Na Donbase začala palebná příprava na poslední boj Porošenka

  Petr Umlauf
Uvidíme, zda prapory Dněpr a další dostanou rozkaz zničit průmyslovou infrastrukturu Donbasu. Pokud ano, tak padne zatím poslední linie dohody a už nebude cesty zpět. Zničení průmyslu na Donbasu zničí Ukrajinu a automaticky povede k válce.

Podívejme se na fakta, o kterých se nemluví. V důležité železniční oblasti „Lugansk – Popasnaja“ se zastavil pohyb vlaků. Jak je na Ukrajině zvykem, došlo k tomu v důsledku blokády organizované ukrajinskými dobrovolnickými prapory vojáků, tzv. veteránů ATO. Semjon Semjončenko napsal na svém facebooku toto.

Zřejmě lokální patrioty Ukrajiny unavilo čekat, až bude konec války, a rozhodli se ukončit financování okupantů.

Takže ukrajinští patrioti zorganizovali Majdan a nyní se pustili do totální války s rusky mluvícím obyvatelstvem Ukrajiny. Zastavení dovozu uhlí z Donbasu na Ukrajinu a odříznutí zásobování pitnou vodou bude mít fatální následky. Zmizel kilometr kolejí a doprava uhlí do koksovny v Avdějevce stojí. Škody už nikdo dávno nepočítá, nemá to smysl, když nelze dohlédnout konce.

K tomu viz náš nedávný článek Ukrajina padá volným pádem do propasti. Ničení hospodářské infrastruktury pokračuje. Psali jsem o podobné situaci v článku Ukrajina ničí sebe sama skrze blokádu Krymu. Devastační účinky jsou stejné jako v případě zničení stožárů elektrického vedení dodávající elektřinu na Krym. Okamžité škody byly v řádu milionů dolarů, došlo k přerušení obchodu s elektřinou do Ruska a k poškození i nucené odstávce jaderných elektráren. Ty už dlouho nejedou na plný výkon. Už dávno se zastavil rozběhnutý plán oprav a přestaveb atomovek, na který Ukrajina nemá peníze z vlastních zdrojů. Tak se jen posunují termíny a zatím se potichu testuje náhrada ruských palivových článků TVEL za palivo od Westinghouse. Tím se ukrajinské atomovky změnily na tikající bomby pro Evropu. I o tom jsme už psali, viz článek Kronika příští jaderné katastrofy na Ukrajině.

Ukrajina nemá pro své energetické zdroje v domácím hospodářství odbyt. Když výkon v hospodářství klesá, není potřeba elektřinu vyrábět. V březnu 2016 podepsaly Energoatom, Ukrenergo a Polenergia memorandum o projektu Energetický most, který zajistit export elektrické energie do Evropy. Je tu snaha vytvořit fondy na dokončení třetího a čtvrtého bloku Chmelnické jaderné elektrárny. Rusko trvalo na dodržování dohod, což zdejší janičáři nemají rádi. Dohody se mění podle počasí a z týdne na týden. Proto se dohody s Ruskem z ukrajinské strany prostě vypověděly. Čína možná Rusko nahradí, ale nikdo nedělá zadarmo. Model financování se zhroutil a export energie do EU je zatím pouhou chimérou. Elektromobily jsou v EU v plenkách, takže tyto zdroje zatím nejsou potřeba. Ukrajinská energetika čeká na příchod spásného investora. Ale realizace plánů se za tohoto katastrofálního hospodářského stavu jeví jako sci-fi. A je otázkou, co se stane v případě neudržovaných ruských reaktorů VVER, na nichž experimentuje Westinghouse a odkud odešli Rusové, kteří tuto technologii jako jediní skutečně znají a mají od ní klíče.

Krymští Tataři pomohli svým dílem k „restrukturalizaci“ ukrajinské energetiky, viz příslušný obrázek. V prosinci 2016 se přidaly i ukrajinské dobrovolnické prapory – veteráni z ATO. Vyhlásili obchodní embargo proti Doněcké a Luhanské lidové republice. Zablokování železniční dopravy znamená hrozbu výpadku proudu v celém regionu Luhansk. Kyjevský šéf bezpečnostní služby Ukrajiny Vasily Hrycak řekl, že země se nemůže obejít bez uhlí z Donbasu. Jenže veteráni ATO jsou váleční zločinci a čeká je soud, stejně jako jejich kamarády ve zbrani z již rozpuštěných praporů. A tak si chtějí zachránit život „službou vlasti“, což je celkem pochopitelné. Tuto proměnu demokratů na zločince a zločinců na demokraty popsal i náš článek Překabátění teroristů na Ukrajině.

