsou jejich památky v Rusku. Slyšel jsem, že jich je asi 17. Je třeba na úrovni okresního nebo vesnického zastupitelstva nebo vesnického zastupitelstva, kde jsou instalovány, rozhodnout o převodu všech jejich památek na dvorek malého a velmi vzdáleného místního muzea. Muzeum, kam budou odvezeny, se rozšíří, uvolní se… Číst vice »

idiotronic
13. 4. 2020 5:15

…epidemie by nejspíš pominula sama …postačí ignorovat bariérová opatření (omezení pohybu) Boris už na sobě promoření své osoby vyzkoušel. Ostatně, máme tu dlouholetou zkušenost s virovou hepatitidou, která už mnohokrát měla příležitost se ,,usadit“ a přesto se píše o epidemii v Předlicích nebo Klíších a hygienici si stěžují , že milionové náklady na očkovací akce (1200 korun jedna dávka) budou zmařeny přistěhováním nové populace bez imunity ( a hygienických návyků). V šedesátých létech zaznamenali v Británii ojedinělá úmrtí na choleru. Nemoc je nebezpečná jednak rychlým průběhem a jednak tím, že v kraji se její výskyt nepředpokládá, diagnóza přijde pozdě .… Číst vice »

Viky
Viky
Reply to  idiotronic
13. 4. 2020 8:45

idiotroniku „“…epidemie by nejspíš pominula sama …postačí ignorovat bariérová opatření (omezení pohybu) Boris už na sobě promoření své osoby vyzkoušel. …““ Ona opravdu pomine, a sama. Zastavit se v dané situaci a současně dostupnými prostředky nedá. všechna možná opatření jsou směrována k modifikaci tvaru epidemické křivky. Protože neřízeně se křivka řídí především virulentností viru, a ta je dosti vysoká. Což znamená velkou strmost. A ta způsobuje velmi obtížnou zvládnutelnost situace. Zůstane skupina lidí, kterým neumíme pomoci. Ale zvětší se skupina těch, kterým lze pomoci díky prosté kapacitě vhodných zdravotnických zařízení. Boris… Na rozdíl od většinového obyvatelstva je o něj vzorně… Číst vice »