Na prahu Velké americké revoluce

Společnost 20th Century Fox se rozhodla odstranit z druhého filmu „Sám doma“ scénku s Donaldem Trumpem

Myšlenka na zpětné vystřižení Trumpa z hollywoodských filmů, ve kterých je přítomen, počínaje filmem „Sám doma“, je v podstatě velmi sovětská, ideologicky správná a vlastně i přesná, jako švýcarské hodinky…

Stalin by ji schválil. Dokonce i Chruščov se Suslovem by ji schválili. Za nich se u nás něco takového s pronásledovanými stávalo. V paměti je přepisování stránek ve Velké sovětské encyklopedii. Stránek, na nichž byly články o takových soudruzích, texty, jim věnované, se měnily za jiné, přesně stejného rozsahu, litera po liteře. A na skupinových i rodinných fotografiích se jejich tváře překrývaly černou tuší. Byli nepřáteli lidu? No, takže se o nich v národní paměti nemělo nic zachovat.

Iniciativy strany a soudních orgánů vůči „nepřátelům lidu“ bylo masám uloženo podporovat stejně, jako teď ty vůči Trumpovi podpořil vzrostlejší Culkin hrající neposedného chlapce, hlavního hrdinu výše uvedeného filmu. Buď filmový malý poseroutka vyspěl a vyrostl v poseroutku skutečného, nebo ho mrazí v zádech hrůza starého dobrého McCarthismu vzkříšená v nové podobě, či se snaží zařadit do nových reálií jako americký Pavlík Morozov. Kdo se v těch amerických hvězdách vyzná. Oni v SSSR nežili, nemají naše zkušenosti, a zvenčí na sebe málokdo může na tomto světě popatřit.

Trump je stále ještě presidentem. Ale s ním a s jeho firmami trhají kontrakty, jako se středověkým poraženým. On už je páriou. Dopředu uznán vinným, odsouzen, a pokud ještě neposazen na elektrické křeslo, tak tento nedodělek se budou snažit napravit. Stará dobrá Amerika soudce Lynche se nikam neztratila. Je tu, živější živých, a zase se chopila moci. Bude páchat jen dobro a přinášet lidem světlo nejvyšší pravdy, jako to kdysi dělal Hitler. Tomu dobru se málokdo může vyhnout, a kdo to zkusí, toho dohoní a přičiní mu dobro násilím a vrazí mu je do hrdla spolu se zuby. To přece je Amerika, děcka! Ta ví nejlíp co a jak. A celá ta stará svoloč, která to tam řídí. A mladá, superbohatá svoloč stojící za ní. A v druhé řadě ta, z populistických politiků a levicových aktivistů, z menšin, která dýchá starcům do zad v očekávání příležitosti, jak po nich převzít opratě.

Rudolfa Giulianiho, znamenitého právníka, bývalého starostu New Yorku v době teroristického aktu „9/11“, který zbavil město pouliční kriminality, a nyní se chystá obhajovat Trumpa před budoucími obviněními, se městská advokátní komora rozhodla vyloučit ze svých řad a zbavit licence. Je zřejmé proč. On přece vedl vyšetřování korupčních věcí Bidena na Ukrajině, a všichni, kteří mu tam dávali důkazy ve věci úplatků „Burismy“ novému prezidentovi USA a v té době Obamovu viceprezidentovi, teď ke svému překvapení padli pod americké sankce. Zloději, korupčníci a zločinci v Americe vždycky chrání svoje, zvláště pokud se ti dostali k vrcholu politické pyramidy.

Normální systém: Stát jako mafie. Mimochodem, jestliže Akademie věd Třetí říše zbavila titulu akademik Alberta Einsteina, tak proč by advokátní komora New Yorku nemohla provést analogický krok a zbavit Rudolfa Giulianiho licence? O co jsou nynější američtí náckové lepší než ti staří, němečtí? Že jejich rasismus je namířen proti bílým?

No, a v krajním případě Trump, Giuliani i všichni ti, kterým neumožní žít v Americe – mohou odjet do Ruska. Že New York nepotřebuje Trumpova kluziště a stromeček? V Moskvě se může zabývat tímtéž. Nebo v Sankt Petěrburgu. Dokonce i v Soči, ve Vladivostoku nebo na Krymu se místo najde. Hotelový byznys je na Krymu pole neorané, tam je místo pro všechny. A navíc, zkušenosti s kasiny má velké. Může je, koneckonců, rozjet v Krasnodarském kraji a na Dálném Východě, u čínských hranic. No, a Giuliani se u nás také nebude nudit. S jeho zkušenostmi s výslechy zkorumpovaných úředníků na Ukrajině, se, pokud to tak půjde dál, najde v Rusku tolik práce… Když už se Amerika s Anglií s půldruhastoletým zpožděním přece jen rozhodly začít u sebe světovou revoluci přesně podle Marxe, hned po dosažení vysoké úrovně globalizace a jako její výsledek, jen bez vší té dělnické třídy – tak všechny zbývající lidi, normální a něco umějící dělat, je možné dostat k nám. My s Číňany jsme v tom kině už byli, a nemáme nejmenší zájem dívat se u nás na druhý díl.

Sledovat revoluci, včetně americké, je podstatně lepší zvenčí a srovnávat to, co se děje, s prognózami klasiků. To je ta nejpříjemnější věc, zvláště při dobrém bílém vínu správné teploty a sušeném ovoci. Náladu to zlepšuje a uvolňuje po pracovním dni.

Jevgenij Satanovskij (1959) je významný ruský blízkovýchodní expert, ředitel Ústavu východních studií, analytik, publicista, moderátor a populární diskutér, zvaný pro svůj výrazný projev „Jevgenij Armagedonyč“, zakladatel a jeden z prvních předsedů Ruského židovského svazu.

Zdroj: Universe tss

Překlad: st.hroch 20210116

4.7 20 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
1 Komentář
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Martin (už bez taky m)
Martin (už bez taky m)
17. 1. 2021 9:52

Яков Кедми. Право знать! 16.01.2021 https://www.youtube.com/watch?v=9QDpH4xLCno Hroucení státnosti, rozpad státních struktur. Pokus ustavit moc síťové elektronické kontroly. Kontrola bez kontroly… neb i sítě pavouků jsou pevnější neb jsou skutečné… Vybrakování podstaty – politici ne jako problém USA ale jako symptomy stavu USA. Desetiletí degradace, úpadek pokračuje, a může jít o zcela nepředstavitelnou úroveň. Hollywoodské „uvažování“, snaha koncentrovat se na fašistické symboly jako snahu udržet se u moci. Do „vedoucích funkcí“ země jsou mnohde jmenováni lidé s eugenickým „uvažováním“… Fašismus v USA existoval a byl povolen desetiletí… Rasismus, totalitarizmus „Elity“ v USA „křičí“ do nebes… „Síťové platformy nemají žádná práva omezovat… Číst vice »