Všechny problémy, které dnes brání stabilnímu provozu největší koksovny v Evropě, nejsou technické, ale jsou spojeny s válkou. Ruský oligarcha Rinat Achmetov drží nad vodou provoz závodu Avdiivka Coke. Porošenko po něm podle tohoto článku chtěl docela vysoké výpalné 200 mil. dolarů, ale zdá se, že neuspěl. Uvidíme, zda prapory Dněpr a další dostanou rozkaz zničit průmyslovou infrastrukturu Donbasu. Pokud ano, tak padne zatím poslední linie dohody a už nebude cesty zpět. Zničení průmyslu na Donbasu zničí Ukrajinu a automaticky povede k válce. Zatím tento rozkaz z Kyjeva asi nepřišel, alespoň podle slov bosse zdejšího průmyslu, Generálního ředitele společnosti Metinvest Group Jurije Ryženkova.

Naši kolegové z Avdijevky vynakládají hrdinské úsilí k řešení situace. Samotné naše úsilí bez dohody se stranami zapojenými do vojenského konfliktu nepostačuje k řešení tohoto problému. Proto doufáme, že všechny strany se budou snažit okamžitě spolu mluvit, aby se zabránilo katastrofě. Zaměstnanci podniků skupiny Metinvest nezůstávají lhostejní k tomu, co se děje v Avdijevce. Krizová centra byla ustanovena v podnicích v Záporoží, Kryvém Rogu a Mariupolu, chceme pomoci Avdijevce. Úsilí se nyní zaměřuje na zajištění elektrických generátorů, stanů a topných zařízení. Snažíme se pomoci lidem v Avdijevce přežít možné přerušení dodávek tepla.

Obyvatelé Avdijevky se bez koksovny neobejdou. Pro připomenutí: od června 2014 vybuchlo v areálu koksovny 320 granátů, 9 zaměstnanců bylo zabito a více než 50 bylo zraněno. Situace je komplikována počasím, extrémní teplotou v oblasti (až do -16 °С ve dne, -20 °С v noci). Stačí několik hodin bez tepla a bude to mít fatální následky pro koksárenské baterie podniku. Bez koksovny se zastaví dodávky tepla do regionu a vychladnou vysoké pece. Tím skončí těžký průmysl na Ukrajině a celá země přijde o poslední zbytky průmyslové základny.

Kdo má zájem na obětování stovek vojáků proto, aby se zastavil životně důležitý průmysl Ukrajiny? Marná je snaha ukrajinských oligarchů podržet průmyslové struktury jako provozně provázané a funkční celky. Svoji šanci měli, ale už o ni natrvalo přišli. V EU, která má nadbytek těchto průmyslových kapacit, pro ně není místo. Takže válka vedená ke zničení donbaské infrastruktury se hodí do krámu všem, kteří potřebují zastavit dovoz oceli do EU i do Ruska. A takových dobrodinců je pochopitelně mnoho.

Jaká je to náhoda, že náhlé zesílení útoků nastalo při návštěvách prezidenta Petra Porošenka v zahraničí. Porošenko přišel o podporu Obamy a Clintonitů, tak chce ukázat, že je nepostradatelný, protože válka zde pořád trvá a nyní se stupňuje. Z Německa zaznívá názor, že je to především ukrajinská armáda, která zkouší změnit frontové linie ve svůj prospěch. V Berlíně se věří, že eskalace napětí je vědomá a vyprovokovaná.

Boje už mají intenzitu frontového útoku, který obě strany vedly před příměřím v Minsku. Počet mrtvých a zraněných stoupá ke stovkám, márnice a nemocnice na ukrajinské straně fronty jsou plné k prasknutí. Politické vedení a vojenské velení na Ukrajině není dlouhodobě schopno skrývat takové obrovské ztráty. Je jiná situace než v roce 2014, protože oficiálně platí Minské dohody a je příměří. Pravda vyjde na povrch a Porošenko i ukrajinský generální štáb budou postaveni před otázku. Proč vlastně byly stovky ukrajinských vojáků a důstojníků obětovány a za co?

