Nahý císař dostal naloženo

Pokud chcete alespoň trochu pochopit, co a proč se teď děje v USA, pusťte si tento podcast Českého rozhlasu, uvedený s titulem Paradoxně můžeme být Trumpovi vděčni, že ukázal Ameriku, jaká je a podtitulem Rebelie je jediný nástroj, který afroamerická menšina má, všechny ostatní forma protestu selhaly, což je mimochodem jeden z těch vzácných případů, kdy titul i podtitul věrně vystihují obsah. Je to na dnešní klipovité poměry docela dlouhé (půl hodiny) a náročné, protože narušující stereotypy, povídání, ale vyplatí se. Petr Boháč v něm skvěle vysvětluje, jaká a proč je současná realita USA, realita, kterou nám zde většinou nikdo neukáže a když už, tak ji vidět nechceme.

A já se musím zas a znova ptát: Jak může tak kulturně a civilizačně zaostalá země, v níž jsou bída a porušování lidských práv na denním pořádku, mít tu drzost a pasovat se na globálního ochránce lidských práv a vojensky i politicky intervenovat po celém světě pod záminkou šíření svobody a demokracie? A jak my můžeme být tak hloupí, že ji v tom nejenom politicky, finančně i vojensky podporujeme, ale že ji posloucháme a uctíváme? Snad ta hořící americká města spálí i naše hajlující pracky.

Převzato z blogu Tribun

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
19 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Gatta
Gatta
7. 6. 2020 21:10

Jen bych poznamenal k rozhlasovému odkazu – „Potírání ilegální imigrace NENÍ rasismus“.Může to být maximálně shoda okolností.

Ono se to dobře kritizuje, a z velké části i oprávněně … ale co si tak zamést před vlastním prahem a ukázat světu jak se to dělá. Vhodnou menšinu k tomu máme.

Naposledy, kdo to uměl byli komači – povinnost pracovat, plná zaměstnanost, povinnost posílat děti do škol a žádná pozitivní diskriminace. A šlo to. Aspoň to bylo snesitelné.
Dnes se tento NÁŠ problém upláci, aby nebyl vidět.

Dana
Dana
Reply to  Gatta
8. 6. 2020 0:45

Omlouvam se administratorovi OM, muj prvni prispevek se zobrazil. :-) „…Naposledy, kdo to uměl byli komači – povinnost pracovat, plná zaměstnanost, povinnost posílat děti do škol a žádná pozitivní diskriminace. A šlo to. Aspoň to bylo snesitelné. Dnes se tento NÁŠ problém upláci, aby nebyl vidět. Tohle soudruzi delali dobre. Trend pozitivni diskriminace je uz vsude, vznikl v Americe v roce 1961, jako Executive order 10925 vystaveny presidentem Kennedym. Tim chtel zlepsit postaveni cernochu a dat jim jedinecnou prilezitost s Affirmative Action, aby se zaclenili do spolecnosti. Melo to byt na urcity cas, ale aktiviste pozadovali dalsi a dalsi vydobytky,… Číst vice »

P9
P9
Reply to  Gatta
8. 6. 2020 7:29

Tohle je serióznější než ten rozhlas…
https://m.youtube.com/watch?v=OjABBuFnsgw&feature=youtu.be

orinoko
orinoko
Reply to  P9
8. 6. 2020 11:41

To jsem nedal. Na tlusta prasata lidskeho vzezření nemám tak nejak gebir. Něco jako juuuTUBERACI. Jinde vznikla prudká diskuse kolem postavy Hitlerova posuka PoSSelta. Ten by na NEJ potřeboval speciální periskop. To Hitler byl atlet. Akorát ta patka a knirek nedávají zapomenout.

https://janica9.wordpress.com/2020/06/07/nakazane-smyslenky-vii-2/#more-935455

Dana
Dana
Reply to  P9
8. 6. 2020 15:47

Odkaz P9 na youtube velmi presne ukazuje pocity a uvahy vetsiny Cechu, kteri v Americe ziji.
Moc doufam, ze mohou jit k volbam a daji hlas donikovi.

orinoko
orinoko
Reply to  Dana
8. 6. 2020 16:18

Ach ano, konečně má Čížek sanci tvoRIT dejiny. Kdyby nemluvil česky, tak bych podle bulevny tusil, že jde o emericka prasatka. Čížek ve flUSA nic nerozhoduje, dneska už hledá , jak se živit cestou domu. Tyhle plky nejsou zdarma. Čím více juuuTUBERAKU, tím větší možnost vývaru aspoň z reklam. Nechtěl bych sledovat, co ta prasatka dělají v posteli, když to na ně prijde. Svým způsobem to může být naprosto zdrcující muceni. Émerika hori, a na TitaNICKU tancuje blbecek s kopu-DELI. To je země neomezených moznosti. Jen ten soudruh za Pence gros už taky kouká , kde udělal tesař douru. Trump… Číst vice »

