Návrh zákona o prevenci proti ruské agresi

Tohle vypadá jako vyhlášení války Rusku. Zatím ho však senátoři ze zahraničního výboru US Senátu nechávají uležet…

Stručný obsah návrhu zákona S.2277 O prevenci proti ruské agresi 2014

Návrh zákona předložil senátor Bob Corker, republikán z Tennessee, který je senátorem od roku 2007, od ledna 2014 leží v zahraničním výboru US Senátu

Nařizuje ministru obrany – předložit Kongresu strategický rámec pro podporu bezpečnosti USA a spolupráce v Evropě a Eurasii.

Nařizuje prezidentovi: (1) zastavit na 180 dní všechny současné a plánované přesuny bojových sil z Evropy a (2) předložit plán k nápravě nedostatků ozbrojených sil, aby mohly reagovat na nepředvídatelné události v Evropě a Eurasii.

Připomíná Kongresu, že (1) Severoatlantická aliance (NATO) představuje nejúspěšnější kolektivní bezpečnostní smlouvu moderní doby; (2) Silné NATO je rozhodující k udržení míru v Evropě a Eurasii a k zajištění toho, že Ruská federace hraje vhodnou úlohu v tomto regionu.

Nařizuje prezidentovi (1) zavést plán pro zvýšení podpory USA a NATO ozbrojeným silám Polska, Estonska, Litvy a Lotyšska a dalším členům NATO; (2) nařídit zástupci USA v NATO, aby uvážlivě hledal možnosti umístění stálých základen NATO v takových zemích.

Nařizuje prezidentovi předložit plán Kongresu ke snaze o urychlení výstavby NATO a evropské protiraketové obrany.

Nařizuje prezidentovi zřídit globální a evropskou bezpečnostní pracovní skupinu mezi USA a Německem, která by se zaměřovala na oblasti společných zájmů, včetně situace na Ukrajině a vzrůstající politické, ekonomické a vojenské spolupráce mezi těmito dvěmi zeměmi.

Nařizuje prezidentovi zavést blokace majetku a sankce odepření vstupu na území USA, jestliže ruské ozbrojené síly neuzavřou východní hranici Ukrajiny do sedmi dnů po uzákonění tohoto zákona nebo pokud agenti RF nezastaví akce, které vedou k destabilizaci kontroly vlády nad východní Ukrajinou, a to proti (1) Sberbank, (2) VTB Bank, (3) Vnesheconombank, (4) Gazprombank, (5) Gazprom, (6) Novatek, (7) Rosneft, (8) Rosoboronexport, (9) společnostem vlastněným nebo kontrolovaným právnickou osobou nebo osobou Ruské federace, a (10) vedoucím pracovníkům takových subjektů, kteří jsou obyvateli Ruské federace.

Ukládá blokace majetku, odepření vstupu do USA a zahraniční peněžní sankce společnostem, jestliže ruské ozbrojené síly se rozšíří dále nebo pokud vláda Ruské federace připojí jakékoliv nezávislé území Ukrajiny nebo jiné suverénní země Evropy a Eurasie, a to proti (1) vyšším úředníkům RF, (2) společnostem vlastněným nebo kontrolovaným vyššími ruskými úředníky a (3) blízkým spolupracovníkům vyšších ruských úředníků, kteří jim poskytují významnou podporu nebo prostředky.

Ukládá blokace majetku a odepření vstupu do USA také v takových souvislostech, proti (1) společnostem organizovaným pod zákonem RF, které jsou vlastněny nebo kontrolovány vládou RF nebo vlastněny nebo kontrolovány osobou trestanou za násilí na území Ukrajiny (2) společnostem fungujícím v ozbrojených, obranných, energetických, finančních službách nebo těžařském průmyslu RF a (3) vedoucím praconíkům takových společností, kteří jsou obyvateli RF.

Soubor požadavků týkajících se sankcí

Uvádí, že sankce odepření vstupu do USA by nebyly použity, pokud by bylo nutné žádat o povolení Spojeným státům, aby byly splněny smlouvy OSN nebo jiných platných mezinárodních závazků.

Zmocňuje prezidenta vzdát se sankcí, pokud je to v národním bezpečnostním zájmu USA, po předchozím oznámení Kongresu.

Nařizuje ministru obchodu omezit převoz nebo export ropných nebo plynových technologií z USA do Ruské federace, pokud (1) Ruská federace podstatně nestáhne své ozbrojené síly z východní hranice Ukrajiny do 30 dnů nebo (2) agenti RF neukončí destabilizaci východní Ukrajiny.

