Naléhavé prohlášení Igora Strelkova: Kyjev se rozhodl to risknout a provést rychlý úder

V současné době nepřetržitě dostávám informace o přípravě ukrajinských ozbrojených sil a band, v podobě tak zvané „Národní gardy“, k útoku na Doněck. Nepřítel v posledních dnech prudce aktivizoval činnost svých výzvědných skupin a také dělostřeleckou palbu na pozice domobranců, obytné čtvrti a průmyslové závody.

Masově jsou používány těžké raketomety, velkorážní dělostřelectvo a také operativně taktické rakety „Točka U“. Počet obětí mezi obyvatelstvem v době takzvaného „příměří“ překračuje jejich analogický počet z doby aktivních bojových akcí, které probíhaly před měsícem. Dvě úderné skupiny nepřítele s jasně útočnou konfigurací jsou ze severozápadu a jihozápadu zacíleny na hlavní město DLR.

Třetí skupina, která je soustředěna v oblasti Debaľcevo, může zaútočit na Šachťorsk nebo ještě hlouběji na Krasnyj Luč a Antracit, aby se dostala k hranici s Ruskem přes oblasti nejméně vykryté DLR a LLR, čímž by se hranice dostala pod jejich kontrolu a domobrana by tak byla odříznuta od jakéhokoliv zásobování.

Pokud všechny síly nahromaděné ukrajinskou stranou budou současně a rozhodně vrhnuty do boje, tak budou nepočetné, slabě ozbrojené a nedostatečně řiditelné části domobrany bez přímé ruské pomoci rychle rozdrceny a Novorusko, které se sotva zrodilo, přestane existovat.

Důvodem k útoku se může stát jakákoliv provokace, které se ukrajinská junta již mistrně naučila organizovat. Útok může být pouze bleskurychlý a rozhodný, orientovaný na rychlé dosažení úspěchu, jinak by ztratil svůj smysl. Ukrajinská strana dobře ví, že pokud bude operace zbrzděna, existuje velká pravděpodobnost zásahu Ruska.

Úkolem ukrajinských ozbrojených sil je obsadit Doněck, nebo alespoň jeho část do doby, než ruské velení přijme rozhodnutí zasáhnout. Následně budou moci vyhlásit jednostranné ukončení bojů a obrátit se k USA a Evropě s prohlášením o svém úmyslu vyřešit konflikt mírovou cestou.

Hlavním cílem je neponechat ruskému velení čas k přijetí adekvátního rozhodnutí. O to, aby byla do posledního okamžiku pozdržena vojenská odpověď na ukrajinskou agresi, se mají postarat ty samé osoby, které nedávno zastavili útok na části Mariupolu, které již byly ukrajinskou armádou opuštěné.

Jednoduše řečeno, Kyjev se rozhodl to risknout a rychle udeřit a opět se následně „rychle usmířit“, ale již za svých podmínek (protože bez Doněcka nebo s hlavním městem rozděleným linií fronty, nemůže být o žádné suverenitě Novoruska v podstatě ani řeči). Pokud bude daný plán úspěšně realizován, bude to velká vojensko-politická porážka Ruské federaci po roce 1991, která povede k velkým vnitropolitickým otřesům.

V dané souvislosti se obracím s prosbou ke všem zástupcům ruských služeb, které kontrolují podmínky plnění Minských dohod, aby obrátili svou pozornost na plány ukrajinských karatelů a informovali prezidenta o pravděpodobných následcích jejich realizace pro národ Donbasu i Ruska.

Překlad: Irena

Zdroj: http://rusvesna.su/news/1413958507

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
24 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Béda
22. 10. 2014 17:17

Zde ještě jedno, velice sugestivní vyjádření Igora Strelkova. K jeho hodnocení situace – těžko to mohou posuzovat Outsideři jenom podle zpráv – osobně se s nímn shodnu v tom, že přerušení bojů těsně před debaklem junty a uzavření nerespektovaného „příměří“, které proradný Porošenko a spol. ani nepovažují za skutečné příměří ale pouze za nádech k dalšímu útoku a k dalším represím, považuji za velkou taktickou chybu. Nejdůležitější bude aby opolčenci vydrželi až do propuknutí zimy. pak se karta definitivně obrátí a Kyjev bude v úzkých.

Béda
22. 10. 2014 17:21

Ještě jedna věc. Nevíme jak velká bude pomoc západu, jeho žoldnéřů, zpravodajců, jak velké jsou dodávky pokročilých zbraní, jak daleko pokročil výcvik fašistů v zacházení s nimi, resp. jestli je budou obsluhovat vojáci NATO, čímž by neoficiálně vstoupila tato organizace do konfliktu.

