Nad Tatrou se pláče, hromy umíráčkem zvoní…

…a je to skoro stejný průšvih, jako plakat nad rozlitým mlékem značky Tatra. Včerejší slovenské volby, které by nás měly zajímat alespoň proto, že premiér Fico možná pověří svým protiimigrantským postojem (zítra v Bruselu) premiéra Sobotku. Známe Sobotkovu statečnost, takže víme, jak to může dopadnout.

Nyní, když píši tyto řádky, na mne z monitoru vyskakuje stále stejné číslo slovenský statistiků říkající, že je sečteno 99,98 procent hlasů. Pravda, slovenští statistikové slíbili výsledky již včera do 23.00, ale chybička do nového softwaru se vloudila, a tak výsledky byly dávkovány do  nedělního rána a ještě nejsou úplné. Cui prodest?

Že Smer-SD získal 28,28 procent hlasů od tři čtvrtě milionu voličů je známo. Pohoršil si oproti roku 2012 o půl milionu voličů a je potrestán tím, že má 49 poslaneckých mandátů ze 150 v Národní radě SR. Potřebuje mandátů 76, tedy nadpoloviční většinu,  a musí tedy s někým vytvořit koalici. Ale s kým?

Řekněme rovnou, že  14 poslanců LSNS, tedy Kotlebovců (jsou tam dva v jedné straně) nezíská, protože o ně nebude usilovat. Nemůže, neboť do koalice se Smerom-SD by jinak nešla žádná další strana. Přirozeným partnerem by (dříve) pro levicový Smer byla Slovenská národní strana, která za Jána Sloty spadla do sloty a čtyři roky přežívala kdesi  pod okapem. Nový předseda se starými harcovníky nic společného mít nechce, a tak je 15 poslanců SNS zatím nedosažitelných. Pan Dutko si navíc svolal Sněm SNS, který bude možná za týden, a na něm SNS bude řešit i to, s kým jít či nejít do koalice. Národovci by totiž mohli být překvapeni.

Dalším v uvažovaném  pořadí jsou totiž lidé Bély Bugára z maďarsko-slovenské strany Híd, neboli Most. Měli by přemostit rozdíly, ale mají v parlamentu u Dunaje jen jedenáct osob. Počítáte dobře: Smer-SD by měl s oběma stranami hypoteticky  75 poslanců, což je málo. Pánové Melčák a Pohanka, kterých se nechci dotknout, na Slovensku nekandidovali, a proto honba za jedním poslaneckým mandátem může být nesmírně politicky, náročná, snad i  drahá. Jak jinak.

Potřebné hlasy může poskytnout už  jen strana Síť, která chtěla prostřednictvím R. Procházky, objevu prezidentských voleb, vládnout, jako každý marketingový patvar, ale nemůže, protože disponuje všeho všudy  deseti poslanci. A to je poslední  subjekt, pro Róberta  Fica koalice schopný. Pro partajního  předsedu Fica. Proslýchá se totiž, že  úřad předsedy vlády za Smer-SD převezme Miroslav Lajčiak, stávající  ministr zahraničí, který je sice také z kletého  Smeru-SD, ale je, na rozdíl od Fica, pro ostatní strany osobně přijatelný.

Slovensko, jak známo,  čeká předsednictví EU po 1. červenci t.r., a ono předsednictví by pro našeho souseda mohlo být hořkou pilulkou už bez české kostky cukru. Ostatními  stranami v NR SR jsou (o Kotlebovcích řeč již byla)  Sme rodina, marketingový projekt miliardáře Kollera , který se vyjádřil, že se Smerem nechce mít nic společného, neboť v politice míní setrvat dalších dvacet let, což by toto partnerství zmařilo a dvojstrana,  OLANO-Nova, kde za první částí názvu se skrývají  protagonisté chytání goril či kostlivců ve skříni,, za druhou částí, zvanou Nova, nikoli nenoví ká-dé-háci jako Daniel Lipšic a spol.

D. Lipšic přežil spojením s Matovičem smrt KDH v přímém přenosu, potažmo souběžný exitus SDKÚ, stran kdysi to mocných a obávaných. Vzpomeňme bratry Čarnogurské, jichž se obávali na začátku devadesátých let i na adrese Praha-Hrad.  A nezapomenut je i vytrvalý cyklista po Slovensku, jinak předseda vlády, Mikuláš Dzurinda se svým fámulem, dnes v ukrajinských vládních službách,  Ivanem Miklošem.  V Matovičově straně najdeme i Jána Budaje, kterého si naopak připomínáme co politické dvojče Milana Kňažka ještě z časů Verejnosti proti nasiliu. Pan Matovič nenávidí  Fica a Bugára. Bugára  dokonce tak, že před volbami psal dopisy maďarským stranám, aby pana Bugára, jinak úspěšného šamorínského vinaře, znemožnil. Zda je Maťovič i za zhoršením vztahů Orbán-Bugár, to nevím, ale nevylučoval bych to. Protože chci uzavřít tuto kapitolu marketingových stran (Maťovič má v OĽANO sdružené čtyři členy), konstatuji, že jak miliardář Kollár, tak Matovič připomínají vizáží profesionálního ruského antiputinovce Navalného.

Diplomacie Hamburgerové republiky za oceánem seká tyto své typy „do hry“ jako zdejší družstvo  HAMIRO své plyšáky do her dětských. Poslední parlamentní  stranou, tedy již  osmou, v NR SR, je strana Sloboda a solidarita europoslance  Richarda Sulíka. Sulík sám je zdatný otec rodiny se čtyřmi  malými dětmi, ale politicky žil,  a žije –  řečeno s  Klausem – z homosexualismu a legalizace marihuany. Obojí, včetně výborné znalosti němčiny, ho katapultovalo zhruba  každý měsíc do některého z diskusních pořadů německé ARD, ZDF, nebo rakouské  ORF. Slavná jsou jeho vystoupení  v pořadech  Anne Will, k níž se chodí zpovídat i Angela Merkelová. Willová je krásná žena,  leč ke smůle mužů žije s ženou. Což ji, přirozeně, přitahuje k záhadnému  Sulíkovi.  Richard Sulík si už řekl o pověření sestavit s Matovičem vládu, a to těsně před tím, než tureckou šavlí roztříštil láhev  šampaňského, jejíž střepy přistály v kůži jeho pravé ruky.

Šampus šavlí mohou otevírat asi skutečně jen Turci. A třeba budou mít i důvod. Slovenský volič podlehl a naletěl barnumské reklamě zaoceánské. Zůstanou  mu  jen oči pro pláč, pokud technolog  a snad kouzelník chytré moci Fico nějak nepřelstí „Amerikána“ Kisku t.č. statujícího v úřadě slovenského  prezidenta. Ten chce, jistě sám od sebe, nastolit úřednickou vládu.  Vítačskou a pravicovou, samozřejmě Volič, nevolič- volby, nevolby.

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
64 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Béda
6. 3. 2016 18:40

Jo, dějí se věci. Ale nutno si položit otázku – asi především strana Smer a pak taky voliči. A ti svoji volbu (anebo volební pasivitu či naivitu) nakonec taky tvrdě zaplatí. Jako vždycky.

mm
mm
6. 3. 2016 19:19

prostí Slováci by od těch miliardářů v nových stranách měli dostat radu jak a za co žít. Chtěl bych poděkovat peterovi za inspiraci k napsání článku, který vznikl po naší písemné diskuzi. Demokracie jako uroboros žere sama sebe. Nechává vysokého představitele, Mgr. Ing Kotlebu doputovat do nejvyšší zákonodárné funkce, ale zároveň táž demokracie skučí, jak je to hnusné, stresující a jak se s Kotlebou nebude nikdo bavit. Že je to demokratické? Had demokracie by se neměl sám požírat, měl by se plazit kupředu. Nebudu dále spekulovat, má-li někdo být jedovým zubem onoho hada demokracie…

peter.
6. 3. 2016 19:27

Včera vo voľbách prehralo Slovensko a zvíťazil Brusel,Merkelová a Washington.Stabilnú a pevnú vládu sa nepodarí zostaviť nikomu.Preto Kiska vymenuje úradnícku vládu,ktorá Bruselu splní všetky priania.Táto situácia však môže mať vplyv aj na vládu ČR,ktorá sa už nebude musieť prispôsobovať v otázke migrantov väčšinovému názoru V4,lebo ten už väčšinový vďaka novej vláde SR nebude.Kiska získa na dôležitosti a Slovensko ovládne „smuta“.A celú Európu postupne tiež.Lebo takto je to naplánované.

Béda
6. 3. 2016 19:29

mm napsal prostí Slováci by od těchmiliardářů v nových stranách měli dostat radu jak a za co žít. Chtěl bych poděkovat peterovi za inspiraci k napsání článku, který vznikl po naší písemné diskuzi. Demokracie jako uroboros žere sama sebe. Nechává vysokéhopředstavitele, Mgr. Ing Kotlebu doputovat do nejvyšší zákonodárné funkce, ale zároveň táž demokracie skučí, jak je to hnusné, stresující a jak se s Kotlebou nebude nikdo bavit. Že je to demokratické? Had demokracie by se neměl sámpožírat, měl byse plazit kupředu. Nebudu dále spekulovat, má-li někdo být jedovým zubem onoho hada demokracie… Někde jsou Slováci napřed (třeba s registračními pokladnami… Číst vice »

peter.
6. 3. 2016 19:55

mm napsal
Mgr. Ing Kotlebu doputovat do nejvyšší zákonodárné funkce,

Tomu tam dopomohli farári:
http://www.aktuality.sk/clanok/319355/komentar-karola-lovasa-ked-biskupi-prestali-byt-lokajmi-kdh/

mm
mm
6. 3. 2016 20:26

peter. napsal
Tomu tam dopomohli farári:
http://www.aktuality.sk/clanok/319355/komentar-karola-lovasa-ked-biskupi-prestali-byt-lokajmi-kdh/

mimořádně kvalitní odkaz, petere. Vďaka. možná by Stan mohl zvážit, zda nenapsat něco o farárskej republike, a nemyslím to hanlivě. prostě Beneš po válce nereflektoval, že mu sice uznali kontinuitu Československa, tedy vlastně šlo o kontinuitu jeho úřadu, ale že měl zvážit zda a jak Slovensko opět přijmout, spojit se zemí Českou a Moravskou.

mm
mm
6. 3. 2016 20:29

ještě vysvětlení: používám psaní Smer-SD, správně by mělo být SMER-SD. jenže nám západně od Moravy ležícím SMER bude vždy připomínat „plastikové matchboxy“ ČSSR.

Sio
Sio
6. 3. 2016 21:02

O něco optimističtější prognóza:
http://protiproud.parlamentnilisty.cz/politika/2295-prelomove-volby-na-slovensku-vzpoura-obcanu-proti-bruselske-totalite-trpelivost-podvadenych-narodu-narazi-do-zdi-jakou-sanci-ma-protektoratni-kiskova-vlada-i-u-nas-strany-lidoveho-odporu-rostou.htm
Napadá mě – pokud nechce někdo jít s Ficem do koalice, není řečeno, že nepodpoří menšinovou vládu, aby zabránil vzniku té úřednické. Možná se teď bude hrát na Slovensku zajímavý poker …

peter.
6. 3. 2016 21:04

O našom prezidentovi vypovedá aj tento článok: http://www.extraplus.sk/blog/prezident-rekorder Dávam to sem preto,že v situácii aká na Slovensku nastala po voľbách, je možné,že v prípade ak lídri novozvolených strán nebudú schopní vytvoriť funkčnú vládu,tak Kiska využije(zneužije) svoje prezidentské právomoci.Lenže on si bez svojich poradcov ani neuprdne a tak sa k slovu dostanú oni …poradcovia.Šéfovia všetkých tých Sorošových mimovládok a Inštitútov.Najvýznamnejší z nich je bývalý veľvyslanec v USA Martin Bútora,ktorý aj napriek svojmu írečitému slovenskému menu,Slovákom nie je.Tak aby sa vedelo kto to je ten náš pán prezident. Spomínaná primátorka mesta Prešov(bašta KDH na Slovensku) je tiež produktom KDH.Tak aj jej „primátorovanie“vyzerá.… Číst vice »

fajt
6. 3. 2016 21:20

no na Slovensku včera taky vyhrál štatistický úrad slovenskej republiky. ..)

mm
mm
6. 3. 2016 21:58

statistici tvrdí, že byli hacknutí..To, co píše peter je pravda, lidé jako Kollár nebo Maťovič tam nejsou pro to, aby se lidé měli dobře. Který politik ostatně kdy řekl, že chce, aby se lidé měli dobře. Občas to říkávají diktátoři. Říkal to Dominikánec Trujillo, svržen CIA, říkají to středoasijští diktátoři…. Ostatně, i Haiti se za Papa Doce mělo dobře….

peter.
6. 3. 2016 21:58

Ešte niečo o mojom postoji ku tomu Kotlebovi. Nemožno mu uprieť odvahu hovoriť o tabuizovanej rómskej otázke,(je zaujímavé,že ho volili aj Rómovia) o migrantoch a o skutočných príčinách úpadku Slovenska.V postoji k Rusku a k NATO sa zhoduje s názormi,ktoré sú aj mne blízke.Vlastne by som mu veľa toho vyčítať nemohol,keby…..!Keby to nebol pohrobok „Slovákštátu“ktorý Dominik Tatarka nazval „Farskou republikou“.Je adorantom Tisa,Tuku a Šaňa Macha.So svojimi súkmeňovcami sa zdraví gardistickým pozdravom: „Na stráž“! No a celá moja rodina proti tomuto bojovala v Povstaní a neskôr v horách.A rodina mojej manželky tiež.A viem,čo boli gardisti za svine(vápenka v Nemeckej).Tak preto mi… Číst vice »

mm
mm
6. 3. 2016 22:18

mojho deda, ruského legionára, vyhnali gardisti z Blavy, neskor jeho papiere doručili gestapu, ktoré ho chytlo a gilotinovalo v Plötzensee….nik nevraví, že gardisti sú ok, peter. Iba sviňa vie, ako zožrat inú sviňu.

mm
mm
6. 3. 2016 22:26

Ivanka Trump mladšia, moja kandidátka na slovenskú prezidentku https://twitter.com/IvankaTrump?lang=cs krajšia ako Radička, veru. Btw. slovensky jsem se nikdy neučil. Pustě improvizuji.

hudryper
hudryper
6. 3. 2016 22:48

fajt napsal
fajt • 6. Březen 2016

no na Slovensku včera taky vyhrál štatistický úrad slovenskej republiky. ..)

Myslím,že jste trefil hřebíček na hlavičku. Statistické úřady /nemáme k dispozici volební mašinky v soukromém vlastnictví jako jsou v USA/ se v demokracii staly vůbec nejdůležitějšími úřady země.
Při přímé volbě prezidenta,hlavně v druhém kole se s tím zřejmě nedá nic udělat.Asi proto máme Zemana a ne fajfku s kormidlem před sebou.Nepomohlo ani použití bilbordů dle plakátu Stalina z roku 1936 ,ani nejdražší volební agentura se zkušenostmi ze země za velkou louží.

hudryper
hudryper
6. 3. 2016 23:23

A ještě dodatek. Včerejší výsledek voleb strany Směr a statisticky nevysvětlitelný rozdíl proti publikovaným údajům všech 4 agentur výzkumu preferencí těsně před volbama se jako vejce
vejci podobá „výhře ČSSD“ za předsedování Paroubka s rovněž statisticky nevysvětlitelným
rozdílem preferencí publikovanými rovněž těsně před volbama všemi agenturami s asi o 10%
nižším volebním výsledkem. Jak prý kdysi pravil Josef Visarionovič: Nezáleží na počtu hlasů,
záleží na tom,kdo je počítá…“

fajt
7. 3. 2016 5:40

hudryper napsal
hudryper

ale jako kdyby Fico s českým scénářem pomenšení volebních hlasů už počítal a jenom čekal, kolik mu světoví predátoři nakonec ponechají – ti také nemohli jeho partaj poslat do stejné řady s ostatními, ale stačí jim ( zatím ), aby ho zbavili většiny. ..)

fajt
7. 3. 2016 5:49

peter. napsal
peter

mám za to, že největším farizejem současné slovenské politické scény, ke kterému se „překvapivě“ nahrnuli voliči je Richard Sulík, otec rovné daně, která nehezky poničila Slovensko a kterou mu prý ( diplomově ) připravili chlapci z Langley – tohle individuum je schopné všeho a dalo by se říci, že ve své flexibilitě a zákulisních praktikách hravě překoná i Kalouska. ..)

fajt
7. 3. 2016 6:10

http://www.rimava.sk/spravy-z-regionu/zamestnanec-vyfackal-generalneho-riaditela-korejskej-firmy/ – lidské zdroje, ke kterým je dovoleno vše, tohle taky komedie na demokracii a demokratické volby nezachrání, tady je ( bude, i kdyby dostal 100% hlasů) i Fico krátký. ..)

peter.
7. 3. 2016 6:46

fajt napsal mám za to, že největším farizejem současné slovenské politické scény, ke kterému se „překvapivě“ nahrnuli voliči je Richard Sulík, otec rovné daně, která nehezky poničila Slovensko a kterou mu prý ( diplomově ) připravili chlapci z Langley – tohle individuum je schopné všeho a dalo by se říci, že ve své flexibilitě a zákulisních praktikách hravě překoná i Kalouska. ..) On spopularizoval SaS svojimi protiimigrantskými vystúpeniami v nemeckej a rakúskej tv.Túto agendu držal do začiatku roka Fico.Potom niekto zorganizoval „štrajk“učiteľov a sestričiek a mainstream tento štrajk omieľal denno denne a vždy bol samozrejme vinníkom Fico a sympatie mainstreamu… Číst vice »

fajt
7. 3. 2016 8:07

peter. napsal On spopularizoval SaS svojimi protiimigrantskými vystúpeniami v nemeckej a rakúskej tv.Túto agendu držal do začiatku roka Fico.Potom niekto zorganizoval „štrajk“učiteľov a sestričiek a mainstream tento štrajk omieľal denno denne a vždy bol samozrejme vinníkom Fico a sympatie mainstreamu mali učitelia a sestričky.V tomto sa vybila predvolebná kampaň SMERU-SD v posledných dvoch mesiacoch pred voľbami.Deň pred voľbami organizátori štrajk zrušili.Učiteľky utreli hubu a mnoho sestričiek prišlo o prácu,lebo oni na vládu tlačili tým,že podali v nemocniciach výpovede.Teraz sú bez práce a ani učiteľom nikto platy nezvýšil a ani tak ľahko nezvýši.Toto bol šikovný ťah likvidátorov Ficovej popularity. A Sulík… Číst vice »

Béda
7. 3. 2016 8:19

Možné jsou v zásadě 3 varianty
– úřednická vláda
– nesourodý a nestabilní koaliční slepenec v čele s Ficem (včetně antimigrační agendy)
– nesourodý slepenec v čele se Sulíkem (včetně antimigrační agendy)

peter.
7. 3. 2016 9:16

fajt napsal
ano, Peter, vypadá to, že neoconi se trochu více zaměřili na Slovensko,

fajt:
Je potrebné vedieť,s kým majú do činenia.Za posledných cca 2o rokov+/-, sa naša spoločnosť vyprofilovala na dve rozhodujúce skupiny:Idioti a konšpirátori a na druhej strane Intelektuáli,celebrity a všeznalci.Rozdiel medzi nimi popisuje múdry Mordechaj Kapusta tu:
http://www.mordechajkapusta.com/2013/12/normal-0-21-false-false-false-sk-x-none.html

fajt
7. 3. 2016 9:53

peter. napsal fajt: Je potrebné vedieť,s kým majú do činenia.Za posledných cca 2o rokov+/-, sa naša spoločnosť vyprofilovala na dve rozhodujúce skupiny:Idioti a konšpirátori a na druhej strane Intelektuáli,celebrity a všeznalci.Rozdiel medzi nimi popisuje múdry Mordechaj Kapusta tu: http://www.mordechajkapusta.com/2013/12/normal-0-21-false-false-false-sk-x-none.html Stránku inteligentov si nemôže ani prečítať, lebo Piano. :-) velmi humorné, velmi trefné a velmi v dupě…samozřejmě pro všechny, ale hlavně pro inteligenty, kterým chybí ( nebo si ho záměrně mažou) selský ( i historický ) rozum, idioty to zase tlačí postřehů a rozhodnutí, které mají k ideálnímu soužití a spolupráci po čertech daleko – komu to vlastně ve finále vyhovuje… Číst vice »

peter.
7. 3. 2016 10:00

Kandidát politickej strany „Priama demokracia“sa vzdáva politickej kariéry,bilancuje a vracia sa k svojmu povolaniu elektromontéra.Dôveru vo voľbách mu dalo 69 ľudí:
http://dennikpolitika.sk/archiv/3889

Preslávil sa týmto:
http://www.cas.sk/clanok/242039/expolicajt-strielajuci-pred-prezidentskym-palacom-som-nevinny/
Ako vidno,humor Slovákov neopúšťa.

peter.
7. 3. 2016 19:10

fajt napsal
jenom technická, myslíte si, že Kotleba se nenechá uplatit ( zatlačit ) Sulíkem a spol., nebo že by ustál americkou kriminalizaci typu akce Rath?. ..)

Jeho neuplatí nikto na svete.Je to fírer,ale zásadový.

peter.
7. 3. 2016 20:10

peter. napsal Jeho neuplatí nikto na svete.Je to fírer,ale zásadový. fajt: Viete čo je v súvislosti s Kotlebom zaujímavé?To,že v Maďarsku funguje už dlhé roky strana „Jobbik“,ktorej zástupcovia sedia v parlamente a dokonca aj v europarlamente.Táto strana má vytvorenú aj svoju ozbrojenú zložku ktorá má približne 1000 gardistov a aj uniformy majú podobné tým Kotlebovým.Tieto dve strany si napodiv dobre rozumejú.Nikto ale vo svete nehysterčil kvôli Jobbiku tak,ako sa v Európe hysterčí teraz kvôli Kotlebovi.Naviac,Kotleba je prorusky a protinatovsky orientovaný.Odsudzuje ukrajinských banderovcov a je na strane opolčencov Donbasu.O tom sa zase mlčí.Dokonca dnes som čítal na politikus.ru článok,kde sa ruský… Číst vice »

fajt
8. 3. 2016 5:49

peter. napsal Len mi nedá pokoj tá zjavná disproporcia v názoroch Európy a aj Ruska na posudzovanie významu Kotlebovej strany v porovnaní s maďarskými,ukrajinskými a pobaltskými nacistami. možná se Kotleba ještě přiměřeně nespojil, nezkontaktoval s pro západními, či ruskými oligarchy a příjde jim pro obě strany moc nezávislý a tedy pro jejich záměry nečitelný – vyšel z ulice a pokud mi můj vzdálený pohled na něj dovolí si udělat nějaký smysluplný názor, tak praktická politika vyššího ranku je pro něj, zatím, tak trochu španělská vesnice, Jobbik, pravý sektor a pobaltské rituálně nostalgické nazi bojůvky jsou už docela zavedené organizace, které… Číst vice »

peter.
8. 3. 2016 7:47

Pavol Demeš.Človek o ktorom sa mimo Slovenska vie málo.Nenápadný,na verejnosti nevystupuje a predsa,stojí za každým svinstvom,ktoré sa v našom okolí udeje.Podieľal sa na likvidácii Miloševiča v Srbsku,pôsobil aj v Gruzínsku,Ukrajine a samozrejme stojí aj za pádom Fica vo voľbách.Vydal pôsobivý manuál pre organizátorov „farebných“ revolúcií.Ak sa v ČR objaví strana,hnutie alebo iniciatíva,ktorá do svojho názvu zakomponuje slovo „dost“,je potrebné zvýšiť pozornosť,lebo za ňou môže stáť…..Pavol Demeš.
http://www.extraplus.sk/clanok/revolucionar-na-volnej-nohe

peter.
8. 3. 2016 8:06

peter. napsal
Pavol Demeš.Človek o ktorom sa mimo Slovenska vie málo.

Napísal zaujímavú knihu(ešte pred pádom Kaddáfího)
http://afinabul.blog.cz/1308/pavol-demes-podiel-usa-na-rozvoji-obcianskej-spolocnosti-na-slovensku
A voľby 2016?
http://www.napalete.sk/strajky-sestriciek-a-ucitelov-pokus-o-slovensky-mini-majdan/

fajt
8. 3. 2016 9:06

Pavol Demeš je iniciatívní servisní sluha, který má svou špinavou práci moc rád – ale jak vyřadit predátorskou hlavu, aby zmrvený sluha zůstal bez šťávy, to je dnes pro normální smrtelníky v podstatě neřešitelný problém. ..)

fajt
8. 3. 2016 11:23

prefabrikovaný Sulík – 87 mandátů, je asi rozhodnuto. ..)