Nařizuje ministru zahraničí pracovat s americkými spojenci na omezení (1) prodeje obranných zařízení a služeb Ruské federaci a (2) spolupráce s vládou Ruské federace v záležitostech spojených s výrobou obranných zařízení a služeb ruských společností.

Zakazuje prezidentovi (1) vstoupit do jakékoliv dohody s vládou Ruské federace týkající se omezení jaderných vojenských složek, bez porady a souhlasu Senátu, (2) snižovat počet rozmístěných a nerozmístěných raket v rámci Smlouvy mezi USA a Ruskou federací o snížení a omezení strategických útočných zbraní, zatímco ruské ozbrojené síly ohrožují územní celistvost nebo suverenitu Ukrajiny nebo jiného státu Evropy nebo Eurasie, (3) sdílení citlivých informací s vládou Ruské federace o americké protiraketové obraně, (4) schvalovat jakékoliv smlouvy o otevřeném nebi nad územím USA, pro ruská letadla využívající americký letový  prostor  jakékoliv prostředky dozoru, kromě těch činných před 1. lednem 2014.

Zakazuje, aby velké množství zařízení povinných nebo rozšířených ve společném systému protiraketové obrany USA nebo NATO, jakýkoliv volně stojící radar nebo systém protiraketové obrany byl vyroben, prodáván nebo exportován (1) ruskou společností, (2) jakoukoli osobou nebo právnickou osobou, která je v současné době trestána nebo vyšetřována pod zákonem USA o raketových zbraních.

Nařizuje ministru zahraničí poskytnout přístup k příslušným konzulárním zdrojům, včetně prioritního přístupu o stavu přistěhovalectví, uprchlících a cestování do Spojených států, o novinářích, o politických a občanských společnostech aktivistů a disidentech v Ruské federaci.

Nařizuje ministru obrany zhodnotit schopnosti a potřeby ukrajinských ozbrojených sil. Pověřuje prezidenta, po dokončení tohoto posouzení, poskytnout specifickou vojenskou pomoc Ukrajině.

Dává na vědomí Kongresu, že prezident by měl: (1) poskytnout Ukrajině informace o ruských vojenských a zpravodajských schopnostech na východních hranicích Ukrajiny a v rámci územních hranic Ukrajiny, včetně Krymu a (2) zajistí, aby tyto zpravodajské informace byly chráněny před dalším zveřejněním.

Poskytuje významný status „ne-NATO“ spojencům Ukrajině, Moldávii a Gruzii (během tohoto období každá z těchto zemí splňuje specifická kritéria) pro účely převozu nebo případného převozu obranných zařízení nebo obranných služeb.

Nařizuje prezidentu zvýšit: (1) spolupráci amerických ozbrojených sil s ozbrojenými silami Ukrajiny, Gruzie, Moldávie, Azerbajdžánu, Bosny a Hercegoviny, Kosova, Makedonie, Černé Hory a Srbska, a (2) americkou a NATO podporu bezpečnosti těmto státům.

Mění zákon o zemním plynu, aby byla použita zrychlená aplikace a schvalovací proces pro vývoz zemního plynu pro členy Světové obchodní organizace (WTO).

Naléhá na Agenturu USA pro mezinárodní rozvoj (USAID), Agenturu pro obchod a rozvoj, OPIC, Světovou banku a Evropskou banku pro obnovu a rozvoj, na podporu pomoci Ukrajině, Gruzii a Moldávii a v zájmu využití zemního plynu a ropy a na rozvoj alternativních zdrojů energie.

Zakazuje federálnímu ministerstvu nebo agentuře jakékoliv akce, kterými by uznali svrchovanost Ruské federace nad Krymem nebo jinak podpořili ilegální anexi Krymu Ruskou federací.

Nařizuje ministru zahraničí: (1) posilovat demokratické instituce, nezávislá média a politické a občanské společenské organizace v zemích bývalého Sovětského svazu a (2) zvýšit vzdělávací a kulturní výměny se zeměmi bývalého Sovětského svazu.

Nařizuje Broadcasting Board of Governors a Hlasu Amerika, dodat Kongresu plán na zvýšení a udržení, přes FY2017, dostatečného množství ruskojazyčného vysílání do zemí bývalého Sovětského svazu, s prioritou pro rozhlasové a televizní vysílání na Ukrajině, Gruzii a Moldávii.