Béda
22. 10. 2014 17:32

Béda napsal Zde ještě jedno, velice sugestivní vyjádření Igora Strelkova. K jeho hodnocení situace – těžko to mohou posuzovat Outsideři jenom podle zpráv – osobně se s nímn shodnu v tom, že přerušení bojů těsně před debaklem junty a uzavření nerespektovaného „příměří“, které proradný Porošenko a spol. ani nepovažují za skutečné příměří ale pouze za nádech k dalšímu útoku a k dalším represím, považuji za velkou taktickou chybu. Nejdůležitější bude aby opolčenci vydrželi až do propuknutí zimy. pak se karta definitivně obrátí a Kyjev bude v úzkých. Zapomněl jsem dát odkaz (již jsem jej nechával pod článkem Ukrajina Videopřehled z… Číst vice »

petr
petr
22. 10. 2014 18:53

Vyhlazení DONBASU. Příměří podle fašistů +18
http://www.nwoo.org/2014/10/22/vyhlazeni-donbasu-primeri-podle-fasistu/

Irena
22. 10. 2014 19:36

http://politikus.ru/video/33627-intervyu-s-alekseem-mozgovym-22102014.html Rozhovor s Mozgovým – potvrdil, že nepřítel neustále hromadí techniku, kterou přiváží z týlu, to ovšem není novinka, o tom informovali průběžně. Řekl, že živou sílu protivník již téměř nepoužívá, naučili se používat techniky. Převaha druhé strany v síle živé i technické je neustále několikanásobná. Oni sami více síly postavit nemůžou, protože ji nemají čím vyzbrojit. Z rozhovoru jsem měla dojem, že si v republice vymezili sféry činnosti, protože tentokrát se držel pouze své vojenské tématiky a s jinými otázkami odkazoval na příslušné ministry, sice se zaťatými zuby, ale dohoda očividně existuje. Zkouší se občas spojit s druhou stranou… Číst vice »

Sio
Sio
22. 10. 2014 20:25

No, třeba se mýlím, ale dobytí Donbasu tu už bylo avízováno do týdne a to před několika měsíci. Mám dojem, že to říkal také Strelkov. Takže mám pocit, že pokud se junta do toho útoku vrhne, zažije nějaké překvapení. Celé to příměří mi připadá, jako by to Putin nechtěl nechat ukončit příliš brzy. Je škoda teď likvidovat juntu, která ostošest dikredituje nejen sebe, ale i své ochránce a chlebodárce, ne? Hraje se tu o veřejn nemohou. A informační válka má také své oběti na životech, jak vidno.

Sio
Sio
22. 10. 2014 20:29

Sio napsal No, třeba se mýlím, ale dobytí Donbasu tu už bylo avízováno do týdne a to před několika měsíci. Mám dojem, že to říkal také Strelkov. Takže mám pocit, že pokud se junta do toho útoku vrhne, zažije nějaké překvapení. Celé to příměří mi připadá, jako by to Putin nechtěl nechat ukončit příliš brzy. Je škoda teď likvidovat juntu, která ostošest dikredituje nejen sebe, ale i své ochránce a chlebodárce, ne? Hraje se tu o veřejn nemohou. A informační válka má také své oběti na životech, jak vidno. Hraje se tu o veřejné mínění v EU a US. Bez… Číst vice »

Gatta
Gatta
23. 10. 2014 6:30

Re Sio – jen poznámka.

Znám dost lidí, kteří místo fráze „za všechno můžou komunisti“ dnes přešli na pojem „ruské nebezpečí“.

Sio
Sio
23. 10. 2014 7:41

Gatta napsal

Re Sio – jen poznámka.

Znám dost lidí, kteří místo fráze „za všechno můžou komunisti“ dnes přešli na pojem „ruské nebezpečí“.

To se ani nedivím. Primitivní propaganda podpořena u mnohých slovy dědečka, kterého naštvali při kolektivizaci nebo mu sebrali živnost. Ti to Rusům ani komunistům nezapomněli ani v třetí generaci.

aram
aram
23. 10. 2014 9:07

Překlad rozhovoru se Strelkovem a další zajímavé info
http://vlkovobloguje.wordpress.com/2014/10/23/nalehave-prohlaseni-strelkova/

peter.
23. 10. 2014 11:04

Teraz bude dôležité,či si povstalci uchovali tú bojovú morálku,disciplínu a odhodlanie,ktorú preukazovali pred vyhlásením prímeria.Obávam sa,že nie.Viem,že sa opakujem,ale to prímerie bolo netaktické a ak niekto argumentoval počtom mŕtvych civilistov,tak je podľa mňa pravdepodobné,že teraz ich bude ešte viac,ako by ich bolo v prípade pokračujúceho tlaku na Ukrov.S Mariupoľom za chrbtom,by aj vyjednávacia pozícia povstalcov bola výhodnejšia.

ray
ray
23. 10. 2014 11:50

posle mě ale můžou mít větší problém s bojovou morálkou spíš karatelé

Irena
23. 10. 2014 12:02

peter. napsal
peter.

