Motorola zavražděn

V Doněcku byl zavražděn legendární válečník a kapitán povstaleckých vojsk Motorola, vlastním jménem Arsen Pavlov, muž který přežil již skoro tolik pokusů o atentát jako Charles de Gaulle, jen ten poslední ne. Separatisté hovoří o faktickém vyhlášení války ze strany Kyjeva, Kyjev se raduje jak mafiánský boss, když někde sejme policajta. Těžko říci, kdo to udělal, jestli by na to Kyjev měl prostředky a schopnosti, jestli to pro ně a za něj udělal někdo jiný, nebo jestli je to důsledek nějaké vnitřního boje mezi separatisty, protože jak naznačuje tato lakonická zpráva, ani Kremlu ještě nedávno opěvovaný hrdina chybět nebude, ale nic naplat, takovýto atentát je přesně to, co Ukrajina nepotřebuje, má-li situace zklidnit a horké hlavy vychladnout. Jenže někdo evidentně nechce, aby vychladly, někdo chce válku. A jestli ten někdo je západní protégé Kyjev, je to, jako kdyby ji chtěl Západ sám. Řeči o svobodě a demokracii jsou hezké, ale co se počítá, jsou (ne)činy. Bude-li na Ukrajině další válka, nebude to proti vůli Západu. A jen těžko si lze představit razantnější popření svobody a demokracie, než je válka. Jestli se nic nestane, jedině dobře, jestli situace eskaluje, nezapomínejme, že to není ani náhoda, ani nehoda.

Převzato z blogu Tribun

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
39 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
fajt
18. 10. 2016 19:33

https://cz.sputniknews.com/svet/201610183981220-Kreml-komentare-vrazda-Motorola/ – můžete mi to, Tribune, přeložit, sic text je v češtině, ale logika tam je nějaká státokapitálnějurovidněmírotvůrčí, takže ani ryba ani rak – dopředu děkuji za váš diskuzní zázrak. ..)

peter.
18. 10. 2016 20:45

Prešiel som si ukrajinské weby a názory týkajúce sa tohoto atentátu.Všade sa náramne zo smrti Pavlova vytešujú,no zároveň vyjadrujú presvedčenie,niekde aj ľútosť,že ukrajinská strana sa na tomto atentáte nepodieľala. Predchádzajúce vraždenie veliteľov opolčenských bataliónov postihlo predovšetkým tých ľudí,ktorí svojou charizmou dokázali strhávať za sebou nie len vojakov,ale aj ľud.Ľudí ovenčených bojovou slávou,ktorí by sa po urovnaní konfliktu mohli postaviť do čela nespokojného ľudu a opýtať sa : Tak za toto sme bojovali? Motorola sa so svojim bataliónom zúčastnil na žiadosť Plotnického potlačenia údajného puču proti Plotnickému.Prebiehalo to vraj veľmi surovo a likvidačne.Išlo zase o ľudí so socialistickými ideálmi,ktorým sa nepáčilo… Číst vice »

fajt
18. 10. 2016 21:25

peter. napsal
peter

mno, nevím, jestli si obyčejní lidé na Donbasu polepšili, začínají bílí eseři ruských vorů docela děsit i válečné praktiky, asi nezbývá než zaujmout plnohodnotnou kruhovou obranu, z Ruska jde zase síla statistiky, která nezná mužika, natož inokrajce. ..)

hudryper
hudryper
19. 10. 2016 5:07

Velice potřebný Tribunův článek ! Ne snad proto,že by nám oznamoval jako jeden z prvních,že
se v Doněcku stala další vražda hrdiny z řad velitelů opolčenců,nýbrž proto,že svou formou i obsahem ukazuje,jak by už brzo mohly vypadat politicky korektní informace též na donedávna nezávislých webech. Autorův postoj a z něj plynoucí text doslova zamlžuje předmět,k němuž se
jakoby snaží vyjádřit. Bravo,ještě pár podobných „svědectví“ a máme mainstream i na OM.

fajt
19. 10. 2016 6:57

hudryper napsal
hudryper

tak jsem nahlídnul na stránky Tribunovy v bláhové naději, že se k tomuto tématu dozvím něco více, či mi bude objasněna autorova touha být politicky korektní a raději jsem to rychle zavřel, jestli někteří lidé uvažují takhle, pak to mají světoví manipulátoři opravdu jednoduchý – jinak klasická přeměna relativně svobodného a bystrého člověka na ještěra, snad mu bude stačit jeho terárium. ..)

fajt
19. 10. 2016 9:22

https://cz.sputniknews.com/svet/201610193984730-Letadla-koalice-obytne-ctvrti-oblast-Aleppo-obeti/ – a ruských PVO raket nět – snad podobně nechrání i Asada. ..)

