Naší zemi chybí milion zaměstnanců

Veřejnost si jen pomalu uvědomuje, kdo hájí její zájmy, viz: „V posledních prezidentských volbách se pan Vladimír Dlouhý dokonce bez jakéhokoli studu a sebereflexe ucházel o nejvyšší státní funkci a přitom by naše zaměstnance viděl v úrovni mezd nejraději na úrovni zaměstnanců v Indii. Česká společnost a média by měla posoudit, zda tito lidé naší společnosti prospívají či škodí a zda naopak cíleně nenapomáhají vyvádění obrovských zisků za hranice naší země skrze prosazování levné práce.“ (Jaroslav Souček, předseda OS KOVO.)

Z ČR teče zahraničním majitelům zdejších firem ročně kolem 200 až 300 mld. Kč jako renta. Viz: Odliv peněz z ČR je jeden z nejsilnějších v Unii. Jen vyšší mzdy v ekonomice ČR sníží odliv renty zahraničním vlastníkům. Jen vyšší mzdy, proměněné ve vyšší koupěschopnost, zvýší zisky našich drobných podnikatelů. Naší zemi dnes pochopitelně nechybějí lidé, naší ekonomice však chybí děti (dnešní natalita pod 1,50 se s nástupem slabé generace z konce 90. let sníží až na 60 tisíc ročně). Živitelům našich rodin chybí solidní mzdy. A nám zoufale chybí ekonomika pracující pro nás, nikoliv pro jakési nadnárodní blaho, tedy pro zájem firem vlastněných zahraničním kapitálem, jak si přeje Vladimír Goldman Sachs Dlouhý…

Celý článek najdete v Literárních novinách

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
12 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Béda
7. 2. 2017 10:25

Naší zemi? České ekonomice? Každý kdo používá tyto přívlastky by měl objasnit co tím „naší“, kde jsou klíčové podniky, odvětví a zdroje v cizích rukou míní.

Taky by měl objasnit zázrak jak může v ekonomice chybět milion zaměstnanců, když je zde trvale kolem půl milionu nezaměstnaných.

Béda
7. 2. 2017 10:30

Jo – a poslanecká žvanírna by se měla vážně měla zamyslet nad slovy české státní hymny, kde se zpívá o ČESKÉ zemi. Jestli by neměli přijat nějakou ústavní novelu ohledně státních symbolů, aby se v hymně zpívalo o bruselské zemi anebo o zemi nadnárodních bank a korporací.

Béda
7. 2. 2017 10:34

Perspektiva je jinak radostná. Možná již brzy se dovalí do Evropy miliony nadržených pracovníků z islámských zemí. Tuto slibnou alternativu (která Evropu krom jiného obohatí – zejména v oblasti lidských práv, svobody a demokracie, pomůže vyřešit zoufale nízkou porodnost a péči o starou generaci původních obyvatel) prý již nějakou dobu vcelku úspěšně (jenom občas se drobná chybička do úspěšného projektu sociálního inženýrství vloudí) testují ve Švédsku a v nadřízeném Německu.

fajt
7. 2. 2017 12:20

už je pozdě v kolonii cokoli zachraňovat, trocha setrvačnosti a je dokonáno. ..)

asym
asym
7. 2. 2017 13:55

Ale Béďo nerozčilujte se, vždyť Vy i já víme, že tyto eufemismy jsou tady pro ty co házejí hlasy do uren, při volbách které po roce 89 nikdy nic nezměnily protože kdyby mohly….stále stejný neoconský kolovrátek. Seru na svět (FTW) a jedu se uklidnit na 14 dnů mezi „nepřátele“ do Ruska. Snad se dozvím něco zajímavého a uvidím i pár hezkých zážitků o které se velmi rád podělím.

Gatta
Gatta
7. 2. 2017 14:35

Nadnesený titulek – v textu dokonce nic o tom „milionu“ není, nicméně problém je popsán správně.
Když je delší čas z ekonomiky odsáváno a odesíláno pryč – tak prostě pak chybí peníze na mzdy, které by byly svojí výší natolik rozdílné od sociálních dávek, jako je rozdíl mezi stavy pracovat a nepracovat.

Že nízké mzdy snižují kupní sílu a tím i vnitřní spotřebu je jasné, kam povede další snižování mzdových nkladů zaměstnáváním (třeba) Pakistánců … víme všichni.
Do p…. (do Pakistánu).

idiotronic
7. 2. 2017 23:47

Situace se průběžně řeší. V Plzni, v Zahradní 25 najdete ubytovnu, která po změně majitele (postavila firma Škoda Plzeň) ubytovává pouze své zahraniční dělníky a komunikuje rumunsky.Tím vyřešila i problém jak vysvětlit, proč pro mne není volné místo v době ,,dragouniády“.(ve skutečnosti bylo poloprázdno, to vám pokojská mezi čtyřma očima řekla).

Aleš
Aleš
8. 2. 2017 9:48

http://www.hlavnespravy.sk/afganec-zautocil-nozom-na-dve-osoby-drama-sa-odohrala-v-bratislave-pred-stankom-rychleho-obcerstvenia/895250 Párkrát ročně se stavuju v jednom rychlém občerstvení v jednom krajském městě. Jídlo tam už roky připravuje a prodává kapitán Ázerbajdžánské armády ve výslužbě. Nemám problém, že je muslim či cizinec a že půl milionu registrovaných nezaměstnaných plus tisíce dalších, kteří nepasují do administrativní kolonky a tím upravují statistiku, práci nemají. Tam kde práci mají, pracuje řada důchodců ničících si zdraví, jelikož mladé nikdo nenaučil pracovat, ve školství se naučili na proletariát, dělnictvo a služebnictvo dívat přezíravě. Společnost raději královsky platí product managery, developery, managery, team leadery, team buildery, agentury roznášející blbost a agentury vynucující placení výpalného na tisíce… Číst vice »

Aleš
Aleš
8. 2. 2017 10:33

Děsí mne, že ministryně Práce a sociálních věcí za stranu, která sebe nazývá jako Sociálně demokratická, navazuje na práci jednoho z předchůdců Jaromíra Drábka. Plete si pojmy a průjmy. Situace se oproti hrůzovládě Kalouskovy tyranie sice výrazně zlepšila, ale není to natolik povznášející, aby si mohla dovolit hon na abonenty dávek. S každou zneužívanou dávkou, na kterou tak náhodou narazí, postihne další stovky až tisíce potřebných, kteří se vůči světu kolikrát provinili maximálně svou dobrosrdečností a ohleduplností. Jako politický kalkul beru v tomto podobný hradní postoj, jelikož oslovují i pravicové či pravicující voliče. Tam to má opodstatnění, přestože s postojem… Číst vice »

Béda
8. 2. 2017 14:13

Lidi (zdroje) jsou. A ne že ne. Příkladem pro nás může být Švédsko, které již má zaměstnanců na rozdávání. A také Německo, které by se rádo podělilo o nadržené zaměstnance s ostatní EU. Nebude se přece obohacovat samo. Solidarita přece musí být. I když se jí doposud někteří pito*ci – zejména na východ od ráje brání.

http://www.hlavnespravy.sk/svedsky-policajt-napisal-nekorektny-status-o-migrantoch-tvrdi-ze-uz-mu-je-to-jedno-lebo-ide-do-dochodku/895512