No já nevím. Potom, co nepřestali s ostřelováním za takzvaného „příměří“ a po všech těch dalších civilních obětech, mám vysokou bojovou morálku i já. Prostě bych na jejich místě byla tak moc vytočená, že bych tedy neměla problém jít do toho. A ano, jako Ray si myslím, že pokud někomu v té době morálka upadla, tak to budou především karatelé, ovšem ti obyčejní, ne žoldáčtí. Myslím si, že prohlášení Strelkova mělo mít především informační účinek (a možná i odrazující). Pokud teď opravdu půjdou do útoku, tak se jim vzápětí na mírumilovnou stranu bude hrát o moc hůř.

peter.
23. 10. 2014 12:06

Možné to je,najmä u mobilizovaných Ukrajincov,ktorí nie sú postihnutí nacionalistickým šialenstvom.Ale to si určite uvedomuje aj chunta,ktorej navyše radia stratégovia z USA a NATO a tí mali vďaka prímeriu dosť času na prijatie opatrení,ktoré by nebezpečenstvo vyplývajúce z tohoto faktora eliminovali,alebo aspoň oslabili.

peter.
23. 10. 2014 12:15

Irena napsal No já nevím. Potom, co nepřestali s ostřelováním za takzvaného „příměří“ a po všech těch dalších civilních obětech, mám vysokou bojovou morálku i já. Prostě bych na jejich místě byla tak moc vytočená, že bych tedy neměla problém jít do toho. A ano, jako Ray si myslím, že pokud někomu v té době morálka upadla, tak to budou především karatelé, ovšem ti obyčejní, ne žoldáčtí. Myslím si, že prohlášení Strelkova mělo mít především informační účinek (a možná i odrazující). Pokud teď opravdu půjdou do útoku, tak se jim vzápětí na mírumilovnou stranu bude hrát o moc hůř. Dajbože… Číst vice »

peter.
23. 10. 2014 12:37

A teraz naozaj neviem,či toto :
http://ukraina.ru/news/20141023/1010935529.html
podporuje môj názor,alebo Irenin a rayov.Fakt neviem.

Irena
23. 10. 2014 15:42

Takové shrnutí Majdanu, ale je to rusky
https://www.youtube.com/watch?v=kuFOKUFyl1o

peter.
23. 10. 2014 15:55

Páči sa mi tento človek :
http://czech.ruvr.ru/news/2014_10_23/Lavrov-Predpoved-terminu-skonceni-ukrajinske-krize-je-bezperspektivni-hlavni-je-mirovy-plan-4753/
Tá posledná veta sa dá do nediplomatickej reči preložiť aj takto : My si budeme robiť to,čo považujeme za správne a ak sa vám to nepáči,môžete nás bozať v riť.
http://www.stripkyzesveta.cz/cz/media/898/sergej-lavrov-rodi-se-uplne-nova-mapa-sveta

Béda
23. 10. 2014 20:23

http://www.czechfreepress.cz/evropa/prohlaseni-organizaci-obse-a-human-rights-watch-o-ukrajine-nedodrzuji-primeri-a-pouzivaji-kazetove-bomby.html

„…Prohlášení organizací OBSE a Human Rights Watch o Ukrajině tudíž hovoří jasně. Nedodržují příměří a používají kazetové bomby.
Budou přijaty sankce proti Ukrajině? Samozřejmě nebudou…Bude někdo pohnán před mezinárodní soud?…“

peter.
24. 10. 2014 16:02

http://www.nwoo.org/2014/10/24/co-cekat-od-nove-nejvyssi-rady-ukrajiny/
Dôležitý z hľadiska diskusie je posledný odstavec článku

Starý doktor
24. 10. 2014 18:42

http://literarky.parlamentnilisty.cz/tema/87-tema-na-tento-tyden/18576-vesti-blii-se-teti-majdan

Nové důkazy o sestřelení letu MH-17 ukazují zapojení Kyjeva
Pomalu, ale jistě, se příběh mainstreamových médií o ruské účasti přesouvá k uznání role ukrajinské armády v tragédii. Německá zpravodajská služba již Rusko očistila. Dokument natočený zpravodajstvím RT odhaluje nové důkazy, které jasně dokazují podíl Kyjeva na havárii.
http://svobodnenoviny.eu/nove-dukazy-o-sestreleni-letu-mh-17-ukazuji-zapojeni-kyjeva/