Tribun
Admin
19. 10. 2016 10:44

Sice vím, že si zahrávám, ale stejně mi to nedá: v čem jsem politicky korektní a co byste si vlastně chtěli přečíst, aby to bylo dostatečně alternativní?

peter.
19. 10. 2016 13:07

Po vyjadreniach Giviho a Zacharčenka k zabitiu Arsenia Pavlova sa poslanci vo Verchovnoj rade UA obávajú,že smrť Motorolu môže byť využitá k teroristickým akciám v Kijeve a na Ukrajine.Ja by som hrozby z úst Giviho nepodceňoval,lebo ten chalan je schopný všetkého smrť má ako sa hovorí „na háku“.
http://politobzor.net/show-109679-ukraina-zhdet-givi.html

fajt
19. 10. 2016 15:09

Tribun napsal Sice vím, že si zahrávám, ale stejně mi to nedá: v čem jsem politicky korektní a co byste si vlastně chtěli přečíst, aby to bylo dostatečně alternativní? když je někdo politicky korektní ztrácí schopnost být zdravě a kriticky zvídavý a mít potřebu jít za plentu, či betonovou zeď propagandy ( a dále ) a krom toho, na otázku se odpovídá otázkou taky tehdy, když se většinou chcete i někoho zbavit a nebo považujete něčí dotaz nehodný vašeho světonázoru – nevím, ale váš článek o smrti opolčenského velitele mi příjde o ničem, snad jediná věcnost by se mu nedala… Číst vice »

fajt
19. 10. 2016 15:15

Stan napsal

Kdykoli kdokoli na kohokoli ukazuje ukazováčkem, čtyři další prsty míří zpět. Co myslíte, mají ještěři ukazováčky?

třebas na Tribuna mávám otevřenou dlaní, co vy víte, že – a možná mají, ale tenhle dráp si asi šetří pro něco jiného než pro progresi. ..)

fajt
19. 10. 2016 18:28

Stan napsal Víte, mě zase například přijde o ničem 9 z 10 Vašich diskusních příspěvků. Jen cynické šíření defétismu spojené s lehkým okopáváním kotníků. Možná i to je občas potřeba, ale když se to opakuje příliš často a točí se to v kruhu, je to únavné. nemůžu za to, že i svět se neustále točí v kruhu a má sebevražedné úmysly, prostě jenom reflektuji dobu, že je to únavné, malodušné a cynické za to opravdu nemůžu, až se svět napraví, tak budu taky svítit jako sluníčko a nebo budu jako Tribun, ale zatím zůstanu u expresní nudy a okopávající upřímnosti,… Číst vice »

orinoko
19. 10. 2016 21:06

Osobne toho o teto legende moc nevim, ale existuje takřka mi!ion možnosti, co se mohlo sebehnout a stát.
Tak např. kdesi v TV kraksne na cizim zpravodajském kanalu, bezela informace, ze Asadova manzelka a děti dostaly nabídku azylu.
To jsou informace!
Jedna lepší než druha. A ted co s tím?
Nejlepší jsou povodnové spekulace.

Sio
Sio
19. 10. 2016 21:09

Tribun napsal Sice vím, že si zahrávám, ale stejně mi to nedá: v čem jsem politicky korektní a co byste si vlastně chtěli přečíst, aby to bylo dostatečně alternativní? Mi to spíše připadá, jako by to napsal diplomat postižený parkinsonovou nemocí. Přemýšlím, zda je to vaším neuměním stručně a jasně se vyjádřit nebo to děláte úmyslně s tím, že pro jistotu si nechcete zadat. Takže jednou větou. Zavraždili Motorolu, Kijev se raduje ale MOŽNÁ to nespáchal, Moskvě je to ASI fuk, a Ukrajina (která?) to nepotřebuje a kdyby něco a mohl za to Kyjev, tak je to odpovědnost Západu, asi… Číst vice »

fajt
19. 10. 2016 21:11

„Mladí Američané jsou tak nespokojeni s nabídkou prezidentských kandidátů, že podstatná část z nich by raději nechala zeměkouli zničit meteoritem, než aby se do Bílého domu dostali Hillary Clintonová nebo Donald Trump. Vyplývá to z průzkumu názorů osob mezi 18 a 35 lety, o němž informovala agentura Reuters. Apokalyptickou zkázu by před zvolením demokratické kandidáty Clintonové preferovalo 34 procent dotázaných. V případě republikána Trumpa by zničení planety dalo přednost dokonce 53 mladých Američanů. Organizátoři ankety pro jistotu upozorňují, že odpovědi nejsou míněny úplně vážně. Procenta nespokojených nicméně nejspíš platí. “ to jenom na okraj, když má ráno našeho času proběhnout… Číst vice »

Sio
Sio
19. 10. 2016 21:12

orinoko napsal

Osobne toho o teto legende moc nevim, ale existuje takřka mi!ion možnosti, co se mohlo sebehnout a stát.
Tak např. kdesi v TV kraksne na cizim zpravodajském kanalu, bezela informace, ze Asadova manzelka a děti dostaly nabídku azylu.
To jsou informace!
Jedna lepší než druha. A ted co s tím?
Nejlepší jsou povodnové spekulace.