Clair
Reply to  Gatta
9. 6. 2020 20:03

Podcast Českého rozhlasu je naprosto vynikající, rovněž i příspěvek od P9 s youtube. Nevím jak dlouho toto bílí lidé hodlají tolerovat, ale ta neuvěřitelná hysterie která probíhá kolem Floydova smrti neutichá a zdá se, že naopak nabírá na síle. Vypadá to, že někdo v pozadí to všechno řídí a financuje jenom aby pres. Trumpovi dokazali jeho neschopnost a byl zlikvidován, když už demokratům Impeachement nevyšel, bych řekla, že právě probíhá putch. Padají návrhy rozpustit policii a peníze dát na sociální obohacení a školení mladé barevné populace. I když se nelze policie zastávat za jejich brutální metody, je ale težké soudit,… Číst vice »

Dana
Dana
7. 6. 2020 22:00

Jestli chapete propagaci zajmu Ameriky jako pouhe sireni svobody a demokracie, pak je to vase chyba a vas omyl, Tribune. V Iraku, napriklad , vedle prosazeni zajmu USA a jejich spojencu v sesazeni Husseina dostali iracti obcane volbu. Zadne nastavovani demokracie, ale svobodne volby. Ze se mezi sebou zacli mordovat, nu, to bylo jejich svobodne rozhodnuti. Po padu Sadama se totiz mohli klidne vratit k budovani jejich statu, v zemi, kde kvuli rope mohli prosperovat. Ze se tak nestalo, je jejich ztratou, jejich skodou – ale na druhou stranu je to vyhra pro zapadni svet. Islamska rozpinavost se trochu pozastavila.… Číst vice »

Gatta
Gatta
Reply to  Dana
8. 6. 2020 5:33

Četl jsem vše a s většinou mohu klidně souhlasit. Jen obvyklý trik – není to celá pravda.

Co mě však došlo s tím Irákem …
Úplně obecně – Demokracie uvolňuje síly člověka z okovú diktatury a dává mu možnost volby.
Bohužel (ale v podstatě očekávatelně) se lidé zaçnou chovat podle těch vyjmenovaných „7 hlavních hříchů“.
Teková “ past demokracie …“.
https://cs.m.wikipedia.org/wiki/Sedm_hlavn%C3%ADch_h%C5%99%C3%ADch%C5%AF

Doporučujinrozkliknout i podrobnosti jednotlivých nectností a pokusit se na ty vlastnosti dívat atheisticky – ony stejně vycházejí z mnohem starších filozofických zdrojů.

Bety
Bety
Reply to  Gatta
8. 6. 2020 7:40

Jestliže „demokracie“ uvolňuje síly člověka z “ okovů diktatury“ pomocí řízeného a vyvolaného majdanu s naplánovanými násilnostmi a záměrně vyvolanou hysterií, tak se samozřejmě lidé začnou chovat podle těch sedmi hlavních hříchů, protože hysterie a vztek přebijí racionální uvažování . Jak jsem četla výpověď jednoho našeho vojáka o událostech v Jugoslávii: „Když se muž vrátí domů a najde svou ženu znásilněnou a přibitou na vrata, tak mu rupne v bedně a vrhne se na nejbližšího souseda jiné národnosti ať už za to může, nebo nemůže.“ A kolo se roztáčí. Vina padá na ty plánovače, kteří to zdálky a v bezpečí… Číst vice »

Botičky od Diora
Botičky od Diora
Reply to  Bety
8. 6. 2020 8:38

Jak řekl George Orwell už před desetiletími: V čase všeobecného klamu se pravda stává revolučním činem. Tu situaci už zde máme. Když totiž dnes řeknete v Americe pravdu, stali jste se dodavatelem falešných informací – a zrádcem. Se vším rizikem, které je s tím spojeno. Americká drolící se hegemonie připomíná stále více globální státní terorismus a šílené monstrum, které už stojí hlavně na podvodech, lžích, intrikách, na otevřeném násilí a vyhrožování ostatním státům a kterému stále více dochází dech a čas. Čím dál více lidí začíná mít skutečně jasno, že nerealizace Stalinova průlivu byla historická chyba vedení CCCP, jelikož národům… Číst vice »

Gatta
Gatta
Reply to  Bety
8. 6. 2020 11:06

Re – ona i taková sametová revoluce, kde nebylo žádné krveprolití a zvěrstva ani ke svrhnutí nějaké krvavé diktatury, vedla nakonec k uvolnění spíše těch špatných lidských vlastností.
To je tak, když má člověk tu možnost volby – tu svobodu, kterou mu různé vládnoucí kruhy vždy nábožensky, zvykově nebo mocí nedovolovaly. A morálně vyspělí jedinci tvořící dobrovolně a spontálně morálně vyspělou společnost míru a spolupráce – to se zatím historicky povedlo jen na nepatrně krátkou dobu.