Porošenko mluví o „humanitární katastrofě“ v Avdijevce s cílem zavést příměří. Ve skutečnosti se Ukrajinci obávají ze všeho nejvíc vítězné protiofenzívy armády Doněcké lidové republiky. A tento kotel se s pomocí Rusů připravuje právě u Avdijevky, kde Ukropové začali ofenzívu a flagrantně porušili Minské dohody. OBSE mlčí, protože sleduje linii EU a vesele diskutuje s posádkami ukrajinských tanků v Avdijevce, které tam oficiálně nejsou. Novoruské vedení je obvinilo, že fungují jako návodčí a dodávají Ukropům koordináty palebných postavení jejich ozbrojených sil, viz toto video.

Podívejte se prohlášení mluvčího Basurina kolem 4. minuty. Tím je konec s pozorovateli OBSE a jejich neutralitou. Ať je to pravda nebo ne, minimálně půl roku mlčeli k navážení ukrajinských zbraní na frontu. Pokud válka začne, historie jejich roli posoudí jednou nestranně a bude to hodně smutné čtení. Nový prohraný kotel si ukrajinská armáda ani vláda Petra Porošenka nemůže dovolit. A připomeňme, že nyní vedle sebe svorně bojuje pravidelná armáda a neofašistické jednotky. A obojí demokraty, popřípadě další Černobyly, podporujeme a jistě také budeme podporovat z EU a z našich daní.


Psali jsme:
Ukrajina ničí sebe sama skrze blokádu Krymu
Jak se válčí za Porošenka, za naše peníze
Nezadržitelný pád ukrajinských oligarchů
Vraždění na Ukrajině, jeho aktéři a jejich cíle
Scénáře vývoje na Ukrajině
Velká ukrajinská loupež


Zdroj:
Закончатся ли бои в Авдеевке войной по всему фронту. К чему готовиться Украине


Hodnota článku (rešerše, napsání, korektura, anotace, ilustrace, redakční práce) je ohodnocena částkou: 500 Kč
Pokud chcete na provoz webu přispět, klikněte zde, nebo na baner v úvodní stránce. Děkujeme!

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
30 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Béda
7. 2. 2017 6:34

http://www.novarepublika.cz/2017/02/americky-dron-letal-deset-hodin-nad.html

Co tam asi dělal TRUMPŮV!!!! dron (dnes je vrchním velitelem a vrchním americkým politikem „mírozvěst“ Trump) ? Nad Donbasem, v těsné blízkosti ruských hranic se schopností provádět hloubkový průzkum v akčním rádiu 300 km? Že by hledal pod sněhem houby v březových hájích?

peter.
7. 2. 2017 7:09

Béda napsal
Co tam asi dělal TRUMPŮV!!!! dron (

Lietal!

Béda
7. 2. 2017 7:14

A to si nemohl tento PRŮZKUMNÝ dron cvičně zalétat někde jinde? Třeba nad Bílým domem? Za jakým účelem létal zrovna nad Donbasem?

Rusku vyčítají, že podprouje Donbas a americký špionážní dron létá jen tak nad Donbasem? Snad USA taky někoho (již od Majdanu) nepodporují? Kdy „civilizovaný“ svět vyhlásí sankce vůči USA za organizaci a podporu nedemokratického puče a loutkové nelegitimní zločinné vlády?

fajt
7. 2. 2017 7:17

njn, co se má stát, tak se prostě stane, prostá ovečka nic nezmění a proud nezastaví . ..)

Béda
7. 2. 2017 7:20

A navíc tam zrovna jak na potvoru létá loubkový průzkumník zrovna (asi to bude pouze nějaká náhoda) v době, kdy se ukrajinský loutkový režim chystá provést frontální útok na Donbas.

To je toTrumpovo – ať si každý rozhodne o svém osudu sám? my se do toho nebudeme plést?

peter.
7. 2. 2017 7:23

Béda napsal
A to si nemohl tento PRŮZKUMNÝ dron cvičně zalétat někde jinde?

Mohol!

