Milion chvilek za 6 milionů

Pavel Letko

Nezlobme se na pana Mináře, není to defraudant, ale profesionální revolucionář.


Někdejší předseda spolku Milion chvilek pro demokracii vybral na svůj projekt v loňském říjnu 6 milionů a o 6 měsíců později ohlásil konec činnosti, pro kterou peníze vybral. Podrobnosti ZDE. Sponzoři však mohou být spokojeni. Podle průzkumů už na prvním místě volebních preferencí nespočívá hnutí Ano, ale kamarádi z Pirátů.

Nezlobme se na pana Mináře, není to defraudant, ale profesionální revolucionář, kterých tu máme plno. Někteří jsou placeni prostřednictvím ambasád různých (spřátelených, samozřejmě) států, aby prosazovali zájmy Čechů, Moravanů, Slezanů a Pražanů, jiní jsou placeni miliardovými mecenáši, kterým neleží na srdci ani tak vlastní bydlo, jako spíše lidská práva, starosti planety a demokracie. Kdo nevěří, ať tam běží – a nechá si to pro sebe.

K těm všem snadno uvěřitelným zdrojům přibývá další, lid obecný. Ten to sem tam odmává při příležitosti různých výročí vkusnými mávátky, mnohem kreativnějšími a případnějšími než byly ty komunistické. Jenže netřeba jen mávat, je také třeba platit, a protože i dělník, revolucionář za práva miliardářů, je hoden své mzdy, lid obecný musí přispět do pokladny permanentní revoluce i svým dílem. Vstanou totiž noví bojovníci a těm třeba nejen chleba, ale i koláčů. Bylo třeba zbavit se Paroubka, abychom mohli mít v čele vlády nejprve svěžího Topolánka a posléze i okouzlující ženu, Janu Nagyovou. Nyní je třeba zbavit se Babiše, abychom mohli mít Bartoše. Ó, my se máme.


Hodnota článku (rešerše, napsání, korektura, anotace, ilustrace, redakční práce) je ohodnocena částkou: 450 Kč. Pokud chcete na provoz webu přispět, klikněte zde, nebo na baner v úvodní stránce. Děkujeme!

5 7 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
2 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Bety
Bety
9. 4. 2021 7:01

Profesionální revolucionář?? S Spíš profesionální demagog.

Botičky od Diora
Botičky od Diora
9. 4. 2021 7:41

V té době Abdalláh Abdalgavád, řidič rypadla, který pomohl uvolnit Suezský průplav, stále čeká na proplacení přesčasů… :-)