Několik otázek panu ministru Zaorálkovi

Reklama


Pane ministře, s vypětím všech sil jsem si vyslechl nepatrnou část vašeho vystoupení v Otázkách Václava Moravce.

Na základě toho co jsem viděl bych měl několik otázek, na které bych velice rád slyšel odpovědi:

  1. Mluvil jste o tom, že kontroverzní akce (založená na falzech)  válka v Iráku nebyla akcí NATO.  Mne by při této příležitosti zajímala účast ČR v této válce založené na podvodu, a je mi úplně jedno jestli šlo o společnou akci NATO anebo jenom o akci několika členů NATO (což ostatně plyne ze samotného bodu 5 smlouvy NATO – každý se válek účastní podle svého uvážení …)
  2. Mluvíte o universalismu a o universálních hodnotách. Já tyto bezobsažné fráze a prázdná klišé, připomínající začasté projevy Milouše Jakeše nemám moc rád. Mě by zajímalo co těmi frázemi vlastně míníte?  Co jsou to ty universální hodnoty? Dolar jako jediná světová měna, proč? Proč by dolar musel být světovou měnou a proč by státy od obchodování v dolarech po všech amerických ekonomických bublinách nemohly svobodně  odstoupit? Přikázání Nezabiješ? Jak se ho drží členské země NATO (mezi nimi i ČR) v praxi? Proč zabíjejí anebo zabíjely v cizích zemích jako jsou Afghánistán, Libye, Irák, co soudíte o „kolaterálních“ ztrátách a dopadech „misí“ predátorů na vzrůst radikalismu? Anebo máte na mysli svobodu – jak s tím jde do souladu politika  sankcí a embarg? Anebo máte snad na mysli  parlamentní tzv. demokratický systém? Proč by to měla být universální hodnota? Proč se vám líbí míň politický systém a tzv. demokracie v Rusku než kupř. politický systém v Saudské Arábii, Bahrajnu anebo SAE? Proč někomu parlamentní systém a své představy o demokracii vnucujete a jinému ne? Jak jde do souladu se svobodou všudypřítomné špiclování pohybu, komunikace atd.?
  3. Nakonec bych měl otázky ohledně Ukrajiny a protiruských sankcí. Co soudíte o tom, že USA jsou  na Ukrajině přítomny již od samotného Majdanu a že jejich CIA sedí na ukrajinském ministerstvu vnitra a režíruje „antiteroristickou“ operaci kyjevské junty? Neměla by EU (jistě si vzpomínáte na památnou větu: „Fuck the EU!“ paní Nulandové)  přijmout sankce taky proti USA, za jejich podíl na přípravě, provedení politického převratu na Ukrajině a podporu teroru vůči civilnímu obyvatelstvu, potažmo za vměšování do dění na Ukrajině? Přesně to ostatně odsuzujete na Rusku – vměšování, zasahování zvenčí, i když žádné důkazy prozatím nikdo nepředložil, zatímco přítomnost americké CIA na kyjevském MV je skutečností. Vám by se líbilo, kdyby ruská FSB seděla na MV v Kyjevě? Co soudíte o majdanském puči, kdy násilím a parlamentním podvodem převzala kyjevská junta politickou moc v zemi? Otázka, vztahující se ke grilování prezidenta Zemana. Vy věříte západním zpravodajcům, po tom, co se odehrálo kolem konspirace války v Iráku? Proč? Proč nežádáte, podobně jako prezident Zeman předložení nezvratných a ověřitelných důkazů? Nezdá se vám kuriózní trestat Rusko za něco, co aktivně ovlivňuje druhá strana, to znamená za konflikt na Ukrajině, který sancionující a žalující strana podporou kyjevské junty přiživuje? Co těmi sankcemi chcete dosáhnout? Pro Ukrajinu, pro Evropu, pro obyvatele ČR? Proč chcete sankce proti Rusku ponechat v platnosti, jestliže příměří na Ukrajině nebude zachováno? Copak jediným určujícím prvkem dění na Ukrajině je Rusko? Co chcete jako tzv. sociální demokrat nabídnout lidem, kteří přijdou v důsledku sankcí proti Rusku o práci a živobytí? Jak a čím chcete zaplnit trvalou ztrátu ruských trhů? Copak nemáme dost zkušenosti s trvalou  ztrátou trhů ve prospěch západních partnerů po tzv. české transformaci?

Přejít do diskuze k článku 34 komentářů