Německé ministerstvo zahraničních věcí: Odmítnutí Ruské federace vpustit do země poslankyni EP je nepřípustné

26. 09. 2014

Německé ministerstvo zahraničních věcí prohlásilo, že odmítnutí Ruské federace vpustit od země poslankyni Evropského parlamentu Rebeku Harms je nepřípustné.

Již dříve ředitel departamentu celoevropské spolupráce z Ministerstva zahraničních věcí RF Ivan Soltanovskij prohlásil, že Moskva nevylučuje jako odpověď na protiruské sankce Bruselu zákaz vjezdu evropských úředníků do RF.

Mezi informacemi Německého ministerstva zahraničních věcí na jeho oficiálním účtu v Twitteru je uvedeno: „Odmítnutí ruských úřadů umožnit vjezd (Harms) do země je nepřijatelný“.

Harms přiletěla do Moskvy, aby se zúčastnila přelíčení s ukrajinskou letkyní Naděždou Savčenko, která je obviněna z napomáhání při vraždě dvou ruských novinářů (ve výsledku bylo přelíčení přeloženo na 13. října). Podle údajů německého deníku Die Zeit poslankyně strávila na letišti tři hodiny.

„Nehledě na to, že mám diplomatický pas, neumožnili mi vstoupit na území RF. Řekli mi, abych chytila další zpáteční letadlo, a že jakýkoliv můj pokus o vstup do Ruska bude považován za trestně postižitelný čin. Takže dnes pozdě v noci budu znovu zpátky v Bruselu“, informovala Harms na své stránce ve Facebooku.

Zdroj: Politikus.ru

Překlad. Irena

Foto: Wikipedia, autor Ralph Roletschek

Stanův komentář: Zakázat vjezd ruským politikům s diplomatickým pasem do EU, odstřihnout ruské společnosti od mezinárodního platebního systému atd. je vrchol demokracie, odvetná opatření proti lidem, kteří tyto sankce propagovali a přijali, je nepřijatelné. Harms okusila vlastní medicínu, pod články v německých médiích i na svém  facebooku to ještě navíc schytala německých občanů, kteří už mají plné zuby pokrytectví této dámy i ostatních politiků EU a USA.

Přejít do diskuze k článku 18 komentářů