Od: „Vina padá na ty plánovače, … “ – to je přesně to co Dan-a zamlčel-a.

Bety
Bety
Reply to  Gatta
8. 6. 2020 16:41

Víte Gatto, já si myslím, že to uvolnění špatných lidských vlastností bylo – a je vždy – nutnou součástí celé akce.
Např. pýcha – celý svět na nás hledí atd., vzbuzování snahy zbohatnout za každou cenu, alibismus že za vše mohou
nějací druzí., lenost zapojit vlastní mozek… A to vše podbarveno hysterií. Hysterie v tom opravdu byla, třebaže
k násilnostem nedošlo.
Zajímalo by mne, jak moc a na jak dlouho hysterie ovlivňuje naše rozhodnutí a vnímání světa.

Gatta
Gatta
Reply to  Bety
8. 6. 2020 19:03

Re – s tou hysterií bych to potřeboval nějak vysvětlit. Myslíte něco jako davová psychóza nebo kolektivní dočasné zblbnuí ? Jinak v a po 89. bylo spousta lidí zblbnutých nebo se dá říci důvěřivě naivních, ale i hodně těch co přesně s chladnou hlavou věděli co a proč dělají. V těch 7 špatných vlastnostech se mi líbí definice lenosti – „dělat věci pod svoje možnosti a schopnosti“. Jestli to nemáte daleko, zajeďte si do Kuksu – sochy dobrých i špaatných vlastností jsou své doby, ale celé místo je krásně zrestaurované a příběh posledního Šporka stojí za vyslechnutí. Stejně tak prohlídka… Číst vice »

Honza999
Honza999
Reply to  Dana
8. 6. 2020 13:02

Svobodné volby v Iráku??????
Byly to volby pod hlavněmi amerických útočných pušek a Iráčané „hlasovali tak“ jak je američtí okupanti hlasovat donutili.

Dana
Dana
7. 6. 2020 22:58

Vidim, ze prispevek se neobjevil., Takze znova. Skromne jsem navrhovala, aby se ceska spolecnost semkla a poradala vetsi demonstrace nez jsou demonstrace Milion Chvilek, tentokrate proti ucasti v NATO. Amerika bude nakonec rada, ze jste vystoupili, protoze stejne neprispivate ty 2% ke kterym jste se zavazali. S Amerikou nemaji Cesi zadne jine smlouvy, mimo obchodnich a take tech neni moc. Produkty z CR jsou do USA vesmes exportovany pod stemplem Nemecka, toho Nemecka, ktere se momentalne s americkou politikou rozchazi. Z cehoz je A.Merkelova smutna. Mate radi p.Merkelovou ? Pak nasledujte solidarni cestu Evropske Unie. Rozhorceni nad lidskymi pravy v… Číst vice »

Admirál
Admirál
Reply to  Dana
8. 6. 2020 9:01

Vstoupit do diskuze…Víte, dostali jsme se do situace, že všechny volby, jež se nám naskýtají, jsou víceméně katastrofální.

EU a naprosto katastrofální multikulti, zeleno směr hrozící devastovat průmysl a vytvořit zmatky.

US evropský sanitární kordón Mezimoří s ekonomickým úpadkem a výhledem na radostný „drang nach ost“.

Nic moc.

orinoko
orinoko
8. 6. 2020 11:33

Tak jsem si odklepl nějaký zdejší odkaz na you tube a jak už to tak byva , nastala reklama. Ale jaka!!
Sdílená ekonomika , olala. Hned bych sdilel… Tamhle někde vypustim krakena, použiju paper and distanc, a nekoho zainteresuju , aby to šel uklidit.
Sdílená ekonomika = dejte, a neserte.

Martin (už bez taky m)
Martin (už bez taky m)
9. 6. 2020 13:03

Я.Кедми: На улицах американских городов царит „Дикий Запад“
https://www.youtube.com/watch?v=tir-fW4CagM&feature=emb_logo