Někde jsem zahlédl titulek, že Asadova manželka odmítla opustit Sýrii. Á, tu je to.
http://zahranicni.eurozpravy.cz/blizky-vychod/171763-asadova-manzelka-odmitla-opustit-syrii-chteli-otrast-duverou-lidi-v-prezidenta-tvrdi/

koloděj
koloděj
19. 10. 2016 21:16

Sio napsal
Někde jsem zahlédl titulek, že Asadova manželka odmítla opustit Sýrii. Á, tu je to.
http://zahranicni.eurozpravy.cz/blizky-vychod/171763-asadova-manzelka-odmitla-opustit-syrii-chteli-otrast-duverou-lidi-v-prezidenta-tvrdi/

Představte si na jejim mistě Sralbotku :) … Vondru .. Za-Orál-ka

orinoko
19. 10. 2016 21:47

Sýrie byla už ve větším ohrozeni, než je dneska, ačkoli to může působit paradoxně.
Podstatně je, ze Putin osobně zvedl telifoun a volal Asadovi. Rusko připravuje další letiste . V Homsu. – Míří do středu Sýrie. – No nemilujte takovou zprávu. Obzvlášť ve středu.
Syrie je údajně kolébkou křesťanství.
Snad právě proto ma na ni tak spadeno ten popelavý a neduživý černý bobr, jehož dny jsou už secteny.
Syrská satira ho kres!i jako dalšího křesťanského hermankriplika, kterého Asad výměra ze Sýrie.
A všimněte si – po Kurtech pes nestekl.

peter.
20. 10. 2016 4:49

Sio napsal
Zavraždili Motorolu, Kijev se raduje ale MOŽNÁ to nespáchal, Moskvě je to ASI fuk, a Ukrajina (která?) to nepotřebuje a kdyby něco a mohl za to Kyjev, tak je to odpovědnost Západu, asi je fuk, zda Evropy nebo USA, protože to uvedeno není.

Presne!

Aleš
Aleš
20. 10. 2016 7:26

Že by konečně Evropa aspoň kapku prozřela? https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/418111-lidri-v-berline-dohodli-cestovni-mapu-k-miru-na-ukrajine.html
Irena: Asi jsem se nedávno „šeredně“ mýlil, jedině dobře. A tohle může zavřít ústa těm škarohlídům, kteří vkládali zločiny Banderovců do rukou Rusů. V takovém formátu by mohli jednat později i o dalším osudu DLR a LLR. To by byl Putinův šachový majstrštyk, kdyby se to povedlo. Snad to nebude jen další podraz od „lídrů“ amerických kolonií…

Irena
20. 10. 2016 7:42

Aleš napsal Že by konečně Evropa aspoň kapku prozřela? https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/418111-lidri-v-berline-dohodli-cestovni-mapu-k-miru-na-ukrajine.html Irena: Asi jsem se nedávno „šeredně“ mýlil, jedině dobře. A tohle může zavřít ústa těm škarohlídům, kteří vkládali zločiny Banderovců do rukou Rusů. V takovém formátu by mohli jednat později i o dalším osudu DLR a LLR. To by byl Putinův šachový majstrštyk, kdyby se to povedlo. Snad to nebude jen další podraz od „lídrů“ amerických kolonií… Porošenko po téměř pětihodinovém jednání podle agentury DPA dále řekl, že se Rusko a Ukrajina shodly na přítomnosti ozbrojené policejní mise Organizace pro bezpečnost a spolupráci v Evropě (OBSE) v oblasti bojů na… Číst vice »

fajt
20. 10. 2016 8:12

https://www.youtube.com/watch?v=05Eh8uOTTOY&feature=youtu.be – německá policie může rozhánět demonstrace po celém území ČR, německá policie může zasahovat na celém území ČR i bez předchozího souhlasu. ..)

fajt
20. 10. 2016 8:15

fajt napsal

https://www.youtube.com/watch?v=05Eh8uOTTOY&feature=youtu.be –německá policie může rozhánět demonstrace po celém území ČR, německá policie může zasahovat na celém území ČR i bez předchozího souhlasu. ..)

Německo asi očekává brzký rozpad českého státu a tak si pojišťuje území svými silovými složkami – této doby se měl dožít Adolf, určitě by teď von Merkel udělil nějaký pořádný metál s dubovým listem a zalomeným křížem a to vše ve zlatě. ..)

