Mike Whitney: Jak demokraté pozdvihli Trumpa nad svoje hlavy

Demokraté přistoupili k impeachmentu se stejnou arogancí, jako ke všemu. Měli za to, že jak zadupají nohama, lidé oprávněnosti jejich obvinění uvěří.

Avšak to se nestalo. Namísto toho se Trumpův obranný tým chopil popelnice a všechen jeho nevábný obsah  připravený k Trumpovu zneuctění převrátil na hlavy jeho demokratických odpůrců.

Nic je nemohlo překvapit víc. Ale opravdovým šokem se pro ně stalo, až když jejich falešná videa a důkazy začaly být veřejnosti odhalovány jako ty nejpustší podvody. A tedy to, co mělo být Trumpovým výpraskem, se změnilo v otevřené okno, jímž bylo lze nahlédnout do zpustlé duše upadající strany. 

Takže nakonec Trump odkráčel ze scény netknut, zatímco Demokraté si ve skrytu lízali rány. Takže hurá pro Trumpa!

Nyní je tedy Trump mocnější, než byl kdy v Bílém domě. Jeho příznivců přibylo, jeho pověst bojovníka vystoupila ještě výš k oblakům a demokratická opozice se prokázala být nekompetentní, porazitelná a skrz naskrz zkorumpovaná. Trump své nepřátele efektivně porazil a učinil sama sebe nejmocnějším politikem Ameriky. Je konzervativním obrem, který nyní zaujímá pozici toho, kdo do v Republikánské straně až příštích voleb rozdává karty. A jak řekla Marjorie Taylor Greenová: „Trump je Republikánskou stranou. Teď je ta strana jeho!“

Zdroj: Unz Review via Paul Craig Roberts

Překlad: Lubomír Man

3.8 10 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
15 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Irena
18. 2. 2021 11:45

Tomuhle se říká velmi nepříjemná pravda!
https://www.youtube.com/watch?v=Xygkulc6e4g&feature=share

PPK
PPK
18. 2. 2021 13:11

Hmm, hezké řeči to jsou, jimiž článek hýří. Nicméně, tady v Čechách se tomu říká jadrně: „Lhát si do vlastní kapsy“. Ale proti gustu žádný dyšputát… On podíl na moci v politice je vždy vstupem na scénu divadla, kde se permanentně lže a kde si účast na prknech vždy každý musí předem zaplatit do kasy těch samozvaně vyvolených, „kteří spolu muví“ a to dívadlo (teď právě např. Covidu-19) už hrají. Proto politikům také nejvíc fandí vysloužilci novin a šmíry herecké a snaží se mezi ně též na stará kolena dostat.

fajt
fajt
18. 2. 2021 14:20

problém je v tom, že lidé stále hledaji ( nutně ji potřebují) v dáli nějakou severku, místo toho, aby ji hledali v sobě – takhle bude mít venkovní zlo vždy navrch, protože na vnitřní dobrotu většina ser… ..)

Gatta
Gatta
Reply to  fajt
18. 2. 2021 20:41

Velký humanista Exupery v Citadele opakovaně zdůrazňuje, že panovník je tím – cituji – „úhelnyým kamenem“, tím vazníkem, ktery drží klebu katedraly. Bez něj že by se rozpadla na pouhou hromadu kamenů.

fajt
fajt
Reply to  Gatta
19. 2. 2021 7:49

„Mezi životem, jaký je, a životem, jaký by měl být, je tak velký rozdíl, že ten, kdo nedává pozor, co se děje, a řeší pouze to, co se stát mělo, dělá mnohem více pro svoji zkázu než pro přežití.“ „Všichni lidé jsou špatní, dokud je nutnost nepřivede k tomu, aby byli dobří.“ „Lidé se méně rozpakují uškodit tomu, koho milují, než tomu, koho se bojí.“ „Chceme-li, aby nám byly staré zločiny odpuštěny, pak se musíme dopustit nových.“ pár citací geniálního sociologa reálného života, které dnes platí dvojnásob ( asi ho to taky netěšilo, ale měl tolik osobní odvahy, že to… Číst vice »

Gatta
Gatta
Reply to  fajt
19. 2. 2021 8:52

Na Machiavellim se určitě shodneme.

**
Zbytek dopíšu později.

Gatta
Gatta
Reply to  fajt
19. 2. 2021 11:15

Pokr.
Všechny ty známé a „starodávné“ civilizace jsou jen škraloupem na histiorii „člověka“ jako živočišného druhu.

Ono ale už doby zemědělské revoluce, když se přešlo z lovu a sběru k usedlému zemědělství a chovu zvířat je celé lidstvo díky té Marxově nadvýrobě v … p … v pasti a to v pasti technologické, pasti složitosti, orgynizace. byrokracie …

Cesta zpět bohužel vede jen přes „Planetu opic“.

Nebo přes naprostou anarchii – celosvětové zhroucení té civilizační stavby – a potom přes „Planetu opic“.

fajt
fajt
Reply to  Gatta
19. 2. 2021 12:07

nevím, kterého vesmírného dobráka napadlo stvořit dnešního opočlověka, ale s vypečeným dílem se mu moc dobře nevede – a teď trochu mítů a bájí, které možná v sobě mají více pravdy a faktů než dnešní tendenční věda – první osídlená planeta v naší sl. soustavě prý byla Venuše ( před cca 700 mil. let, země tehdy byla jedna velká ledová koule a lítala si někde na hranici celé soustavy – tehdy z ní mohla být bájná planeta X, či jinak Nibiru ), pak z nouze cnost Mars a nakonec jakýsi záchytný experiment Země ( byl asi hřích nevyužít příhodných podmínek… Číst vice »

Botičky od Diora
Botičky od Diora
Reply to  Irena
20. 2. 2021 12:07

Fantastický a velmi důležitý článek. „Měli jsme tu fašismus, který se dotknul všech. My si s ním poradili a oni ne. My přece také teď patříme do “té Evropy” a podílíme se na jejích cílech. Řekněte, děláme to v zájmu svého státu? V našem zájmu, nás občanů? Čemupak se my učíme od “té Evropy”? My pracujeme pro svůj stát. My bráníme svou vlast. Stejně jako to například dělá armáda. Pracovat pro svou vlast není žádná hanba. Pracovat pro svou vlast je ctí a je to ceněno. A pokud ty za prachy CIA rozkládáš svůj stát, tak jsi zmetek.“ Pí. Simoňan nasadila… Číst vice »

orinoko
orinoko
Reply to  Botičky od Diora
20. 2. 2021 12:54

To je hodně dobré. Skok o tyči jako hod bumerangem. Nevidané.
To my Češi NATO jsem jinak.

https://www.youtube.com/watch?v=7Vwy2pGN4g8
Adresa mě začala zajímat. Je však blokovaná.

Botičky od Diora
Botičky od Diora
Reply to  orinoko
22. 2. 2021 11:04

https://kob-forum.eu/ funguje normálně, zkus to.
Kvalitní web.

orinoko
orinoko
Reply to  Botičky od Diora
22. 2. 2021 11:52

Tu adresu mám staženou v prohlížeči. Jo, to je dobrý. Ale jinak mám také třeba:

https://www.hlidacstatu.cz

https://ceskoaktualne.cz

https://www.nasrestart.cz

Už to musím celé rolovat. Mám stažený také brněnský hantec.

orinoko
orinoko
Reply to  Botičky od Diora
20. 2. 2021 13:03

Česká podoba boje s coronou.

https://www.youtube.com/watch?v=qgSzGIkFq2A