Mrtvý muž nemluví: Bylo komando SEAL zničeno, aby se utajil podvod se zabitím bin Ládina?

Srpen 07, 2011

http://www.armyrecognition.com/images/stories/europe/greece/news/pictures/Helicopter_crash_18032008_news_001.jpg

Likvidace 30 příslušníků speciálních jednotek USA při havárii vrtulníku Chinook v Afghánistánu přichází v době, kdy se washingtonská oficiální verze o tom, jak byl proveden atentát na Usámu bin Ládina  hroutí v důsledku své nedůvěryhodnosti.

Mezi 38 mrtvými při havárii vrtulníku, což je největší jednorázová ztráta amerických životů v desetileté válce od okupace Afghánistánu, bylo podle předpokladů i několik ze 17 příslušníků komanda námořní pěchoty SEAL(jež se podílelo na údajném zabití Usámy bin Ládína – pozn. překl.). Mezi mrtvými jsou i další členové zvláštních amerických jednotek a afghánských zelených baretů.

Zprávy západních sdělovacích prostředků v sobotu časně ráno oznámily, že Chinook mohl být zapojen do významné vojenské operace proti afghánským bojovníkům, když havaroval v provincii Wardak, nepříliš vzdálené západně od hlavního města Kábulu.

Talibanské zdroje údajně prohlásily, že jeho bojovníci sestřelili Chinook raketami.

Američtí vojenští představitelé říkají, že vyšetřují příčiny havárie.

Významné anonymní americké zdroje však sdělily médiím, že se domnívají, že helikoptéra byla sestřelena. Toto neoficiální americké prohlášení se jeví být pochybným. Proč by americké vojenské zdroje chtěly věnovat nepřátelským bojovníkům tak úžasný propagandistický tah?

Je možné, že pro americké zájmy je výhodné odvést pozornost od skutečných motivů a příčin zřícení vrtulníku bez ohledu to, zda byl zasažen raketou či nikoliv.

Američtí představitelé přiznali, že mrtví členové SEAL byli součástí Team Six, jednotky, která údajně provedla smrtící akci na údajného duchovního otce 11. září 2001 Usámu bin Ládina.

Zpráva Washingtonu o tom, jak speciálních síly zavraždily bin Ládina v jeho obytném komplexu v Abbottabádu v severním Pákistánu, byla od samého začátku rozporuplná. Proč byl zlikvidováný Bin Ládin spěšně pohřben v moři? Jak by mohl světový "terorista č. 1 " nenápadně pobývat jen několik mil od pákistánského vojenského velitelství v Rávalpindí?

Nejnápadnější je, že ty informovanější zdroje jsou přesvědčeny, že bin Ládin zemřel před 10 lety z přirozených příčin. Publicista Ralph Schoenman odmítl údajnou vražednou akci speciální jednotky SEAL jako "velkou lež". Schoenmann jako důkaz této věci mimo jiné citoval bývalou pákistánskou ministerskou předsedkyni Benazir Bhuttovou, když tvrdil, že Bin Ládin zemřel na selhání ledvin už před několika lety.

Před nedávnem, podle zpráv Paula Craiga Robertse [1], pákistánští místní obyvatelé prohlašovali, že operace komanda SEAL v Abbottabádu skončila katastrofou, jeden ze tří amerických vrtulníků explodoval, když vzlétl ze země nedaleko komplexu. Další dva vrtulníky nepřistály a podle svědků, odletěly z místa bezprostředně po výbuchu. Jak upozorňuje Roberts, znamená to, že neexistovalo žádné Bin Ládinovi tělo, které by mohli hodit do moře, jak tvrdí Washington.

Klíčoví lidé, kteří by mohli znát pravdu o těžko uvěřitelném smrtícím útoku Washingtonu na Bin Ládina, už nebudou mít možnost to okomentovat. Případ je uzavřen.

Oprava: V původní verzi tohoto článku nás Ralph Schoeman upozornil na chybu v tvrzení: „Hovořil jsem s několika členy pákistánských tajných služeb a ozbrojených sil, a všichni z nich mi potvrdili, že Bin Ládin zemřel na selhání ledvin více než před deseti lety.“

Schoenmanova schůzka s pákistánskými zpravodajci předcházela údajném zabití Usámy bin Ládina. Tyto schůzky se týkaly role amerických tajných služeb v událostech z 11. září 2011 a falešného tvrzení, že Spojené státy zatkly a drží ve vazbě Chálida Šejka Mohammeda.


Převzato z Global Research

 

Překlad: Aram

 

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments