Ministr v demisi podává demisi

 Pavel Letko

Aby člověk zůstal člověkem, potřebuje věřit tomu, co říká, a blíží-li se hranice, za níž by si už připadal jako cvičená opice či prodejná děvka, člověk hodný toho jména hledá přirozeně způsob, jak jinak naplnit svůj život. Robertu Pelikánovi zřejmě došla trpělivost se stále více iracionální politikou.


Ministr spravedlnosti Robert Pelikán ohlásil odchod z politiky. Ještě chvíli však ve funkcích vydrží, protože je ministrem v demisi a tak by situace byla značně nepřehledná. Oficiálnímu důvodu, totiž rozdílnému pohledu Pelikána s většinou klubu hnutí ANO na řešení situace sociálně vyloučených lze věřit jen stěží. Kdyby ministru spravedlnosti Pelikánovi skutečně ležela na srdci především situace těch nejchudších, těžko by si vybral hnutí, jež se od svého založení etabluje jako pravicová náhrada za zkorumpovanou ODS.

Mnohem spíše se dá předpokládat, že Pelikánovi došla trpělivost se stále více iracionální politikou. Vyjadřoval se ke zvolení komunisty Ondráčka do komise pro kontrolu GIBS a zapletl se do kauzy Nikulin, ve které se vyzná málokdo, včetně pana ministra v demisi. Rovněž jsou známy jeho nelichotivé výroky na adresu SPD Tomia Okamury, jež nazval rovnou fašisty, čímž koaliční potenciál Babišova hnutí rozhodně nezvýšil. V samotném hnutí ANO bude jistě docházet k určitému pnutí, někteří ministři budou muset v případě uzavření koaliční dohody nakonec odejít, což by se asi zrovna týkalo i samotného ministra spravedlnosti Pelikána, někteří by museli „skousnout“ nepříjemného koaličního partnera. Přitom se Pelikán pro DVTV vyjádřil, že on má prakticky splněno, že téměř vše, co chtěl prosadit, také prosadil. Nač by navíc dále poslouchal tirády takového Kalouska?

Navíc se může stát, že kauza Čapí hnízdo bude zastavena, načež by samozřejmě nejen Kalousek a jeho parta okamžitě neomylně odsoudili Pelikána jako likvidátora Čapího hnízda, totiž nosné kauzy pro TOP09, jakož i pro všechny ostatní strany, které samy sebe skromně nazývají demokratickými. Přičemž takovéto ukončení kauzy „Čapí hnízdo“ by asi bylo tím nejhorším, co by se mohlo Babišovi stát. To by z minimálního koaličního potenciálu byl rázem ten maximální a rozdělení poslaneckého klubu ANO na frakce fandící tomu či onomu spojenectví nevyhnutelné. To vše v době, kdy válka klepe na naše dveře, tajné služby našich spojenců nám vyprávějí bajky o Skripalovi a jeho zvířátkách a naši politici spolu s “nezávislými” TV moderátory tyto pohádky s vážným ksichtem papouškují jako papoušci. Má tohle slušný člověk zapotřebí?

Tady právě možná leží skutečný důvod odchodu Roberta Pelikána z politiky. Aby člověk zůstal člověkem, potřebuje věřit tomu, co říká, a blíží-li se hranice, za níž by si už připadal jako cvičená opice či prodejná děvka, člověk hodný toho jména hledá přirozeně způsob, jak jinak naplnit svůj život. Zatím to vypadá, že ministr v dvojité demisi bude patřit do té nedlouhé řady politiků odcházejících s víceméně čistým štítem.

Psali jsme: Ministr spravedlnosti Pelikán chce spravedlnost, což je prý šílené


Hodnota článku (rešerše, napsání, korektura, anotace, ilustrace, redakční práce) je ohodnocena částkou: 400 Kč. Pokud chcete na provoz webu přispět, klikněte zde, nebo na baner v úvodní stránce. Děkujeme!

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
4 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Bety
Bety
10. 4. 2018 11:54

Podívala jsem se trochu do historie. Pan Pelikán před svým vstupem do politiky tvrdil, že proti velkým zlodějům se dají uplatnit zákony stejně jako proti těm malým. Také říkal, že stačí uplatit v celé ČR deset lidí, aby se stal dotyčný zcela beztrestným, a zdá se, že ho to v té době rozčilovalo. Asi nám ho vyměnili, neboť teď říká, že dosáhl téměř všeho, co chtěl. Nějak nevidím, že by během své funkce ministra spravedlnosti těch zákonů nějak významně použil, o těch deseti, kteří měli stát v popředí jeho zájmu ani nemluvě. Trochu načechral peříčka exekutorům, ale velké ryby ,… Číst vice »

Irena
10. 4. 2018 12:29

S čistým štítem? To měl být vtip? Zachoval se přesně tak, jak pan Letko odůvodňuje, že jednat nehodlal, a proto je nejspíše „odcházen“. Vzhledem k tomu, že je to příliš do očí bijící, a jeho štít spadl do… a příliš zapáchá, je tudíž z hlediska dalšího házení písku do očí lidu nadále prakticky nepoužitelný. Ono už dneska totiž lidem nestačí, když někoho média malují narůžovo, začali si dávat větší pozor: „Po jejich ovoci poznáte je.“

peter.
10. 4. 2018 12:49

Za odstúpením Pelikána netreba vidieť nič zložité.Oslovil ho pri svojej návšteve ČR sám predseda Snemovne reprezentantov Kongresu USA Paul Ryan,ponúkol mu obchod,Pelikán súhlasil, vydal hackera Nikulina do USA a zinkasoval s Ryanom dohodnutú sumu.Tá suma je dostatočne veľká na to,aby Pelikán už nemusel pôsobiť v politike a mohol začať tichý život zbohatlíka.Teraz si môže váľať šunky na plážach exotických štátov kedy sa mu zachce a nemusí sa prehrabávať v špine,ktorej je v politike nie len ČR čím ďalej tým viac.Vsjo !

Amenre
Amenre
10. 4. 2018 13:27

Mám dva kamarády, pracující jako právníci a jednu kamarádku, pracující pro exekutora. Ani jeden ho neoplakává.