Naše demokracie proti jejich škrtům! Výzva k akcím proti jarnímu summitu EU

„Pro evropské jaro“ je výzva ke stávkám a demonstracím po celé Evropě od 13. března a k celoevropské demonstraci a  dalším alternativním akcím v Bruselu dne 14. března. Cílem je jarní summit EU, kde se 14. a 15. března sejdou představitelé celého kontinentu, aby upevnili protikrizová opatření Evropské rady.

 

Dosavadní reakce ekonomických a politických elit EU na krizi znamenala masivní útok na životní úroveň, na sociální práva a demokracii. Bylo to umožněno oslabením demokracie v politických rozhodnutích EU, zahrnujících úsporná opatření, hluboké škrty v sociálních výdajích, pokusy oslabit pracovní zákony a opustit těžce vydobytá pracovní práva. Tento vývoj je nebezpečný, hluboce nespravedlivý a musí být zvrácen. Zatímco je tato politika určena k záchraně velkých bank a velkého byznysu, my, drtivá většina, jsme donuceni platit za excesy privilegovaných. V celé Evropě se bojuje a stávkuje proti této nespravedlivé politice. Tento boj je naším bojem a odmítáme násilné pokusy evropských států jej potlačit. Nastal čas, aby se solidarita napříč hranicemi a regiony stala silou, která umožní vytvořit skutečnou demokracii a sociální spravedlnost.


Usilujeme o vybudování společnosti, ve které budou moci všichni navrhovat a projednávat řešení, velmi odlišná od těch obhajovaných elitami a vnucenými Evropskou unií. Vyzýváme k akcím, stávkám a demonstracím po celé Evropě od 13. března, jako součásti týdne evropského odporu – s masovou mobilizací dne 14. března v Bruselu zaměřenou na jarní summit EU. Ukážeme těm, kdo jsou u moci, že naše rostoucí hnutí bude dříve nebo později, dost silné na to, aby změnilo směřování Evropy v zájmu nás všech: Zrušilo všechny EU dohody o škrtech a odpovídající legislativu!


– Za modelovou změnu!


– Za odzbrojení finančních trhů!


– Dluh: Nic nedlužíme, nic neplatíme!


– Vyhoďte Trojku, ne lidi!

 

Zdroj: http://snuproject.wordpress.com/2013/02/03/our-democracy-against-their-austerity-a-call-for-action-against-the-eu-spring-summit/

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments