Na zklamání ještě lež, to už je příliš

Zpráva, že prezident Zeman podlehl tlaku a ustoupil od svého původního záměru přihlížet vojenské přehlídce v Moskvě, většinu národa zabolela a bolí ji dodnes, i když i tahle bolest, jako každá jiná, se s ubíhajícm časem umenšuje či – lépe řečeno – umrtvuje, až na ni člověk pod nánosem jiných událostí přestává dokonce i myslet. Což, bohužel, platí jen do okamžiku, kdy vám v ještě ne zcela uzavřené ráně coby příčině té bolesti, zakvedlá kdosi falešným sdělením, jak to před několika dny provedl bývalý konzul ČR v Petrohradě a publicista Vladimír Votápek. A to následujícími slovy:

Někdo by samozřejmě mohl říct, že prezident ustoupil ze svých pozic, myslím si ale, že všelidově zvolený prezident prostě uslyšel hlas většiny svých voličů, kteří vyslovovali nespokojenost s jeho plánovanou účastí v oslavách na Rudém náměstí. Stejná byla i reakce většiny politických stran a převážné části českých sdělovacích prostředků, a je zcela přirozené, že prezident přihlíží k mínění svých občanů a své dosavadní rozhodnutí upravuje.

Nuže, pane Votápku, co říkáte, je lež, a mám dojem, že vy sám to dobře víte. Vždyť všechno, co píšete, vyvolává zcela neodbytný dojem náplasti rychle kdesi sehnané a improvizovaně přilípnuté na ránu, která se prostě nečekala. Nečekalo se – zřejmě mezi těmi, kteří prezidentovi radí a mezi něž nejspíš též patříte – že národ bude po oznámení neúčastí prezidenta na vojenské přehlídce, která je skutečným jádrem oslav 70. výročí vítězství nad nacismem (o čemkoli jiném se prakticky dřív ani nevědělo), zklamán tak, jak skutečně zklamán byl, a že to zklamání bude logicky o to tíživější, oč větší byla předchozí radost i hrdost nad tím, že my Češi máme za prezidenta chlapa a kabrňáka, který si nenechá ani od občana nejmocnějšího cizího státu – i když jde o jeho velvyslance – poroučet, co má, či co nemá dělat, a na tribuně Krasnoj ploščadi i proti jeho vůli prostě stát bude.

Pak se rozhodlo o opaku a vy jste byl vybrán,, anebo jste se sám přihlásil, že se pokusíte národní zklamání z toho opaku zmírnit či omluvit. A provedl jste to náramně. Jak jste např. přišel na to, že prezident prostě uslyšel hlas většiny svých voličů, kteří vyslovovali nespokojenost s jeho plánovanou účastí v oslavách na Rudém náměstí? Myslím, jak jste přišel na tu většinu? Vy jste si zadal nějaký průzkum, který vám tu většinu takto smýšlejících potvrdil? Nebo jste si to jen tak tipnul podle rozhovorů s kamarády v pražské Slavii? I já si většinu takto tipuji a vychází mi kupodivu výsledek opačný, než vám. Možná ten rozdíl spočívá tom, že jsem ve styku s lidmi mnoha povolání a mnoha sociálních úrovní, a nežiji v Praze, kde se jak známo politicky uvažuje a volí vždycky jinak a prakticky též opačně než ve zbytku republiky. Ale vím, samozřejmě, že tohle pření, čí pravda je pravdou skutečnou, nevypoví, kdo z nás dvou je ve věci oné sporné většiny blíž skutečnosti, ale dovolil bych si na podporu svého názoru, pokud dovolíte, využít včerejšího projevu prezidenta na ZUŠ v Kraslicích. Řekl tam:

Já se jedu do Mosky poklonit památce mrvých, nikoliv živých, a žádný americký vyslanec mi do toho nemá co mluvit.

Po těchto slovech následoval mimořádně bouřlivý a dlouhotrvající potlesk stovek posluchačů, zaplňujících i schodiště. A já se vás nyní zeptám: Potvrzuje tahle spontánní a bouřlivá reakce na prezidentova slova spíš názor váš, nebo názor můj? A přidám otázku další: Kdyby prezident sdílel váš názor o většině, použil by onu vyhrocenou formulaci o americkém velvyslanci, který mu nemá do jeho věcí co mluvit?

A ještě slovo k médiím. Jak vás, pane Votápku, propánakrále, napadlo ospravedlňovat změnu původního Zemanova rozhodnutí jeho ohledem na postoj převážné části sdělovacích prostředků? Cožpak vy neznáte jeho názor na naše současná média a lidi v těch médiích dnes působící? Vždyť každý v této republice ví, jak hluboce prezident mediálním mainstreamem a jeho poslušnými psavci pohrdá, a že by mu právě z tohoto důvodu neudělalo nic větší radost, než provést právě jim cosi nejpeprnějšího navzdory.

Namísto toho jste se autorem toho nejpeprnějšího stal vy, když jste k svému shora už uvedenému též napsal:

Prezident byl vystaven záplavě kritiky za své rozhodnutí účastnit se vojenské přehlídky. Poukazovali mu na příklad německé kancléřky Merkelové, která přijede do Moskvy následující den 10. května, aby vzdala hold památce ruských osvoboditelů. Nechce ale být přítomna na přehlídce té armády, která, jak se tvrdí, zabrala Krym. Zeman se zřejmě rozhodl pro stejný kompromis.

Jistě pane Votápku, máte pravdu, je naprosto správné, aby náš prezident Zeman zaujímal k Rudé armádě, která nás osvobodila, i k jejím obětem, naprosto stejný postoj, jaký k nim zaujala německá kancléřka Merkelová. Kdyby totiž válka skončila obráceně, než skončila, byla by paní Merkelová a její krajané pány světa, a my bychom dle Bormanova oběžníku č. 28/42 s textem: „Jakmile se dokončí deportace Židů, musí se začít s vysídlením Čechů!“ vydaného 8. června 1942, vyletěli komínem.

0 0 hlas
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
18 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
leho
leho
16. 4. 2015 16:38

Z článku: Zpráva, že prezident Zeman podlehl tlaku a ustoupil od svého původního záměru přihlížet vojenské přehlídce v Moskvě, většinu národa zabolela a bolí ji dodnes…

Jak autor ví, že se jedná o většinu národa? Já spíše vidím indicie, že se jedná o pouhé mizivé procento.

Alena
Alena
16. 4. 2015 16:53

na pana Leho platí- přání je otcem myšlenky
Já zase naopak vidím, že většina lidí je zklamána, že pan Zeman se přehlídky nezúčastní

Bety
Bety
16. 4. 2015 17:03

leho napsal
Já spíše vidím indicie, že se jedná o pouhé mizivé procento.

Kolik procent z účastníků zdejších diskuzí s vámi souhlasí? Jste dva, vy a paní Dana, tak si to spočítejte. Tedy pokud vám toto umění není cizí, možná, že procenta jsou na vás už příliš vysoká matematika. Projděte si také novinky.cz., kromě pár trollů budete reakcemi nemile překvapen.

peter.
16. 4. 2015 17:24

Leho : Pod článkom vo WP kde sa píše o tých vašich úchylných kamošoch z Blackwater čo boli odsúdení za vraždenie detí,žien a civilov,o tých netvoroch,ktorým sa tak veľmi chcete podobať, sú komentáre čitateľov.Minimálne 80% autorov komentárov súhlasí s výškou trestov pre tieto hovadá,niektorí sa vracajú aj k My Lai, k iným excesom US armády a viacerí by uvítali,keby G.W.Bush,R.Cheney,D.Rumsfeld a ostatné americké vraždiace monštrá,boli postavení pred medzinárodný trestný tribunál pre vojnové zločiny.Takže tam u vás v Amerike by ste mohli mať z trollovania zlatú baňu.Ste nechutný človek a vaše názory vzbudzujú všeobecný odpor.

Neználek
Neználek
16. 4. 2015 17:40

Hele leho, a kdy nastupuješ u Blackwateru, nebo jak se teď ta banda zkurvysynů jmenuje?

Silentpysk
Silentpysk
16. 4. 2015 18:56

Sranda by byla, kdyby s nimi Zeman vyje**l a na tu přehlídku šel!

Sio
Sio
16. 4. 2015 19:17

Silentpysk napsal

Sranda by byla, kdyby s nimi Zeman vyje**l a na tu přehlídku šel!

To by se asi ztrapnil, pochybuji, že k tomu dojde.

mirror
mirror
16. 4. 2015 19:59

Přemýšlí vláda nad příkazy, které dává svému prezidentovi? Legitimita Zemana podle voleb je nesporně větší než posery Sobotky se žvanilem Zadolárkem, to jen tak mimochodem. Zeman dostal doporučení rovnající se zákazu se dívat na vojenskou přehlídku. Na YouTube bude poznámka, že video je pro 80+ (dovoleno jen pro více než osmdesátileté), aby nekazilo mladé a leho nenadělal do kalhot. Co z toho zákazu ještě plyne? On Zeman nesmí do Moskvy jako prezident, kterého vítá čestná stráž na letišti. Co když mezi vojáky zařadí proradný Putin zeleného mužíčka z Krymu? Do Moskvy se musí vypravit delegace z důvěryhodných osobností, které prozkoumají… Číst vice »

mirror
mirror
16. 4. 2015 20:03

Jeden z nejposedlejších útočníků na Zemana je černoprdelník Bělobrádek. Pamatuji, jak se Zeman nechal slyšet, že lidovci jsou socanům nejbližší. Na komunistu Grébu se v jedné televizní debatě se Zeman jako hulvát obořil, že musejí být zničení. Gréba zíral jako vyvalené pojistky. Zemanova žena Ivanka už musela manželovi připomenout zlatá slova. Vidíš starý blázne, kam jsi to dopracoval.

Doufám, že jsem zase některé slepé přemýšlivce nenaštval.