Volně podle United States Crafting Legislation to Incite World War III

Překlad: merlin

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
17 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Béda
29. 9. 2014 6:24

Já bych to četl asi takto:
– nařizuje MO USA předložit Kongresu strategický rámec pro podporu nebezpečnosti Evropy a euroasie
– připomíná Kongresu – NATO je největší a nejúspěšnější bezpečnostní hrozba a důvod nestability a válek ve světě, porušování mezinárodního práva, šíření nacismu, fašismu a terorismu
– nařizuje prezidentovi podpořit další expanzi USA zřízením stálých základen a podporou užitečných idiotů zneužitelných jako beranidlo politických zájmů USA, které tím sníží své ekonomické náklady a přesunou jejich břemeno na své vazaly a kolonie…

Alena
Alena
29. 9. 2014 7:17

pokud se toto bude projednávat a vstoupí v platnost, mohou nastat dvě alternativy
-světová válka
-neprodyšné uzavření hranic mezi Euroasií a zbytkem světa
a to pouze dočasné, když bylo objeveno na Arktidě obrovské množství ropy

Béda
29. 9. 2014 7:26

Je zcela evidentní, že uSA cíleně směřují svět k další velké válce. Systémvá krize vede k dlouhodobě neudržitelnému nárůstu dluhového otroctví. Centrum systémové krize = virtuální ekonomika USA a jejich inflační dolar, který se snaží udržet jako světovou měnu donucením všech zemí bohatých na strategické suroviny k obchodování silně inflační měnou a kontrolou tranzitu strategických surovin ke svým oponentům a ekonomickým centrům, což potenciálně umožní využívat vydírací potenciál opřený a vojenskou sílu USA a jejich podřízeného vazalského spolku užitečných idiotů. Situace se již dostává do varu nejenom na USA uměle vykonstruovaných pásech nestability – severní Afrika, Blízký a střední východ,… Číst vice »

Sio
Sio
29. 9. 2014 7:30

Spousta řečí a skutek utek. Dobře vědí, že je to hra s ohněm.

Béda
29. 9. 2014 7:31

nach Osten“. Cíleně dochází k omezování lidských a občanských práv, zostřuje se sledování kritiků takovéto politiky, resp. systému, dochází k celkovému úpadku práva, mezinárodní nevyjímaje, deklarované hodnoty již neznamenají vůbec nic. Mají menší vahu a jsou vnitřně prazdnější než hodnoty proklamované za vlády komunistů. Mír je válka, demokracie je fašismus, lidská práva a humanita jsou podpora terorismu.

zedd
zedd
29. 9. 2014 9:09

Průšvih je, že strašení Ruskem – na rozdíl od islámského fundamentalismu – v USA stále velmi dobře funguje. Mnoho tamních občanů skutečně považuje USA za Bohem vyvolený národ/stát a jasný maják pokroku. Sebemenší zpochybnění tohoto kreda je bráno jako útok na podstatu lidství a tím pádem kdokoliv si dovolí kritizovat USA, přestává být člověkem. Nenávist k Rusku je tam pěstována po mnoho generací a v mnohé hlavě má horší obraz než Mordor.

Irena
29. 9. 2014 10:54

O tom jsme informovali ještě, když to bylo v nějakém druhém čtení
https://www.youtube.com/watch?v=LLFL7n2mHMg
Pokud je mi známo, tak už to od té doby prošlo i třetím čtením.

peter.
29. 9. 2014 15:35

Tlačia toho Putina do kúta a netušia s čím sa zahrávajú.Ale ak sa do zákonodarných orgánov v USA dostávajú podobne ako u nás ľudia chudobní duchom,ktorých jediným zmyslom života sú prachy a pocit moci,tak by sa svet mal začať báť.

rip
rip
29. 9. 2014 18:52
rip
rip
29. 9. 2014 19:08

Irena napsal

O tom jsme informovali ještě, když to bylo v nějakém druhém čtení
https://www.youtube.com/watch?v=LLFL7n2mHMg
Pokud je mi známo, tak už to od té doby prošlo i třetím čtením.

To video naživo, spolu s poznámkami Artjoma Vojtenkova, je husté. Zmiňovaný zákon ani nelze nazvat arogancí, to je uvažování psychopatů, nevratně genetických.

Sio
Sio
29. 9. 2014 21:56

zedd napsal

Průšvih je, že strašení Ruskem – na rozdíl od islámského fundamentalismu – v USA stále velmi dobře funguje. Mnoho tamních občanů skutečně považuje USA za Bohem vyvolený národ/stát a jasný maják pokroku. Sebemenší zpochybnění tohoto kreda je bráno jako útok na podstatu lidství a tím pádem kdokoliv si dovolí kritizovat USA, přestává být člověkem. Nenávist k Rusku je tam pěstována po mnoho generací a v mnohé hlavě má horší obraz než Mordor.

Mi spíše USA připadají jako maják v rozkroku.