Muž z Aleppa

Muž z Aleppa pro mne znamená víc, než Muž z Ria či Muž z Hongkongu. Je to hrdina všedního dne, který žije tam, kde má své kořeny, a kde má kořeny i islám. Islám je, na rozdíl od lidí, zejména nevěřících, nesmírně milosrdný ke kočkám. Soudím, že je tomu tak proto, že v podmínkách Mekky a Medíny 5 a 6.. století jistě bylo zapotřebí kočičí mazanosti k tomu, aby si toto zvíře opatřilo potravu. Není tajemstvím, že Prorok (mír s ním) byl syt  jenom proto, že byl mužskou oporou starší obchodnice.

Najedl se a kolem něj se soustředili lidé, kteří na tom nebyli nijak dobře. Prorok jednoho ze svých příznivců nazval abú Hurairou, otcem koček, protože byl doprovázen vždy nějakou kočkou. Abú Huraira, narozený v Jemenu roku 599 křesťanské éry, Proroka provázel a první zapsal hadíthy, které ovšem nejsou dosvědčené, tudíž jsou neplatné. Otec koček říkával, že často polkl kámen, aby měl v žaludku alespoň něco. Přesto se koček nevzdal, a dnes, jak je vidět, má následovníka. Kočka patří domů a islám, zcela nepochybně, do Arábie.

Stanův komentář: …kde ovšem nemají co dělat novodobí křižáci.

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
6 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Dana
Dana
1. 10. 2016 18:25

To je chvalyhodne, ze se najde ve valecne zone take nekdo, kdo souciti s kockami. . Valka zpusobuje utrpeni hlavne tem nejslabsim, po lidech i zviratum. Kocka je opravdu v kulture islamu uctivana..
Ja mam rada ale i psy, kteri jsou naopak islamu odporni. Nejhorsi nadavka je „ty pse spinava“. Dle jejich svatych knih je pes zvire hnusne, neciste a nesmi ani do lidskeho pribytku. Proto vnima fundamentalni islam nasi civilisaci jako stado nevericich psu, ktere je treba vyhubit. Zde je dalsi hodnota zapadu, pro ty, co stale nevi, co jsou to ty zapadni hodnoty.

mm
mm
1. 10. 2016 21:35

jsem rád, že snad bombardování, které je nám předhazováno dnes a denně, čičiny nerozhodí. Starám se o kocoury, a věru, legrace to není. Pokud jde o psy, obávám se, že Prorok neměl rád černé psy. Také Posel, který Proroka po nocích navštěvoval, byl vždy vyštěkán psem, a proto soudím, že onen Posel byl z masa a kostí. Súdán, příkladně, je plný psů, psi žijí mimo lidské komunity a hierarchizují se sami. Stejně jako na Wrangelově ostrově u Čukotky narazíte běžně na ledního medvěda, v Núbii na psa. Je proto dobré míti vložky do uší, neb po posledním, pátém denním muezzínově… Číst vice »

Dana
Dana
2. 10. 2016 0:14

To je mozne, ze se nekde v muslimskych textech objevi naznak milosrdenstvi k trpicimu zvireti, nicmene pes, protoze ho nesnasel ani andel Gabriel, ma celkove spatnou reputaci. V mnoha islamskych oblastech plati za zvire odpudive a jeho muceni se netresta.

Tohle je desive video pro pratele zvirat – , me naskocila husi kuze a a slzy do oci.

\http://www.barenakedislam.com/2016/02/17/muslims-hate-dogs-which-is-why-they-love-to-torture-them-viewer-discretion-strongly-advised/

merlin
merlin
2. 10. 2016 8:10

technická a)Abu Hurajra nic nepsal, ale měl mimořádnou paměť .
b) Pokud už se autor článku rozhodnul používat obyvklé formule za jmény, pak k poslu božímu M./ náleží Kéž mu alláh požehná a dá mu mír a k Abu Hurajrovi Kéž je s ním Alláh spokojen/.

merlin
merlin
2. 10. 2016 8:13

P.S. není to z toho jasné – Abu Hurajra psát neuměl, stejně jako většina jeho vrstevníků v oblasti. Mezi kočovnými kmeny to nebylo až tak rozšířené umění – logicky.Proto Muhammad přikázal šetřit ty , kdo uměli psát, byl si vědom určité hodnoty písemných záznamů :-))

merlin
merlin
2. 10. 2016 8:32

není rovněž pravdou, věta ,,Proroka provázel a první zapsal hadíthy, které ovšem nejsou dosvědčené, tudíž jsou neplatné.,, Je to blábol, jsou zahrnuty v sunně a jsou neměnně platné pro islámský svět. Toto nesprávné tvrzení pravděpodobně pochází z wikipedie, kde stojí ,,Badatelé se pak pokoušeli prokázat důvěryhodnost nebo naopak nedůvěryhodnost osob v řetězci. Luboš Kropáček zmiňuje druha Proroka Abú Hurajrova a jeho 5347 hadísů s nevalnou důvěrou v islámském světě.,, Badatelé jsou badatelé a věřící jsou věřící. Abu Hurajrovi, Ajše a dalším Muhammadovým současníkům, kteří jsou citovaní v hadísech, by pravdivost mohl dovědčit už opravdu pouze jen Muhammad osobně, případně archanděl… Číst vice »