mm
mm
8. 3. 2016 12:58

Danko ze SNS BY měl dostat premiéra, za tuto funkci by se sulíkem nešel, s ficem by mohl. Politický niktoš a velel by evropě. Chce to ale jít do vlády s kotlebou.

mm
mm
8. 3. 2016 13:00

tedy pokud fico chce udělat něco pto lid. Sulík se o šanci velet evropě nenechá jinak připravit.

mm
mm
8. 3. 2016 13:06

jinak víte odkud má Kasich jméno- od cacique, náčelník u indiánů-

mm
mm
8. 3. 2016 13:56

a merkelová dělá vše správně, jak ona sama ví, KIM IR SEN v sukních.

peter.
8. 3. 2016 14:30

Tak počítajme:SMER-SD 49,SaS- 21,OĽANO-19,SNS-15,Kotleba-14,Kolár-11, Maďari(Most)-11 a sieť-10 Možné kombinácie:SMER+SaS+SNS = 85 alebo SaS+Oľano+SNS+Most +Sieť = 76 (s podporou Kolára,ktorý ale do koalície nepôjde,len sľúbil podporu pravici) by to bolo 90 kresiel SaS je liberálna strana so všetkým čo k tomu patrí a netreba sa nechať pomýliť protiimigrantskou rétorikou Sulíka v nemeckej tv.SNS je zase to najkonzervatívnejšie(okrem Kotlebu)čo bude v parlamente sedieť.Ak sa Danko pridá do 5 – členného zlepenca,tak v predčasných voľbách(podľa mňa budú) sa do parlamentu dostane už ťažko .Preto si myslím,že ak Sulík má čo i len štipku zdravého rozumu a zodpovednosti k štátu,tak zvolí prvú možnosť.Ale aj… Číst vice »

peter.
8. 3. 2016 14:58

mm napsal

pan Čulík v tom má praxi http://www.zvedavec.org/komentare/2016/03/6809-doktora-rogozova-udal-jan-culik.htm

No čo už.Čulík ako Čurda.Udavač ako udavač.Vždy ostanem zarazený,keď vidím,kam až človek môže klesnúť.

peter.
8. 3. 2016 16:20

peter. napsal
by to bolo 90 kresiel

by to bolo 87 kresiel

Béda
8. 3. 2016 18:45

http://www.noveslovo.sk/c/Volby_2016_Preco_Fico_neuspel_a_Kotleba_ano …Voľby potvrdili skutočnosť, ktorú cíti mnoho ľudí: v našom štáte niečo nefunguje. Nefungujú najmä ústavne deklarované princípy demokracie, ktoré pohltila bezohľadná vláda finančnej oligarchie. Obyvateľstvo však už ďalej nehodlá znášať stav, keď voľbami nemožno veci zmeniť a keď je takmer jedno, či zvíťazí systémová pravica alebo ľavica. Voliči začínajú hľadať alternatívy mimo zažitého systému…Vo všeobecnosti možno konštatovať, že parlamentné voľby predstavovali nepríjemnú porážku pre slovenskú ľavicu a parlament sa ako celok posunul doprava, čo sa nevníma ako pozitívna zmena. Nemožno však očakávať, že neoliberálne problémy súčasného sveta sa podarí odstrániť opatreniami tzv. systémovej ani tzv. nesystémovej pravice. R. Ficovi… Číst vice »

Béda
8. 3. 2016 18:48

…Rozhodujúci vplyv v strane Smer-SD získali politici, ktorí by mohli rovnako dobre reprezentovať ľavicu i pravicu. Typických príkladov by sa našlo viac ako dosť, najmä medzi ministrami. Mnohí z ministrov totiž symbolizovali presne to, čo ľavicový volič odmieta: podporu finančných skupín, podporu dohody TTIP či vojenských akcií USA, budovanie vojenských základní NATO na Slovensku, atď. Nadvláda oligarchie Ako som už spomenul, ústredným problémom celého politického systému na Slovensku je v súčasnosti nadvláda oligarchie nad politickými stranami. Táto nadvláda dráždi občanov hlavne preto, lebo sa ich priamo dotýka. Oligarchovia potrebujú tvoriť zisk a vytvárajú ho tým, že pripravujú o finančné zdroje… Číst vice »