Béda
7. 2. 2017 7:26

Asi takhle. Jelimánek Trump o ničem neví. Buďto jeho oficiálně vyhlášený politický kurs nemá na nic vliv, anebo na nového pána Bílého domu se** pes. Jeho vyslankyně v OSN plácá něco zcela jiného než Trump. Jeho viceprezident a „vzteklý pes“ plácají a provádějí něco zcela jiného než o čem plácal Trump. Válečné raketové křižníky si plují „bezcílně“ v těsné blízkosti země, se kterou chce Trump údajně navazovat bližší vztahy, válečný špionážní dron provádí hloubkový průzkum území v okolí (i na území) budoucího partenra při řešení společných mezinárodních problémů zrovna v době, kdy se proamerický loutkový režim chystá provést frontální útok… Číst vice »

Martin (už bez taky m)
7. 2. 2017 7:34

Bédo neblázněte, je možné že chtějí info z první ruky. Nebo si myslíte, že „evropská OBSE“ dá současné US administrativě „objektivní informace“ o situaci?? V čím zájmu?? Němci přece měli vždy na území dnešní Ukroruiny „své“ zájmy, Merkelbaba je stále fit a ve „funkci“, tak bych se ničemu nedivil… Včera na jiném vlákně jsem uvedl, že je nepochybně dnes možné vše přesně vědět (družice), a dále podrobněji potvrdit to mohou právě i drony. Jejich noční mise dosti spolehlivě mohou odhalit většinu těžké techniky. Je ovšem také důležité zjistit jak dlouho tam ta která technika je či byla… Opolčencům bych právo… Číst vice »

Béda
7. 2. 2017 7:37

Jenom pro objasnění – kdyby mě někdo chtěl chytat za slovo LOUTKOVÝ. Ano – ani jeden z těch režimů by bez vnější finanční, materiální pomoci sám existenčně neobstál Kyjevský zlodějský režim s vykradenou kasou by se již dávno bez masivních finančních investic do válečného hospodářství zřítil a zbídačená „ulice“ = další Majdan by s ním udělal krátký proces. Donbaské republiky by bez vnější materiální, finanční … pomoci těžce ustály svůj existenční boj.

Béda
7. 2. 2017 7:42

Martin (už bez taky m) napsal Bédo neblázněte, je možné že chtějí info z první ruky. Nebo si myslíte, že „evropská OBSE“ dá současné US administrativě „objektivní informace“ o situaci?? V čím zájmu?? Němci přece měli vždy na území dnešní Ukroruiny „své“ zájmy, Merkelbaba je stále fit a ve „funkci“, tak bych se ničemu nedivil… Včera na jiném vlákně jsem uvedl, že je nepochybně dnes možné vše přesně vědět (družice), a dále podrobněji potvrdit to mohou právě i drony. Jejich noční mise dosti spolehlivě mohou odhalit většinu těžké techniky. Je ovšem také důležité zjistit jak dlouho tam ta která technika… Číst vice »

Béda
7. 2. 2017 8:28

http://www.hlavnespravy.sk/kremel-ukazal-zuby-novej-administrative-usa/895042 „Príchod Donalda Trumpa do Bieleho domu pre mnohých znamenal nádej na oteplenie vzájomných rusko-amerických vzťahov. Rusko je za konštruktívny rozvoj vzájomných vzťahov s USA, demonštruje však ostražitý optimizmus. Existuje určitá hranica, za ktorú Rusko nikdy neustúpi a USA si budú musieť na túto skutočnosť zvyknúť. Kremeľ teda ukázal novej administratíve Donalda Trumpa zuby a sebavedome naznačuje, že nemieni zaujať submisívnu pozíciu vo vzťahoch s Bielym domom. Práve naopak, Rusko si dôveruje a mieni s USA rokovať ako rovný s rovným. Ruský prezident a ľudia z jeho tímu chápu, že Donald Trump nie je proruským prezidentom a sleduje v prvom… Číst vice »

Aleš
Aleš
7. 2. 2017 8:38

Donbaské republiky bez vnější materiální a finanční těžce ustávají svůj osamocený boj. Rusko má přeci zakázáno zasahovat, jelikož by mohlo být mezinárodním společenstvím obviněno, že okupuje část Ukrajiny. Což se neděje. Pomoc, která proudí z RF je sice důležitá a nezbytná pro přežití, ale je především jen humanitární pomocí. Asi něco podobného, jako když se skládají lidé dobré vůle na utiskované novodobé disidenty u nás. Termín proruský loutkový režim je pár desítek let mrtvým pojmem, s hodně velkou a bujnou fantazií použitelný tak maximálně pro Kazachstán… S potměšilým úšklebkem na tváři konstatuju, že Alexandr Zacharčenko je stále prezidentem Doněcké lidové… Číst vice »