Aleš
Aleš
20. 10. 2016 8:16

http://www.parlamentnilisty.cz/arena/politologove/Jina-pravda-o-dalajlamovi-bojich-v-Mosulu-a-volbach-v-USA-Prichazi-Tereza-Spencerova-459099
http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/USA-jsou-uz-jen-pro-smich-Tereza-Spencerova-vesti-Washingtonu-zly-konec-operace-Mosul-A-vubec-vseho-458901
Jestli mise OBSE bude ozbrojená? Teď již bude záležet i na tom, kdy zcela dojdou prostředky sponzorující Ukrajinské nacigardy. USA by bylo zcela k smíchu nebýt těch jich hraček a raketek v rukou psychotiků. Ikdyby nakrásně ještě zorganizovali nějakou provokaci pod falešnou vlajkou, nepodaří se jim je opakovat a už možná ani nikdo neuvěří. A v příhraničním prostoru RF bude situace více pod kontrolou.

Starý doktor
20. 10. 2016 11:19

Americký prezidentský kandidát Republikánské strany Donald Trump oznámil, že jeho demokratická soupeřka Hillary Clintonová nemá ráda ruského prezidenta Vladimira Putina, protože jednal chytřeji než ona. „Ona nemá ráda Putina, protože se v každém kroku zachoval chytřeji než ona,“ řekl Trump během televizní debaty, která se konala v Las Vegas, Nevada. „Utratili jsme šest trilionů dolarů, a oni (Rusko — pozn.) se zmocnili Blízkého východu“, řekl republikán, aniž by upřesnil, za co Spojené státy peníze utratily. https://cz.sputniknews.com/nazory/201610203991718-trump-proc-clintonova-rada-putin/ Podle průzkumu veřejného mínění, které uspořádal deník Washington Times, v posledních debatách s velkým náskokem zvítězil Trump nad Clintonovou. Je to 77% ku 17%.… Číst vice »

Starý doktor
20. 10. 2016 11:22

Živé vysielanie z Allepa, z ktorého je vidieť, ako civilisti-ľudia opúšťajú mesto. Ministerstvo obrany Ruska začalo na své stránce online přenos situace v syrském městě Aleppo během humanitární přestávky.

https://cz.sputniknews.com/videoklub/201610203990940-humanitarni-pauza-syrane-aleppo/
nebo
http://syria.mil.ru/syria/livecam.htm

peter.
20. 10. 2016 11:28

Ale no fuj!
https://cont.ws/post/405385
koment pod článkom:
Porošenko sľubuje to isté každému,kto požičia Ukrajine peniaze.

fajt
20. 10. 2016 17:07

cestovní mapa a ozbrojená OBSE na Donbasu, Putin je nadšen, Motorola ( a další zavraždění velitelé opolčenců) je zapomenut pár hodin po krvavé vraždě, fakt nevím, ale tenhle civilizační okruh mi může políbit zadnici, takže jako vždy, každý za sebe a buďme pragmatičtí a zlotřilí jako celý svět a nebo si na nic nestěžujme. ..)

peter.
20. 10. 2016 17:54

http://www.vz.ru/news/2016/10/10/837113.html Táto veľká demonštrácia proti ozbrojenej misii OBSE sa konala v Lugansku ešte 10.októbra,teda pred zasadnutím tej normandskej štvorky v Berlíne(Putin+2 falusy a jedna 3,14ča).Dokonca aj Plotnický tam rečnil,že nedopustí žiadnu ozbrojenú misiu OBSE v LNR .Nerozumel som tej demonštrácii,lebo som si myslel,že nič podobné nehrozí,veď išlo o starý Porošenkov plán Kremľom viackrát odmietnutý.A veril som Pjakinovi,že múdry Putinov plán spočíva v tom,že LNR a DNR konštituujú svoju štátnosť a potom sa k nim pripojí celá Ukrajina.(tak akosi to vysvetľoval či nie?) Teraz to vyzerá,že obyvatelia Luganska-demonštranti boli informovanejší,vedeli čo sa na nich chystá.Ako to dnes po zabití Pavlova vyzerá… Číst vice »

peter.
21. 10. 2016 8:23

peter. napsal
,uzavrie sa hranica s RF a krásna rozprávka o slobode sa skončí.Nejako sa skončí aj vojna v Sýrii a zostanú len deti -siroty,vdovy po padlých a biedny život pod čižmou oligarchov.

Možno som sa unáhlil v úsudku a nebude to také čierne.
https://cont.ws/post/406054

peter.
21. 10. 2016 12:43

peter. napsal

Ale no fuj!
https://cont.ws/post/405385
koment pod článkom:
Porošenko sľubuje to isté každému,kto požičia Ukrajine peniaze.

comment image