Dana
Dana
16. 4. 2015 20:30

Ceska BIS ma sve pruzkumy a analysy. Posledne se shodla s americkym pruzkumem, ze konvoj Americanu zkrze Cesko nevadi 80 procentum Cechu a Moravanu. Nyni se ocividne pruzkum vyjadril v neprospech ucasti prehlidky. A to v dobe, kdy se par naivnich obcanu chtelo skladat na sbirku, aby mel jejich pan president penize na vylet do Moskvy. Nu, je to velke rozcarovani. Je take usmevne, ze nikdo nepodezriva Rusy, spise oposicni a silne oligarchy v Dume, kteri nepokladaji Zemanovo zviditelneni se v tuto dobu za prinosne. . V kazdem pripade, po tom, co si Milos moskevske divadlo prosadil, tak zbabele ucukl.… Číst vice »

mirror
mirror
16. 4. 2015 20:43

Dana napsal
Ceska BIS ma sve pruzkumy a analysy. Posledne se shodla s americkym pruzkumem, ze konvoj Americanu zkrze Cesko nevadi 80 procentum Cechu a Moravanu.

Dano, to tady mají hoši z CIA tak rozsáhlou agenturní síť? Jak naznačujete, Američané tady mají daleko vice tajných spolupracovníků než Rusové.

Sio
Sio
17. 4. 2015 4:47

: Co máte proti Daně? Vždyť jen vyjadřuje plné pochopení pro váš postoj, zatímco někteří slepí přemýšlivci ne. Tak se nad tím zamyslete, víte co se říká? Svůj k svému.
: S průjezdem „Nočních vlků“ jistě souhlasí 100% obyvatel, tedy až na řídké vyjímky, kterým demokracie nic neříká a zavírají své hranice. Třeba tím, že neudělují vízum. Nebo tím, že někomu nedovolí průjezd hlavním městem.

fajt
fajt
17. 4. 2015 8:39

už se na Moskvu těším, je mi jedno, jestli tam Zeman vůbec bude a kde se nakonec schová – jenom škoda, že nedal své místo na tribuně do nějaké hradní soutěže a vítěz mohl být účasten jedné z nejvýznamnějších a nejdůstojnějších přehlídkek oslav vítězství nad fašismem. ..

Admirál
Admirál
17. 4. 2015 8:39

Byl bych sice docela rád, pokud by se prezident Zeman účastnil přehlídky, ale nejsem zklamán, že tomu tak nebude.

Náhradou mi budiž krásná výměna mezi prezidentem a americkým protektorem (pardon, velvyslancem).

Mnoho lidí ve vládě, co dělali mrtvé brouky se odkopalo, alespoň se ví, kdo je kdo.

Opakuji, žádné zklamání, Zeman dělá to, co jsem od něj čekal. Docela dobře se bavím, když vidím např. jak panu režisérovi Rejžkovi lítá pěna od huby.

Thor
Thor
17. 4. 2015 14:31

Když už nemáme sami páteř a svědomí, a je nám vše jedno, nemusí nás ani zajímat, jak naše obřezané postoje vnímají tak, kde je naše národní budoucnost a svrchovanost. Spojovat oslavy největšího vítezství humanity (a hlavně těch, o kterých se nesmí mluvit) za posledních x století s postojem stávajících bohem vyvolených věrchušek k dnešnímu režimu v RF dokáže snad jen věčná, nikdy nekončící chazarská nenávist. A řídit se příkladem premiérky ve válce poraženého Reichu s přístupu k oslavám na Rudém náměstí je kabinetní ukázkou geopolitické demence. Tenhle zasr*ný provincionální dvorek smrdí až v Číně, jen my už jsme si na… Číst vice »

Bety
Bety
17. 4. 2015 18:22

Dana s Lehem se hystericky radují. No mohou být hrdi na to, že Amerika si prosadila svou…. zatím. Jinak totiž moc důvodů k hrdosti nemají a vlastně ani nikdy neměli. Nějaký průzkum s tím nemá co dělat a všichni to víme. Tak se jen pyšněte tím, že ti vaši milovaní donutili prezidenta, který se chtěl zachovat jako chlap, aby z čestné pozice zacouval do hanby, to je opravdu pěkný důvod k radosti.

Dana
Dana
17. 4. 2015 19:23

Pan Zeman, z americke strany nebyl nikym nucen. . Naopak, Shapirovo vyjadreni bylo az moc v limii Demokratu ve Spojenych Statech, vnitrne partajni nazor, cemuz se zkuseny diplomat v cizine vyhyba. Nu, on je mlady idealista.. S Nocnimi vlky Putina tez nemaji Americane problem. Proc, vzdyt motorkari propaguji americky zpusob zivota, s jejich kozenymi bundami a drahymi bike znacky Harley. . Imituji Americany. Kdo zna filmy o americkych motorovych gangech, treba film Hell Ride, pak ihned pozna americky vliv. Synkove oligarchu zmenili jmeno, podstata vsak zustava, coz je, ze nejsou originalni. Klidne jim tedy mavejte, tim zdravite a podporujete volny… Číst vice »

Bety
Bety
17. 4. 2015 20:08

Dana napsal
Nu, on je mlady idealista..

Bože, chraň nás před takovými, jejichž ideálem je co nejvíc si nakrást na cizí účet, a kteří ještě chtějí, aby je za to člověk miloval.