Béda
7. 2. 2017 8:49

Aleš, pane Aleši. S veškerou úctou – pojem proruský loutkový režim není vůbec mrtvý. Stačí se podívat na politické reálie, kdy je Rusko dnes a denně obviňováno z vměšování do dění na Ukrajině, z vedení hybridní války (rukama svých údajných loutek) anebo dokonce u otevřené války na Ukrajině. Přitom ti, co toto prohlašují se nikdy nepodívají do svého vlastního zrcadla. Jsou to oni, kdo zvenčí zinscenovali, otevřeně podprovoali – VMĚŠOVALI SE do politických procesů na Ukrajině podpořili násilný, nedemokratický, nevolební, neústavní převrat, jsou to oni, kteří podpořili svůj vlastní loutkový režim oligarchů, aby se mohli namlsat na Ukrajině a podporovali… Číst vice »

Béda
7. 2. 2017 9:01

Béda napsal Aleš, pane Aleši. S veškerou úctou – pojem proruský loutkový režim není vůbec mrtvý. Stačí se podívat na politické reálie, kdy je Rusko dnes a denně obviňováno z vměšování do dění na Ukrajině, z vedení hybridní války (rukama svých údajnýchloutek) anebo dokonce u otevřené války na Ukrajině. Přitom ti, co toto prohlašují se nikdy nepodívají do svého vlastního zrcadla. Jsou to oni, kdo zvenčí zinscenovali, otevřeně podprovoali – VMĚŠOVALI SE do politických procesů na Ukrajině podpořili násilný, nedemokratický, nevolební, neústavní převrat, jsou to oni, kteří podpořili svůj vlastní loutkový režim oligarchů, aby se mohli namlsat na Ukrajině a… Číst vice »

Aleš
Aleš
7. 2. 2017 10:27

Na instalaci režimu v Kyjevě mohl mít zájem některý z „ruských“ oligarchů, nikoliv však Rusko. Mrtvým termínem propagandisticky rádi operují vlastizrádní a debilní politici, zkorumpovaná méédia a jejich věrní papagájové. A samozřejmě generálové zaměstnaní v teroristické organizaci NATO. A budou to dělat tak dlouho, až přijdou o práci, ti, co řídí stát jako firmu, takové režimu neužitečné vyžírky platit nebudou. S trochou štěstí za svoje zločiny někteří půjdou i bručet, ale iluze si nedělám. Pornošenkovi raději přejme Guantanámo, ať ochutná vlastní medicíny. Nic jiného si nezaslouží, gauner. A obyvatelům Ukrajiny přejme co nejbližší konec jeho hrůzovlády.

Béda
7. 2. 2017 10:45

Aleš napsal Na instalaci režimu v Kyjevě mohl mít zájem některý z „ruských“ oligarchů, nikoliv však Rusko. Mrtvým termínem propagandisticky rádi operují vlastizrádní a debilní politici, zkorumpovaná méédia a jejich věrní papagájové. A samozřejmě generálové zaměstnaní v teroristické organizaci NATO. A budou to dělat tak dlouho, až přijdou o práci, ti, co řídí stát jako firmu, takové režimu neužitečné vyžírky platit nebudou. S trochou štěstí za svoje zločiny někteří půjdou i bručet, ale iluze si nedělám. Pornošenkovi raději přejme Guantanámo, ať ochutná vlastní medicíny. Nic jiného si nezaslouží, gauner. A obyvatelům Ukrajiny přejme co nejbližšíkonec jeho hrůzovlády. Aleši, podle vás… Číst vice »

Béda
7. 2. 2017 11:03

http://www.ac24.cz/zpravy-ze-sveta/9801-americti-senatori-svetova-valka-ukrajinska-vojska-rusko

Na internetu se vynořilo video, na němž jsou zachyceni váleční štváči John McCain a Lindsey Graham s ukrajinskými vojáky, které podněcují, aby zahájili ofenzivu proti Rusku a obnovili nepřátelství, během čehož neustále Rusko označovali za „agresora“, co za to musí „zaplatit svou cenu.“..
https://www.youtube.com/watch?v=5Eds-8P0VfA

Aleš
Aleš
7. 2. 2017 11:22

Já se s Vámi nehádám, zda Ukrajinský režim je loutkový, já s Vámi souhlasím, asi jste špatně četl moje komentáře.
Šílenci jako Mc Kokain patří do blázince, nikoliv na řádky alternativního tisku. Pokud se tací dostanou do vrcholné politiky, přestanou účinkovat demokratické metody, tam zmůže jen pevná ruka.