Béda
8. 3. 2016 19:52

Stan napsal Jestli přesvědčivé vítězství (28 % v poměrném systému a o pět procent více hlasů než dvě další strany dohromady, o tom si mohou strany u nás nechat jen zdát) po 4 letech samostatného vládnutí je neúspěch, tak já už pak nevím, co je úspěch. Typická mainstreamová manipulace, a dopouští se jí nemainstreamový levicový server. Oproti minulým volbám v r. 2012 spadl Smer tuším o ze 44,41% (83 mandátů) výsledky v r. 2016 Smer 28,1% (49 mandátů), pokles o 16,13% hlasů a o 34 mandátů. Smer prakticky nebude moci sestavit vládu, v r.2012 ji sestavil pohodlně a dominoval v… Číst vice »

Sio
Sio
8. 3. 2016 19:57

Béda napsal http://www.noveslovo.sk/c/Volby_2016_Preco_Fico_neuspel_a_Kotleba_ano …Voľby potvrdili skutočnosť, ktorú cíti mnoho ľudí: v našom štáte niečo nefunguje. Nefungujú najmä ústavne deklarované princípy demokracie, ktoré pohltila bezohľadná vláda finančnej oligarchie. Obyvateľstvo však už ďalej nehodlá znášať stav, keď voľbami nemožno veci zmeniť a keď je takmer jedno, či zvíťazí systémová pravica alebo ľavica. Voliči začínajú hľadať alternatívy mimo zažitého systému…Vo všeobecnosti možno konštatovať, že parlamentné voľby predstavovali nepríjemnú porážku pre slovenskú ľavicu a parlament sa ako celok posunul doprava, čo sa nevníma ako pozitívna zmena. Nemožno však očakávať, že neoliberálne problémy súčasného sveta sa podarí odstrániť opatreniami tzv. systémovej ani tzv. nesystémovej pravice.… Číst vice »

peter.
8. 3. 2016 19:58

Kritika po voľbách od ľavičiara,ktorý počas 4 rokov čo bol SMER-SD vo vláde nekritizoval na činnosti Fica a SMERU-SD nič, sa mi dnes,po voľbách zdá byť nefér.

Béda
8. 3. 2016 20:04

peter. napsal

Kritika po voľbách od ľavičiara,ktorý počas 4 rokov čo bol SMER-SD vo vláde nekritizoval na činnosti Fica a SMERU-SD nič, sa mi dnes,po voľbách zdá byť nefér.

Ta ktritika systémových „levicových“ neoliberálních stran sedla jak hrnec na prdel. Fábry je objektivní.

Martin (už bez taky m)
8. 3. 2016 20:14

Přeji sousednímu pro mne vskutku bratrskému národu vše nejlepší. To na úvod. V podstatě souhlas se Stanem i siem. Fico minulé vítězství v počtu mandátů zopakovat nemohl. Jednoduše proto, že výchozí situace je odlišná vně i uvnitř země. Nářky z Nového slova cit. Bédou jsou unfair: Slovensko a každá jeho vláda se pohybuje v EU a dalších strukturách. Představa že 5 miliónů obyvatel státu si udělá vše podle svého v intencích vládnoucí většiny je u komentátora poněkud naivní, snad si nemyslí že korporace nadnárodního typu nemají své oligarchy… Srovnám -li kroky vlád předchozích a té Slovenské minulé alespoň trošku co… Číst vice »

Béda
8. 3. 2016 20:22

Martin (už bez taky m)

To já jim přeji také ale na Ficově Pyrrhově vítězství tím nic nezměním. Smer si do značné míry může za ten výsledek sám a Fábryho hodnocení považuji za zcela objektivní.

Jinak shodných prvků, které Fábry jmenoval (kupř. kolaborace s oligarchy, podpora (utajené „separátní“ vyjednávání) nadnárodního kapitálu – TTIP, podpora mezinárodních zločinů NATO) mají systémové tzv. levicové strany (Smer – ČSSD) docela dost.

Béda
8. 3. 2016 20:25

Stan napsal

Tak se společně s Fábrym podívejte, jak dopadly nesystémové levicové strany – KSS a Vzdor (http://www.aktuality.sk/volby-2016/). Fábry si z nás spíš dělá prdel.

Tak jo, Stane – opět jste mě přesvědčil. Bylo to grandiosní vítězství Smeru a levice (která občas hodí chudině něco ze stolu) ale jinak podstrojuje kapitálovým predátorům kde může – na Slovensku.