Béda
7. 2. 2017 11:30

Aleš napsal Já se s Vámi nehádám, zda Ukrajinský režim je loutkový, já s Vámi souhlasím, asi jste špatně četl moje komentáře. Šílenci jako Mc Kokain patří do blázince, nikoliv na řádky alternativního tisku. Pokud se tací dostanou do vrcholné politiky, přestanou účinkovat demokratické metody, tam zmůže jen pevná ruka. Já myslel, že jde o půtku na téma, jestli je termín loutkový režim mrtvý. Asi jsem tu polemiku špatně pochopil. Jinak meritum celé věci je v tom pokryteckém dvojím metru Západu, který kdyby se na sebe sebekriticky podíval v zrcadle podle toho co denně produkuje stran obvinění Ruska, musel by… Číst vice »

Aleš
Aleš
7. 2. 2017 11:46

Mně šlo čistě o použitý termín ruský loutkový režim…

Béda
7. 2. 2017 12:11

http://eurasia24.cz/aktualne/item/2296-fasisti-zasr-chlapec-v-mariupolu-komentuje-prujezd-ukrajinske-kolony-video

„… Ani časně ranní tma neskryla průjezd množství vozidel ukrajinské armády městem na pobřeží Azovského moře. V řadě obrněné techniky jsou dobře patrné mimo jiné obrněné transportéry BTR.

„Mariupol, šestého února ráno. Normální lidé jako vždy jedou do práce. A tady, jak vidíme, pravděpodobně opět jedou bombardovat místní obyvatele a říkat, že je ostřelují Rusové. Jako obvykle. Zasr… Ukropi!“ komentuje průjezd kolony autor videa.

„Je sice špatně vidět, ale dá se rozpoznat, že je to velmi mnoho vojenské techniky. Jedou zřejmě ve směru Kominternovа. Mnoho Ukropů. Fašisti zasr…!“ nebere si servítky očitý svědek…“

peter.
7. 2. 2017 21:05

Ten ukrajinský somár to asi myslí s vojnou vážne.Pokojne pošle na jatky tisíce mladých chalanov.Vraj už čaká len na hmlu a mráz.Z hraníc s Krymom stiahol všetky voj. jednotky aj dobrovoľnícke batalióny a prevelil ich na Donbas.Niekto by mal začať tú krvavú chuntu v Kijeve strieľať.
http://voenkor.info/content/16725

Béda
8. 2. 2017 10:38

Na UkraDině nejsou v žádném případěžádní nacisté: http://prvnizpravy.parlamentnilisty.cz/zpravy/zpravy/ukrajinska-podnikatelka-vyzvala-spalovat-rusy-v-plynovych-komorach/

PS. Jen tak mimochodem se musím „smát“, když na Slovensku Fico bubnuje proti Kotlebovským „občanským pořádkovým hlídkám“ ve vlacích ale Banderovce vraždící civilisty na partnerské „demokratické“ UkraDině nevidí.

Béda
8. 2. 2017 11:18

http://www.novarepublika.cz/2017/02/skandal-s-nemeckym-velvyslancem-na.html

Ukrajinský parlament požaduje odvolání velvyslance Německa na Ukrajině za návrh o uspořádání místních voleb ve zvláštních okresech Donbasu. Ministerstvo zahraničních věcí Ukrajiny povolalo německého velvyslance Ernsta Reichela, aby vysvětlil své výroky v souvislosti s Donbasem. Jak informuje „Evropská pravda“, 7. února byla tato informace potvrzena tiskovou službou ministerstva zahraničí Ukrajiny. ..

Béda
8. 2. 2017 13:35

https://cz.sputniknews.com/svet/201701184552566-prezident-ukrajina/ Celá garda Petra Porošenka se najednou vylekala. Pod králem už se jasně kýve trůn. Pravdou je, že se začal kývat už před několika měsíci, ale teď se objevil reálný zájemce o místo krále… Z podřezávání nohou trůnu je podezřelý ještě jeden ukrajinský oligarcha — Viktor Pinčuk. Figura viditelná ve všech vztazích. Vzal si dceru ex-prezidenta Leonida Kučmy, velikostí je třetí mezi ukrajinskými podnikateli. A co je nejdůležitější, nebyl zapojen do žádných politických skandálů. Dokonce se mu podařilo zapojit do financování předvolební kampaně Hillary Clintonové a přitom nemít problém s Donaldem Trumpem. Prostě se choval moudře. Hillary dával peníze, ale… Číst vice »